Ποιά σχολή πληροφορικής να επιλέξω; (ΠΑΠΕΙ, ΟΠΑ, ΕΚΠΑ)

Angela2004

Νεοφερμένος

Η Angela2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας, έδωσα φέτος πανελλήνιες και περνάω σε όποια σχολή πληροφορικής θέλω με βάση τα περσινά δεδομένα πόσο μάλλον φέτος που έχει παρατηρηθεί πτώση στις βαθμολογίες επομένως αναμένουμε και στις βάσεις εισαγωγής. Γενικά εμένα με ενδιαφέρει τόσο το software οσο και το hardware. Εχω κοιτάξει τα προγράμματα σπουδών, αλλα δεν έβγαλα άκρη... Ειμαι 4ο πεδίο και ψάχνω κάτι που να σχετίζεται με το τμήμα ceid της Πάτρας αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να δηλώσω το συγκεκριμένο διότι είναι από άλλη κατεύθυνση. Είμαι ανάμεσα στο παπει οπα και εκπα. Γενικά με τα μαθηματικά δεν έχω θέμα και με την φυσική αν είναι θα κάνω ιδιαίτερα. (Με ενδιαφέρει να σπουδάσω Αττική). Έχετε καμία ιδέα σχετικά με το ποιο τμήμα από αυτά τα τρία είναι παρόμοια με το ceid?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Γεια σας, έδωσα φέτος πανελλήνιες και περνάω σε όποια σχολή πληροφορικής θέλω με βάση τα περσινά δεδομένα πόσο μάλλον φέτος που έχει παρατηρηθεί πτώση στις βαθμολογίες επομένως αναμένουμε και στις βάσεις εισαγωγής. Γενικά εμένα με ενδιαφέρει τόσο το software οσο και το hardware. Εχω κοιτάξει τα προγράμματα σπουδών, αλλα δεν έβγαλα άκρη... Ειμαι 4ο πεδίο και ψάχνω κάτι που να σχετίζεται με το τμήμα ceid της Πάτρας αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να δηλώσω το συγκεκριμένο διότι είναι από άλλη κατεύθυνση. Είμαι ανάμεσα στο παπει οπα και εκπα. Γενικά με τα μαθηματικά δεν έχω θέμα και με την φυσική αν είναι θα κάνω ιδιαίτερα. (Με ενδιαφέρει να σπουδάσω Αττική). Έχετε καμία ιδέα σχετικά με το ποιο τμήμα από αυτά τα τρία είναι παρόμοια με το ceid?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Μπορεις να πας στους μηχ πληροφορικης και υπολογιστων του παδα
Εχει κατι μορια παραπανω απο της πατρας (14464 περυσι) αλλα ειναι πολυ χαμηλοτερα απο το εκπα
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφου σε ενδιαφέρει και το hardware το πιο ιδανικό θα ήταν το ΕΚΠΑ, που νομίζω πως εχει και ανάλογη κατεύθυνση.
 

