Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
προσωπικα αγαπω αρχαια,ιστορια και χημεια τα θρησκευτικα ειναι σιγουρα ανουσιο μαθημα

Eρώτηση: εχετε αποφασισει σε ποια κατευθυνση θελετε να πατε??

ναι αν και δεν ειμαι σιγουρη ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η φυσική είναι ένα αίσχος και μισό λόγω καθηγητή. :)

Κατά τ'άλλα τη βρίσκω μια χαρά. :P

Α, καλά, ήμουν ομοιοπαθής. Τι μου θύμησες; Όταν πήγαινα στην πρώτη λυκείου, στο πρώτο τρίμηνο μας έκανε φυσική ο λυκειάρχης. Λόγω της ενασχόλησής του με τα διοικητικά θέματα και λόγω επικείμενης συνταξιοδότησης το είχε ψιλοχ...:P το μάθημα. Για κακή μας τύχη το μοναδικό δίωρο που δίδασκε είχε το Α1, το τμήμα μας. Τού έγραψα για 18 και μου έβαλε 20, γιατί είχε την καλή συνήθεια να βάζει 2 βαθμούς παραπάνω απ' όσο γράφαμε. Δεν είναι αυστηρός, αλλά δεν έκανε σχεδόν καθόλου μάθημα. Στο δεύτερο τρίμηνο ήρθε ένας πολύ αυστηρός φυσικός και μας άλλαξε τα πετρέλαια. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Α, καλά, ήμουν ομοιοπαθής. Τι μου θύμησες; Όταν πήγαινα στην πρώτη λυκείου, στο πρώτο τρίμηνο μας έκανε φυσική ο λυκειάρχης. Λόγω της ενασχόλησής του με τα διοικητικά θέματα και λόγω επικείμενης συνταξιοδότησης το είχε ψιλοχ...:P το μάθημα. Για κακή μας τύχη το μοναδικό δίωρο που δίδασκε είχε το Α1, το τμήμα μας. Τού έγραψα για 18 και μου έβαλε 20, γιατί είχε την καλή συνήθεια να βάζει 2 βαθμούς παραπάνω απ' όσο γράφαμε. Δεν είναι αυστηρός, αλλά δεν έκανε σχεδόν καθόλου μάθημα. Στο δεύτερο τρίμηνο ήρθε ένας πολύ αυστηρός φυσικός και μας άλλαξε τα πετρέλαια. :eek:

Ναι και ο δικός μας για σύνταξη ετοιμάζεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εμάς μια χαρά ήταν(και είναι) η φυσικός μας.Μας κάνει η ίδια και γενικής και κατεύθυνσης,λύνει πολλές ασκήσεις,απαντάει σε ερωτήσεις και το μάθημα δεν είναι βαρετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ο φυσικός μας θέλει ψυχίατρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο φυσικός μας θέλει ψυχίατρο.
Κάτι μας είπες τώρα. Όλοι το ξέρουν ότι όλοι οι φυσικοί είναι (από λίγο ως πολύ) τρελοί. H ΦυσικΗ (με ήτα) είναι ωραίο πράγμα, αλλά οι ΦυσικΟΙ (με όμικρον γιώτα) άστα να πάνε...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,975 μηνύματα.
Ο φυσικός μας θέλει ψυχίατρο.

Αν δεν υπάρχει λίγη λόξα (με την καλή έννοια) ...η Φυσική δεν μαθαίνεται. :P :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει λίγη λόξα (με την καλή έννοια) ...η Φυσική δεν μαθαίνεται. :P :lol:

Ισχύει αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Σπανίζουν όμως οι καθηγητές που θα σε κάνουν να αγαπήσεις τη φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Σπανίζουν όμως οι καθηγητές που θα σε κάνουν να αγαπήσεις τη φυσική.

Σπανίζουν αλλά, ευτυχώς, υπάρχουν ακόμα. Άκου με που σου λέω... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
και που ειναι αυτοι;

