Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η γυναίκα με τα μαύρα

Θρίλερ της πλάκας:P Με τον ξάδερφό μου το είχαμε ξευτιλίσει το θέμα. Γελούσαμε συνέχεια.

(Δεν είναι δυνατόν να λέγεσαι θρίλερ και να περιμένεις μέχρι το 1:10 για να δείξεις τρομακτικά, ενώ διαρκείς 1:30 ώρα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Κυνηγοί φαντασμάτων: ένα θρίλερ ξενέρωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
21 Μαρτίου: Παγκόσμια ημέρα του συνδρόμου Down.
Παρακολούθησα λοιπόν την ταινία την οποία το Mega πρόβαλε ειδικά για την ημέρα αυτή.
Κάποια σημεία της ταινίας δεν μου άρεσαν αλλά ποτέ μου δεν έχω ρίξει τοσο κλάμα σε ταινία. Παρα ταύτα ήταν μια ωραία ταινία και οποίος δεν την έχει δει να την δει! Λέγεται: the memory keeper's daughter.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Taken (2008 )
https://www.imdb.com/title/tt0936501/

απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
wall street,money never sleeps.

Ρε παιδιά, το λέμε συνέχεια στο θέμα αυτό και στο "βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό". Πείτε και καμιά κουβέντα για την ταινία που είδατε... Τίποτα δεν σας έμεινε πια;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Είδα το Contagion.

Ρε παιδιά, το λέμε συνέχεια στο θέμα αυτό και στο "βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό". Πείτε και καμιά κουβέντα για την ταινία που είδατε... Τίποτα δεν σας έμεινε πια;:worry:

Εμένα μου έμειναν πολλά,αν θές να μάθεις,περισσότερα εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
machine gun preacher, μετρια ταινιουλα αλλα βλεπετε σχετικα ευχαριστα....


Πολυ μεγαλο θεμα εχει γινει τελευταια αυτος ο ΚΟΝΟ btw,παραξενο:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Bubba Ho-Tep (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0281686/

καλουτσικη ταινια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Hugo(2011)
Παρίσι, δεκαετίας του '30 : Ένα 12χρονο ορφανό αγόρι, ο Χιούγκο Καμπρέ, κατοικεί στις εσωτερικές στοές του σιδηροδρομικού σταθμού στο κέντρο της πόλης, φροντίζοντας τα ρολόγια του πολυσύχναστου σταθμού και ζει κλέβοντας από τους πάγκους των καταστημάτων που υπάρχουν στο σταθμό. Σταθερή παρέα του, ένα μυστηριώδες ανθρωπόμορφο μηχάνημα που έχει στο κέντρο του μία υποδοχή για ένα κλειδί σε σχήμα καρδιάς, το οποίο αποτελεί και το μόνο πράγμα που του έχει απομείνει από τον πατέρα του. Όταν ο κόσμος του συνδέεται ξαφνικά -σαν τα γρανάζια των ρολογιών που φροντίζει- με ένα εκκεντρικό κορίτσι που λατρεύει τα βιβλία και τις περιπέτειες κι έναν πικρόχολο γέρο, ιδιοκτήτη ενός μικρού καταστήματος παιχνιδιών στο σταθμό, η μυστική ζωή και το πολύτιμο μυστικό του Χιούγκο που τον συνδέει με το νεκρό πατέρα του, κινδυνεύουν να αποκαλυφθούν. Ένα αινιγματικό σχέδιο, ένα πολύτιμο σημειωματάριο, μια κλειδαριά σε σχήμα καρδιάς, ένα κλεμμένο κλειδί, ένας μηχανικός άνθρωπος και το καλά κρυμμένο μήνυμα του νεκρού πατέρα του Χιούγκο απαρτίζουν τη ραχοκοκαλιά αυτής της περίπλοκης, τρυφερής και μαγευτικής ιστορίας ενός παιδιού αλλά και του ίδιου του κινηματογράφου που φτάνει και ενίοτε ξεπερνά τα όρια της μαγείας...
Μια όμορφη ταινία. Μου άρεσε αυτό το παραμυθένιο της στοιχείο που μπλεκόταν με την πραγματικότητα. Πολύ όμορφες σκηνές του σιδηροδρομικού σταθμού του Παρισιού του ΄30. Και προσωπικά έμαθα πολλά για την ιστορία του κινηματογράφου(καθώς δεν είχα ασχοληθεί με αυτό ποτέ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Η γυναίκα με τα μαύρα

Θρίλερ της πλάκας:P Με τον ξάδερφό μου το είχαμε ξευτιλίσει το θέμα. Γελούσαμε συνέχεια.

