Ποια είναι η γνώμη σας για την Ιστορία;

DisordeR

Νεοφερμένος

Ο DisordeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Που είστε στην Ιστορία?πως σας φαίνεται σαν μάθημα? δύσκολο? εύκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
ε δεν είναι και απο τα ευκολότερα...πολλές ημερομηνίες ρε παιδι μου που να τις θυμάσαι ολες....παντως έχει ενδιαφέρον σαν μάθημα και διαβάζεται ευχάριστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Οχι μονο εχει ημερομηνιες αλλα δεν τα βαζει και σε μια σειρα τα γεγονοτα.μια παει στο 1900 μια στο 1800...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DisordeR

Νεοφερμένος

Ο DisordeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ναι πραγματι δεν τα εχει σε μια σειρά τα γεγονότα... εμείς τελειώσαμε τον Βενιζέλο και απο βδομαδα μπαινουμε στο προσφυγικό... Γενικώς ειναι ενα μάθημα που δε θέλει να αφήνεις κενα γιατί μαζευονται πολλα.. και να κανεις επαναλήψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Το μαθημα εχει πολυ διαβασμα,αλλα ειναι πολυ ενδιαφερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ναι ειναι μαλλον η πιο ενδιαφερουσα ιστορια που εχω κανει ολα τα χρονια του σχολειου...συνεχεια με τους πολεμους μας πριζανε τα ιδια κ τα ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dinora

Νεοφερμένος

Η dinora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας!! ειμαι και εγω ενα απο τα παιδια που ξαναδινουν βρικα ενα site εχει διαφορα που μπορουν να σας βοηθησουν.. στο διαβασμα! https://www.praxisgroup.gr/theory.asp?type_id=1&class_id=6&class_name_gr=Γ'%20Λυκείου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
πολυ καλο σε ευχαριστουμε μερικα βοηθανε αρκετα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhath

Νεοφερμένος

Η ΜΑΙΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
[FONT=Arial, sans-serif]χρονια πολλα σε ολουσ!!!η ιστορια ειναι ευκολη αλλα θελει πολυ διαβασμα...αυτο πιστευω εγω...το πιο δυσκολο κεφαλαιο ειναι τα κομματα.τωρα ειμαστε στο προσφυγικο[/FONT]...:xixi:​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piper_h

Νεοφερμένος

Η piper_h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Το πιο δυσκολο κομματι νομιζω ειναι το τελευταιο για τους ποντιους...δεν μπορουσα να το χονεψω με τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SEVOULA

Νεοφερμένος

Η SEVOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η ιστορία αυτή είναι μια ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ ενδιαφέρουσα ιστορία!! (αρχικά οικονομική). Βασικά καλή είναι αν και επειδή κάνω πολλές επαναλήψεις έχω αρχίσει να τη βαριέμαι!! Εγώ έχω τελειώσει αγροτικό-κόμματα-κριτικό-παρευξείνιο... Βασικά το προσφυγικό μου έχει μείνει μόνο! youpi!!!
Καλή μας επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DisordeR

Νεοφερμένος

Ο DisordeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
δε λέω ενδιαφερον μάθημα αλλα κ εγώ το βαρέθηκα απο τις πολλες επαναληψεις...
εσεις πως το διαβαζεται...? το αποστηθίζεται η με δικά σας λογια? εγω καποια κομματια τα αποστηθίζω κάποια οχι. Εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
καλυτερα να το μαθεις οπως το λεει το βιβλιο.με δικα σου λογια ειναι λιγο παρακινδυνευμενο.να στο τελος σε καποια ερωτηση μπλοκαρεις εκει γραψτο με δικα σου λογια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SEVOULA

Νεοφερμένος

Η SEVOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η ιστορία θέλει παπαγαλία.. δυστυχώς:( άμα τη μάθεις με τα δικά σου λόγια την έβαψες! Για παράδειγμα μια φίλη μου την έμαθε με δικά της λόγια ..πήγε και έγραψε 9.......... τα συμπεράσματα δικά σας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παιδια εγω ιστορια κατ/σης στις πανελλαδικες του 2007 εγραψα 19.6 (98%) και οριστε τι εκανα : καταρχας μαθετε απο εξω ολο το βιβλιο.Ωωω ναι ετσι πρεπει θα το μαθετε ολο απο εξω.Στην συνεχεια εκει που ειναι το θεμα με τα παραθεματα δεν σας ζηταει κατι παραλογο.Απλα χρησιμοποιειστε τις γνωσεις σας απο το βιβλιο και αυτα που λεει το παραθεμα και γραψτε το γεγονος.Μην γραφετε οτι λεει το παραθεμα.Καντε χρηση απλα των στοιχειων.Δεν ειναι κατι το δυσκολο.Ακομα εχετε 5 μηνες , με 1 ωριτσα την μερα θα δειτε ποσο καλα θα μαθετε το βιβλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδια εγω ιστορια κατ/σης στις πανελλαδικες του 2007 εγραψα 19.6 (98%) και οριστε τι εκανα : καταρχας μαθετε απο εξω ολο το βιβλιο.Ωωω ναι ετσι πρεπει θα το μαθετε ολο απο εξω.Στην συνεχεια εκει που ειναι το θεμα με τα παραθεματα δεν σας ζηταει κατι παραλογο.Απλα χρησιμοποιειστε τις γνωσεις σας απο το βιβλιο και αυτα που λεει το παραθεμα και γραψτε το γεγονος.Μην γραφετε οτι λεει το παραθεμα.Καντε χρηση απλα των στοιχειων.Δεν ειναι κατι το δυσκολο.Ακομα εχετε 5 μηνες , με 1 ωριτσα την μερα θα δειτε ποσο καλα θα μαθετε το βιβλιο.

Α παιδιά της θεωρητικής ορίστε. Απλά τα πράγματα. Απλά μάθετε απ'έξω 300 σελίδες μωρέ δεν είναι τίποτα...OMG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ποιος σου ειπε οτι ειναι 300 σελιδες?Και ναι δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ.5 μηνες καιρος.Εγω φιλαρακο μεσα σε 2.5 εβδομαδες το εμαθα το βιβλιο και διαβαζα 10 ωρες την ημερα.Εγω τι να πω δηλαδη ?Εαν μαθενει ο καθενας 1 μαθημα καθε μερα τοτε που το προβλημα?Δεν ειναι κατι το δυσκολο.1 ωρα διαβασμα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DisordeR

Νεοφερμένος

Ο DisordeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
80-90 σελιδες ειναι η υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Το καλυτερο ειναι να τα μαθαινεις με δικα σου λογια (αρχικα),και μετα,στις επαναληψεις,να τα μαθαινεις οπως τα λεει το βιβλιο,Πιστεψτε με,ειναι πολυ καλη μεθοδος και φευγει απ'την λογικη της παπαγαλιας.Ειναι πολυ πιο ευκολο να μαθαινεις κατα λεξη κατι που ξερεις το περιεχομενο του,παρα κατι που το βλεπεις πρωτη φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
νομιζω οτι οι σελιδες 70-98 ειναι ολη η δυσκολια.εκει δωστε μεγαλυτερη προσοχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top