Στο παλιό μου σχολείο :'(:'(
Γενικά, αποτελούν την μειονότητα σε κάθε σχολείο, κρύβονται και επισκιάζονται από καθηγητές άχρηστους, που έχουν βαρεθεί/σιχαθεί τη δουλειά τους και περιμένουν υπομονετικά να βγουν στη σύνταξη. Δεν έχουν μεγάλη φήμη και συνήθως κρατάνε χαμηλό προφίλ στο σχολείο, μα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι εκεί. Όταν διδάσκουν, γίνονται άλλοι άνθρωποι, ξαναγεννιούνται. Αφιερώνονται ψυχή τε και σώματι στη δουλειά τους, κάνουν θαύματα σε μαθήματα των 45 λεπτών και μένουν μονίμως χαραγμένοι στις μνήμες των μαθητών τους. "Μαργαριταρένιοι άνθρωποι", είναι ο μόνος χαρακτηρισμός που μου έρχεται τώρα στο μυαλό.
Μπορεί όλοι οι απόφοιτοι της ελληνικής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης να έχουν να σου διηγηθούν για ώρες καθηγητές άθλιους, ανάξιους να πλησιάζουν παιδιά στα 20 μέτρα και πλήρως αντίθετους με το επάγγελμά τους, όμως όλοι -μα όλοι- έχουν περάσει από καθηγητές θαυμάσιους. Έστω και έναν.
Μην τα ισοπεδώνετε όλα, η πλειοψηφία δεν είναι ποτέ ο κανόνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Spooky29

Νεοφερμένος

Η Spooky29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Στο παλιό μου σχολείο :'(:'(
Γενικά, αποτελούν την μειονότητα σε κάθε σχολείο, κρύβονται και επισκιάζονται από καθηγητές άχρηστους, που έχουν βαρεθεί/σιχαθεί τη δουλειά τους και περιμένουν υπομονετικά να βγουν στη σύνταξη. Δεν έχουν μεγάλη φήμη και συνήθως κρατάνε χαμηλό προφίλ στο σχολείο, μα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι εκεί. Όταν διδάσκουν, γίνονται άλλοι άνθρωποι, ξαναγεννιούνται. Αφιερώνονται ψυχή τε και σώματι στη δουλειά τους, κάνουν θαύματα σε μαθήματα των 45 λεπτών και μένουν μονίμως χαραγμένοι στις μνήμες των μαθητών τους. "Μαργαριταρένιοι άνθρωποι", είναι ο μόνος χαρακτηρισμός που μου έρχεται τώρα στο μυαλό.
Μπορεί όλοι οι απόφοιτοι της ελληνικής δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης να έχουν να σου διηγηθούν για ώρες καθηγητές άθλιους, ανάξιους να πλησιάζουν παιδιά στα 20 μέτρα και πλήρως αντίθετους με το επάγγελμά τους, όμως όλοι -μα όλοι- έχουν περάσει από καθηγητές θαυμάσιους. Έστω και έναν.
Μην τα ισοπεδώνετε όλα, η πλειοψηφία δεν είναι ποτέ ο κανόνας.

πολυ ωραια τα λες με λυρικο λογο αλλα ελαχιστους τετοιους ειχα ειναι και τι θα σου τυχει καμια φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
πολυ ωραια τα λες με λυρικο λογο αλλα ελαχιστους τετοιους ειχα ειναι και τι θα σου τυχει καμια φορα

Κι εγώ, πλέον, ζήτημα να έχω έναν με δύο.. Μέχρι να πάω λύκειο δεν καταλάβαινα τι σημαίνει το "κακός καθηγητής". Έβγαλα ένα σχολείο γεμάτο καθηγητές τον έναν καλύτερο από τον άλλο, με απίστευτη όρεξη για την δουλειά τους, καταρτισμένους, που ζούσαν για να βοηθήσουν. Δεν ξέρεις τι πολύτιμο εφόδιο μπορεί να είναι ένας καλός καθηγητής. Μόνο ένας, κι εγώ ήμουν περιτριγυρισμένη από τέτοιους! Το αποτέλεσμα; Τα τρία καλύτερα χρόνια της ζωής μου, εμπειρίες και αναμνήσεις ανεπανάληπτες, υψηλοί στόχοι, πολύ πολύ κλάμα και εβδομαδιαίες βόλτες στο γυμνάσιο..
Είχα μία φυσικό πριν 3 χρόνια που με έκανε να καίγομαι μέχρι σήμερα να πάω θετική. Είχα μία φιλόλογο που μέσα σε ένα χρόνο έστησε ολόκληρη βιβλιοθήκη από το μηδέν και έκανε το μισό σχολείο να διαβάζει βιβλία, μία άλλη που μας πήρε στην τρίτη γυμνασίου στραβάδια στα αρχαία και στο τέλος μας έκανε όλους φιλόλογους, μία άλλη που ήταν η δεύτερη μαμά μας και με ολοκλήρωσε ως άνθρωπο. Οι μισοί μου καθηγητές έκαναν συνέχεια προγράμματα -και ήταν οι καλύτερές μου εμπειρίες. Είχα μία θεολόγο που ό,τι ήθελε να πει το έλεγε με ιστορίες, και για κάθε μάθημα είχε ένα ξεχωριστό παραμύθι. Κρεμόμασταν επί 45 λεπτά από τα χείλη της.
Δεν ξέρω πως να σου περιγράψω το πόσα μου έδωσαν όλοι αυτοί, μπορώ να σου πω ότι στο λύκειο που είμαι συμβαίνει το αντίστροφο. Οι μισοί μου καθηγητές ή παίρνουν ψυχοφάρμακα ή τους κυνηγάει ο τρελογιατρός, ενώ οι άλλοι μισοί πλήρως αδιάφοροι. Έχω σιχαθεί το σχολείο και κάθε μάθημα ξεχωριστά. Και, πλέον, έχω μάθει να εντοπίζω τους καλούς καθηγητές από ακτίνα χιλιομέτρου, και να τους εκμεταλλεύομαι. Δεν βρίσκεις συχνά :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Δεν ξέρω πως να σου περιγράψω το πόσα μου έδωσαν όλοι αυτοί, μπορώ να σου πω ότι στο λύκειο που είμαι συμβαίνει το αντίστροφο. Οι μισοί μου καθηγητές ή παίρνουν ψυχοφάρμακα ή τους κυνηγάει ο τρελογιατρός, ενώ οι άλλοι μισοί πλήρως αδιάφοροι. Έχω σιχαθεί το σχολείο και κάθε μάθημα ξεχωριστά. Και, πλέον, έχω μάθει να εντοπίζω τους καλούς καθηγητές από ακτίνα χιλιομέτρου, και να τους εκμεταλλεύομαι. Δεν βρίσκεις συχνά :/:

