Ποια ειδικότητα πρέπει να επιλέξω για να γίνω Αθλίατρος;

red.army07

Νεοφερμένος

Ο red.army07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ξερει κανεις ποια ειδικοτητα πρεπει να ακολουθησει για να γινει αθλιατρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ορθοπεδικός, κατά βάσιν.
Ίσως και από φυσικοθεραπευτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Δεν υπάρχει και ανεξάρτητη ειδικότητα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna.lala

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
βασικά κ εγώ νόμιζα ότι ήταν ανεξάρτητη ειδικότητα...δεν το ήξερα αυτό περί ορθοπεδικής και φυσικο8εραπείας..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.EmMa

Νεοφερμένος

Η MaRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ο αθλιατρος ειναι σεποδοσφαιρικες ομαδες,στιβο κ τετοια? ενδιαφερον ακουγεται..!
παντως οσον αφορα το ποδοσφαιρο λογικα απο φυσικοθεραπευτης πας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ξεχωριστή ειδικότητα.
Στο εξωτερικό, ναι, αλλά εδώ νομίζω πως δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδιά στην Ελλάδα δεν υπάρχει ειδικότητα ΑΘΛΗΤΙΑΤΡΟΥ (και όχι αθλίατρου). Στο εξωτερικό δεν έχει μόνο ειδικότητα αλλά και αποκλειστική σχολή...ειδικά Αγγλικά και στις ΗΠΑ, δηλ δεν χρειαζεται να τελειώσει κάποιος ιατρική για να γίνει αθλητίατρος, ΑΡΚΕΙ να πάει σε μία από τις σχολές των παραπάνω χωρών...Ήταν ένα από τα όνειρά μου...δε ξέρω αν θα το εκπληρώσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Και στη Βουλγαρία υπάρχει ξεχωριστή σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
εχω ακουσει απο φοιτητη του τμηματος πως απο φετος υπαρχει ως επιλογη στις γυμναστικες ακαδημιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenah

Νεοφερμένος

Η elenah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μήπως ξέρει κάποιος πώς λέγεται αυτή η ειδικότητα στα αγγλικά? και σε ποια πανεπιστήμια του εξωτερικού υπάρχει αυτή η ειδικότητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εχω ακουσει απο φοιτητη του τμηματος πως απο φετος υπαρχει ως επιλογη στις γυμναστικες ακαδημιες.
:hmm: δε νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει οτι εαν κάποιος τελειώσει γυμναστική ακαδημία μετά μπορεί να πάει έξω να σπουδάσει για 2 χρόνια στην ιατρική και να πάρει την ειδικότητα του αθλίατρου.. Ισχύει κάτι τέτοιο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top