Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α δεν ξέρω.Είναι εκτός στην Β:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Ιατρική από θεωρητική κατεύθυνση; Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;
Είμαι κατά 99% σίγουρη ότι δεν μπορείς. Κι αυτό γιατί η ιατρική ανήκει στο 2ο αν δεν κάνω λάθος πεδίο με μάθημα αυξημένης βαρύτητας τη βιολογία και τη χημεία. Οπότε η απάντηση στο ερώτημά σου είναι μάλλον αρνητική. Εκτός και αν στη γ' το γυρίσεις σε θετική, που και πάλι δε γνωρίζω αν είναι εφικτό και πώς.
Ελπίζω να βοήθησα
ναι και εγω αυτο ξερω αλλα ρωτησα τον καθηγητη του Σ.Ε.Π μου ειπαι οτι μπορω να περασω απο θεωριτικη αν παρω στην 3η βιολογια...ομως θα χασω καποια μορια γυρω στα 1.000 κατι....σκεφτομαι και την θετικη αλλα δυσκοευομαι στα μαθηματικα και περισσοτερο στην φυσικη....ευχαριστω παντως για την βοηθεια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι και εγω αυτο ξερω αλλα ρωτησα τον καθηγητη του Σ.Ε.Π μου ειπαι οτι μπορω να περασω απο θεωριτικη αν παρω στην 3η βιολογια...ομως θα χασω καποια μορια γυρω στα 1.000 κατι....σκεφτομαι και την θετικη αλλα δυσκοευομαι στα μαθηματικα και περισσοτερο στην φυσικη....ευχαριστω παντως για την βοηθεια.....

1400 μόρια...με ποιον καθηγητή κάνεις ΣΕΠ?:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς. Γενικά από παντού έχεις δικαίωμα να πας παντού με τα κατάλληλα μαθήματα επιλογής. Τώρα βέβαια το αν τελικά θα καταφέρεις να πας παντού είναι άλλο θέμα. Για να γίνω πιο σαφής, η θεωρητική κατεύθυνση με Βιολογία ως μάθημα επιλογής ανοίγει το 3ο επιστημονικό πεδίο. Ωστόσο, τα περισσότερα μόρια που μπορείς να συγκεντρώσεις είναι 18.600 και αυτό με 20 παντού (προφορικούς - γραπτούς). Θεωρητικά λοιπόν μπορείς να περάσεις ιατρική, αρκεί φυσικά να υπάρχει αντίστοιχο τμήμα με λιγότερα μόρια. Σήμερα δεν υπάρχει αυτό το τμήμα.

Αμέσως συμπεραίνεις τα εξής: είναι σχεδόν αδύνατο να γράψεις σε όλα 20. Τυπικά γίνεται, στην ουσία αμφιβάλλω. Και είναι και το άλλο: δε σε συμφέρει. Αν θέλεις ιατρικές σχολές, η καλύτερη επιλογή είναι η θετική. Αυτή σου παρέχει τα απαραίτητα εφόδια. Προσανατολίσου λοιπόν σε κάτι πιο προσεγγίσιμο ή στην τελική, πήγαινε θετική.
-----------------------------------------
ναι ομως το θεμα ειναι οτι δεν ξερω αν τα καταφερω στην θετικη δεν τα παω καλα με μαθηματικα-φυσικη και πιστευω πως τζαμπα θα χασω 2 χρονια.....ευχαριστω για την συμβουλη....
-----------------------------------------
1400 μόρια...με ποιον καθηγητή κάνεις ΣΕΠ?:p
νομιζω οικονομικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δεν χρειαζόταν να πεις το επώνυμο του απλά την ειδικότητα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
δεν χρειαζόταν να πεις το επώνυμο του απλά την ειδικότητα του...
δεν ειμαι σιγουρις νομιζω ειδικοτητα οικονομικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν ξέρω.προς το παρόν επέλεξα θετική αλλα μπορεί να πάω τεχνολογική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω παλι ειμαι δυστυχως αναμεσα σε θεωρητικη και θετικη.Μου αρεσει το τριτο πεδιο[ιατρικη] και η νομικη επισης. Ενω τρελαινομαι για αλγεβρα και βιολογια[ οχι αυτην για τους υδροβιοτοπους και τις αμοιβαδες αλλα σχετικα με dna και ανατομια]. Απο την αλλη τρελαινομαι και για τα Αρχαια! Με ιντριγκαρει η επιχειρηματολογια βασισμενη στην λογικη, το στομφωδες λεγειν και η μαθηματικη σκεψη! Δεν ξερω πραγματικα τι να κανω!! Τους παντες ρωτησα, μεικτες απαντησεις ελαβα.:( Εσεις τι λετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
the same with me...εγώ που λες δήλωσα τη θετική και μέσα στο καλοκαίρι θα καταλήξω οριστικά αν θα την κρατήσω ή όχι...μέχρις της 15/10 μπορούμε να αλλάξουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Είμαι πλέον περήφανος θετικάριος. Δηλώσαμε κατεύθυνση :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Θετική παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
θετικη 100% γιατι με ενδιαφερουν οι ιατρικεσ επιστημεσ και μετα το πολυτεχνειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ello

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θετική :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πήξαμε στους θετικούς:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
καλα καναμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
καλα καναμε:D

εγώ πάντως δεν θέλω πολλούς θετικούς.. αν το πάρεις ενδεικτικά είναι περισσότεροι από τους τεχνολογικούς:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Επικρατεί η τάση στις μέρες μας στη 2α Λυκείου να πηγαίνουν θετική οι περισσότεροι για καλυτερες βάσεις...Και στην 3η πάνε τεχνολογική...Μεγάλη βλακεία...Ό,τι θες το επιλέγεις από την αρχή και δεν αλλάζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Επικρατεί η τάση στις μέρες μας στη 2α Λυκείου να πηγαίνουν θετική οι περισσότεροι για καλυτερες βάσεις...Και στην 3η πάνε τεχνολογική...Μεγάλη βλακεία...Ό,τι θες το επιλέξεις από την αρχή και δεν αλλάζεις...
σωστος:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
στο δικό μου σχολείο δεν ισχύει κάτι τέτοιο αφού κάνουμε μαζί τα μαθήματα :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
κι εγώ θετική θα πάω...........αλλά βλέπω ότι θα έχω μεγάλο ανταγωνισμό όταν θα μπω στην γιατρική (άμα μπω) γιατί όλοι εκεί θα πάτε ...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top