(Δεν είναι δυνατόν να λέγεσαι θρίλερ και να περιμένεις μέχρι το 1:10 για να δείξεις τρομακτικά, ενώ διαρκείς 1:30 ώρα:P)

Ναι,όντως το πρώτο 45λεπτο της ταινίας σου'ρχεται να κοιμηθείς...το θέμα είναι ότι το επόμενο 45λεπτο βαράει ανελέητο horror με τέτοιες σκηνές,που πρώτη φορά σε κινηματογράφο μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο και πετάχτηκα απ'την καρέκλα μου...και φυσικά το φινάλε ακριβώς αυτό που αρμόζει σε μια σύγχρονη ταινία τρόμου!Happy end και τρίχες κατσαρές...

Αυτό μαζί με το "11-11-11" οι καλύτερες supernatural horror/thriller ταινίες που έχω δει τελευταία,με διαφορά...

Άμα θες "thriller της πλάκας" δες π.χ. το The Devil Inside...τέτοιο φινάλε σε ταινία ούτε εγώ δεν θα έδινα!Όλοι μείναμε κόκκαλο στην αίθουσα,τελείωσε τόσο μα τόσο απότομα που αναρωτιόμασταν μήπως ο σκηνοθέτης μας κάνει πλάκα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0121765/

Για ακομη μια φορα αποδεικνιεται οτι μονο τα 3 αρχικα της σειρας ηταν πραγματικα star wars
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Γιατί τα άλλα τι ήταν;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
daydream nation μου αρεσε μπορω να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ είδα το The Rum Diary... Ωραία ταινία , την προτείνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Γιατί τα άλλα τι ήταν;!

τα μετεπειτα star wars ειχανε αρκετα προβληματα σκηνοθετικα οπως με το ντεκουπαζ και το ρακορ αλλα και γενικα στο στορυ και σε καμια περιπτωση δεν μπορουν να συγκριθουν με τα επεισοδια 4-5-6. Απο τα καινουργια μονο το επισοδιο 3 αξιζει πιστευω

παρεμπιπτοντως ειδα το

Paul (2011)
https://www.imdb.com/title/tt1092026/

αρκετα καλο θα ελεγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αγώνες πείνας - Hunger Games

Το είδα χθες στο σινεμά... Καλούτσικη ταινία θα έλεγα, όμως είχε προβλήματα στη σκηνοθεσία.

Η κάμερα κούναγε πάρα πολύ σε ορισμένα σημεία, σε σημείο να σε ζαλίζει. Οι σκηνές μάχης ελάχιστες, και όλα γίνονταν τόσο γρήγορα που δεν καταλάβαινες πώς και πότε πέθανε κάποιος... Γενικά, δεν είχε πολύ δράση, άρα και μειωμένο ενδιαφέρον.

Έχοντας διαβάσει το ομόνυμο βιβλίο πάνω στο οποίο βασίστηκε η ταινία, είχα υψηλές προσδοκίες. Αλλά τελικά... Δεν ενθουσιάστηκα. Κρίμα!

6/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Sorry,με το "αρχικά" νόμιζα ότι εννοούσες τα prequels!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Αγώνες πείνας - Hunger Games

Το είδα χθες στο σινεμά... Καλούτσικη ταινία θα έλεγα, όμως είχε προβλήματα στη σκηνοθεσία.

Η κάμερα κούναγε πάρα πολύ σε ορισμένα σημεία, σε σημείο να σε ζαλίζει. Οι σκηνές μάχης ελάχιστες, και όλα γίνονταν τόσο γρήγορα που δεν καταλάβαινες πώς και πότε πέθανε κάποιος... Γενικά, δεν είχε πολύ δράση, άρα και μειωμένο ενδιαφέρον.

Έχοντας διαβάσει το ομόνυμο βιβλίο πάνω στο οποίο βασίστηκε η ταινία, είχα υψηλές προσδοκίες. Αλλά τελικά... Δεν ενθουσιάστηκα. Κρίμα!

6/10

οχι ρε παιδι μου..... ομως ειναι δυνατο να περιμενεις κατι της προκοπης ; κριμα. λεω κι εγω να παω να το δω σημερα-προτεινα κ σε αλλους. ...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top