Ποια είναι η τελευταία ταινία που είδατε;

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Οι γνωστές χαζοαμερικανιές της Βαρτνάλος.

Μα δεν πήγα να τη δω κι ούτε έδωσα 7 ευρουλάκια.Εδώ την είδα,στο pc.:P(Αν και 9 ευρουλάκια είναι στο village:P)

7 είναι το φοιτητικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Οι ίδιοι πρωταγωνιστές του "Γάμος αλά Ελληνικά" δεν είναι; Υποπτεύομαι μια αποτυχημένη κόπια της πρώτης ταινίας με ελάχιστες αλλαγές του πρωτότυπου σεναρίου. :emm:

Δεν το χω δει το "Γάμος αλά Ελληνικά",οπότε θα σε γελάσω.:P
-----------------------------------------
7 είναι το φοιτητικό. :P

Αδικία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
η βαρντάλος δέν μου αρέσει καθόλου.
ουτε το γάμος αλλα ελληνικά μου άρεσε. δέν είμαστε έτσι όπως μας δείχνει η ταινεία. έλεος.

και η βαρντάλος άν και έχει γεράσει πιά και είναι αρκετά χοντρή συνεχίζει να παίζει η ίδια στις ταινείες λές και είναι η σούπερ γκόμενα που την θέλουν όλοι οι όμορφοι.:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
η βαρντάλος δέν μου αρέσει καθόλου.
ουτε το γάμος αλλα ελληνικά μου άρεσε. δέν είμαστε έτσι όπως μας δείχνει η ταινεία. έλεος.

και η βαρντάλος άν και έχει γεράσει πιά και είναι αρκετά χοντρή συνεχίζει να παίζει η ίδια στις ταινείες λές και είναι η σούπερ γκόμενα που την θέλουν όλοι οι όμορφοι.:nono:


=φωνώ απόλλλλλυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kastrato

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
δέν είμαστε έτσι όπως μας δείχνει η ταινεία. έλεος

εεε ... ενταξει ... κωμωδια ειναι οχι ντοκιμαντερ .......! (αν και βεβαια ειμαι σχεδον σιγουρη πως υπαρχουν και κατι τετοιοι Ελληνες !) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Αμα εχεις ορεξη για κομεντι/ρομαντικη ταινια μια χαρα ειναι
Και η Βαρνταλος νεα κι ομορφη ειναι

Και μου αρεσει τρελα το διδυμο με τον Τζον Κορμπετ
Ταιριαζουν πολυ στην οθονη και ηθελα να τους ξαναδω μετα το Γαμος αλα ελληνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
To I love you, Man. Δεν ενθουσιάστικα κιόλας!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fragkiskos

Νεοφερμένος

Ο Fragkiskos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το "The Bucket List" με τον Jack Nickolson και τον Morgan Freeman. Την συστήνω ανεπιφύλακτα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Το "The Bucket List" με τον Jack Nickolson και τον Morgan Freeman. Την συστήνω ανεπιφύλακτα! :)
'Ελα ρε τώρα, καλούτσικη απλά ήταν...
(ωχ ωχ θα φάω κράξιμο τώρα:P )

Η δικιά μου τελευταία:
''4 μήνες, 3 εβδομάδες και 2 μερες'' ρουμάνικη ταινία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Και η Βαρνταλος νεα κι ομορφη ειναι
:hmm::hmm::down:ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ!!!

εχουν περάσει τα χρόνια της.

τον γεωργούλη και τον Τζον Κορμπετ, άνετα θα τους περνούσα για γιούς της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
To I love you, Man. Δεν ενθουσιάστικα κιόλας!:(

καλό είναι ρε, για παρέα μπύρες καμένη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
'Ελα ρε τώρα, καλούτσικη απλά ήταν...
(ωχ ωχ θα φάω κράξιμο τώρα:P )

Η δικιά μου τελευταία:
''4 μήνες, 3 εβδομάδες και 2 μερες'' ρουμάνικη ταινία


Καλούτσικη? Μόνο? Ήταν υπέροχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Καλούτσικη? Μόνο? Ήταν υπέροχη.
Δε μου άρεσε αλλά για να μην το πω έτσι ωμά, είπα καλούτσικη.