Angela2004

Νεοφερμένος

Η Angela2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μπορεις να πας στους μηχ πληροφορικης και υπολογιστων του παδα
Εχει κατι μορια παραπανω απο της πατρας (14464 περυσι) αλλα ειναι πολυ χαμηλοτερα απο το εκπα
Με φοβίζει ότι είναι σχετικά καινούριο τμήμα καθώς και το γεγονός ότι δεν έχει την ίδια βαρύτητα το πτυχίο του παδα σε σχέση με του οπα, του παπει και του εκπα.....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αφου σε ενδιαφέρει και το hardware το πιο ιδανικό θα ήταν το ΕΚΠΑ, που νομίζω πως εχει και ανάλογη κατεύθυνση.
Αυτο σκέφτομαι και εγώ αλλά μήπως θα είναι δύσκολα στην σχολή; εχω ακούσει ότι για να πάρεις πάνω απο 6-7 στις εξετάσεις είναι κατόρθωμα
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Με φοβίζει ότι είναι σχετικά καινούριο τμήμα καθώς και το γεγονός ότι δεν έχει την ίδια βαρύτητα το πτυχίο του παδα σε σχέση με του οπα, του παπει και του εκπα.....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτο σκέφτομαι και εγώ αλλά μήπως θα είναι δύσκολα στην σχολή; εχω ακούσει ότι για να πάρεις πάνω απο 6-7 στις εξετάσεις είναι κατόρθωμα
To οτι θα ναι δύσκολα είναι σίγουρο
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Γεια σας, έδωσα φέτος πανελλήνιες και περνάω σε όποια σχολή πληροφορικής θέλω με βάση τα περσινά δεδομένα πόσο μάλλον φέτος που έχει παρατηρηθεί πτώση στις βαθμολογίες επομένως αναμένουμε και στις βάσεις εισαγωγής. Γενικά εμένα με ενδιαφέρει τόσο το software οσο και το hardware. Εχω κοιτάξει τα προγράμματα σπουδών, αλλα δεν έβγαλα άκρη... Ειμαι 4ο πεδίο και ψάχνω κάτι που να σχετίζεται με το τμήμα ceid της Πάτρας αλλα δυστυχώς δεν μπορώ να δηλώσω το συγκεκριμένο διότι είναι από άλλη κατεύθυνση. Είμαι ανάμεσα στο παπει οπα και εκπα. Γενικά με τα μαθηματικά δεν έχω θέμα και με την φυσική αν είναι θα κάνω ιδιαίτερα. (Με ενδιαφέρει να σπουδάσω Αττική). Έχετε καμία ιδέα σχετικά με το ποιο τμήμα από αυτά τα τρία είναι παρόμοια με το ceid?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
αμα εισαι απο αθηνα πηγαινε εκει που εισαι πιο κοντα ωστε να παρακολουθεις συχνα απο κει και περα δεν ειμαι ειδικος για να σε συμβουλευσω στον τομεα αλλα να κοιταξεις η σχολη να ικανοποιει το αντικειμενο που θες να ασχολειθεις αλλα να μπορεσεις να την τελειωσεις και σχετικα συντομα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Με φοβίζει ότι είναι σχετικά καινούριο τμήμα καθώς και το γεγονός ότι δεν έχει την ίδια βαρύτητα το πτυχίο του παδα σε σχέση με του οπα, του παπει και του εκπα.....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτο σκέφτομαι και εγώ αλλά μήπως θα είναι δύσκολα στην σχολή; εχω ακούσει ότι για να πάρεις πάνω απο 6-7 στις εξετάσεις είναι κατόρθωμα
αν σε ενδιαφερει η βαρυτητα του πτυχιου τοτε την μεγαλυτερη την εχει το παδα
πενταετης ,integrated master ,επιπεδο 7 και προσεχως η σφραγιδα σου θα εχει αρ. μητρωου ΤΕΕ με οτι δικαιωματα δινει ( ηλεκτρονικων).
Στην πληροφορικη βεβαια περισσοτερο μετρα οι αποτελεσματικοτητα και λιγοτερο οι σφραγιδες.
Το τοπ εκπα θα επιθυμούσε να ειναι παδα, προσπαθει μεν, αλλα δεν του φτανει ο χρονος ( 4 ετη)

εξαρταται και απο σενα βεβαια αν μπορεις την φυσικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Angela2004

Νεοφερμένος

Η Angela2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αν σε ενδιαφερει η βαρυτητα του πτυχιου τοτε την μεγαλυτερη την εχει το παδα
πενταετης ,integrated master ,επιπεδο 7 και προσεχως η σφραγιδα σου θα εχει αρ. μητρωου ΤΕΕ με οτι δικαιωματα δινει ( ηλεκτρονικων).
Στην πληροφορικη βεβαια περισσοτερο μετρα οι αποτελεσματικοτητα και λιγοτερο οι σφραγιδες.
Το τοπ εκπα θα επιθυμούσε να ειναι παδα, προσπαθει μεν, αλλα δεν του φτανει ο χρονος ( 4 ετη)

εξαρταται και απο σενα βεβαια αν μπορεις την φυσικη.
Αρχικά, ευχαριστώ πολύ που προσφέρθηκες να με βοηθήσεις 😊
Με προβλημάτισες παρα πολυ τωρα... 🤔
Αυτά που σκέφτομαι είναι τα εξής:
Το παδα εχει σχετικά καινούριο τμήμα πληροφορικής οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα προσεγγίζει σφαιρικά τον τομέα αυτό, εξάλλου τα άλλα 3 πανεπιστήμια που σκέφτομαι να δηλώσω έχουν σαφώς πολλές διακρίσεις.....
Επίσης, είναι αρκετά χαμηλοβαθμο οπότε το επίπεδο και η ποιότητα του μαθήματος δεν νομίζω οτι θα είναι ίδιο (υποθέσεις κάνω.... Δεν μπορώ να γνωρίζω 🙁). Τέλος, μελλοντικά σκέπτονται να αλλάξουν τα δικαιώματα οπότε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν όντως τελικά θα γίνουν πραγματικότητα....