αχ... πόσο μπορεί να σε καταλαβαινω δεν μπορείς να το καταλαβεις.... Κι εγω στο γυμνάσιο μπορεί να μην είχα τους άριστους καθηγητές αλλά όλοι τους ήταν σα γονείς μας, η δεύτερη οικογένειά μας. Ήμασταν όλοι μια παρέα, γελούσαμε και μαθαίναμε ταυτόχρονα. Δεν είχαμε πολλά μυστικά και σα μαθητές ξέραμε τη ζωή των καθηγητών αλλά κι εκείνοι τη δική μας. Σαν ένα δεύτερο σπίτι. Και μέσα σε αυτό το κλίμα όλοι είχαν μάθει πολλά πράγματα. Πηγαίνοντας στο λύκειο όμως όλα ήταν τελείως διαφορετικά... Καθηγητές αδιάφοροι, τρελοί και συνεχώς νευριασμένοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
αχ... πόσο μπορεί να σε καταλαβαινω δεν μπορείς να το καταλαβεις.... Κι εγω στο γυμνάσιο μπορεί να μην είχα τους άριστους καθηγητές αλλά όλοι τους ήταν σα γονείς μας, η δεύτερη οικογένειά μας. Ήμασταν όλοι μια παρέα, γελούσαμε και μαθαίναμε ταυτόχρονα. Δεν είχαμε πολλά μυστικά και σα μαθητές ξέραμε τη ζωή των καθηγητών αλλά κι εκείνοι τη δική μας. Σαν ένα δεύτερο σπίτι. Και μέσα σε αυτό το κλίμα όλοι είχαν μάθει πολλά πράγματα. Πηγαίνοντας στο λύκειο όμως όλα ήταν τελείως διαφορετικά... Καθηγητές αδιάφοροι, τρελοί και συνεχώς νευριασμένοι...

Άλλος κόσμος το λύκειο, άλλη νοοτροπία, δυστυχώς... Ειδικά η τελευταία σου πρόταση μας περιγράφει.. Μα είναι δυνατόν ένας άνθρωπος να έχει όλη την ώρα νεύρα;; Μα όλη;;; :mad::mad::mad:
Ο ένας είναι με χαρτί ψυχιάτρου και με ξάδερφο στη δευτεροβάθμια (περιπτωσάρα)
Η άλλη την έχει δει Μπαμπινιώτης, Μαρία Κάλλας και Κέπλερ ταυτόχρονα
Η άλλη μονίμως όλα της φταίνε
Άλλος έχει θέματα αυτοπεποίθησης και πρέπει στην τάξη "να του ανεβάζουμε το ηθικό" (:confused:)
Άλλη είναι με το ένα πόδι στον τάφο και μιλάει στην καθαρεύουσα (ναι ναι ναι)