Αν θες, στο περίπου τι με χάλασε
Το μόνο που με προβλημάτισε σ' αυτή την ταινία και μου άρεσε είναι αυτή η μυστήρια αναζωογόνηση που δίνει στη ζωή ο θάνατος, αλλά και το πόσο μάταιο είναι τούτο τελικά.
Από κει και πέρα... επί μιαμιση ώρα έβλεπα πασαλείμματα του σεναριογράφου
''μαθαίνει ότι έχει καρκίνο,συναντά ένα πλούσιο ασθενή,εγκαταλείπουν τα πάντα για τις τελευταίες επιθυμίες,λύνουν τα προβλήματα του πλούσιου ναρκισσιστή και πεθαίνουν''
κλισέ, αταίριαστο, χωρίς συνοχή
Σε πετάει από τη μια σκηνή στην άλλη χωρίς ανάσα και χωρις να εστιάζει σε ουσιώδη πραγματάκια.
Εκτός πραγματικότητας για μένα η ταινία.
Θα μπορούσε να πει τα ίδια συγκινητικά πράγματα με πιο ρεαλιστικές καταστάσεις.
Βασικό που με βάρεσε:
Η σκηνή με τις δυο πολύ όμορφες ερωτήσεις θα γούσταρα να γίνει σε ένα βρώμικο στενάκι του Σικάγου και όχι πάνω στις πυραμίδες σα να έβλεπα το jumper.
Τελικώς, κάτι δεν μου κόλλαγε σ' αυτή την ταινία, κάτι δε μ' άρεσε, μιλάει για θάρρος και θα ήθελα να το δείξει με εικόνες πιο κοντινές σ' αυτό που βιώνω κάθε μέρα.
Αλλά το έχανε με το να σε αλλάζει από το ένα εντυπωσιακό σκηνικό στο άλλο.
Αυτό το έχει ανάγκη μια ταινία, τέτοιου περιεχομένου, μόνο όταν πάσχει
Ουφ...
Σαφώς και αυτό που δε μου κόλλαγε εμένα, θα κόλλαγε σε σένα
Ή μάλλον θα εστίασες κάπου αλλού
Αλλά θα ήθελα να ακούσω γιατί άρεσε σε σένα
Πιθανότατα θα δω κάτι που έχω παραλείψει
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δε μου άρεσε αλλά για να μην το πω έτσι ωμά, είπα καλούτσικη.

Αν θες, στο περίπου τι με χάλασε
Το μόνο που με προβλημάτισε σ' αυτή την ταινία και μου άρεσε είναι αυτή η μυστήρια αναζωογόνηση που δίνει στη ζωή ο θάνατος, αλλά και το πόσο μάταιο είναι τούτο τελικά.
Από κει και πέρα... επί μιαμιση ώρα έβλεπα πασαλείμματα του σεναριογράφου
''μαθαίνει ότι έχει καρκίνο,συναντά ένα πλούσιο ασθενή,εγκαταλείπουν τα πάντα για τις τελευταίες επιθυμίες,λύνουν τα προβλήματα του πλούσιου ναρκισσιστή και πεθαίνουν''
κλισέ, αταίριαστο, χωρίς συνοχή
Σε πετάει από τη μια σκηνή στην άλλη χωρίς ανάσα και χωρις να εστιάζει σε ουσιώδη πραγματάκια.
Εκτός πραγματικότητας για μένα η ταινία.
Θα μπορούσε να πει τα ίδια συγκινητικά πράγματα με πιο ρεαλιστικές καταστάσεις.
Βασικό που με βάρεσε:
Η σκηνή με τις δυο πολύ όμορφες ερωτήσεις θα γούσταρα να γίνει σε ένα βρώμικο στενάκι του Σικάγου και όχι πάνω στις πυραμίδες σα να έβλεπα το jumber.
Τελικώς, κάτι δεν μου κόλλαγε σ' αυτή την ταινία, κάτι δε μ' άρεσε, μιλάει για θάρρος και θα ήθελα να το δείξει με εικόνες πιο κοντινές σ' αυτό που βιώνω κάθε μέρα.
Αλλά το έχανε με το να σε αλλάζει από το ένα εντυπωσιακό σκηνικό στο άλλο.
Αυτό το έχει ανάγκη μια ταινία, τέτοιου περιεχομένου, μόνο όταν πάσχει
Ουφ...
Σαφώς και αυτό που δε μου κόλλαγε εμένα, θα κόλλαγε σε σένα
Ή μάλλον θα εστίασες κάπου αλλού
Αλλά θα ήθελα να ακούσω γιατί άρεσε σε σένα
Πιθανότατα θα δω κάτι που έχω παραλείψει
:)


