Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τιτλος-->21

Ετος-->2008
21 - 2008

Ο Ben (Jim Sturgess) μόλις έγινε 21, διαθέτει κοφτερό μυαλό, οι σπουδές του στο MIT πηγαίνουν περίφημα και ονειρεύεται την ιατρική σχολή του Harvard. Το πρόβλημα είναι πως χωρίς την πολυπόθητη υποτροφία η απόσταση από το όνειρο απέχει ακριβώς 300 χιλιάδες δολάρια, όσα και τα δίδακτρα. Τα περιορισμένα οικονομικά του δεν αφήνουν πολλά περιθώρια. Όταν όμως οι δυνατότητές του υποπέσουν στην αντίληψη του καθηγητή Micky Rosa (Kevin Spacey), θα δεχθεί μία ανέλπιστη πρόταση για συμμετοχή σε μυστική ομάδα νεαρών φοιτητών που προεξάρχοντος του Rosa, θα επιχειρήσουν να στήσουν μία καλοστημένη, ημι-παράνομη 'επιχείρηση' χαρτοπαιξίας. Το κόλπο είναι απλό: αφού το blackjack είναι μαθηματικά, μαθαίνουμε τα μυστικά του και ανοίγουμε πανιά για τα καζίνο του Vegas.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Τις έχω δει και τις δυο και η αλήθεια είναι οτι δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα.Βασικά η πρώτη ήταν καλή αλλά η δεύτερη δεν..
Ρώτησα και την γνώμη σου καθώς με τους περισσότερους διαφωνώ.Άσε που η βαθμολογία τους στο imdb θεωρώ οτι είναι υπερβολικά υψηλή.Γούστα είναι αυτά όμως!:)

Συμφωνώ και στα δύο που λες.

Η βαθμολογία ήταν όντως αρκετά υψηλή, απλά το άφησα ασχολίαστο γιατί σε γενικές γραμμές η ταινία
μου φάνηκε αρκετά ικανοποιητική. Το δεύτερο κομμάτι ναι, ήταν αρκετά υποδιαίστερο και για την ακρίβεια την ώρα που την έβλεπα έκανα και multitasking στον υπολογιστή. :P

Απλά μου άρεσε το όλο setting που υπήρχε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ακαδημια πλατωνος(2009) με τον Καφετζοπουλο.Aπο τις ελαχιστες νεες ελληνικες ταινιες που ειναι αξιοπρεπης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
District 9

25th hour

καλες και οι 2 , η δευτερη μαρεσε περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Prometheus

Απαράδεκτο, μέτριο, κακόγουστο επιστημονικής φαντασίας.Με παραπλάνησε ο βαθμός στο imdb.

Μια ομάδα επιστημών ανακαλύπτει έναν γαλαξία που έχει έναν ήλιο και ένα πλανήτη με συνθήκες Γης, πάει, βρίσκει τους "δημιουργούς" μας, οι οποίοι έχουν ίδιο dna με τους ανθρώπους, αλλά τελικά έχουν αλλάξει γνώμη και προσπαθούν να αφανίσουν τα δημιουργήματά τους, δηλαδή την ανθρωπότητα. Αποκεφαλίζουν όλη την ομάδα εκτός από τη μία επιστημόνισα την ντόκτορ Σο (η οποια πρίν είχε μείνει έγκυος από τον άντρα της, στον οποίο ένα κακό ρομπότ είχε δώσει έναν μεταλλαγμένο εξωγήινο θανατηφόρο ιό, με αποτέλεσμα η άλλη να κυοφορεί ένα χταποδοειδές ερπετό που τρώει ανθρώπους). Η επιστημόνισα τελικά σκοτώνει τα πάντα και αντί να γυρίσει λοιπόν στη γη, αποφασίζει να πάει με το εξωγήινο σκάφος που βρήκε στον πλανήτη, να βρει ποιοι έφτιαξαν του δημιουργούς των ανθρώπων. Κάτι που δυστυχός προμηνείει σίκουελ, Προμηθέας 2.

Χάλασα 2 ώρες από τη ζωή μου και χάλασα και το στομάχι μου από την τραγική σκηνοθεσία του Ridley Scott.
Ένα αποτυχημένο κράμα από Πόλεμο των κόσμων, Doctor who και Alien.

Παίζει και η Charlize Theron, η οποία φοράει skin tight φορμούλες.

Αν μετά την περίληψή μου το δείτε, τότε σας λυπάμαι. Μην φάτε πριν όπως εγώ. (Και είχα φάει και ταυλανδέζικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παίζει και η Charlize Theron, η οποία φοράει skin tight φορμούλες.
Μόνο και μόνο για αυτό νομίζω πως αξίζει! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Την εχω δει και γω αυτη την ταινια.
Νταξει ρε, δειτε την. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν τη συνιστώ :P Άμα θέλετε εξωγήινους, δείτε doctor who
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Η ταινία όντως χάσιμο χρόνου και για μένα.:down:

@tsoufou στην υπογραφή σου απλά respect.
υπέροχο κομμάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Home alone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
shrek 2 στην tv τελευταία φορά που την είχα δει ήμουν 10 :3 παλιπαιδισμος ναι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστέα ♥

Νεοφερμένος

Η Αριστέα ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
The Twilight Saga Breaking Dawn Part 2
δε με ενθουσιασε τοσο οσο περιμενα..... αλλα κατα ενα περιεργο τροπο μου αρεσε :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
The Twilight Saga Breaking Dawn Part 2
δε με ενθουσιασε τοσο οσο περιμενα..... αλλα κατα ενα περιεργο τροπο μου αρεσε :happy:

ΕΙΝΑΙ τελειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστέα ♥

Νεοφερμένος

Η Αριστέα ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΕΙΝΑΙ τελειο!

μωρε και μενα μαρεσε αλλα πιο πολυ αισθανθηκα να με ''αγγιζει'' προς το τελος (με την παρα λιγο μαχη)! ηταν ΑΝΑΤΡΟΠΗ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.

Εξαιρετική ταινία!!!! Την συστήνω ανεπιφύλακτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αριστέα ♥

Νεοφερμένος

Η Αριστέα ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
α και ποσο ρομαντικο που τελικα η ρενεσμε εχει στο πεπρωμενο της το τζεικομπ και τους δειχνει στο τελος μαζι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
α και ποσο ρομαντικο που τελικα η ρενεσμε εχει στο πεπρωμενο της το τζεικομπ και τους δειχνει στο τελος μαζι!!!

Ναι, να βάζουμε και κανα spoiler όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
α και ποσο ρομαντικο που τελικα η ρενεσμε εχει στο πεπρωμενο της το τζεικομπ και τους δειχνει στο τελος μαζι!!!

Αυτό το ξέρουμε κάτι χρόνια όσοι ατυχώς διαβάσαμε τα βιβλία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριστέα ♥

Νεοφερμένος

Η Αριστέα ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ουπςς δικιο! σορρυ (καινουργια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Μετά από χρόνια είδα ξανά το Notebook...και έφυγε στο τέλος ένα δάκρυ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top