Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
προχθές είδα το imitation game και χθες το a beautiful mind, για τη ζωή του nash....
καταπληκτικές ταινίες και οι δύο....η δεύτερη είχε, βέβαια, κάποιες ανακρίβειες, αλλά και πάλι ήταν απλά υπέροχη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τι στο καλό βρίσκουν κάποιοι στην Amelie; :confused:

Εγώ τη βρήκα καλογυρισμένη και πρωτότυπη. :P Δεν είναι η αγαπημένη μου ταινία κιόλας αλλά σίγουρα βρίσκεται μέσα στις αγαπημένες μου.

Και για να μη βγαίνουμε off, πριν λίγο τελείωσα το Remake του My Bloody Valentine το οποίο είχα πει να δω με μια φίλη μου που της αρέσει ο Jensen Ackles.:P
Μέτριο προς το καλό θα πω, μπορούσε να ήταν και καλύτερο.
Δε με έψησε να δω το original όπως συνέβη με Friday the 13th και Nightmare on Elm Street, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Mulholland Dr.
WTF


edit : Μολις είδα το Psycho . Διπλό wtf. Καιρό είχα να τρομάξω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
The Judge. 8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Mulholland Dr.
WTF


edit : Μολις είδα το Psycho . Διπλό wtf. Καιρό είχα να τρομάξω .

Για πες για πες πως σου φάνηκε το Mulholland Dr??Δεν είναι αριστούργημα??Διάβασε εδώ https://cinefil.pblogs.gr/2013/04/tainia-stathmos-david-lynch-mulholland-drive.html μια πολύ καλή ανάλυση και θα πάθεις την πλάκα σου.Το Psycho το έχω στα σκαριά :P

Edit:Το Lost Highway θεωρείται to πρώτος μέρος της άτυπης τριλογίας του Lynch,το Mulholland Dr το δεύετρο και το Inland Empire το τρίτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Fifty Shades of Grey

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolascy

Νεοφερμένος

Ο nikolascy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Fifty Shades of Grey


Αληθεια εσενα πως σου φανηκε η ταινια; Μονο στην Κυπρο οταν τελειωσε νομιζε ολη η αιθουσα οτι ηταν διαλειμμα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αληθεια εσενα πως σου φανηκε η ταινια; Μονο στην Κυπρο οταν τελειωσε νομιζε ολη η αιθουσα οτι ηταν διαλειμμα; :confused:
Αυτή η ταινία ήταν το πρώτο βιβλίο δεν τελείωσε. Έχει και συνέχεια το κουκλί. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Για πες για πες πως σου φάνηκε το Mulholland Dr??Δεν είναι αριστούργημα??Διάβασε εδώ https://cinefil.pblogs.gr/2013/04/tainia-stathmos-david-lynch-mulholland-drive.html μια πολύ καλή ανάλυση και θα πάθεις την πλάκα σου.Το Psycho το έχω στα σκαριά :P

Edit:Το Lost Highway θεωρείται to πρώτος μέρος της άτυπης τριλογίας του Lynch,το Mulholland Dr το δεύετρο και το Inland Empire το τρίτο


