Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Star Wars, Episode I , "Phantom Menace"

Ενδιαφέρουσα ταινία. Σίγουρα κάτω των προσδοκιών μου (είχα προετοιμαστεί για κάτι υπερεπικοτέλειο :P ) αλλά δε μπορώ να πω τίποτα πριν δω και τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Kiss Kiss Bang Bang με τον Robert Downey Jr.

https://www.imdb.com/title/tt0373469/?ref_=nv_sr_1

Μου άρεσε αρκετά
8,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Star Wars, Episode I , "Phantom Menace"

Ενδιαφέρουσα ταινία. Σίγουρα κάτω των προσδοκιών μου (είχα προετοιμαστεί για κάτι υπερεπικοτέλειο :P ) αλλά δε μπορώ να πω τίποτα πριν δω και τα υπόλοιπα.

Γενικά παίζει λίγο κράξιμο για τα prequels, αν και προσωπικά μου άρεσαν εξίσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
προτεινω -ειδικα σε αυτους που σπουδαζουν μοριακη βιολογια και ιατρικη- την ταινια " Η Ιρις , το παραθυρο της ψυχης "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γενικά παίζει λίγο κράξιμο για τα prequels, αν και προσωπικά μου άρεσαν εξίσου.

Όχι, ήταν πολύ ωραίο. Απλά όχι αυτό που είχα προετοιμαστεί να δω. Περίμενα, ξέρεις, μάχες όλη την ώρα, και τις δύο πρώτες ώρες ήμουν κάπως " :whistle: " και το τελευταίο σαραντάλεπτο, μισάωρο κάπως " :stunned: ".

Λες να συνεχίσω με αυτή τη σειρά ή να το πάρω 4,5,6 στα επόμενα;

προτεινω -ειδικα σε αυτους που σπουδαζουν μοριακη βιολογια και ιατρικη- την ταινια " Η Ιρις , το παραθυρο της ψυχης "

To "I Origins" λες;
Όσοι φίλοι μου την έχουν δει δε τους εντυπωσίασε και όλο μπροστά μου τη πετυχαίνω. Αξίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Όχι, ήταν πολύ ωραίο. Απλά όχι αυτό που είχα προετοιμαστεί να δω. Περίμενα, ξέρεις, μάχες όλη την ώρα, και τις δύο πρώτες ώρες ήμουν κάπως " :whistle: " και το τελευταίο σαραντάλεπτο, μισάωρο κάπως " :stunned: ".

Λες να συνεχίσω με αυτή τη σειρά ή να το πάρω 4,5,6 στα επόμενα;

Πριν κανά χρόνο+ τα ξαναείδα όλα ώστε να τα θυμηθώ, αλλά άρχισα με βάση τη σειρά που βγήκαν οι ταινίες. Δηλαδή πρώτα την original τριλογία, κι έπειτα τα prequels. Για μένα αυτή είναι η καλύτερη σειρά που μπορείς να τα δεις, ώστε αφού δεις την επιστροφή του "καλού" Vader, να δεις πως κατέληξε να γίνει ο πιο badass τύπος στο γαλαξία :D

BTW, αν γουστάρεις μάχες, τα υπόλοιπα ίσως να σου αρέσουν περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Cloud Atlas https://www.youtube.com/watch?v=ByehYal_cCs


Καλούτσικη, αν και σε μερικά σημεία κουράζει λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πριν κανά χρόνο+ τα ξαναείδα όλα ώστε να τα θυμηθώ, αλλά άρχισα με βάση τη σειρά που βγήκαν οι ταινίες. Δηλαδή πρώτα την original τριλογία, κι έπειτα τα prequels. Για μένα αυτή είναι η καλύτερη σειρά που μπορείς να τα δεις, ώστε αφού δεις την επιστροφή του "καλού" Vader, να δεις πως κατέληξε να γίνει ο πιο badass τύπος στο γαλαξία :D

BTW, αν γουστάρεις μάχες, τα υπόλοιπα ίσως να σου αρέσουν περισσότερο.


