Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 58 32.4%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.8%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.8%

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγω λατρεύω τα μαθηματικά και γι΄αυτο θελω να παω θετική κατευθυνση.Ειμαι αρκετα καλή μαθήτρια,οποτε πιστευω οτι μπορώ να ανταπεξέλθω.Ένας καθηγητής όμως μου είπε οτι ο μόνος λόγος που αξίζει να παρω θετική κατευθυνση ειναι για να πάω Ιατρική.Εσεις τι λέτε;Έχει δίκιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
συγκεκριμένα το 3ο πεδίο που περιλαμβάνει και την ιατρικη...www.mixanografiko.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ε ναι. Θετική είναι για σχολές υγείας. Αν θες ιατρικές, χημικό, βιολογικό και τα συναφή, προτιμησέ την. Διαφορετικά δεν υπάρχει λόγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από {~*1rèNe*~};215248:
Λοιπόν, αυτό είναι ένα θέμα που με απασχολεί ιδιαίτερα φέτος, κυρίως γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα επάγγελμα που θέλω να ακολουθήσω, ούτε καν κλάδο.:( Έχω στο μυαλό μου πολλά (τα περισσότερα Θεωρητικής), οπότε, αν μέχρι τις αρχές της επόμενης χρονιάς δεν έχω κατασταλάξει ακόμη, θα πάω Θεωρητική, για το λόγο ότι δεν τα πάω καθόλου καλά με τη Φυσική! Και στην Άλγεβρα δεν τα πάω καλά βέβαια, αλλά φέτος (τουλάχιστον προς το παρόν) τα πάω μια χαρά και στα δύο, γιατί παώ φροντηστήριο. Ίσως καλύτερα και απ' τα περισσότερα άλλα μαθήματα!:P Επίσης μου αρέσουν πολύ η Χημεία και η Βιολογία. Παρ'όλα αυτά βλέπω ότι τα πράγματα δυσκολεύουν όσο περνά ο καιρός, οπότε... θα προτιμήσω τα "ασφαλή" μαθήματα, όπως όλοι λένε! Αρχαία τα πάω καλά, ιστορία όχι και τόσο, κείμενα τέλεια... Άρα τα Λατινικά μένει να δούμε πώς είναι!:D

Και εγω που ειμαι θεωρητικη, δεν παω καθολου την Ιστορια και μ'αρεσει αρκετα η Χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiki1993

Νεοφερμένος

Η Κική/Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Παιδια,εγω πάω οπουδήποτε εκτός απο Θεωρητική....Τα πάω χάλια στα Αρχαία και στα κείμενα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheoO

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αρχικα ηθελα να παω τεχνολογικη αλλα τωρα ειμαι πολυ μπερδεμενη....ειναι που εγραψα 9 στην Αλγεβρα και στη Φυσικη, 10 στη Γεωμετρια αλλα εγραψα και 19 στη Χημεια...μηπως φταιει που δεν εκανα φροντηστηριο? μονο λιγο στη Χημεια με βοηθησε ο ξαδερφος μου που ειναι χημικος.....Εδω θελω να προσθεσω οτι θα ηθελα να σπουδασω οτιδηποτε εχει σχεση με την Πληροφορικη....Σας παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας....

Ένας χαμηλός βαθμός σε ένα διαγώνισμα δεν θα σου αφαιρέσει αυτά που ήδη ξέρεις.Ίσως να ήταν μια κακή στιγμή.Ο βαθμός δεν θα σου καθορισει την επιλογή της κατεύθυνσης.Κριτήια για αυτό είναι το πόσο σου αρέσει κάτι και προς τα που εχεις κλίση...κατά την γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianoula

Νεοφερμένος

Η ilianoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μία ειναι η επιλογή!!!!Θετική!!!!!!!!!!!!:P:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loveforensics

Νεοφερμένος

Η loveforensics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
δεν πρεπει να σε επηρεαζουν οι βαθμοι τω διαγωνισματων ιδιως στην Α Λυκειου. και εγω εγραψα φυσικη πολυ χαμηλα αλλα ολοι μου οι καθηγητες μου λενε πως ειμαι απο τους καλυτερους!!!!!(ασχετα που εγω δεν τους πιστευω:))
ουτως ή αλλως οπως μου λεει και ο φυσικος μου μονο ενας βαθμος θα σε ενδιαφερει πλεον: αυτος των πανελληνιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

missdenim

Νεοφερμένος

Η natassoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
θεωρητικη....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferstav

