Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Ποια είναι η ευκολότερη τάξη στο γυμνάσιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 146)
  • Όλες το ίδιο είναι

    Ψήφοι: 18 12.3%
  • Η Α' γυμνασίου

    Ψήφοι: 54 37.0%
  • Η Β' γυμνασίου

    Ψήφοι: 26 17.8%
  • Η Γ' γυμνασίου

    Ψήφοι: 48 32.9%

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Η Γ' Γυμνασίου γιατί δεν έχει γεωγραφία, στα μαθήματα ''μπλα μπλα'' έχεις μάθεις τον τρόπο διαβάσματος από τις προηγούμενες τάξεις και στα αρχαία τον βασικό όγκο της υλής του γυμνασίου,που είναι καταλήξεις,κλίση ουσιαστικών κτλ. τον έχεις ήδη μάθει οπότε είναι ευκόλοτερο να μάθεις τις καταλήξεις των συνηρημένων π.χ. αφού έχουν μικρές παραλλαγές με εκείνες των ομαλών ρημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria3

Νεοφερμένος

Η ria3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Διαφωνώ η γ΄γυμνασίου έχει τα πιο δύσκολα μαθηματικά και επίσης η φυσική και τα αρχαία είναι δύσκολα μαθήματα γιατί μπορεί να έχεις ήδη κενά από τις προηγούμενες τάξεις και στην γ΄σου φαίνεται ''βουνό''!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
ολο το γυμνασιο ηταν ευκολο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
και εγω απ' οτι ακουω η Β' ειναι η πιο ευκολη...και η Γ' η πιο δυσκολη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria3

Νεοφερμένος

Η ria3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Διαφωνώ!

και εγω απ' οτι ακουω η Β' ειναι η πιο ευκολη...και η Γ' η πιο δυσκολη!:P
Εχεις απολυτο δίκιο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
κατά τη γνώμη μου η Α΄γυμνασίου ήταν γελοία ,τώρα η Β΄γυμνασίου είναι αρκετά εύκολη ,
όσο για την Γ΄ δεν ξέρω ακόμα........:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω οτι η πρωτη γυμνασιου ηταν η πιο ευκολη. Γενικα τα μαθήματα ήταν πολύ απλά. Ο Όμηρος ήταν πολύ καλοδιατυπωμένος, και ήταν σαν παραμυθάκι. Τα μαθηματικά είχαν κυρίως επαναλήψεις-συμπληρώσεις από τα μαθηματικά του δημοτικού και δεν υπήρχε και χημεία/φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
η πρώτη γυμνασίου ήταν δύσκολη μόνο τον πρώτο μήνα που έπρεπε να προσαρμοστείς στο γυμνασιο...κατα τ'άλλα δεν θα έλεγες δύσκολες τάξεις την Β' και Γ'....όμως η Γ' έχει πολλά μαθήματα για τις εξετάσεις και πάρα πολλη ύλη(ειδικα στα αρχαία...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Timmy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Timmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Οχ!! Μη μοθ θυμίζεις τα αρχαία! Τόσα κείμενα, λεξιλογικά, αόριστοι β', παθητικοί χρόνοι... + συντακτικό με όλα τα ειδη προτασεων... + επαναληψη απο τις προηγουμενες ταξεις για κατηγουρουμενα, αντικείμενα, απαρέμφατα, μετοχές κλπ..!!!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Οχ!! Μη μοθ θυμίζεις τα αρχαία! Τόσα κείμενα, λεξιλογικά, αόριστοι β', παθητικοί χρόνοι... + συντακτικό με όλα τα ειδη προτασεων... + επαναληψη απο τις προηγουμενες ταξεις για κατηγουρουμενα, αντικείμενα, απαρέμφατα, μετοχές κλπ..!!!! :(


ουφ....ασε ασε..!!! και μόνο που τα σκέφτεσαι σε πιάνει απελπισία...!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
η α γυμνασίου είναι πάρα πολύ εύκολη τάξη και μπορείς άνετα να βγάλεις καλούς βαθμούς....πάντως και οι άλλες 2 τάξεις η β και η γ δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολες...η ύλη σε μαθηματικά αρχαία φυσική κλπ είναι πολύ περισσότερη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsi009

Νεοφερμένος

Η nitsi009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ειδικά στις εξετάσεις τις Α' Γυμνασίου, αυτοί οι καθηγητές μας τις περιγραφουν λες και θα είμαστε στον πόλεμο, ειδικά στο πρώτο μάθημα (και ήταν μαθηματικά) που έδινα, δεν μπορούσα να κάτσω πουθενά από το άγχος μου, έτρεμαν τα χερια μου όταν μου έδιναν την κόλλα! Αλλά μετά στα επόμενα ήμουν χαλαρή και μια συμβουλή: Μην ακούτε και πολύ τους καθηγητές, μερικές φορες υπερβάλλουν άθελά τους ή υπάρχουν μερικοί που το κάνουν και επίτηδες για να μη κάνουμε φασαρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ναι όντως και γω το έχω δια πυστώσει αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Γ γυμνασιου.
Και το λεω τωρα γιατι μετα τις εξετασεις θα αλλαξω γνωμη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekouras

Νεοφερμένος

Ο Alexandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Βασικα αμα διαβαζεις ολες ειναι ευκολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Για εμένα προσωπικά η Γ' ήταν η πιο εύκολη....Στη Β' τράβαγα τα μαλλιά μου με όλα αυτά τα αρχαία και την Α' δεν μπορείς να την πείς εύκολη γιατί αλλάζεις κλίμα απ το δημοτικό και για μερικούς είναι σαν να παθαίνεις ηλεκτροσόκ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Μέχρι τώρα πιο εύκολη ήταν η Β'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Icy Ice

Νεοφερμένος

Η Ελεάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Κατα την δική μου γνώμη, η πρώτη είναι η πιο εύκολη και εάν με ρωτούσαν για την πιο δύσκολη θα έλεγα πως η δευτέρα είναι η πιο δύσκολη. ;P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Η Γ είναι πιο εύκολη.. Ξέρεις και τους καθηγητές... Γενικά πιο αφασία!! Και όσο για τα αρχαία που λέγατε παραπάνω... Ελάτε Α λυκείου να κάνετε 6(ναι 6) ώρες την βδομάδα και θα δείτε τι θα πει... Ξενοφώντας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XLa

Νεοφερμένος

Ο XLa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η ευκολοτερη ταξη στο γυμνασιο ειναι η α γυμνασιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top