Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
The Jacket
(εχω μια μικρη αδυναμια σε ταινιες που θυμαμαι οτι εχουν παρει συγγενεις και δει ενω εγω ημουν αρκετα μικροτερη και θυμαμαι μονο στιγμιοτυπα απ αυτες)
μου αρεσε πολυ. ωραιο καστ, υποθεση και μουσικη. χωρις περιττες φανφαρες. αξιζει να τη δειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Perfume: The Story of a Murderer
(δεν εχω διαβασει το βιβλιο ωστε να συγκρινω)
μου αρεσε. η υποθεση ειχε ενδιαφερον. δεν ξερω σχετικα με την αφηγηση- σιγουρα βοηθα στο να προχωρησει η πλοκη αλλα δεν ειμαι πολυ φαν γενικα. επισης κατι με τους extra? επαιζαν σα να βαριοντουσαν? δεν ξερω, ισως να ταν η σκηνοθεσια/editing σε εκεινα τα σημεια.
;)ωραια μουσικη (και μια αδυναμια στον ben whishaw :P)
Κράτα το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Σου αρεσε το nymphomaniac? :hmm: νιωθω οτι αυτη η ταινια δεν εχει καν λογο υπαρξης :P

Δεν θα έλεγα τόσο ότι μου ''άρεσε'' όσο ότι είναι ενα θεμα που ελαχιστές ταινίες προσεγγίζουν. Εντάξει όμως τι να πεις γούστα είναι αυτά..
Είδα το Comet.Ok, καλή ταινιούλα αλλά δεν μου φάνηκε κάτι το ουαου.. Άλλο ένα love story που απλά διαδραματίζεται φαινομενικά σε παράλληλα σύμπαντα. Plus, Waking life, τι να πω γι αυτή τη ταίνια, απλά δείτε την. Το μόνο αρνητικό είναι ότι σε όλη την ταινία θα πρέπει να είσαι όντως εκεί για να καταλαβεις τι παίζεται και τι λέει ο κάθε χαρακτήρας.

p.s: είμαι μόνο εγώ που βρήκα το Fight club μια ταινία μέτρια και την πλέον υπερεκτιμημένη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billie perrakis

Νεοφερμένος

Ο billis p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
the bank Job με τον Jason statham εξαιρετικη ταινια μαλλον η καλυτερη του...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Now you see me 1. Magicians! :inlove:

Είδα το Comet.Ok, καλή ταινιούλα αλλά δεν μου φάνηκε κάτι το ουαου.. Άλλο ένα love story που απλά διαδραματίζεται φαινομενικά σε παράλληλα σύμπαντα.
Έλα ρε εμένα μου άρεσε πολύ πάντως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
50 shades of grey. Δεν μ'άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Epic movie!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
"Me before you"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Suicide Squad
ψαρεψα και την ειδα στον κιν/φο (δεν αντεξα χεχ)
ηταν διασκεδαστικη (αν και στο επομενο slow motion take zack snyder style θα πατησω το κομβιο αυτοκαταστροφης.)
πολλοι εχουν γραψει κριτικες που υποδεικνυουν γιατι βγηκε αδυναμη αυτη η ταινια και εχουν δικιο στα περισσοτερα σημεια.
aka εαν σας πληρωσουν να τη δειτε, πατε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
"Me before you"
Επρόκειτο για λογοτεχνικό βιβλίο της Τζότζο Μόις, που μεταφέρθηκε πρόσφατα στην μεγάλη οθόνη. Υπέροχη ταινία, αλλά την μαγεία του βιβλίου δεν την φτάνει...κακά τα ψέματα:P
Για όσους ενδιαφέρονται έχει κυκλοφορήσει και δεύτερο βιβλίο, από την ίδια συγγραφέα φυσικά, με τίτλο "Μετά από σένα". Ουσιαστικά επικεντρώνεται στη ζωή της πρωταγωνίστριας του πρώτου βιβλίου. Βασικά, διαβάστε τις περιλήψεις για να καταλάβετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Memento