Νεοφερμένος

Η seferstav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικά έχω αυτό το πρόβλημα γιατί μου αρέσουν όλες οι σχολές της θεωρητικής κατεύθυνσης αλλά δεν μου πολυαρέσουν τα μαθήματα της κατεύθυνσης αυτής:(....Οπότε κλίνω προς θετική μεριά,γιατί έτσι κι αλλιώς έχω μεγαλύτερη άνεση σε αυτά τα μαθήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια που προσπαθειτε να μου δωσετε..αλλα παλι δν ξερω τι να κανω..γιατι να αποκλεισω τη θετικη>?η γλωσσαα μου αρεσει λιγο..αλλωστε μεγαλο ρολο παιζει ο καθηγητης..μπορει στο λυκειο εξαιτιας του καθηγητη να μου αρεσουν τα αρχαια..ποιος ξερει..τοτε τα πραγματα ομωσ θα γινουν ακομα δυσκολοτερα στο να επιλεξω πια κατευθυνση θα παρω..αμα παρω θεωρητικη στην τριτη πωσ να παω θετικη αμα αλλαξω γνωμη>?θα εχω μεινει πισω σε ολα..γιατι κακα τα ψεματα αλλα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο..λοιπον..καμια βοηθεια η σκεψη?
-----------------------------------------
σορρυ και δν ηθελα να πω -γιατι να αποκλεισω τη θετικη- αλλα ηθελα να πω-γιατι να αποκλεισω τη θεωρητικη-
:P

Προτεινω να περιμενεις μεχρι του χρονου, γιατι ειναι τελειως διαφορετικα τα πραγματα στο γυμνασιο απ'οτι στην 1η λυκειου! Θα εχεις πιο ξεκαθαρη αποφαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeLLiNo

Νεοφερμένος

Η Evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε συ είναι σίγουρο οτι θες να πας θεωρητική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και εγω 8εωρητικη 8ελω να παω!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntemisfe

Νεοφερμένος

Η Ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΘΕΤΙΚΗ 4 EVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy

Νεοφερμένος

Η Νάνσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μάλλον θεωρητική γιατί εκεί είμαι καλύτερη και μου αρέσει αρκετά!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deCpinaki

Νεοφερμένος

Η deCpinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θετική.... αν και έλεγα για τεχνολογική τλκ άλλαξα επιλογές για σχολές,οπότε 9α πάω θετική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
δεν πρεπει να σε επηρεαζουν οι βαθμοι τω διαγωνισματων ιδιως στην Α Λυκειου. και εγω εγραψα φυσικη πολυ χαμηλα αλλα ολοι μου οι καθηγητες μου λενε πως ειμαι απο τους καλυτερους!!!!!(ασχετα που εγω δεν τους πιστευω:))
ουτως ή αλλως οπως μου λεει και ο φυσικος μου μονο ενας βαθμος θα σε ενδιαφερει πλεον: αυτος των πανελληνιων

όμως έτσι δεν χάνεται η ουσιαστική παιδεία?όλα τα άλλα δλδ τα παρατάμε, το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι ην γ λυκείου κ οι πανελλήνιες πώς θα περάσουμε?τη χρονιά "ξυνόμαστε" συγνώμη κιόλας γ την έκφραση και στην 3 ξεσκιζόμαστε? ο σόχος μας είναι η εισαγωγή στο πανεπιστήμιο και τίποτα άλλο?γινόμαστε βαθμοθήρες με τη χειρότερη έννοια της λέξης, αποσκοπούμε στην διεκδίκηση ενός και μοναδικού βαθμού, αδιαφορούμε πλήρως για όλα τα υπόλοιπα μόνο ο βαθμός των Πανελληνιών?με τέτοια νοοτροπία, γινόμαστε αυτόβουλα θύματα του ιστου της αράχνης, του λανθασμένου συστήματος της παιδείας, που το μόνο που κοιτάει σε ένα μαθητή, είναι ο βαθμός πανελληνίων του....τι να πω....μουρχεται πραγματικά να κλάψω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
έτσι πως είναι το σύστημα δυστυχώς επιβάλλεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Μάλλον κατά θεωρητική πλευρά με βλέπω!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary!

Νεοφερμένος

Η Μαρίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τεχνολογική... δεν ειμαι καλη στα φιλολογικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top