Δρομοκαΐτειο και δε συμμαζεύεται..
Η μόνη μας ελπίδα, πλέον, είναι (1)να μην χασουμε επαφη με τους καθηγητες του γυμνασίου μπας και κρατήσουμε τα λογικά μας, και (2)να σφίξουμε τα δόντια και να κάνουμε υπομονή. Εσύ τουλάχιστον τελειώνεις :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κι εγώ, πλέον, ζήτημα να έχω έναν με δύο.. Μέχρι να πάω λύκειο δεν καταλάβαινα τι σημαίνει το "κακός καθηγητής". Έβγαλα ένα σχολείο γεμάτο καθηγητές τον έναν καλύτερο από τον άλλο, με απίστευτη όρεξη για την δουλειά τους, καταρτισμένους, που ζούσαν για να βοηθήσουν. Δεν ξέρεις τι πολύτιμο εφόδιο μπορεί να είναι ένας καλός καθηγητής. Μόνο ένας, κι εγώ ήμουν περιτριγυρισμένη από τέτοιους! Το αποτέλεσμα; Τα τρία καλύτερα χρόνια της ζωής μου, εμπειρίες και αναμνήσεις ανεπανάληπτες, υψηλοί στόχοι, πολύ πολύ κλάμα και εβδομαδιαίες βόλτες στο γυμνάσιο..
Είχα μία φυσικό πριν 3 χρόνια που με έκανε να καίγομαι μέχρι σήμερα να πάω θετική. Είχα μία φιλόλογο που μέσα σε ένα χρόνο έστησε ολόκληρη βιβλιοθήκη από το μηδέν και έκανε το μισό σχολείο να διαβάζει βιβλία, μία άλλη που μας πήρε στην τρίτη γυμνασίου στραβάδια στα αρχαία και στο τέλος μας έκανε όλους φιλόλογους, μία άλλη που ήταν η δεύτερη μαμά μας και με ολοκλήρωσε ως άνθρωπο. Οι μισοί μου καθηγητές έκαναν συνέχεια προγράμματα -και ήταν οι καλύτερές μου εμπειρίες. Είχα μία θεολόγο που ό,τι ήθελε να πει το έλεγε με ιστορίες, και για κάθε μάθημα είχε ένα ξεχωριστό παραμύθι. Κρεμόμασταν επί 45 λεπτά από τα χείλη της.
Δεν ξέρω πως να σου περιγράψω το πόσα μου έδωσαν όλοι αυτοί, μπορώ να σου πω ότι στο λύκειο που είμαι συμβαίνει το αντίστροφο. Οι μισοί μου καθηγητές ή παίρνουν ψυχοφάρμακα ή τους κυνηγάει ο τρελογιατρός, ενώ οι άλλοι μισοί πλήρως αδιάφοροι. Έχω σιχαθεί το σχολείο και κάθε μάθημα ξεχωριστά. Και, πλέον, έχω μάθει να εντοπίζω τους καλούς καθηγητές από ακτίνα χιλιομέτρου, και να τους εκμεταλλεύομαι. Δεν βρίσκεις συχνά :/:

Μπορεί να μην άλλαξα κτίριο όπως εσύ... Και να μετακινήθηκα σε μια αίθουσα 50 μέτρα πιο μακριά από την περσινή όμως άλλαξαν όλοι μου οι καθηγητές. Μπορώ να καταλάβω ακριβώς πως είναι... ( και δεν στο λέω μόνο σήμερα το ξέρεις.). Σπανίζουν οι καλοί καθηγητές Βιβή. Μέχρι τώρα και εγώ και εσύ ζούσαμε στο παραμυθάκι. Όμως ξέρεις; Δεν θεωρώ καλό καθηγητή πλέον κάποιον που έχει γνώσεις βλ την φυσικό μου φέτος. Το όλο ζητούμενο είναι να ''αγκαλιάσεις'' τα παιδιά. Να τα κάνεις να αγαπήσουν την επιστήμη σου, τον τρόπο διδασκαλίας σου, εσένα τον ίδιο. Αυτό σπανίζει. Καλούς καθηγητές από άποψη γνώσης δόξα τω Θεω έχουμε πολλούς... Και φέτος, και εδώ και παντού... Το θέμα είναι, πόσοι ξέρουν να είναι ''εκπαιδευτικοί''. Στο γυμνάσιο, αν όχι όλοι μου οι καθηγητές, οι περισσότεροι ήταν ένας και ένας. Δεν μπορούσες να τους ξεχωρίσεις... Πραγματικά δεν μπορούσες. Και αν κάποτε γίνω καθηγήτρια, εύχομαι να με αξιώσει ο Θεός να γίνω σαν αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
...και αν κάποτε γίνω καθηγήτρια, εύχομαι να με αξιώσει ο Θεός να γίνω σαν αυτούς.

Αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό!!
Ίσως είναι το μοναδικό πράγμα που θέλω για τον εαυτό μου, μέσα στα επόμενα χρόνια...

:santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό, αυτό!!
Ίσως είναι το μοναδικό πράγμα που θέλω για τον εαυτό μου, μέσα στα επόμενα χρόνια...

:santa:

Είμαι σίγουρη για εσένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top