Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
L'avventura (1960)

https://www.imdb.com/title/tt0053619/

Χαρακτηριστική ταινία του Michelangelo Antonioni, η οποία αρχικά προκάλεσε το κοινό της εποχής και οδήγησε σε κατηγορίες για ανηθικότητα.
Αργή εξέλιξη της πλοκής, χορταστικά πλάνα τοπίων και αρκετές στιγμές σιωπής για να σκεφτούμε πάνω στα συναισθήματα των πρωταγωνιστών.
Πρόκειται, κατά τους κριτικούς, για το πρώτο μέρος μίας άτυπης τριλογίας του σκηνοθέτη με επόμενες τις La Notte και L'eclipsse (για τις οποίες επιφυλάσσομαι στο μέλλον :) ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
1.ηταν πολυ αργη για τα γουστα μου
2.αν εξαιρεσουμε τον τυπα που τον εδεσαν στην καρεκλα ολα τα αλλα ηταν too much(πχ με τον κακο πακιστανο που βασανισε την τυπισσα)
3.Η σφαιρα στο μαυρουλι που και καλα εκανε autoheal και μαλιστα οχι μονο ψηλοεκλεισε η πληγη αλλα γιατρεύτηκε κιολας
4.τα γαλλικα στο ακυρο απο τον
τρελο επιστημονα
5.η πλοκη,ειλικρινα περιμενα τοση ωρα απλα και μονο
για να ακουσω οτι η απαντηση ειναι να ακους προσεχτικά τον αλλον;;;
6.υποτιθεται οτι αμα δεν παρει τα χαπια του μετα απο ωρες αρχιζει σπασμους κτλπ(παλι ο τυπας στην καρεκλα)
7.απο εσενα μαλλον ειδα το post και την κατεβασα ε;;:P

Εσενα τι σου αρεσε;;;
Θα προτιμουσα η απαντηση να ειναι ενα αδειο φιλο στο οποιο εβρισκες εσυ την ερωτηση κατι ξερω γω σε σχεση με την ζωη τοπυ εκαστοτε υποψηφιου...
:P
1) Για μένα μια χαρά ήταν. Αν την αποκαλείς αργή μάλλον κλασσικά δράματα του στυλ Ο Νονος κλπ δεν σου κάνουν?
2) Ο Πακιστανός είχε πολύ πλάκα ρε συ :D Αυτός ήθελα να κερδίσει!
3) Ε καλά το autoheal ήταν τραβηγμένο
4,5,6) Μα έτσι ήταν το σενάριο :P
7) Εγώ την έβαλα. Είχα πει ότι δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά μια φορά να τη δεις καλή είναι, δεν είναι σαν τις ταινίες που μετά λες "τι χάσιμο χρόνου".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
:P
1) Για μένα μια χαρά ήταν. Αν την αποκαλείς αργή μάλλον κλασσικά δράματα του στυλ Ο Νονος κλπ δεν σου κάνουν?
μμμμμμμ δεν ξερω οκ σιγουρα δεν ειμαι και τρελος φαν του ταραντινο(πιο αργα δεν γινεται) αλλα εχει αρκετες καλες ταινιουλες!!!!Ο νονος το 1 κ το 3 μου αρεσαν αλλα ναι γενικα βαριεμαι τις αργες...Γενικα παντως αν ηταν να επιλεξω
2) Ο Πακιστανός είχε πολύ πλάκα ρε συ :D Αυτός ήθελα να κερδίσει!
οχι οχι ο τυπας που μιλαγε πολυ ηθελα με χιλια να νικησει το απαιτουσα:clapup::clapup::clapup:
3) Ε καλά το autoheal ήταν τραβηγμένο
ελα ρε το παρατήρησες;;;:P
4,5,6) Μα έτσι ήταν το σενάριο :P
εεεε οκ εμενα δεν μου αρεσε καθολου τι να σου πω,γουστα ειναι αυτα:/::/::/:
7) Εγώ την έβαλα. Είχα πει ότι δεν είναι τίποτα φοβερό αλλά μια φορά να τη δεις καλή είναι, δεν είναι σαν τις ταινίες που μετά λες "τι χάσιμο χρόνου".
αντε οκ δεν την λες και χασιμο χρονου αλλα σιγουρα δεν ηταν και κατι φοβερο.Απλα μια αδιαφορη ταινια θα ελεγα....



Back on topic
American Psycho
αν και καπως ανώμαλο σαν ταινια καλο ηταν respect:clapup::clapup::clapup:
(κυριως το τελος και ετσι οπως προκυπτει...)
Αν και εχω πολλες σκεψεις να πω θα παραθεσω απλα τα λογια καποιου ασιμου στο internet:
In the end a sin of thought, or a sin of action, is still a sin. In the end we are left with a man, and a nation... whose mask is slipping.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
exam,την ειδα εδω ενας που την πρότεινε δεν μου αρεσε καθολου,χασιμο χρονου...
απο οτι θυμαμαι δεν ειναι τοσο κακη ταινια εχει καλες στιγμες και η πλοκη ειναι σχετικα καλη, ενω ο σκηνοθετης χειριζεται πολυ καλα την καμερα με ωραια κοντινα και γενικα πλανα,ωραιες αμορσες και τη χρηση τραβελλινγκ.

πισω στο θεμα μας τωρα περασα ευχαριστα την ωρα μου χαζευοντας 2 ακομα chuck norris films :
Good Guys Wear Black (1978)

An Eye for an Eye (1981)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
που το ειδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
The Ides of March = δεν με ενθουσιασε, καλουτσικη ηταν μωρε.
The next three days = αρκετα καλη!
Real steel = καλη προς πολυ καλη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
The Ides of March = δεν με ενθουσιασε, καλουτσικη ηταν μωρε.
The next three days = αρκετα καλη!
Real steel = καλη προς πολυ καλη ;)
εχω δει και εγω την πρωτη..επισης μου αφησε ενα αδιαφορα αισθημα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
The Help.

ΠΟΛΥ καλή όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.


Πολύ καλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
το Hugo..καλη ηταν ενταξει..τωρα βλεπω το Warrior ..κανω διαλειμμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.


Δεν προκειται να ξαναδω ελληνικη σαχλοκωμωδια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.


Δεν προκειται να ξαναδω ελληνικη σαχλοκωμωδια :/:
δεν μπορεις χωρις Λαρισα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
δεν μπορεις χωρις Λαρισα:whistle:
Ναι επαθα εξαρτηση,ασε :P

δεν ειναι ωραιο;;

Ξερες ατακες.Μπορει μερικες να ηταν καλες αλλα πολυ στημενες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Or3st1s SOAD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορεστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγω ειδα μια καινουρια
Reservoir dogs-Quentin Tarantino
Aπλη υποκλιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rebel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,025 μηνύματα.
Kinsey https://www.imdb.com/title/tt0362269/
πολύ μπροστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top