Ποια είναι η καλύτερη Ιατρική της Ελλάδας;

Ποιά κατά την γνώμη σας είναι η καλύτερη Ιατρική της Ελλάδας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 305)
  • Ιατρική Αθηνών

    Ψήφοι: 93 30.5%
  • Ιατρική Θεσσαλονίκης

    Ψήφοι: 43 14.1%
  • Ιατρική Πάτρας

    Ψήφοι: 30 9.8%
  • Ιατρική Θεσσαλίας

    Ψήφοι: 16 5.2%
  • Ιατρική Ιωαννίνων

    Ψήφοι: 31 10.2%
  • Ιατρική Κρήτης

    Ψήφοι: 53 17.4%
  • Ιατρική Αλεξανδρούπολης

    Ψήφοι: 28 9.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 11 3.6%

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
ρε παιδιά εντάξει δεν είναι και τόσο χάλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Θα φύγω ρε!!! θα πάω στο ηράκλειο!!!! κοίτα τα μαθηματα είναι χάλια!!! η φοιτητική ζωή ειναι υπεροχη....καλούμαστε λοιπον εμεις της ιατρικής να επιλέξουμε ανάμεσα σε ποιότητα πανεπιστημιου κ φοιτητκή ζωή........
επιλέγω.... ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ!!! χαχαχαχαχα :jumpy::jumpy::jumpy:
Στο ηράκλειο....πήγαινε κ στην άκρη του κόσμου!:Pτα μαθήματα δεν είναι τοοοσο χάλια.οι καθηγητές είναι λίγοοο....οτι να ναι.
Ναι δεν το ειχαμε καταλάβει οτι επιλέγεις φοιτητική ζωη.....ξενύχτη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε :P πάντως εμένα η βιοχημεία και η ανατομία μου άρεσαν πάρα πολύ! Ειδικά το μάθημα στην Ανατομία για τα οστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε :P πάντως εμένα η βιοχημεία και η ανατομία μου άρεσαν πάρα πολύ! Ειδικά το μάθημα στην Ανατομία για τα οστά
Στη βιοχημεία κ οι 2 καθηγητριες ήταν πολύ καλές.όσο για την ανατομία,αν μου πεις οτι προλαβες να σημειώσεις τπτ σε παρακαλώ να μου δώσεις τις σημειώσεις σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
χαχαχαχαχα σχεδόν σε κανένα δεν πρόλαβα να σημειώσω τα slides εναλλάσσονται με την ταχύτητα του φωτός! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
χαχαχαχαχα σχεδόν σε κανένα δεν πρόλαβα να σημειώσω τα slides εναλλάσσονται με την ταχύτητα του φωτός! :P
πες τα άνθρωπε!!!!τι κακό ειναι αυτό?βιβλία δεν θα έχουμε μέχρι δεκέμβρη,σημειώσεις δεν προλαβαίνουμε,οτι να ναι!εγώ αντως στη βιοχημεία εβγαζα φωτο τα slides με το κινητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
κ το μάθημα στην ανατομία χάλια.....δε λέω καλός άνθρωπος φαίνεται, κ σωστός επιστημων αλλά οχι τώρα ρε φίλε να δίνεις πρώτη διάλεξη, κ εκεί που αναλύεις ονομασίες να πετάς ενα σωρο παραδείγματα "και ήρθε αυτός γα ακτινογραφία" "κ βγαλμε δευτερη ακτινογραφία" (ουτε που θυμαμαι ποσες ιστορίες πέταξε) κλπ κλπ...εμενα με μπέρδεψε παρα πολύ κ με την πολυλογία του στο τέλος τα βασικά τα πέρασε σε 5'!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Χάλι μαύρο η σχολή. Η πόλη και η ζωή τα σπάει όμως!<3 Παρ' όλα αυτά προβληματίζομαι με τι βαθμό θα πάρω το πτυχίο... ΟΤΑΝ το πάρω...
-----------------------------------------
Μωρέ λέτε να πήγαινα Αλεξ/πολη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Χάλι μαύρο η σχολή. Η πόλη και η ζωή τα σπάει όμως!<3 Παρ' όλα αυτά προβληματίζομαι με τι βαθμό θα πάρω το πτυχίο... ΟΤΑΝ το πάρω...
-----------------------------------------
Μωρέ λέτε να πήγαινα Αλεξ/πολη; :D


+1 :P
ασε έμαθα κάποια πράγματα για τη σχολή του ηρακλειου κ έσκασα!!! αλλά τι να κάνουμε..... αν ζήσεις λίγο τη θεσσαλονίκη δε μπορείς μετα να φύγεις (φαντάσου μέχρι κ αθηναίοι απο τη σχολή το λένε αυτό!!!! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos323