τόσο καλή είναι αυτή η ταινία? salazar, πρέπει να δούμε τις ταινίες με τη σειρά ή πειράζει αν δούμε πρώτα το mulholland dr. και μετά τα υπόλοιπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Χμμμ κοίτα το Inland Empire δεν το έχω δει ακόμα.Είδα πρώτα το Mulholland Dr. και μετά το Lost Highway.Δεν έχει κάποια σχέση το σενάριο αλλά για εμένα είναι καλύτερα να δεις πρώτα το Lost Highway.Είναι αρκετά μπερδεμένη ταινία(περισσότερο από το Mulholland Dr) αλλά το Mulholland Dr. είναι πιο ανατρεπτικό.Τώρα δεν ξέρω αν θα σου αρέσουν οι ταινίες.Είναι πολύ μπερδεμένες και κάποιοες φορές δεν καταλαβαίνεις και πολλά αλλά εαν κάτσεις και ψάξεις λίγο μετά το τέλος της ταινίας θα δεις όλη την μαγεία.Γενικά αν σου αρέσουν τέτοιου στυλ ταινίες τότε βουρ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ναι μ' αρέσουν τέτοιες ταινίες και για να είμαι ειλικρινής έχω ήδη κατεβάσει την ταινία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Επίσης πάνω στην συζήτηση που κάνετε για τις mindfuck ταινίες βρήκα αυτό το ποστ στο 9gag
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ε τότε τί συζητάμε βρε???Ακόμα εδώ είσαι?Πήγαινε να την δεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Το "Love in the end" της Lacta! :P Ντρέπομαι που το λέω αλλά έπρεπε να σκοτώσω κι εγώ κάπως την ώρα μου και την είχε στην τηλεόραση.
Ένα θα σας πω:Δεν πιστεύω στην γιορτή του Αγίου Βαλεντινου και τέτοια αλλά σε καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας ήμουν σε φάση"Αχου τα.Τι γλυκός που είναι μαζί της".
Μόνο στις ταινίες της Lacta γίνονται τέτοια πράγματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Άλμα πριν την ταινία: Έμαθα πως βγαίνει καινούρια ταινία γύρω απο τον Stephen Hawking που αυτή τη φορά συμπεριλαμβάνει και τη γυναίκα του. Οκ λέω, θα τη δω αμέσως όταν βγει, δε τη χάνω με τίποτα. Και έτσι έγινε, κατέβασα ένα απο τα πρώτα Torrents , τεράστιο μέγεθος και έλεγα "άντε πότε θα το δω, άντε πότε θα το δω". Μιλούσα λοιπόν χτες με μια φίλη και μου λέει "δες το".

Άλμα μετά την ταινία: "ΔΕΝ ΤΗ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΕΤΣΙ" *κλαίει συνεχώς*

Κριτική για την ταινία: Καταρχάς, αξίζει 10άρι. Και παραπάνω, σε αντίθεση με το Hawking που είχα χιλιοδεί στο παρελθόν που πλέον του βάζω ένα επιεικές 8,5. Δεν είναι μόνο το love story, η ταινία είναι συγκλονιστική απο την άποψη του οτι περνάει πολλά μηνύματα. Βλέπαμε θυμάμαι φωτογραφίες του Hawking στο γυμνάσιο και λέγαμε "πως είναι αυτός έτσι" και παρόλο που ήξερα και τι έχει ο άνθρωπος δεν έλεγα τίποτα στους υπόλοιπους. Πραγματικά, αν δεν είναι αυτή ταινία που θα σε κάνει να εκτιμήσεις τη ζωή τότε, ποια είναι; :D
Είναι καταπληκτική και απο θέμα ερμηνειών, και άξια σκηνοθετημένη και δεν παρακολουθείς κάτι ελλιπές. Δεν κινείται ούτε πολύ γρήγορα , ούτε πολύ αργά. Ασφαλώς και θα την ξαναέβλεπα, με ένα πακέτο χαρτομάντηλα όμως αυτή τη φορά.:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το "Love in the end" της Lacta! :P Ντρέπομαι που το λέω αλλά έπρεπε να σκοτώσω κι εγώ κάπως την ώρα μου και την είχε στην τηλεόραση.
Ένα θα σας πω:Δεν πιστεύω στην γιορτή του Αγίου Βαλεντινου και τέτοια αλλά σε καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας ήμουν σε φάση"Αχου τα.Τι γλυκός που είναι μαζί της".
Μόνο στις ταινίες της Lacta γίνονται τέτοια πράγματα!:P