Λοιπόν...
Εντάξει, μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για χολιγουντιανή ταινία... Πόσο ρεαλιστική μπορεί να είναι?
Αυτο που σε αποξένωσε, μου άρεσε περισσότερο.
Δηλαδή με προσέλκυσε περισσότερο. Θεωρώ ότι προσέγισε το όλο θέμα με μια ευαισθησία, όσο κλισέ και αν ήταν, του στυλ "ζήσε τη ζωή που σου απομένει όσο καλύτερα μπορείς"
Εγώ νομιζω οτι σε κάποιο σημείο, άγγιξε θεματικά τουλάχιστον το ρεαλισμό που ήθελα, όταν συζητούσαν αυτοί οι δύο για την πίστη ή την οικογένεια, ή όταν προσέλαβε ο ένας την πορνη κλπ.
Και οι θεαματικές εναλλαγές στις οποίες αναφέρεσαι ήταν αναγκαίες κατά τη γνώμη μου. Η ταινία είχε ήδη ένα βαρύ και ασήκωτο θέμα, το όλο στυλ του "kick the bucket", το θεώρησα βαρύ. Επομένως χρειαζόταν ΄κάτι ανάλαφρο. Και επίσης, η μουσική ήταν πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
:hmm::hmm::down:ΜΠΑΑΑΑΑΑΑ!!!

εχουν περάσει τα χρόνια της.

Tο κοιταξα στο imdb και λεει οτι ειναι 47 χρονων! :!:
Δε φαινεται τοσο με τιποτα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
καλό είναι ρε, για παρέα μπύρες καμένη φάση.
Oποια ταινία δεις με παρέα θα περάσεις καλά, ακόμα και το χειρότερο θρίλερ θα το πάρεις στο χαβαλέ. Οταν τις βλέπεις μόνος σου τότε αποκτάς διαφορετική άποψη για την εκάστοτε ταινία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Αμελί.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Λοιπόν...
Εντάξει, μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για χολιγουντιανή ταινία... Πόσο ρεαλιστική μπορεί να είναι?
Αυτο που σε αποξένωσε, μου άρεσε περισσότερο.
Δηλαδή με προσέλκυσε περισσότερο. Θεωρώ ότι προσέγισε το όλο θέμα με μια ευαισθησία, όσο κλισέ και αν ήταν, του στυλ "ζήσε τη ζωή που σου απομένει όσο καλύτερα μπορείς"
Εγώ νομιζω οτι σε κάποιο σημείο, άγγιξε θεματικά τουλάχιστον το ρεαλισμό που ήθελα, όταν συζητούσαν αυτοί οι δύο για την πίστη ή την οικογένεια, ή όταν προσέλαβε ο ένας την πορνη κλπ.
Και οι θεαματικές εναλλαγές στις οποίες αναφέρεσαι ήταν αναγκαίες κατά τη γνώμη μου. Η ταινία είχε ήδη ένα βαρύ και ασήκωτο θέμα, το όλο στυλ του "kick the bucket", το θεώρησα βαρύ. Επομένως χρειαζόταν ΄κάτι ανάλαφρο. Και επίσης, η μουσική ήταν πολύ καλή.
Η άποψη μου είναι ότι μια ταινία τέτοιου περιεχομένου δεν χρειάζεται ''ανάλαφρες πινελιές''.
Μιλάς για ένα θέμα δύσκολο και βαρύ για το μέσο θεατή, αν θες απλά να συνεχίσεις να απευθύνεσαι σ' αυτόν και να μείνεις ως ταινία σε ένα επίπεδο, τοτε καλώς...
Αν θες να γίνεις κάτι παραπάνω από απλά αυτό, τότε κάνε με να μην πάρω ανάσα με την ωμότητα σου.
Αυτό ζητάω προσωπικά.
ΌΠως σου ανέφερα και πιο πριν, μ' αρεσει αυτή η περίεργη φρεσκάδα του θανάτου σ' αυτή την ταινία
Ευχαριστώ για την ανάλυση σου
Ωραίο που βλέπουμε τα πράγματα αλλιώς


''Μamma Mia''
δεν άντεξα να το δω όλο και δεν έχω άποψη πάνω στο θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top