Πολλές σκέψεις και λίγο το περιθώριο που πρέπει να αποφασίσουμε για σχολές.... Τι να πω....😣
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αμα εισαι απο αθηνα πηγαινε εκει που εισαι πιο κοντα ωστε να παρακολουθεις συχνα απο κει και περα δεν ειμαι ειδικος για να σε συμβουλευσω στον τομεα αλλα να κοιταξεις η σχολη να ικανοποιει το αντικειμενο που θες να ασχολειθεις αλλα να μπορεσεις να την τελειωσεις και σχετικα συντομα
Όλα είναι σχετικά κοντά οπότε η απόσταση δεν με προβληματίζει αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι το οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών βρίσκεται σε περίεργο μέρος 😁
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Αρχικά, ευχαριστώ πολύ που προσφέρθηκες να με βοηθήσεις 😊
Με προβλημάτισες παρα πολυ τωρα... 🤔
Αυτά που σκέφτομαι είναι τα εξής:
Το παδα εχει σχετικά καινούριο τμήμα πληροφορικής οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θα προσεγγίζει σφαιρικά τον τομέα αυτό, εξάλλου τα άλλα 3 πανεπιστήμια που σκέφτομαι να δηλώσω έχουν σαφώς πολλές διακρίσεις.....
Επίσης, είναι αρκετά χαμηλοβαθμο οπότε το επίπεδο και η ποιότητα του μαθήματος δεν νομίζω οτι θα είναι ίδιο (υποθέσεις κάνω.... Δεν μπορώ να γνωρίζω 🙁). Τέλος, μελλοντικά σκέπτονται να αλλάξουν τα δικαιώματα οπότε δεν μπορούμε να γνωρίζουμε αν όντως τελικά θα γίνουν πραγματικότητα....

Πολλές σκέψεις και λίγο το περιθώριο που πρέπει να αποφασίσουμε για σχολές.... Τι να πω....😣
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Όλα είναι σχετικά κοντά οπότε η απόσταση δεν με προβληματίζει αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι το οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών βρίσκεται σε περίεργο μέρος 😁
Κοιτα ειχες πει οτι ηθελες ceid πατρας... ε το αντιχοιχο για την αθηνα που θετεις ως ορο ειναι το παδα
Για την φήμη που λες δεν γνωριζω καποια απο τις αναφερομενες απο σενα σχολες να εχει καποια ιδιαιτερη φημη.
Για το επκα που λες οτι ειναι παλια σχολη... το επκα ειναι απο το 1990 σχολη. Αλωστε και πριν το 1990 δεν υπηρχαν ιδιαιτερα υπολογιστες, ηλεκτρονικη υπηρχε. Το παδα δεν ξερω ποσο παλια ειναι ισως και παλιοτερη .
Παντως εινα απλο το θεμα ,,δες το προγραμμα σπουδων των σχολων και θα καταλαβεις.
Εγω παντως αν με ενδιεφερε η πληροφορικη ( δυστηχως δεν με ενδιαφερει) θα επελεγα κατα σειρα
Παδα
Χαροκοπειο
Εκπα.
Το Εκπα εχει τις καλύτερες και καθαροτερες εγκαταστασεις της πανεπιστημιουπολης αλλα εχει ενα θεμα..καφε δεν εχει..delibery κανεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το Εκπα εχει τις καλύτερες και καθαροτερες εγκαταστασεις της πανεπιστημιουπολης αλλα εχει ενα θεμα..καφε δεν εχει..delibery κανεις.

