Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αφού είχε καρκίνο.Από την αρχή ήταν "αναμενόμενο" να γίνει αυτό :P
Διαφωνώ για το κλισέ.
Δηλαδή για να μην είναι κλισέ τι έπρεπε να γίνει; Να γιατρευτεί ως εκ θαύματος;

Στο a walk to remember η πρωταγωνιστρια ειχε λευχαιμια, αν θυμαμαι καλα, και στο τελος πεθανε. Στο now is good η πρωταγωνιστρια επισης ειχε καρκινο και... πεθανε. :P Ειναι λιιιιγο κλισε, λιγο ομως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ροζαλία Κωνστα-

Νεοφερμένος

Η Ροζαλία Κωνστα- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
The seventh seal.... Φοβερή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Λοιπόν :D

Τελικά βρήκα την ταινία "the fault in our stars" σε BrRip :P Την είδα.
Είναι κλασική ρομαντική ταινία, όπου
ο ένας εκ των δύο πεθαίνει στο τέλος.

Κλισέ:redface:
Δεν έκλαψα.
(Κι θεωρούμαι ευαίσθητος, υποτίθεται :P)
Εγώ που θεωρούμαι αναίσθητη αν κάνει κάτι πολύ μπαμ συγκινούμαι (μπορεί να ρίξω και κανένα δάκρυ :P). Όπως στο my sister's keeper συγκινήθηκα στη σκηνή που είναι όλοι μαζί στην παραλία και εκεί που ζητάει τη χάρη από την μικρή. Και είμαι πολύ ευαίσθητη στο θέμα του καρκίνου γενικά αλλά αυτή η ταινία δεν ήταν για να κλάψεις. Δεν βρήκα κάτι συγκινητικό δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ειδα κι εγω επιτελους το πολυσυζητημενο "the fault in our stars". Ωραια ταινια αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο... Κι εγω συγκινηθηκα με τον καρκινο αλλα ηταν ελαχιστες οι στιγμες που ηθελα να κλαψω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Μεθαυριο βγαινει το guardians of the galaxy, εκλεισα ηδη εισητηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Αξίζει; Ακούω συνέχεια τα καλυτερα και δεν έχω μπει σε διαδικασία να την δω.
Ναι, σιγουρα αξιζει. Ειναι υπεροχη.
Αν σου αρεσουν οι παλιες, κλασικες,ασπρομαυρες ταινιες να την δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
The Story of Luke

Υποθεση
Ο Luke ειναι ενα εγκαταλελειμμένω απο την μητερα του παιδι λογο του αυτισμου του.Μεγαλωσε στη στοργικη αλλα και αρκετα προστατευμενη αγκαλια του παππου του και τησ γιαγιασ του.Οταν ξαφνικα σε ηλικια 25 ετων χανει την γιαγια του αναγκαζεται να ζησει με τον παππου του στουσ συγγενεισ του την θεια του Cindy, τον θειο του Paul και τα ξαδερφια του.Η προσαρμογη ειναι δυσκολη για ολουσ ο παππουσ του μεταφερθηκε μονιμα στο γηροκομειο αλλα πριν την αναχωρηση του δινει μια συμβουλη στο Luke ''Βρεσ μια καλη δουλεια,ενα καλο κοριτσι που να σε αγαπαει,Ζησε τη δικη σου ζωη ,και να εισαι ενασ καλοσ ''ανθρωποσ''.Ο Lυke ομωσ δεν ξερει τιποτα για τον κοσμο εξω απο το σπιτι του με την βοηθεια του ξαδερφου του Megan και την υποστιρηξη τησ θειασ του Cindy προσπαθει να ενταχθει με καποιο τροπο στην κοινωνια ξεδιπλωνοντασ και τισ απιστευτεσ μαγειρικεσ του εικανοτητεσ.Μια μεγαλη ευκαιρια του δυνετε η οποια θα αλλαξει τελειωσ την ζωη του προσ το...



