Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
  • Όλες το ίδιο είναι

    Ψήφοι: 18 12.3%
  • Η Α' γυμνασίου

    Ψήφοι: 54 37.0%
  • Η Β' γυμνασίου

    Ψήφοι: 26 17.8%
  • Η Γ' γυμνασίου

    Ψήφοι: 48 32.9%

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως η Β΄ Τάξη είναι η πιο δύσκολη τάξη του Γυμνασίου. Μετά ακολουθεί η Γ΄ και τέλος η Α΄ Γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
εγω αντιθετα πιστευω οτι η πιο δυσκολη ταξη ειναι η Α γυμνασοιυ και η πιο ευκολη η Β!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maro_514

Νεοφερμένος

Η Μαρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η Β Γυμνασιου ειναι νομιζω η πιο ευκολη...Πιο χαλαρα τα πραγματα στα μαθηματα και οι καθηγητες δε σου φερονται ουτε οπως στην πρωτη που περιμενουν να προσαρμοστεις σε ενα νεο περιβαλλον ουτε οπως στην τριτη που θελουν να σε προετοιμασουν για το λυκειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώτώρα που τελείωσα από το γυμνάσιο εχω να πω ότι η Α' γυμνασίου όταν ήμουν πρωτάκι μου είχε φανεί κάπως δύσκολη...ειδικά στην ιστορία θυμάμαι πως όταν προσπαθούσα να μάθω το πρώτο μαθημα έκλαιγα!!! η Β' ήταν μακράν η πιο εύκολη και από θέμα μαθημάτων και απο θέμα εξετάσεων..όσο για τη Γ' μου άρεσε πιο πολύ απ'όλες γιατί στην τρίτη το γυμνάσιο είναι πλέον ο φυσικός σου χώρος και έχεις μεγάλη οικειότητα με όλους αλλα σε θέμα εξετάσεων κυρίως ήταν η πιο δύσκολη γιατί και δίναμε πολλά μαθήματα και η ύλη στα περισσότερα ήταν πολύ μεγάλη...ειδικά αυτή η αγωγή..ούτε να τη θυμάμαι δεν θέλω...μας έκανε μάθημα ένας δικηγόρος...πολύ αυστηρός και τρομερά απαιτητικός...που ήθελε και καλα να τελειώσουμε όλο το βιβλίο και μας έβαζε τα μαθήματα 2-2 η 3-3 και μαζί όλα τα κριτήρια αυτοαξιολόγησης στο τέλος κάθε κεφαλαίου...είχαμε τρελαθεί και στις εξετάσεις ευτυχώς είχαμε ενα σαββατοκύριακο να διαβάσουμε αλλα εγώ επειδή ήθελα να τη βγάλω 2 φορές το τελευταίο βράδυ ξενύχτησα και δεν κοιμήθηκα καθόλου...διάβαζα μέχρι το πρωί αγωγή..μας είχε βάλει σχεδόν όλο το βιβλίο απο ύλη..συγκεκριμένα γύρω στις 88 σελίδεσ..και είχε κάτι ορισμους!!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maro_514

