Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εδώ και χρόνια γίνεται αυτό...

Και πως ακριβώς τα χρησιμοποιούμε αυτά τα βιβλιαράκια; Γιατί άμα μας τα αφήσουν όλοι θα αντιγράφουν από κει τις ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Και μαζί με τα βιβλία, είδα πως μας έχουν δώσει κάτι μικρά βιβλιαράκια στην Φυσική, Άλγεβρα και Γεωμετρία, τα οποία λένε "Οι λύσεις των ασκήσεων". Δηλαδή σόρρυ, μας δώσανε λυσάρια για τις ασκήσεις του βιβλίου; ο.Ο
Έγινε σε όλα τα σχολεία αυτό, ή μόνο στο δικό μου;
Σε όλα. Δεν εμπεριέχεται αναλυτικά η μεθοδολογία. Άσε που έχουν και πολλά λάθη. Ειδικά το λευκό της Γεωμετρίας (αν έχουν μείνει ίδια τα χρώματα).

Γιατί άμα μας τα αφήσουν όλοι θα αντιγράφουν από κει τις ασκήσεις.
Σιγά-σιγά θα αρχίσετε να εγκαταλείπετε τη γυμνασιακή νοοτροπία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Και πως ακριβώς τα χρησιμοποιούμε αυτά τα βιβλιαράκια; Γιατί άμα μας τα αφήσουν όλοι θα αντιγράφουν από κει τις ασκήσεις.
Kaι αυτό γίνεται εδώ και χρόνια.:) Εσύ μπορείς να λύνεις τις ασκήσεις μόνη σου και αν κολλήσεις κάπου και βρεθείς σε αδιέξοδο να δείς την μεθοδολογία που χρειάζεται τελικά. Αν και σε αυτά τα βιβλιαράκια παραλείπονται ορισμένα βήματα και αυτό μπερδεύει ορισμένες φορές.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Kaι αυτό γίνεται εδώ και χρόνια.:) Εσύ μπορείς να λύνεις τις ασκήσεις μόνη σου και αν κολλήσεις κάπου και βρεθείς σε αδιέξοδο να δείς την μεθοδολογία που χρειάζεται τελικά. Αν και σε αυτά τα βιβλιαράκια παραλείπονται ορισμένα βήματα και αυτό μπερδεύει ορισμένες φορές.:D

στα μαθηματικα και την φυσικη εγω τα ειχα τα λυσαρια σαν θεους...!!δεν ελειπαν ποτε απο διπλα μου στο λυκειο...χαχαχαχαχα:clapup: βασικα δε θυμαμαι να ελυσα καμια ασκηση μονη μου στο λυκειο:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
στα μαθηματικα και την φυσικη εγω τα ειχα τα λυσαρια σαν θεους...!!δεν ελειπαν ποτε απο διπλα μου στο λυκειο...χαχαχαχαχα:clapup: βασικα δε θυμαμαι να ελυσα καμια ασκηση μονη μου στο λυκειο:D:D
Aχαχαχαχα, εγώ τις έλυνα μόνη μου. Είχαμε και μία τρελή καθηγήτρια και έναν ηλίθιο φέτος. Φέτος δεν έλυνα καν ασκήσεις :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Aχαχαχαχα, εγώ τις έλυνα μόνη μου. Είχαμε και μία τρελή καθηγήτρια και έναν ηλίθιο φέτος. Φέτος δεν έλυνα καν ασκήσεις :hehe:

