Ποια είναι τα αντικείμενα που επιτρέπεται να έχω μαζί μου κατά τη διάρκεια των εξετάσεων;

Crqzyy

Νεοφερμένος

Ο Crqzyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας.

Ευτυχώς ή δυστυχώς οι καθηγητές μου όντας μιας ηλικίας με έχουν μπερδέψει, σχετικά με το τι αντικείμενα μπορώ να έχω στο θρανίο την ώρα της εξέτασης.

Προφανώς και γνωρίζω πως απαγορεύονται διορθωτικά υγρά ή blanco, οποιουδήποτε είδους ηλεκτρονικές συσκευές, σημειώσεις κλπ...

Όμως έχουμε καθηγητές που μας λένε επιτρέπεται το στυλό με την ενσωματωμένη γόμα και μετά αυτούς που μας λένε πως απαγορεύεται. (Παράδειγμα)

Επιτρέπεται το στυλό με γόμα;
Επιτρέπεται το στυλό χωρίς γόμα αλλά με εξωτερική γόμα για μολύβι και στυλό;

ΕΕυχαριστώ.
 

mathboi

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγώ μπλε στυλό θα έχω ούτε γόμες ούτε μολύβια και θα χω και χάρακα.
Εικόνες αγίων επιτρέπονται;
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Γειά σας.

Ευτυχώς ή δυστυχώς οι καθηγητές μου όντας μιας ηλικίας με έχουν μπερδέψει, σχετικά με το τι αντικείμενα μπορώ να έχω στο θρανίο την ώρα της εξέτασης.

Προφανώς και γνωρίζω πως απαγορεύονται διορθωτικά υγρά ή blanco, οποιουδήποτε είδους ηλεκτρονικές συσκευές, σημειώσεις κλπ...

Όμως έχουμε καθηγητές που μας λένε επιτρέπεται το στυλό με την ενσωματωμένη γόμα και μετά αυτούς που μας λένε πως απαγορεύεται. (Παράδειγμα)

Επιτρέπεται το στυλό με γόμα;
Επιτρέπεται το στυλό χωρίς γόμα αλλά με εξωτερική γόμα για μολύβι και στυλό;

ΕΕυχαριστώ.
Εγω πέρσι είχα δυο κλασικά μπλε στυλό. Τα λεγόμενα στυλό που σβήνουν δεν είμαι σίγουρη αν απαγορευονται απλα προτείνω όπως και να έχει να μην τα χρησιμοποιήσεις γιατι υπάρχει ο κίνδυνος (έστω και αν είναι μικρή η πιθανότητα να συμβεί) να σβηστούν καποια από αυτά που έγραψες καθώς μεταφέρεται το γραπτό.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας, να ρωτησω επειδη δεν το εχω ξανακανει? Οταν δηλωνεις το σελφ τεστ στη σχολικη καρτα και θες μετα να το εκτυπωσεις, πρεπει να το εκτυπωσεις επι τοπου ή μπορεις να αποθηκευσεις και σε pdf στον υπολογιστη σου τη δηλωση για εκτυπωση σε δικο σου χρονο λιγο αργοτερα? Ευχαριστω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γειά σας.

Ευτυχώς ή δυστυχώς οι καθηγητές μου όντας μιας ηλικίας με έχουν μπερδέψει, σχετικά με το τι αντικείμενα μπορώ να έχω στο θρανίο την ώρα της εξέτασης.

Προφανώς και γνωρίζω πως απαγορεύονται διορθωτικά υγρά ή blanco, οποιουδήποτε είδους ηλεκτρονικές συσκευές, σημειώσεις κλπ...

Όμως έχουμε καθηγητές που μας λένε επιτρέπεται το στυλό με την ενσωματωμένη γόμα και μετά αυτούς που μας λένε πως απαγορεύεται. (Παράδειγμα)

Επιτρέπεται το στυλό με γόμα;
Επιτρέπεται το στυλό χωρίς γόμα αλλά με εξωτερική γόμα για μολύβι και στυλό;

ΕΕυχαριστώ.
Δεν επιτρεπονται στυλο με γομα. Σε μας το 2009 και σε γνωστους μου σε πιο προσφατα χρονια δεν επιτρεπανε. Ειναι λογικο αμα το σκεφτεις, γιατι αν εσυ μπορεις να σβηνεις το στυλο σου θεωρητικα και ενας εξεταστης μπορει να σου σβησει κατι απο το γραπτο με τον ιδιο τροπο (λεμε μια ακραια περιπτωση). Οποτε οχι.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Προφανώς και απαγορεύονται τα στυλό που σβήνουν!!
Μπορείτε να έχετε μαύρο ή μπλε στυλό, γόμα, μολύβο, χάρακα αν χρειαστεί, νεράκι και ένα ρολόι χεριού (ή κάτι τέλος πάντων για να βλέπετε την ώρα αλλά να μην είναι ψηφιακό)!
 