Όλοι μου έλεγαν πως δεν παίζει να καταλάβω τίποτα αν τη δω. Πράγματι, στην αρχή μου ήταν ΤΡΟΜΕΡΑ δυσνόητη και το timeline ήταν τόσο μπερδεμένο που ήθελα να τη παρατήσω επειδή μου έσπασε τα νεύρα σε κάποιο σημείο. Όμως, στην πορεία όλα ξεδιάλυναν με έναν συναρπαστικό τρόπο και μου άρεσε πολύ. Συστήνω ανεπιφύλακτα - τρομερά mind fuck ταινία που απαιτεί μια άλφα προσοχή αν κάποιος σκοπεύει να την παρακολουθήσει. Ειδάλλως το πράγμα ξεφεύγει και καταντάει κουραστική και ακαταλαβίστικη.

Das Weisse Band (White Ribbon)

Μου την πρότεινε μια καθηγήτρια μου κανα χρόνο πριν και ήθελα να τη δω. Άργησα να την δω, αλλά και τώρα που την είδα μπορώ να πω πως μου φάνηκε κουραστική και κάπως ακαταλαβίστικη σε μερικά σημεία. Δεν κατάλαβα πως συνδέονταν μερικά πράγματα και δεν μου άφησε την καλύτερη εντύπωση. Ωστόσο, μου άρεσε πολύ ο τρόπος που σκιαγραφήθηκαν οι σχέσεις μεταξύ κάποιων ατόμων. Απο ολόκληρη την ταινία απόλαυσα μόνο το τελευταίο μισάωρο. Στην υπόλοιπη διάρκεια δεν καταλάβαινα τίποτα, βαριόμουν αφάνταστα και ήθελα να την κλείσω επειδή μου φαίνονταν όλα κουλά και ανόητα. Στο τελευταίο μισάωρο που όλα έβγαλαν νόημα και ξεδιάλυναν, εξακολουθούσα να μην είμαι ικανοποιημένη. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Le jour des corneilles

Πολύ γλυκιά ταινία, πολύ μ' άρεσε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
The neon demon
Ηθελα να δω πολυ αυτη την ταινια λογω του τρειλερ.
Ηταν ενδιαφερουσα και πολυ εντονη με τα πλανα των διαδρομων, την παρατεταμενη σιωπη, το πως ειχαν ρυθμισει το σκοταδι να υπερισχυει του φωτος.
καποια κομματια ηταν καπως δυσπεπτα :shifty:
εχμ, ελπιζω να τη δουν κι αλλοι στο στεκι και να πουν τη γνωμη τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αρκετά διαφορετική και περίεργη ταινία, δε βγαίνουν κάθε μέρα τέτοιες ταινίες.

"Me before you"
Επρόκειτο για λογοτεχνικό βιβλίο της Τζότζο Μόις, που μεταφέρθηκε πρόσφατα στην μεγάλη οθόνη. Υπέροχη ταινία, αλλά την μαγεία του βιβλίου δεν την φτάνει...κακά τα ψέματα:P

Πόσο συμφωνώ! Πιο πολύ έκλαψα διαβάζοντας το βιβλίο παρά βλέποντας την ταινία, έχω διαβάσει και το δεύτερο βιβλίο καλό είναι, να το διαβάσεις. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Suicide Squad.
Μέτρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αχ, την είδα χθες το βράδυ. Ακόμη κλαίω!
Εγώ δεν έκλαψα αλλά με άγγιξε εντάξει :P Στη μόνη ταινί που παρά λίγο να κλάψω ήταν το my sister's keeper.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Memento (2000)
Μου άρεσε πολύ. Αξίζει να την δείτε.

Τhe Game (1997)
Εh καλή ήταν. Σίγουρα δεν περίμενα αυτό το τέλος.

Νever let me go (2010)
Έτσι κι έτσι. Μάλλον δεν μ'άρεσε :P


Επόμενο το Shutter Island.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
La cara oculta αν θέλετε να δείτε θρίλερ μυστηρίου και λίγο mind-fuck, να μην τη δείτε :P το τρέιλερ αποκαλύπτει τα 2/3 της ταινίας και το "σασπενς" υπάρχει μόνο στο τελευταίο μισάωρο. είναι όμως τόσο προβλέψιμο οπότε δεν υπάρχει σασπενς επί της ουσίας. 6,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top