χαχαχαχα μπραβο ηρωας!!χαχαχαχα:P εγω στην ωρα των μαθηματικων διαβαζα ιστορια...αα ολη την χρονια το ειχα καθιερωσει...!!!:P:Pετσι δεν την ειχα και για το σπιτι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χαχαχαχα μπραβο ηρωας!!χαχαχαχα:P εγω στην ωρα των μαθηματικων διαβαζα ιστορια...αα ολη την χρονια το ειχα καθιερωσει...!!!:P:Pετσι δεν την ειχα και για το σπιτι:P:P
Κι εγώ διάβαζα για το σχολείο, αφού αυτός που μας έκανε Αρχαία Κατ. και Λατινικά ήθελε να αντιγράφουμε την μετάφραση στα λατινικά και στα αρχαία μήν έρθει κανένας επιθεωρητής και δεί τα τετράδιά μας. :hehe: Ήταν αντιπαθέστατος ο φετινός μαθηματικός και δεν έδινε ιδιαίτερη σημασία στο μάθημά του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εσύ μπορείς να λύνεις τις ασκήσεις μόνη σου και αν κολλήσεις κάπου και βρεθείς σε αδιέξοδο να δείς την μεθοδολογία που χρειάζεται τελικά.:D

Αυτό θα κάνω. Άλλωστε και στα Μαθηματικά του Γυμνασίου υπήρχε το αποτέλεσμα της λύσης(όχι όλη η άσκηση όπως εδώ βέβαια) στο τέλος του βιβλίου, για έλεγχο. Ελπίζω να μην έχουν λάθη τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ήρθε και η πρώτη μας μερα στο σχολειο! Πώς ήταν; Σε ποιο τμήμα είστε; Τι περιμένετε από τη νέα σχολική χρονιά;(να μην μπει με φορα ωω ναι!) Για πειτε για πειτε!

Εγώ είμαι στο Α1. Παρατηρησατε την αλλαγη του ΟΕΔΒ με τη μαλακια ΙΤΥΕ;;; Αισχος.. Όπως και το Διανεμεται δωρεαν στη δεξια γωνια :hehe: Περιμενω πολλα... Και γίναν πολλά σήμερα :hehe: Εχω λιωσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ένα έχω να πω: Το λύκειο γαμάει:D:D:D:D:D:D

Also, καλά να πάθετε οι ψαρούκλες που ψαρώνετε με το παραμικρό:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ήταν υπέροχα :happy: ήξερα πάρα πολλά παιδιά και η τάξη ας πούμε εντάξει! Αλλά ήταν μια πολύ καλή αρχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εμάς μας είπαν να πάμε κατά τις 8 και ο παπάς ήρθε στις 10:30:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Όπως και να χει το λυεκιο ειναι διαφορετικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
O παπάς πρώτη φορά ήρθε στην ώρα του:hehe:

Επίσης, είμαστε 140 μαθητές (6 τμήματα) στην Α'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμένα δεν ήταν τόσο καλά. Από το Γυμνάσιο μου στο τμήμα μου είμαστε εγώ και άλλες τέσσερις. Οι άλλοι είναι πάντως μια χαρά παιδιά(προς το παρών!).

Πάντως τα πράγματα και οι καθηγητές είναι σίγουρα πιο αυστηρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον...ξεκιναμε και λεμε...σκορπιες σκεψεις...
....Η διευθυντρια , κοινως Χιτλερ (ειναι το ονομα που της ταιριαζει απολυτα) μας κατσαδιασε απο την πρωτη μερα χωρις να κανουμε απολυτως τιποτα.Ουρλιαζε για να μας πει να μη γραφουμε στα θραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Εγώ σίγουρα θα προσπαθήσω να αλλάξω τμήμα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως γίνεται:/:

Η διευθύντρια πάντως που πήγαμε σήμερα είπε θα το κανονίσει αύριο :D και να μην γίνει τίποτα εντάξει είμαι, όλη τη τάξη μου τη ξέρω απλά θέλω να είμαι και με τις κολλητές μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Η διευθύντρια πάντως που πήγαμε σήμερα είπε θα το κανονίσει αύριο :D και να μην γίνει τίποτα εντάξει είμαι, όλη τη τάξη μου τη ξέρω απλά θέλω να είμαι και με τις κολλητές μου :redface:
Αχά, μακάρι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top