Νεοφερμένος

Ο christos323 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πάντως σύμφωνα με την κατάταξη των πανεπιστημίων των times higher education που θεωρούνται οι πιο αξιόπιστες, στις επιστήμες υγείας το αριστοτέλειο ειναι στη 204 θέση και μετά της κρήτης στη 274 στον κόσμο.
Τα υπόλοιπα δεν είναι μεσα στα 300 πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
δεν το γνωριζουν γιατι ειναι κομπλεξικοι φιλε μου:whistle: αλλα θα τους περασει δεν πειραζει
Πραγματικά αυτό είναι κάτι που με ενοχλεί πολύ! Όλοι του ΑΠΘ και του Καποδιστριακού μου κοκορεύονται λες και είναι τίποτα παραπάνω από εμάς! :mad:
Πραγματικά πολύ το ευχαριστήθηκα όταν πριν 3 χρόνια που πέρασα Ιατρική βούλωσα τα στόματα πολλών με το να μην πάρω τη μεταγραφή μου ως πολύτεκνος! Όλοι με ειρωνευόντουσαν που είχα αυτή τη δυνατότητα και πραγματικά όταν έμαθαν πως εγώ θα μείνω εκεί που πέρασα, γιατί παρακολούθησα μαθήματα και στο ΑΠΘ ως σύγκριση με το ΔΠΘ, έσκασαν :D :P


Σημείωση συντονιστή:
Το παρόν μήνυμα έχει προέλθει από συζήτηση εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πραγματικά αυτό είναι κάτι που με ενοχλεί πολύ! Όλοι του ΑΠΘ και του Καποδιστριακού μου κοκορεύονται λες και είναι τίποτα παραπάνω από εμάς! :mad:
Πραγματικά πολύ το ευχαριστήθηκα όταν πριν 3 χρόνια που πέρασα Ιατρική βούλωσα τα στόματα πολλών με το να μην πάρω τη μεταγραφή μου ως πολύτεκνος! Όλοι με ειρωνευόντουσαν που είχα αυτή τη δυνατότητα και πραγματικά όταν έμαθαν πως εγώ θα μείνω εκεί που πέρασα, γιατί παρακολούθησα μαθήματα και στο ΑΠΘ ως σύγκριση με το ΔΠΘ, έσκασαν :D :P

Για μένα η Αλεξανδρούπολη είναι η καλλιτερη ιατρική της Ελλάδας. Λίγοι φοιτητές πολλοί καθηγητές.... ένα άριστο περιβάλλον για να μάθεις πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Για μένα η Αλεξανδρούπολη είναι οι καλλύτερη ιατρική της Ελλάδας. Λίγοι φοιτητές πολλοί καθηγητές.... ένα άριστο περιβάλλον για να μάθεις πράγματα.
Να σου πω την αλήθεια καλύτερη δεν ξέρω άμα είναι και για να είμαι ειλικρινής δεν έχει και πολύ σημασία, απλά είναι αλλιώς να έχεις τους καθηγητές (και μιλάω για τους Καθηγητές με Κ κεφαλαίο!) δίπλα σου όταν τους χρειάζεσαι και να σε ξέρουν με το μικρό σου όνομα! Για παράδειγμα, στα τελευταία μαθήματα Δερματολογίας, ο Καθηγητής πήρε τα ονόματα των 10 παιδιών που ήμασταν εκεί και εκτός από το μπόνους που θα έχουμε στις εξετάσεις, μας είπε πως άμα ζητήσουμε ειδικότητα, θα μας βάλει πάνω από όλους στη σειρά :P Τώρα αυτό δεν ξέρω άμα είναι παρατραβηγμένο ή όχι, απλά είναι άλλο πράγμα βρε παιδί μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κακά τα ψέματα σαν ονόματα καλύτερη ιατρική είναι της Αθήνας και μετά της Θεσσαλονίκης. Επίσης και τα νοσοκομεία που έχει η Αθήνα καθώς και τα περιστατικά δε θα τα δεις σε καμία άλλη ιατρική.


Παρόλα αυτά πιστεύω ότι στο προπτυχιακό επίπεδο αρκεί να μάθεις κάποια πράγματα από κάποιον που ενδιαφέρεται για σένα. Οι καθηγητες στις μεγαλουπόλεις αν και ορισμένοι είναι τρανταχτά ονόματα δεν ενδιαφέρονται για τον φοιτητή (αλλά γα αλλα πράγμτα).
Στην Αλεξαδνρουπολή ενδιαφέρονται για τους φοιτητές

Και αν με ρωτήσει κάποιος γιατί δε σπουδάζω Αλεξανδρουπολη αφου την θεωρώ καλύτερη απαντάω ότι οι κατατακτήριες στην Αλεξανδρούπολη ήταν φέτος με βαθμο πτυχίου (απαράδεκτο κατά την γνώμη μου δε μπορει εγώ που έχω βγάλει πανεπιστημιακή νοσηλευτική με έναν καλό βαθμό πτυχίου και με 2 χρόνια εμπειρίας να μη δικαιούμε να φοιτησω ιατρική και ένας από τει ιχθυολογίας, παιδαγωγικά, φιλολογια ...
να μπορεί να μπει επειδή έγραψε 9,7 βαθμό πτυχιου., ).