igeorgeoikonomo

Νεοφερμένος

Ο igeorgeoikonomo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Επίσης, περσινοί υποψήφιοι και φίλοι μου είπαν πως απαγορεύεται να σημειώνουμε πάνω στις εκφωνήσεις. Με μολυβάκι μόνο και στο τέλος τους ζήτησαν (το 2020 στο σχολείο μου) να σβήσουν τα πάντα από τις κόλλες.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Επίσης, περσινοί υποψήφιοι και φίλοι μου είπαν πως απαγορεύεται να σημειώνουμε πάνω στις εκφωνήσεις. Με μολυβάκι μόνο και στο τέλος τους ζήτησαν (το 2020 στο σχολείο μου) να σβήσουν τα πάντα από τις κόλλες.
απο οτι ξερω οι σημειωσεις πανω στις κολλες των θεματων ναι δεν επιτρεπονται αλλα και παλι αυτες οι κολλες καταστρεφονται,δηλαδη δεν στελνονται σε βαθμολογικα κεντρα.
επισης,μην γραφετε πανω στο θρανιο.θυμαμαι σε ενα μαθημα εγραφα απο αμηχανια κατι πραξεις πανω στο θρανιο και περασε ενας επιτηρητης και με απειλησε οτι θα μου παρει γραπτο:happy::happy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να ρωτήσω εάν επιτρέπονται αυτά τα στυλό, διότι είναι τα μόνα που έχω εξοικειωθεί να γράφω και άκουσα ότι ενδεχομένως να απογορεύεται η χρήση τους.
ANA.PIL00425.jpg
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Γιατι να μη επιτρεπεται τι εγκληματικο εχει ο στυλακος?
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ήθελα να ρωτήσω εάν επιτρέπονται αυτά τα στυλό, διότι είναι τα μόνα που έχω εξοικειωθεί να γράφω και άκουσα ότι ενδεχομένως να απογορεύεται η χρήση τους.
View attachment 82119
Αφού δεν σβήνει ο συγκεκριμένος γιατί να μην επιτρέπεται? Απαγορεύονται αυτοί που σβήνουν μόνο...
 

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εφη εμενα δεν με αφηνει να το κατεβασω σε pdf το self test για τη δουλεια μου και το εκτυπωνω επι τοπου....ισως απο κινητο αν ειναι αλλιως...

Φανταζομαι κασετινα δεν επιτρέπεται;
Τσαντα για να βαλω χαρτομάντηλα και αντισηπτικο;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Ναι παιδιά, όχι ψηφιακό ρολόι, ακόμα κι αν δεν είναι smartwatch. Μόνο αναλογικό!
Εγώ γι' αυτό το λόγο πήγα και πήρα ένα quartz χεριού (το οποίο δεν φόραγα γιατί δεν φοράω γενικά ρολόγια, απλά το είχα δίπλα μου).
Ψηφιακά ρολόγια αφήνανε την προ-smartwatch εποχή, μετά μάλλον τα καταργήσανε όλα τα ψηφιακά.

Επίσης δεν μου είχαν πει κάτι για ένα χάπι καφεϊνης που είχα μέσα σε θήκη ντεπόν όμως, καθώς και μια μπάρα δημητριακών (ναι, ντόπα όπως καταλαβαίνετε :lol: ).

Ο ανιψιός μου έχει απορία αν μπορεί να πάρει το μπεγλέρι του μαζί :lol:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Εφη εμενα δεν με αφηνει να το κατεβασω σε pdf το self test για τη δουλεια μου και το εκτυπωνω επι τοπου....ισως απο κινητο αν ειναι αλλιως...

Φανταζομαι κασετινα δεν επιτρέπεται;
Τσαντα για να βαλω χαρτομάντηλα και αντισηπτικο;
Η κασετινα ειναι ενδειξη νοικοκυροσυνης και επιτρέπετε.

Οταν κανεις κλικ στο πριντ της δηλωσης μετα απο το παραθυρο της εκτυπωσης κανεις save as pdf.
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Φρεντο εσπρεσσο σκέτο(τριπλο κατα προτίμηση) (Πριν την εξέταση)
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Φρεντο εσπρεσσο σκέτο(τριπλο κατα προτίμηση) (Πριν την εξέταση)
Οχιιιι, θα θέλει να παει τουαλέτα το παιδι. Ασε που θα τον κανει πιο νευρικό.
Μπανάνα να φατε πριν δώσετε γιατι φτιαχνει λιγο την διαθεση (+εχει καλιο που βοηθα στην μνημη).
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
3 ζαναξ μια ωρα πριν μαζι με καφε
 

annfire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η annfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Μπανάνα και να καθίσει λιγη ωρα στον ήλιο να του δώσει χαρά ο συνδυασμός :)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
1623168545113.png


Mια φωτογραφία κουράγιο προς τους Έλληνες...από συνομήλικους Γερμανούς μαθητές εν ώρα εξετάσεων για το εθνικό τους απολυτήριο. Αν κρίνω από το κίτρινο λεξικό, πρέπει να είναι εξετάσεις γλώσσας ή λογοτεχνίας. Ο μικρότερος τόμος μπορεί να είναι η γερμανική γραμματική - τυπολόγιο.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Εγώ πάντως είχα πάρει και την εικόνα της Παναγίας μαζί μπας και με φώτιζε τη πρώτη μέρα.Τζίφος τελικά,14,5 έγραψα στην έκθεση και την παράτησα στο κομοδίνο :lol:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Εγώ πάντως είχα πάρει και την εικόνα της Παναγίας μαζί μπας και με φώτιζε τη πρώτη μέρα.Τζίφος τελικά,14,5 έγραψα στην έκθεση και την παράτησα στο κομοδίνο :lol:
Σε βοήθησε απλά δεν μπορείς να καταλάβεις τη θεία βούληση. :sly:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top