Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Motorcycle Diaries

Εξαίσια ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nichavg

Νεοφερμένος

Ο nichavg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.


Η καλυτερη ταινια που εχω δει μεχρι στιγμης :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Eιδα το Simple Simon, σουηδική, απλή, λιτή και περιεκτική. :) Όμορφη εν ολίγοις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Dark Places
Αν δεν έχετε διαβάσει το βιβλίο, θα πείτε ότι είναι μια καλογυρισμένη ταινία, με αρκετά καλή ερμηνεία από την Σαρλίζ Θερόν και σχετικά ανατρεπτική πλοκή.
Αν έχετε διαβάσει το βιβλίο, ελπίζω να συμφωνήσετε μαζί μου ότι η ταινία ωχριά μπροστά του. Δεν έχει μεταφερθεί ούτε το 1/10 του συναισθηματικού background που παρουσιάζει η Gilian Flynn στο βιβλίο. Όπως και με την άλλη ταινία που βασίστηκε σε βιβλίο της, το Gone Girl, είναι πολύ ταπεινή η μεταφορά στην μεγάλη οθόνη.

Της βάζω ένα 6,5/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
The Lobster
https://www.imdb.com/title/tt3464902/?ref_=nv_sr_1
Εαν πω οτι το καταδιασκεδασα ομως?
Ηταν οι ερμηνειες, θα ελεγα, και η ειρωνια?
μου αρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μην κοροϊδέψει κανείς :redface:
Παίζει να είμαι η μοναδική που δεν είχε δει ποτέ τον τιτανικό:redface::P
Τον είδα χθές επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μόλις άρχισα το Human Centipede. Κάτι μου λέει θα το μετανιώσω σύντομα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Μόλις άρχισα το Human Centipede. Κάτι μου λέει θα το μετανιώσω σύντομα..
Υοu will. Είχα δει το πρώτο όταν ήμουν α λυκείου νομίζω.Ήταν αρκετό ώστε να με κάνει να απέχω από φαγητό για 1+ 1/2 μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Έχω ήδη αρχίσει να ανακατεύομαι...no kidding
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
για ποιο λογο να δειτε το human centipede? :P εγω δεν βαζω τον εαυτο μου σε τετοια βασανιστηρια :P
in other news, ειδα πριν δυο-τρεις μερες το the truth και ηταν αρκετα καλη ταινια. στο τελος εγινε καπως πιο συναισθηματικη ενω κατα τη γνωμη μου δεν θα επρεπε. κατα τ' αλλα, ωραια ταινια για να προβληματισθεις και να ψαχτεις λιγο για την πολυ προσφατη αμερικανικη ιστορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt3369806/

Ο Max, ένα λυκόσκυλο του αμερικανικού στρατού, επιστρέφει στις ΗΠΑ με ψυχολογικά τραύματα, μια και ο στρατιώτης «ιδιοκτήτης» του πεθαίνει στο Αφγανιστάν. Έτσι η οικογένεια του στρατιώτη αναλαμβάνει να πάρει τον Max κοντά της. Ο 14χρονος γιος και ο Max θα βρεθούν ο ένας να επουλώνει τα τραύματα του άλλου, ώσπου ξαφνικά θα ανακαλύψουν ένα μυστικό πίσω από τον θάνατο του στρατιώτη

10/10.Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
για ποιο λογο να δειτε το human centipede? :P εγω δεν βαζω τον εαυτο μου σε τετοια βασανιστηρια :P
in other news, ειδα πριν δυο-τρεις μερες το the truth και ηταν αρκετα καλη ταινια. στο τελος εγινε καπως πιο συναισθηματικη ενω κατα τη γνωμη μου δεν θα επρεπε. κατα τ' αλλα, ωραια ταινια για να προβληματισθεις και να ψαχτεις λιγο για την πολυ προσφατη αμερικανικη ιστορια.
Κοίτα,εμένα την είχαν δει ολοι οι φίλοι και λέω ας της ρίξω ενα βλέφαρο,αλλα σε καμια περίπτωση δε περίμενα αυτό που ειδα :P

Χθες είδα το Triangle για νιοστη φορά.Από τις καλύτερες στο είδος της.Σας τη προτείνω ανεπιφύλακτα.
https://www.imdb.com/title/tt3369806/

Ο Max, ένα λυκόσκυλο του αμερικανικού στρατού, επιστρέφει στις ΗΠΑ με ψυχολογικά τραύματα, μια και ο στρατιώτης «ιδιοκτήτης» του πεθαίνει στο Αφγανιστάν. Έτσι η οικογένεια του στρατιώτη αναλαμβάνει να πάρει τον Max κοντά της. Ο 14χρονος γιος και ο Max θα βρεθούν ο ένας να επουλώνει τα τραύματα του άλλου, ώσπου ξαφνικά θα ανακαλύψουν ένα μυστικό πίσω από τον θάνατο του στρατιώτη

10/10.Απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει.

Αν σου αρέσουν οι ταινίες με σκύλους,πρέπει να δεις και αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penelope97

Νεοφερμένος

Η penelope97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αν σου αρέσουν οι ταινίες με σκύλους,πρέπει να δεις και αυτη

Φαίνεται πολύ ωραία ταινια.θα ψαξω να την βρω.Σε ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
@ultraviolence ξεκίνησα το Triangle. Είμαι εκεί που έχουν μπει στο μεγάλο πλοίο. Πες μου μόνο κάτι, έχει φαντάσματα ή μεταφυσικά πράγματα; :P Φοβάμαι λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Υποσχεθηκα στον εαυτο μου να δω (και να διαβασω) μονο ποιοτητα φετος :P ...Απ τη μερα που τελειωσαμε εχω δει 5 ταινιες με τελευταια το Forrest Gump που δεν ειχα δει. Την αγαπησα, ειναι ταινια σταθμος <3 Αν ηταν να προτεινω καποια θα ελεγα το se7en. Οι περισσοτεροι θα την εχετε δει αλλα ειμαι ακυρη :eek: Θα επανοσθωσω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt2582496/?ref_=nv_sr_1
Συμπαθητική ταινία. 7/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
@ultraviolence ξεκίνησα το Triangle. Είμαι εκεί που έχουν μπει στο μεγάλο πλοίο. Πες μου μόνο κάτι, έχει φαντάσματα ή μεταφυσικά πράγματα; :P Φοβάμαι λίγο.
Μάλλον απαντώ ετεροχρονισμένα και δε σε πρόλαβα :P Αλλα οχι,δεν εχει φαντάσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μάλλον απαντώ ετεροχρονισμένα και δε σε πρόλαβα :P Αλλα οχι,δεν εχει φαντάσματα!

έχω ήδη δει την μια ώρα της ταινίας και δεν καταλαβαίνω τίποτα :worry:
ελπίζω να υπάρχει κάποια εξήγηση στο τέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.


Δεν την είχα δει, οι φίλοι μου έλεγαν ότι δεν είναι ωραία. Εμένα από την άλλη μου άρεσε και πάω για αστακό τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top