last time I checked έπαιζε αυτοοργανώμενο κυλικείο το οποίο κάποια στιγμή άκουσα πως το ξανά δώσανε σε ιδιώτη περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες
αλλά όπως και να χει περνάς το δρόμο και στα 30 μέτρα βρίσκεσαι Εθνικής Αντιστάσεως με άπειρες επιλογές (μέχρι και βασιλόπουλο)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
last time I checked έπαιζε αυτοοργανώμενο κυλικείο το οποίο κάποια στιγμή άκουσα πως το ξανά δώσανε σε ιδιώτη περίεργο μου φαίνεται αυτό που λες
αλλά όπως και να χει περνάς το δρόμο και στα 30 μέτρα βρίσκεσαι Εθνικής Αντιστάσεως με άπειρες επιλογές (μέχρι και βασιλόπουλο)
δεν ξερω τι ειναι το αυτοοργανωμενο κυλικειο ... μπαινει οποιος χρειαζεται και φτιαχνει το φρεντο του?
εγω το ειχα αφησει με αυτοματο μηχανημα των 80λεπτων.
αμα βαλανε κυλικείο καλα κανανε.
παντως εχετε βελουδατα αμφιθεατρα , village style
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και γω ειμαι ανάμεσα σε Πληροφορική ΕΚΠΑ και ΟΠΑ...το ΕΚΠΑ εχει όντως ωραίες εγκαταστάσεις, απλά εμένα με ενδιαφέρουν και τα οικονομικά μαθήματα επιλογής του ΟΠΑ και η ιδιότητα του οικονομολογου που δίνει το τμήμα. Οπότε ειμαι λιγο σε δίλημμα. Αλλά όπου και να πάω κυρίως για software θα πάω, οπότε και οι δυο σχολες με εξυπηρετούν στο αντικείμενο. Καμία συμβουλή;
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
δεν ξερω τι ειναι το αυτοοργανωμενο κυλικειο ... μπαινει οποιος χρειαζεται και φτιαχνει το φρεντο του?
εγω το ειχα αφησει με αυτοματο μηχανημα των 80λεπτων.
αμα βαλανε κυλικείο καλα κανανε.
παντως εχετε βελουδατα αμφιθεατρα , village style

α δε τις θυμαμαι αυτες τις πολυτελειες, α ρε Ιωαννιδη ΜΙΤ μας εκανες
 

Aether

Νεοφερμένος

Ο Aether αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
η ιδιότητα του οικονομολογου που δίνει το τμήμα
Θα μπεις δημοσιο; Δεν προκειται να το χρησιμοποιησεις πουθενα

Αν ενδιαφερεσαι μονο για software και για οικονομικα, δεν υπαρχει λογος να πας ΕΚΠΑ. Τζαμπα μαθηματα φυσικης και ηλεκτρονικης θα κανεις.

Έχετε καμία ιδέα σχετικά με το ποιο τμήμα από αυτά τα τρία είναι παρόμοια με το ceid?
ΕΚΠΑ. Εχει και hardware και software, ειναι καλο πανεπιστημο με κυρος, αρκετη ερευνα σε πολλα πεδια.

Στην τελικη οπου και να πατε δεν εχει σημασια το χαρτι. Κανενας δεν ενδιαφερεται. Το θεμα ειναι να παρετε εμπειρια ενω σπουδαζεται. Και επειδη ειστε αθηνα αυτο ειναι καλο γιατι υπαρχουν περισσοτερες ευκαιριες
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μπεις δημοσιο; Δεν προκειται να το χρησιμοποιησεις πουθενα

Αν ενδιαφερεσαι μονο για software και για οικονομικα, δεν υπαρχει λογος να πας ΕΚΠΑ. Τζαμπα μαθηματα φυσικης και ηλεκτρονικης θα κανεις.
Την ιδιότητα του οικονομολόγου δεν την θέλω απαραίτητα για εργασία, θα ασχολούμαι σοβαρά με τα οικονομικά παράλληλα και ίσως κανω και σχετικό μεταπτυχιακό. Οπότε θα ηταν καλο να εχω τυπικά και τον τίτλο, μιας και θέλω να γράψω και βιβλίο.

