Γενικό -  Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Ποια κατεύθυνση θέλετε να ακολουθήσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 180)
  • Θεωρητική

    Ψήφοι: 59 32.8%
  • Θετική

    Ψήφοι: 82 45.6%
  • Τεχνολογή

    Ψήφοι: 39 21.7%

Menia23899

Νεοφερμένος

Η Μένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σκέφτομαι στη δευτερα να πάρω θετική (γιατι μου αρεσει η χημεια) και στην τρίτη να αλλάξω σε τεχνολογική (γιατι δεν αντεχω τη βιολογια), βασικά θέλω να περάσω Μηχανολόγων Μηχανικων (Θεσσαλονικη όμως!! :P) και πρέπει να στρωθω, αλλά ευτυχώς πάω και από τις δύο κατεύθυνσεις άνετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Κοιταχτε, αν ειναι κανεις ''δυνατος'' μαθητης καλυτερα να παει θετικη, γιατι εχει περισσοτερες επιλογες, αλλα πρεπει να πεφτει διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios3

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Κοιταχτε, αν ειναι κανεις ''δυνατος'' μαθητης καλυτερα να παει θετικη, γιατι εχει περισσοτερες επιλογες, αλλα πρεπει να πεφτει διαβασμα.
Αν θες να πετύχεις κάπου σε όλες τις κατευθύνσεις πρέπει να πέσει διάβασμα. Πάντως η θετική δεν είναι και τόσο δύσκολη όσο παρουσιάζεται. Πιστεύω πως θετική-τεχνολογική έχουν παρόμοιες απαιτίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τι κατευθυνση θα ακολουθησετε στη β' λυκειου
(υπαρχει ηδη θεμα αλλα οχι δημοσκοπηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
κ εγω ημουν αναμεσα σε θετικη-τεχνολογικη,
αλλα θα παω τεχνολογικη απ'την β' γτ η χημεια μ εκνευριζει...:P, αν κ λενε πως επικρατει ενα ΄'καπως'' κλιμα..
το θεμα ειναι να λιωσουμε στ διαβασμα,απ΄τ στιγμη π θελουμε να περασουμε,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geitonas

Νεοφερμένος

Ο geitonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σας παιδεια τι λεει ολα καλα?
εχω μια απορεια για την θετικη κατευθηνση. τι μαθηματα εχει?
ευχαριστω!:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
η θετική κατεύθυνση έχει Μαθηματικά, Φυσική, και Χημεία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Βιολογία απ'ότι ξέρω έχει μόνο γενικής παιδείας στην Β' λυκείου, στην γ' λυκείου την έχει και κατεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
στην τρίτη υπάρχει βιολογία θετικής κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
το ίδιο λέμε...:) στην β' δεν υπάρχει η Βιολογία στην κατεύθυνση, ενώ στην γ' ναι.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ναι σορυ νόμιζα ότι λέγατε για τις πανελλήνιες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οπως ειπαν και οι προηγουμενοι εχει Μαθηματικα, Φυσικη, Χημεια και στην Γ' Λυκειου Βιολογια.

Τα μαθηματικα και η φυσικη ειναι τα ιδια με της τεχνολογικης κατευθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Πωπω! Και δεν την πάω την Βιολογία. Μάλλον τεχνολογική με βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VagosM

Νεοφερμένος

Ο βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πως θα διαλέξω ανάμεσα στη θετική και τεχνολογική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emo_girl

Νεοφερμένος

Η emo_girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κρίκελλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τεχλολογικη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_gd

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Θετική και τεχνολογίκη έχουν τα ίδια μαθηματικά!

Όπως επίσης έχουν και την ίδια φυσική..Η μόνη διαφορά είναι ότι η θετική έχει χημεία και η τεχνολογική έχει τεχνολογία επικοινωνιών..

κ εγω ημουν αναμεσα σε θετικη-τεχνολογικη,
αλλα θα παω τεχνολογικη απ'την β' γτ η χημεια μ εκνευριζει...:P, αν κ λενε πως επικρατει ενα ΄'καπως'' κλιμα..
το θεμα ειναι να λιωσουμε στ διαβασμα,απ΄τ στιγμη π θελουμε να περασουμε,,,

Μη το βλέπεις έτσι..Δηλαδή το θέμα είναι να λιώσουμε στο διάβασμα και μόνο..Σε πολλά σχολεία την τεχνολογική την αντιμετωπίζουν κάπως αλλιώς επειδή εκεί πάνε πολλοί μαθητές που είναι πιο αδύναμοι ας το πούμε από τους υπόλοιπους..Θα μου πεις ότι οι καθηγητές πρέπει να ασχολούνται με όλους και να μην το βλέπουν έτσι,αλλά δυστυχώς πολλοί έτσι κάνουν..Π.χ. αυτοί στην τεχνολογικοί δν παίρνουν ούτε από μαθηματικά ούτε από τίποτα, άρα μην ασχολείσαι μαζί τους..Υπάρχει αυτό το "κάπως" κλίμα που λες..Στην τρίτη αλλάζουν τα πράγματα γιατί και είναι η πιο κρίσιμη χρονιά κ πάνε πολλά παιδιά από τη θετική εκεί..
Που θέλω να καταλήξω; Εάν τις έχεις τις δυνατότητες πήγαινε θετική..Γιατί κ εγώ πήγα τεχνολογική στη β' και αποδείχθηκε πως έκανα λάθος..Εάν μπορείς να τα καταφέρεις πήγαινε θετική φέτος και αν βλέπεις ότι δεν μπορείς πήγαινε μετά τεχνολογική..
Αυτή ήταν η συμβουλή μου..Από αυτά που έχω ζήσει στην κατεύθυνση αυτά μπορώ να σου πω..Από εκεί και πέρα κάνε ότι θεωρείς καλύτερο για τον εαυτό σου και πήγαινε όπου μπορείς να τα καταφέρεις καλύτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αλλο κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos137

Νεοφερμένος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Η θετικη η τεχνολογικη..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Προσοχη μονο μην παρετε Θετικη/Τεχνολογικη και στην πορεια ανακαλυψετε οτι θα προτιμουσατε Θεωρητικη ή αντιστροφα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top