Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγω πάντως μετα το 08 στις εξετάσεις στη χημεία παω τεχνολογική δαγκωτό... Δεν θα αντεξω να εχω τον ίδιο καθηγητή και στην κατεύθυνση, θα με καταστρεψει :P Περα απο αυτο θα αλλαζα ετσι κι αλλιως κατευθυνση στη 3η αρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brian

Νεοφερμένος

Η Brian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πάντως ντάξει, αν δεν σε ενδιαφέρει η θεωρητική καθόλου και πας μόνο για το 5ο, μπορείς να πας και από τις άλλες κατευθύνσεις και να ανοίξεις το 5ο μια χαρά άνετα παίρνοντας ως μάθημα επιλογής Μαθηματικά Γενικής και Α.Ο.Θ.



Λοιπόν υπάρχουν 5 πεδία.
Το 1ο: Ανθρωπιστικές,νομικές και κοινωνικές επιστήμες.
Το 2ο: Θετικές Επιστήμες.
Το 3ο: Επιστήμες Υγείας.
Το 4ο: Τεχνολογικές Επιστήμες.
Το 5ο: Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης.

:)





ευχαριστω... χμμ... βαρετο το 5ο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ευχαριστω... χμμ... βαρετο το 5ο:P

Η αλήθεια είναι πως το 5ο έχει καλές σχολές..και καλή επαγγελματική αποκατάσταση.
Βέβαια οκ είναι και αν σε ενδιαφέρουν οι σχολές αυτές και τα μαθήματα που θα πάρεις για να το ανοίξεις. Α.Ο.Θ και μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
:P Όπως το πάρει κανείς... Εγω προσωπικά συμφωνώ μαζι σου...
Είναι σχετικα νωρις για σενα να ψαχνεσαι για αυτα τα ζητηματα μιας και τωρα θα πας Α Λυκειου. Δες κατα το μεσο της χρονιας ποια μαθηματα σε ελκυουν περισσοτερο και τα καταφερνεις (αν και πιστευω οτι θα πρεπει να βασιστεις κυριως στο 1ο κριτηριο) και μετα θα σχηματισεις μια γενικη αποψη γυρω απο τα πεδια και τις σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brian

Νεοφερμένος

Η Brian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
:P Όπως το πάρει κανείς... Εγω προσωπικά συμφωνώ μαζι σου...
Είναι σχετικα νωρις για σενα να ψαχνεσαι για αυτα τα ζητηματα μιας και τωρα θα πας Α Λυκειου. Δες κατα το μεσο της χρονιας ποια μαθηματα σε ελκυουν περισσοτερο και τα καταφερνεις (αν και πιστευω οτι θα πρεπει να βασιστεις κυριως στο 1ο κριτηριο) και μετα θα σχηματισεις μια γενικη αποψη γυρω απο τα πεδια και τις σχολες...


χμμμ θα δειξει η νεκροψια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΚΑΚΙ36421

Νεοφερμένος

Η Βίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Δύσκολη επιλογή.Αυτή καθορίζει τις επιλογές σου στα πεδία.Τελοσπάντων εγώ είμαι 97% θεωρητική και 3% τεχνολογική...Θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Omg τώρα το ξαναγύρισα σε θεωρητική.Δεν παλεύομαι.:zilia:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Θετικη γιατι λατρευω χημεια και βιολογια και ο στοχος μου ειναι να περασω ιατρικη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Omg τώρα το ξαναγύρισα σε θεωρητική.Δεν παλεύομαι.:zilia:

Σα και μένα και εσύ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ θα πάω θετική!!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Omg τώρα το ξαναγύρισα σε θεωρητική.Δεν παλεύομαι.:zilia:


Δεν εισαι ο μονος,μην ανησυχείς!!! Εγω ειμαι αναμεσα σε θετική και θεωρητική,(Καμια σχεση μετσξύ τους) και δεν μπορω να αποφασίσω...:s:s:s:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν εισαι ο μονος,μην ανησυχείς!!! Εγω ειμαι αναμεσα σε θετική και θεωρητική,(Καμια σχεση μετσξύ τους) και δεν μπορω να αποφασίσω...:s:s:s:hmm::hmm::hmm:
Διάλεξε ανάμεσα τα μαθήματα Θεωριτικής-Θετικής.Και όποιο (μάθημα )σου αρέσει περισσότερο διάλεξε το.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν εισαι ο μονος,μην ανησυχείς!!! Εγω ειμαι αναμεσα σε θετική και θεωρητική,(Καμια σχεση μετσξύ τους) και δεν μπορω να αποφασίσω...:s:s:s:hmm::hmm::hmm:
Και εγώ στο κλαμπ όπως επανελλειμένα έχω πει:p

Διάλεξε ανάμεσα τα μαθήματα Θεωριτικής-Θετικής.Και όποιο (μάθημα )σου αρέσει περισσότερο διάλεξε το.:)

Λάθος σκεπτικό..Διαλέγουμε επάγγελμα όχι κατεύθυνση που είναι για 2 χρόνια:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
οκ.Έχεις δίκιο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και εγώ στο κλαμπ όπως επανελλειμένα έχω πει:p

Λάθος σκεπτικό..Διαλέγουμε επάγγελμα όχι κατεύθυνση που είναι για 2 χρόνια:thanks:

1)Ευτυχως δεν ειμαι μονο εγω που δεν ξερω τι θελω....:D:D:D
2)Συμφωνω.....:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Και εγώ στο κλαμπ όπως επανελλειμένα έχω πει:p



Λάθος σκεπτικό..Διαλέγουμε επάγγελμα όχι κατεύθυνση που είναι για 2 χρόνια:thanks:

Εμένα το 5ο πεδίο με ενδιαφέρει.Που μπορώ να το ανοίξω απ' όλες τις κατευθύνσεις. :who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τότε κοιτάς τα δικά σου ενδιαφέροντα...Αν και για το 5ο πεδίο συνίσταται τεχνολογική/θετική με τη λογική του να μην έχεις κενά στα μαθηματικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Pffff....Εγω το μονο που ξερω ειναι το δεν ξερω τι θέλω!!! Βρηκα και εγω σχολη που μπορεις να περασεις απο ολες τις κατευθυνσεις! (παιδαγωγικο) Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Τότε κοιτάς τα δικά σου ενδιαφέροντα...Αν και για το 5ο πεδίο συνίσταται τεχνολογική/θετική με τη λογική του να μην έχεις κενά στα μαθηματικά:)

Ναι αλλά για την σχολή που θέλω ( ΔΕΤ 18000+ μόρια) έχω περισσότερες πιθανότητες από θεωρητική γιατί χτυπάω βαθμό ευκολότερα.Ενώ στην τεχνολογική (την θετική την έχω αποκλείσει..χημεία μπλιαχ :P ) δεν νομίζω να γράψω τόσο καλά..

===========Off Topic===========

Iliaso εσύ πως τα πας με την επιλογή κατεύθυνσης;:P

===========Off Topic===========
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra!!!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι αλλά για την σχολή που θέλω ( ΔΕΤ 18000+ μόρια) έχω περισσότερες πιθανότητες από θεωρητική γιατί χτυπάω βαθμό ευκολότερα.Ενώ στην τεχνολογική (την θετική την έχω αποκλείσει..χημεία μπλιαχ :P ) δεν νομίζω να γράψω τόσο καλά..

===========Off Topic===========

Iliaso εσύ πως τα πας με την επιλογή κατεύθυνσης;:P

===========Off Topic===========

Ποια σχολη θες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top