Νεοφερμένος

Η Μαρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κι εμεις δικηγορο ειχαμε προπερσι στην κπα και ηταν πολυ αυστηρη κι απαιτητικη αλλα νομιζω υπερβαλλεις. :P ναι,μεχρι και λεζαντα απο φωτογραφια μας ειχε βαλει να αναπτυξουμε σε διαγωνισμα(λες κι επρεπε να θυμομαστε τη λεζαντα). Παρολ' αυτα δε νομιζω οτι η δευτερα ηταν η πιο δυσκολη... Τελος παντων οπως το βλεπει ο καθενας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η δευτέρα ήταν η πιο εύκολη. Πρώτον , γιατί δεν ήσουν το "ψαρωμένο" πρωτάκι και δεύτερον επειδή είναι σαφώς πιο εύκολη από την τρίτη. Βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα αυτό και σίγουρα μία απάντηση δεν ανταποκρίνεται στην άποψη όλων... Αναλόγως τον καθένα, θά 'λεγα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ολες το ιδιο μου φανηκαν αλλα τα μαθηματικα η πληροφορικη και τα αρχαια της τριτης ηταν πολυ ποιο δυσκολα απο τις αλλες χρονιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ειναι το ιδιο η πρωτη με την δευτερα... (Γ' γυμνασιου δεν εχω παει ακομα για να μπορω να την αξιολογησω:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
εμενα φετος μου φαινονται πολυ ποιο ευκολα ολα... και λιγοτερο διαβαζω και περισσοτερο αποδιδω ...
περυσι νομιζω πως επειδη ηταν πρωτη χρονια και ειχαν αλλαξει οι συνθηκες ηταν πιο δυσκολα στην προσαρμογη..
1ο τριμηνο... απο τα διαγωνισματα του δευτερου τριμηνου και μετα καθολου αγχος ολα τελεια (οπως και τωρα) και συνεχισαν να ειναι ετσι και στις εξετασεις στις οποιες επεση Η τεμπελια ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η πρώτη με διαφορά..Λίγα και γελοία μαθήματα9εκτός απο φιλολογικα) και επιεικής αντιμετώπιση..Μετά έρχεται η τρίτη που πια το έχεις μάθει καλα το παιχνιδι του γυμνασιου ενώ η δευτέρα ως ενδιάμεση ειναι δυσκολη καθώς πρέπει να μπεις για τα καλα στο Γυμνασιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Θεωρω πως η πιο ευκολη ειναι η τριτη γυμνασιου και οχι τοσο απο μαθηματα οσο απο το γεγονος οτι σχεδον κανεις δεν προσεχει...Στην πρωτη εισαι ψαρωμενος ενω στην δευτερα τα μαθηματα ειναι πιο απαιτητικά απο την πρωτη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouelaVAG

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα Βαγιανού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως η πιο εύκολη τάξη του Γυμνασίου (παρόλο που ακόμα δεν είμαι μαθήτριά του) είναι η Ά Γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Η ευκολότερη κατά τη γνώμη μου τάξη είναι η τρίτη γυμνασίου. Τα ίδια και τα ίδια με τη δευτέρα.
Η πρώτη δεν είναι η ευκολότερη από πλευράς ότι πρέπει να μπεις σε μια νέα νοοτροπία. Εκτός αυτού είναι και ότι αρχίζουν τα αρχαία για πρώτη φορά κάτι που μπορεί να δυσκολέψει αρκετούς. Η δευτέρα είναι η δυσκολότερη από τις τρεις, αφού έχει τα περισσότερα μαθήματα συν ότι εισάγονται πολλές καινούριες έννοιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η Γ' γυμνασίου.
Στις άλλες είσαι ψαρωμένο και επιπλέον έχεις μάθει πως πρέπει να διαβάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elli-anna

Νεοφερμένος

Η elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
α γυμνασιου φυσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης 1999

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ Α γυμνασίου πάω, οπότε δεν είμαι σε θέση να ψηφίσω, πάντως η Α μου φαίνεται αρκετά εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν νομίζω να έχει αισθητή διαφορά η δυσκολία στις τάξεις του γυμνασίου...Το μόνο δύσκολο θα έλεγα ότι είναι η προσαρμοστικότητα στην Α αλλά κ πάλι όχι για όλα τα παιδιά.. Εγώ ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Αν και δεν έχω τελειώσει το γυμνάσιο,μέχρι τώρα πιο εύκολη μου φάνηκε η δευτέρα.Στην α γυμνασίου δυσκολευτήκαμε όλοι αρχικά μέχρι να μπούμε στο κλίμα του γυμνασίου.Είχε και επιπλέον μαθήματα από το δημοτικό και χρειαζόταν αρκετός χρόνος μέχρι να συνηθίσουμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
3 η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η πίο εύκολη είναι η Τρίτη τάξη. Είναι τα ίδια που κάναμε στη πρώτη και τη Δευτέρα σε πιο πολύ βάθος. Εκτός από τα αρχαία:mpliaks::mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top