Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Lolita. Άρρωστο και λίγο τραβηγμένο, αλλά ας πούμε ότι ήταν ρομαντικούλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Τα 1 και 2 ήταν καλύτερα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
The Hobbit: An Unexpected Journey
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
The Angels' Share
σημερα στο σινεμα, πολυ καλη (8.5/10)

και
Being Flynn
καλουλι (6.5/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
https://www.imdb.com/title/tt0372784/
και τώρα ξεκινάω να δω το 2ο..αποφάσισα να δω μαζεμένη την τριολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
La Haine
Ταινιάρα
Salvador(2006)
Επίσης ταινιαρα.
Η σκηνή της εκτέλεσης ήτανε πολυ δυνατή.
The Hunger Games
Πατατάρα!!!

Και τέλος...

Hobbit
Επιστροφή στη Μέση Γή!!!!
Άντε να έρθει ο επόμενος Δεκέμβρης να δούμε την συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Taken 1 και 2.Ωραίες ταινιούλες αλλά η πρώτη σαφώς καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.


Με το που τελειωσε η ταινια ενα κλιμα ευχαριστησης και ικανοποιησης κυριαρχισε μεσα μου. Και αυτο γιατι δεν εκλαψα τα 8 ευρω μου που ηθελα να τα δωσω για να παω να δω αυτην την ταινια στους κινηματογραφους. Αρχισα να την βλεπω νομιζοντας πως ειναι σουπερ ουαου αλλα τελικα δεν. Τερμα επιστημονικη φαντασια, διχως ιχνος λογικης. Η σκηνοθεσια, τα τοπια κτλ δεν με αρεσαν καθολου και το σεναριο πολυ βλακωδες. Αυτοι που τους αρεσουν ταινιες επιστημονικης φαντασιας ισως τους αρεσουν, δεν ξερω. Εμενα δεν μαρεσε γιατι δεν ειχε ιχνος ανθρωπινης λογικης σκεψης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
The Hobbit: An unexpected journey


Ερώτηση ως προς την πλοκή:
Γιατί άλλαξε γνώμη ο Bilbo και υπέγραψε, τελικά;:P

Πολύ ωραία ταινία, αλλά σαν την 1η ταινία του άρχοντα δεν είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ερώτηση ως προς την πλοκή:
Γιατί άλλαξε γνώμη ο Bilbo και υπέγραψε, τελικά;:P

Πολύ ωραία ταινία, αλλά σαν την 1η ταινία του άρχοντα δεν είναι:P

Read the book,problem solved!:P

Εμένα μου άρεσε εξίσου με τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
taken 2.Πολυ ωραια,αν και ειχε λιγα bugs.
Dredd.Πολυ καλη και αυτη.


δεν ξερω γιατι ειχε γινει τοσος ντορος για αυτην την ταινια.Στο τελος δεν ηταν τιποτα ιδιαιτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Shakespeare in Love
αν και δεν τρελαινομαι για τετοιες ταινιες, μ αρεσεε;3 (8-8.5/10)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ειδα την ταινια excision(θριλερ) που ειναι πολυ μακαβρια, φτανει στα ακρα της λογικης, σε ψυχαναγκαζει καπως δεν ξερω αν αξιζει να την δειτε, εγω παντως την χωρισα σε τρια μερη για να την δω...το τελος παντως ηταν πολυ συγκλονιστικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Rosemary's Baby. Δεν ξετρελάθηκα κιόλας. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brightside17

Νεοφερμένος

Η Brightside17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το 'Blue Valentine'... μου άρεσε πάρα πολύ. Ρεαλιστική, σου αφήνει μια γλυκιά μελαγχολία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

Είχα προσπαθήσει να τη δω πριν 2-3 χρόνια, αλλά σκάλωσα άγρια στη σκηνή με τη λεπίδα απ'το ξυράφι και δεν μπόρεσα να τη συνεχίσω. :/:

Rosemary's Baby. Δεν ξετρελάθηκα κιόλας. :/:

Whaaat?
Και γαμώ τις ταινίες, αν και νομίζω πως η αγαπημένη μου της τριλογίας είναι το The Tenant. Παρ'όλα αυτά το Rosemary's Baby και το Repulsion βγάζουν κάτι νευρωτικό/ψυχωτικό που σε κρατά σε αγωνία καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας. Καλύτερες από θρίλερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Whaaat?
Και γαμώ τις ταινίες, αν και νομίζω πως η αγαπημένη μου της τριλογίας είναι το The Tenant. Παρ'όλα αυτά το Rosemary's Baby και το Repulsion βγάζουν κάτι νευρωτικό/ψυχωτικό που σε κρατά σε αγωνία καθ'όλη τη διάρκεια της ταινίας. Καλύτερες από θρίλερ.

Ναι, οκ. Αλλά με ξενέρωσαν κάποια πράγματα. Ας πούμε η υπόθεση φανερώθηκε πολύ γρήγορα. Ποιος δεν κατάλαβε ότι εν τέλει το παιδί της Ρο θα ήταν το παιδί του Σατανά; Παρ'όλες τις αμφιβολίες που είχε για τους γείτονες, εμπιστεύτηκε τον γιατρό τους, έπαιρνε αυτή την μαλακία που της έφτιαχναν κτλ κτλ. Επίσης, γιατί δεν δόθηκαν περισσότερες πληροφορίες για τον θάνατο της Τόρυ; Πως έγινε; Ήταν όντως αυτοκτονία; Για ποιο λόγο; Τέλος, μία προσωπική επιθυμία. Κάθονταν και περιέγραφαν το μωρό (μάτια, χέρια, πόδια) και ποτέ δεν το έδειξε. Ήθελα να το δείξει. Τόσα λεπτά ταινία για το παιδί του Διαβόλου και ούτε ένα πλανάκι;

Τέλος, ας μιλήσω και για τα σκηνοθετικά (και όχι μόνο) λάθη. Περούκες που φαίνονταν, κραγιόν που άλλαζαν χρώμα από σκηνή σε σκηνή, η μυστική πόρτα πίσω από την ντουλάπα που στις αρχικές σκηνές είναι ξεκάθαρα τοίχος κτλ. Εγώ ξενερώνω με τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
"The imaginarium of Dr. Parnassus"
Την περίμενα καλύτερη.
Η κατάληξη μου φάνηκε πολύ βεβιασμένη και ημιτελής (έμενες με την όρεξη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top