Σε αντίθετη περίπτωση θα πήγινα εκεί πάνω αν και μένω στην Πελοπόννησο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ktar

Νεοφερμένος

Ο ktar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
κακά τα ψέματα σαν ονόματα καλύτερη ιατρική είναι της Αθήνας και μετά της Θεσσαλονίκης. Επίσης και τα νοσοκομεία που έχει η Αθήνα καθώς και τα περιστατικά δε θα τα δεις σε καμία άλλη ιατρική.

Καλά σε αυτό δεν διαφωνώ καθόλου :)
Σιγά σιγά όμως εξαπλώνεται ιδιαίτερα η φήμη του Πανεπιστημιακού μας νοσοκομείου στην Αλεξανδρούπολη. Τουλάχιστον από την Καβάλα που είμαι εγώ, οι περισσότεροι πάψαν να επιλέγουν να πάνε στα νοσοκομεία της Θεσσαλονίκης και επιλέγουν το ΠΓΝΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ανεξαρητα από το νοσοκομείο (το οποίο είναι φοβερό) η Αθήνα έχει πολλά ειδικά νοσοκομεία.
Το αντικαρκινικό Αγιος Σάββας, το πρώην αντιφυματικό, τα παίδων Αγλαια Κυριακού, Αγία Σοφιά, έχει το Ωνάσειο για την καρδιά και ένα σωρό άλλα νοσοκομεία. Τα σοβαρότερα περιστατικά όλης της Ελλαδας στέλνονται στην Αθήνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elee

Νεοφερμένος

Η elee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εμενα μου εχουν πει πως η ιατρικη Κρητης ειναι ιδιαιτερα αξιολογη καθως εχει φοβερη οργανωση και υποδομη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Πραγματικά αυτό είναι κάτι που με ενοχλεί πολύ! Όλοι του ΑΠΘ και του Καποδιστριακού μου κοκορεύονται λες και είναι τίποτα παραπάνω από εμάς! :mad:
Πραγματικά πολύ το ευχαριστήθηκα όταν πριν 3 χρόνια που πέρασα Ιατρική βούλωσα τα στόματα πολλών με το να μην πάρω τη μεταγραφή μου ως πολύτεκνος! Όλοι με ειρωνευόντουσαν που είχα αυτή τη δυνατότητα και πραγματικά όταν έμαθαν πως εγώ θα μείνω εκεί που πέρασα, γιατί παρακολούθησα μαθήματα και στο ΑΠΘ ως σύγκριση με το ΔΠΘ, έσκασαν :D :P


Σημείωση συντονιστή:
Το παρόν θέμα έχει προέλθει από συζήτηση εδώ.

χαιρομαι κταρ που ενα μηνυμα μου εγινε αιτια να δημιουργηθει ξεχωριστο θεμα:clapup: εγω πιστευω οτι ολες οι ιατρικες ειναι το ιδιο και οσοι λενε το αντιθετο ειναι κομπλεξικοι ενα θα σου πω γιατρος βγαινεις απο αθηνα γιατρος και απο αλεξανδρουπολη ισοτιμα τα πτυχια και αστους αλλους να λενε οτι θελουν επισης σε καμια περιπτωση της αθηνας δεν ειναι πιο εξυπνοι απο της αλεξανδρουπολης αφου η διαφορα σας στα μορια ειναι ενας βαθμος στην εκθεση που ειναι η μεγαλυτερη βλακεια σαν μαθημα μαζι με την βιολογια

εμενα μου εχουν πει πως η ιατρικη Κρητης ειναι ιδιαιτερα αξιολογη καθως εχει φοβερη οργανωση και υποδομη

ναι ισχυει αυτο που λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω αντικειμενικά ότι η καλύτερη ιατρική είναι της Πάτρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Αντικειμενικά; Έχεις σπουδάσει σε όλες τις ιατρικές της Ελλάδας, έχεις κάνει έρευνα και συγκριτική μελέτη και κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα; Έχεις δηλαδή συλλέξει στοιχεία και πληροφορίες για όλες τις ιατρικές και έβγαλες το αυτό το αποτέλεσμα; Σε ποιο περιοδικό δημοσιεύτηκε η εργασία; :P

Άλλωστε, "πιστεύω" και "αντικειμενικά" δεν πάνε μαζί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top