ηταν ιδιαιτερη(στην αρχη λιγο βαρεθηκα αλλα γενικα καλη ηταν).
8,5/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Είδα αυτήν εδώ την ταινία στο θερινό σινεμά...άνετα την ξαναέβλεπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Divergent <3 θεικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κόκκινα φανάρια.
Πριν λίγο! Παλιά(1963) ελληνική ταινία, βαθιά ηθογραφική. Τεχνικά και ερμηνευτικά, άρτια! Από τα αδαμάντινα του Ελληνικού κινηματογράφου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sher_locked

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
After the wedding, την είδα μόνο και μόνο για τον Mikkelsen Μιας και αποφάσισα αυτό το μήνα να δω όποια ταινία του δεν έχω δει (λίγο τρελαμένη μαζί του)
Μέτρια, την περίμενα λίγο πιο δραματική να πω την αλήθεια μου. Αλλά ο Mikkelsen θεός, ηθοποιάρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Mόλις είδα το The boy in the striped pajamas!
Το τέλος με διελυσε..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Mόλις είδα το The boy in the striped pajamas!
Το τέλος με διελυσε..:(

Είναι όντως εξαιρετική ταινία με ξεκάθαρο και δυνατό μήνυμα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Moλις είδα το The Book Thief..Βασικα τι να πρωτοπώ; Έξυπνη ταινία με νοημα! Απο ένα σημειο και μετα ειχα συγκινηθεί σε μεγαλο βαθμό! Και εμεις κανουμε σαν να'ρθε το τελος του κοσμου που εχουμε οικονομικα προβληματα σαν εθνος ..ενω δεν εχουμε την παραμικρη ιδεα του ποσο τυχεροι ειμαστε που δεν εχουμε βιωσει τετοιες καταστασεις!!
Και ναι για ακομα μια φορα το τελος με διελυσε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
thirteen <3 <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Πραγματικα σου αρεσε? Μετρια αμερικανια μου ειχε φανει εμενα :/:

αμερικανιά το thirteen??
τι να σου πω , λες και μιλάμε για άλλη ταινία. μια απο τις καλύτερες που έχω δει εγώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Moλις είδα το The Book Thief..Βασικα τι να πρωτοπώ; Έξυπνη ταινία με νοημα! Απο ένα σημειο και μετα ειχα συγκινηθεί σε μεγαλο βαθμό! Και εμεις κανουμε σαν να'ρθε το τελος του κοσμου που εχουμε οικονομικα προβληματα σαν εθνος ..ενω δεν εχουμε την παραμικρη ιδεα του ποσο τυχεροι ειμαστε που δεν εχουμε βιωσει τετοιες καταστασεις!!
Και ναι για ακομα μια φορα το τελος με διελυσε..

Εσένα θα σε έχω για να μου προτείνεις ταινίες μου φαίνεται :P :D

Είναι καλό θρίλερ; Γιατί το έχω ετοιμάσει για να το δω....

υ.γ. είδα κι εγώ το περιβόητο the fault in our stars...κι ενώ συνήθως κλαίω εύκολα , με αυτήν δεν έχυσα ούτε δάκρυ...δεν ήταν κακή όμως, το μήνυμα της μια χαρά το περνούσε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
The Pianist
Δυνατή ταινία.Αν και δεν συγκινήθηκα αρχικά από ένα σημείο και μετά με είχε επηρεάσει πάρα πολύ...Ειδικά στο τελευταίο μισάωρο.
Συγκινήθηκα όταν έπαιξε πιάνο στο Γερμανό που τον βοηθούσε και στεναχωρήθηκα πολύ που αυτός δεν τα κατάφερε.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αμερικανιά το thirteen??
τι να σου πω , λες και μιλάμε για άλλη ταινία. μια απο τις καλύτερες που έχω δει εγώ:)

ναρκωτικα, σεξ, ασεβεια προς το γονιο (στη συγκεκριμενη περιπτωση τη μητερα)... τι ακριβως ΔΕΝ σου θυμιζει αμερικανικους μοντερνισμους? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top