Δηλαδή συνεχίζω με το.. τέταρτο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Δηλαδή συνεχίζω με το.. τέταρτο; :P

Ναι. IV, V, VI, I, II, II πιστεύω πως είναι η καλύτερη σειρά. Κάποιοι προτιμούν Ι, ..., VI, αλλά νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι. IV, V, VI, I, II, II πιστεύω πως είναι η καλύτερη σειρά. Κάποιοι προτιμούν Ι, ..., VI, αλλά νταξ.

Alright, ευχαριστώ. Και εγώ που πήγα να τα δω απο το Ι είδαμε πως κατέληξα. :hehe: Οπότε σειρά έχει το IV. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johncm

Νεοφερμένος

Ο johncm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Se7en: trailer https://www.youtube.com/watch?v=J4YV2_TcCoE

ΠΑΡΑ πολύ καλή (αν και λίγο ανατριχιαστική) ταινία τύπου αστυνομικού θρύλερ.(από τις κλασσικές βασικά , απορώ πως δεν την είχα δει πιο πριν ).

IMDb: 8,6/10 , https://www.imdb.com/title/tt0114369/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Road Trip (2000)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συνεχίζω Star Wars με episodes IV και V.

To V μου άρεσε περισσότερο απο το IV αλλά και το IV δεν ήταν άσχημο.

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ Ο ΑΝΑΚΙΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΕΗΝΤΕΡ? Ή υπάρχουν και άλλοι Ουρανοπερπατητές; ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
L.A. Confidential
Τα αστυνομικά δεν είναι το είδος μου, όμως αντικειμενικά ήταν καλή ταινία. Μην τη δείτε αν εκνευρίζεστε πολύ από τη διαφθορά, αν και ως Έλληνες μάλλον δε θα κάνει φοβερή εντύπωση. :P 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Συνεχίζω Star Wars με episodes IV και V.

To V μου άρεσε περισσότερο απο το IV αλλά και το IV δεν ήταν άσχημο.

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ Ο ΑΝΑΚΙΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΕΗΝΤΕΡ? Ή υπάρχουν και άλλοι Ουρανοπερπατητές; ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.

Who's your daddy? 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
το Mr Nobody. μου άρεσε αρκετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
American Psycho
American Psycho II
η πρώτη ήταν αρκετά καλή. αλλά και η δεύτερη δεν ήταν τόσο άσχημη. θα έβαζα ένα 6 αλλά σίγουρα όχι το 3,9 που έχει στο imdb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
American Psycho
American Psycho II
η πρώτη ήταν αρκετά καλή. αλλά και η δεύτερη δεν ήταν τόσο άσχημη. θα έβαζα ένα 6 αλλά σίγουρα όχι το 3,9 που έχει στο imdb.

Δεν ήξερα καν πως υπήρχε δεύτερη!:eek: Μπήκε στη watchlist μου φαίνεται.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν ήξερα καν πως υπήρχε δεύτερη!:eek: Μπήκε στη watchlist μου φαίνεται.:redface:

να τη δεις και να πεις κι εσυ τη γνώμη σου :)
για την πρώτη ταινία τι πιστεύεις? όντως σκότωσε όλους αυτούς τους ανθρώπους ή όλα ήταν του μυαλού του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Όχι, ήταν πολύ ωραίο. Απλά όχι αυτό που είχα προετοιμαστεί να δω. Περίμενα, ξέρεις, μάχες όλη την ώρα, και τις δύο πρώτες ώρες ήμουν κάπως " :whistle: " και το τελευταίο σαραντάλεπτο, μισάωρο κάπως " :stunned: ".

Λες να συνεχίσω με αυτή τη σειρά ή να το πάρω 4,5,6 στα επόμενα;



To "I Origins" λες;
Όσοι φίλοι μου την έχουν δει δε τους εντυπωσίασε και όλο μπροστά μου τη πετυχαίνω. Αξίζει;
ναι αυτο λεω..αξιζει πολυ κατ'εμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top