Και γω πιστεύω το ΟΠΑ με εξυπηρετεί καλύτερα. Οσον αφορά το επίπεδο και τις γνώσεις στο software ειναι ισάξια με το ΕΚΠΑ ετσι;
 

Aether

Νεοφερμένος

Ο Aether αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι ιδια. Σημασια εχει και μονος τι μπορεις να μαθεις. Υπαρχει παρα πολυ υλικο στο Internet για software.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν ενδιαφερεσαι μονο για software και για οικονομικα, δεν υπαρχει λογος να πας ΕΚΠΑ. Τζαμπα μαθηματα φυσικης και ηλεκτρονικης θα κανεις.

αν δεν κάνω λάθος η ηλεκτρονική με το νεο ΠΣ είναι επιλογής και από υποχρεωτικούς ηλεκτρομαγνητισμούς έχει μόνο ένα μάθημα το οποίο δεν είναι και κανα ιδιαίτερο παλούκι για να μαι ειλικρινής. Σε ποια μαθήματα αναφέρεσαι;
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αν δεν κάνω λάθος η ηλεκτρονική με το νεο ΠΣ είναι επιλογής και από υποχρεωτικούς ηλεκτρομαγνητισμούς έχει μόνο ένα μάθημα το οποίο δεν είναι και κανα ιδιαίτερο παλούκι για να μαι ειλικρινής. Σε ποια μαθήματα αναφέρεσαι;
Ακόμα και υποχρεωτικά να μην είναι, πάλι καλύτερα για μένα δεν θα είναι στο ΟΠΑ που θα έχει και τα οικονομικά μαθήματα που με ενδιαφέρουν; επίσης νομίζω στο ΕΚΠΑ εχει μια φυσική και κατι μαθήματα σημάτων υποχρεωτικά, ειναι αυτά χρήσιμα για το software;
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Η θεωρία σημάτων όπως και κάποιες γνώσεις φυσικής είναι μέρος της πληροφορικής, όλα τα vanilla τμήματα έχουν κάτι αντίστοιχο. Το ΟΠΑ και το ΠΑΜΑΚ επειδή είναι κατά βάση οικονομικά πανεπιστήμια έχουν κάποιες ιδιαιτερότητες στο ΠΣ τους.

Το τι είναι καλύτερο για σένα δεν το ξέρω, όπως ούτε ξέρω κατά πόσο παίζουν ρόλο τα μαθήματα οικονομικών που έχει η πληροφορικη του ΟΠΑ, αν απαιτούνται κάποιες επαγγελματικά δικαιώματα και τι διεξόδους έχεις με αυτά. Στη θέση σου αυτές τις απορίες θα τις έλυνα σε κάποιο group φοιτητών του ΟΠΑ.

το 2022 η συντριπτική πλειονότητα απόφοιτων από ΕΜΠ ΕΚΠΑ ΟΠΑ και συναφή ασχολούνται με το software engineering γιατί εκεί είναι οι περισσότερες διεξόδοι και τα καλύτερα λεφτά. Από κει κι έπειτα πάντα υπάρχουν και niche επιλογές αλλά απαιτούν και λίγο ψάξιμο από μέρους σου. Δηλαδη μην περιμένεις πως θα σε πάρει κάποιος σε κάποιο πόστο σχετικό με οικονομικά επειδή έκανες 5 μαθήματα οικονομικών στην πληροφορική που πήγες, πρέπει να το πιέσεις εσύ.
 

Angela2004

Νεοφερμένος

Η Angela2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Και γω ειμαι ανάμεσα σε Πληροφορική ΕΚΠΑ και ΟΠΑ...το ΕΚΠΑ εχει όντως ωραίες εγκαταστάσεις, απλά εμένα με ενδιαφέρουν και τα οικονομικά μαθήματα επιλογής του ΟΠΑ και η ιδιότητα του οικονομολογου που δίνει το τμήμα. Οπότε ειμαι λιγο σε δίλημμα. Αλλά όπου και να πάω κυρίως για software θα πάω, οπότε και οι δυο σχολες με εξυπηρετούν στο αντικείμενο. Καμία συμβουλή;
Το ΠΑΠΕΙ γιατί το έχεις αποκλείσει;
Είναι μια σχολή που μου κέντρισε το ενδιαφέρον οπότε θα ήθελα να ακούσω και την δική σου άποψη για τον λόγο που δεν σε ενδιαφέρει....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top