εγώ την είδα για 2η φορά, απίστευτη ταινία, εμένα μου άρεσε βασικά. :'(
πλάκα πλάκα μόνο στις ταινίες της lacta γίνονται αλλά και στις υπόλοιπες ρομαντικές ταινίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Για πες για πες πως σου φάνηκε το Mulholland Dr??Δεν είναι αριστούργημα??Διάβασε εδώ https://cinefil.pblogs.gr/2013/04/tainia-stathmos-david-lynch-mulholland-drive.html μια πολύ καλή ανάλυση και θα πάθεις την πλάκα σου.Το Psycho το έχω στα σκαριά :P

Edit:Το Lost Highway θεωρείται to πρώτος μέρος της άτυπης τριλογίας του Lynch,το Mulholland Dr το δεύετρο και το Inland Empire το τρίτο
Ναι το ειδα αυτο για το Lost Highway .Θα το δω αλλά δε ξερω ποτέ.Ντάξει στο Mulholland Dr μεχρι και το τέλος ήμουν έτσι :worry:. Κάτι ειχα καταλάβει αλλά μετά πήγα και διάβασα ανάλυση.Πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.

Να το δεις το Psycho.Καταπληκτικη ερμηνεία του ηθοποιού που έκανε τον Νόρμαν, πολύ σασπένς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Πείτε ότι θέλετε (κοροϊδέψτε με, i don't care :P ), αλλά παιδιά εγώ κόλλησα με την mini σειρά ( ταινία στην πραγματικότητα είναι, 90λεπτη περίπου), με το "Κάνε το Βήμα" που προώθησε γνωστό ελληνικό brand σοκολάτας (μη κάνουμε και διαφήμιση, καταλαβαίνετε ποια λέω :P ).
Παρότι, too romantic και παραμυθάκι, και παρότι είμαι φουλ ρεαλίστρια ως άνθρωπος, μπορώ να πω ότι αυτή η μίνι ταινία με 'κέρδισε'. Τόσο που μέχρι και στο Youtube σχολίασα 'κατεβατά' ...:redface:

Οπότε, τις δίνω ένα 9/10. (Για το είδος της έτσι, εννοείται. Δε μπορεί να συγκριθεί με υπερταινιάρες τύπου 'Ο Πιανίστας' ξέρω εγώ που έχω βάλει ανάλογη βαθμολογία, αλλά για αυτό που ''πρεσβεύει", είναι πάρα πολύ καλή. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Ναι το ειδα αυτο για το Lost Highway .Θα το δω αλλά δε ξερω ποτέ.Ντάξει στο Mulholland Dr μεχρι και το τέλος ήμουν έτσι :worry:. Κάτι ειχα καταλάβει αλλά μετά πήγα και διάβασα ανάλυση.Πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.

Να το δεις το Psycho.Καταπληκτικη ερμηνεία του ηθοποιού που έκανε τον Νόρμαν, πολύ σασπένς.

Μόλις είδα το Psycho..Δεν είμαι μαθημένος σε ασπρόμαυρες και ειδικά τόσο παλιές αλλά ήταν πολυυυυυύ μπροστά από την εποχή του!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αληθεια εσενα πως σου φανηκε η ταινια; Μονο στην Κυπρο οταν τελειωσε νομιζε ολη η αιθουσα οτι ηταν διαλειμμα; :confused:

Επειδή είδα την ταινία στο mall, όπου γενικά δεν κάνουν διάλειμμα εκεί, το κατάλαβα όταν τελείωσε. Μου είχε πει κιόλας και μια φίλη μου ότι υπάρχουν και άλλα βιβλία (άρα και άλλες ταινίες) του έργου αυτού οπότε... Αν και δεν έχεις άδικο, ήταν απότομο το τέλος αλλά καλό. :P

"Κριτική": Γενικά ταινίες τέτοιου είδους (δραματικά ρομάντζα ας πούμε) δεν είναι του στυλ μου αλλά η συγκεκριμένη ταινία είχε γρήγορη ροή και πέρασε ευχάριστα το δύωρο. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top