Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Χτες είδα το Imitation Game.
Υπέρτατη ταινία!


Παρεπιπτόντως, μόνο εμένα δε μου φάνηκε τραγική διαφορά ανάμεσα στο πως ο Cumberbatch παίζει τον Σέρλοκ και πως τον Τούρινγκ;:worry:

Cinema Paradiso 9/10 Όποιος λέει ότι αγαπά το cinema πρέπει να δει αυτή την ταινία,μια ταινία γεμάτη δυνατά συναισθήματα!

Την έχω μελετήσει για τα ιταλικά χωρίς να την έχω δει όλη. Γενικά απο ιταλικό κινηματογράφο έχω βρει διαμαντάκια που δεν έχω κάτσει να δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Love, rosie
Πολύ μ' άρεσε :inlove: Φοβερή χημεια είχαν αυτοι οι 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Paris,Texas 9/10 Πάρα πολύ όμορφη ταινία.Ίσως κάποιοι να ξενερώσουν με τον αργό ρυθμό της αλλά προσωπικά την βρήκα υπέροχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
The Internship, συμπαθητική ταινία για να περάσει η ώρα, φυσικά όχι κάτι ιδιαίτερο. 6-6,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb Φοβερή ταινία με έναν απίστευτο Peter Sellers να υποδύεται 3(!) ρόλους.Ο χαρακτηρισμός κωμωδία δεν είναι τόσο εύστοχος.Πρόκειται περισσότερο για σάτιρα ,η οποία δείχνει ότι η μεγαλύτερη απειλή για τον άνθρωπο είναι η... ανθρώπινη βλακεία.9/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mstefanopoulou

Νεοφερμένος

Η mstefanopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
@salazar, DR Strangelove φοβερή ταινία! all time classic! αν δεν την βρείτε εύκολα με τον αγγλικό τίτλο, ο ελληνικός είναι Sos Πεντάγωνο καλεί Μόσχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
His Girl Friday (1940)
Η επιφανειακή πλοκή φαίνεται απλοϊκή: ένας αρχισυντάκτης (Cary Grant) προσπαθεί πάση θυσία να κρατήσει κοντά του την πρώην γυναίκα του (Rosalind Russell), η οποία είναι έτοιμη να ξαναπαντρευτεί. Στην πραγματικότητα όμως η ταινία θίγει διάφορα θέματα αφού σατιρίζει και ασκεί έντονη κριτική τόσο στους δημοσιογράφους, όσο και τους πολιτικούς της εποχής, παραμένοντας επίκαιρη μέχρι και σήμερα. Όλα αυτά με μια επικείμενη θανατική ποινή στο φόντο. Λίγο θορυβώδης για τα γούστα μου, αλλά με εξαιρετικές ερμηνείες, ειδικά από τον Cary Grant.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Dogville 9/10 Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει ποτέ..Άψογη σκηνοθεσία,καλές ερμηνείες και μια ιστορία η οποία σου δημιουργεί έντονο προβληματισμό καθώς ξεγυμνώνει την σκοτεινή πλευρά του ανθρώπου. Να την δείτε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
The Bourne identity
The Bourne supremacy
The Bourne ultimatum

Good Will Hunting

Taken 1,2,3

Collateral
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Mulholland Drive. Μου φάνηκε αρκετή καλή,σε κρατά συνεχώς σε αγωνία,αν και είναι πιστεύω κάπως "αργή"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Rear Window.Άλλη μια κλασική ταινία του Hitchcoxk.Δύσκολα πιστεύεις ότι η ταινία γυρίστηκε το 1954 μιας και έχει αρκετά καλή εικόνα και το σενάριο είναι αρκετά πρωτότυπο.Σε κρατάει σε αγωνία και μπορώ να πω ότι άλλαξα γνώμη πολλές φορές για την έκβαση της υπόθεσης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ακόμη να δω το psycho. :cry_x:
Βασικά βρήκα ένα επικό torrent με πολλές ταινίες του Χίτσκοκ μαζί αλλά δεν έχω μνήμη να το κατεβάσω και τα κερατά μου δηλαδήη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
"The Boy in the Striped Pyjamas" ( 2008 )

Aπλά υπέροχη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ακόμη να δω το psycho. :cry_x:
Βασικά βρήκα ένα επικό torrent με πολλές ταινίες του Χίτσκοκ μαζί αλλά δεν έχω μνήμη να το κατεβάσω και τα κερατά μου δηλαδήη. :P

Κατέβασε επιλεκτικά αυτές που θέλεις και μετά κατεβάζεις τις υπόλοιπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κατέβασε επιλεκτικά αυτές που θέλεις και μετά κατεβάζεις τις υπόλοιπες :P
Βρε λες;
Στο ίνφο μου βγάζει πολλά αρχεία και βαριέμαι να ξεδιαλέγω. :P
Μέχρι στιγμής έχω κατεβάσει Psycho, The Birds.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ε ξεκίνα με αυτά και σιγά-σιγά θα δείς και τα υπόλοιπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μάλλον αυτό θα κάνω. Παρεπιπτόντως, έχει δει κανείς το Art of Getting By?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Fifty Shades of Grey
Πολύ θόρυβος για το τίποτα. Στην ουσία μια ρομαντική ταινία είναι στην οποία προβάλλονται περισσότερο ερωτικές σκηνές από ότι σε άλλες. Σιγά το πράγμα δηλαδή. Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε, ήταν απλώς καλή.

@αλμα ναι εγώ την έχω δει και μου άρεσε, να την δεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 674631

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Fifty Shades of Grey
Πολύ θόρυβος για το τίποτα. Στην ουσία μια ρομαντική ταινία είναι στην οποία προβάλλονται περισσότερο ερωτικές σκηνές από ότι σε άλλες. Σιγά το πράγμα δηλαδή. Δεν μπορώ να πω πως με ενθουσίασε, ήταν απλώς καλή.

@αλμα ναι εγώ την έχω δει και μου άρεσε, να την δεις!
Συμφωνώ απολύτως πολύς ντόρος για το τίποτα ...καλες ατάκες σε μερικά σημεία άλλα μέχρι εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top