Ποιά η γνώμη σας για το frozen yogurt

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Παρατηρώ τελευταία πως έχει δημιουργηθεί ένα κύμα ανοίγματος μαγαζιών που πουλάνε... γιαούρτι.

Από τις αρχές της δεκαετίας του 80, το γιαούρτι βιομηχανοποιείται και πλέον βγαίνει σε δύο τύπους.
Το "πατροπαράδοτο", που είναι ένα φυσιολογικό γιαούρτι που δημιουργήθηκε από καλλιέργεια γιαούρτης, που στο πάνω του μέρος σχηματίζει κρούστα.


Και το βιομηχανοποιημένο που είναι απλά ταραγμένο γάλα (total, αγελαδίτσα, βελουτέλα κτλ) και δεν λήγει σχεδόν ποτέ:P

Από τα τέλη της δεκαετίας του 90 σίγουρα μεν υπάρχει σε κάθε σπίτι, αλλά δεν είναι και η πρώτη επιλογή προϊόντος προς κατανάλωση, κάποιου που θα βγει για βόλτα...

Μέχρι και 2 μήνες πριν ήταν μία ξεχασμένη, "επαρχιώτικη" συνήθεια,
που άνετα θα αποτελούσε λόγο του να γίνει δακτυλοδεικτούμενος κάποιος που θα το απολάμβανε σε μια καφετέρια!

Ξαφνικά, το γιαούρτι έγινε "in",

Τι γνώμη έχετε; πως σας φαίνεται εσάς;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
τι μαλακιες διαβαζω Θεε μου :look: :facepalm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εμενα παντως μου αρεσει πολυ!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δύο φορές έχω φάει και μου άρεσε πολύ. Συναγωνίζεται άνετα το παγωτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
χαχαχαχα ωραίο το αρχικό ποστ xD

ωραιο ειναι! αλλα εξαπλωνεται σαν ιος ρε παιδια! σε καθε γωνια ανοιγει και ενα μαγαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια στη θεσσ εχει γινει χαμος .


ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΩΝΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Άνοιξε και στη Χίο φέτος. Μια μα..... είναι. Δεν καταλαβαίνεις διαφορά από ένα καλό παγωτό και είναι και πιο ακριβό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
χαχαχαχα ωραίο το αρχικό ποστ xD
είναι όλη η εξέλιξη του γιαουρτιού!:P
εξαπλωνεται σαν ιος ρε παιδια! σε καθε γωνια ανοιγει και ενα μαγαζι!
αυτό παρατηρώ κι εγώ!
τόσο καλό είναι πια δηλαδή;;;
Δηλαδή θέλω να πω όλα τα χρόνια μες τα πόδια μας το είχαμε, τί έγινε ξαφνικά και τρελάθηκαν όλοι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
στρουγγα on ice :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Παίδες,η Πολύμνια δεν πρόκειται να το αγοράσει.So hardcore χαχαχαχα


  • Είναι πολύ ακριβότερο απο το παγωτό.Τουλάχιστον εμάς στην Καλλιθέα έχουμε το σουπερμαρκετ Σκλαβενίτης που βάζουν μια τεράστια ποσότητα παγωτού και κοστίζει 85 σεντς,και έχει άπειρες γεύσεις.
  • Εμάς στην Αθήνα,εμφανίστηκαν σαν μανιτάρια 6978938598379127 καταστήματα που πουλάνε φρο.γιο. Μάλιστα τα σερβίρουν σε κάτι τεράστιους κουβάδες,μια απειροελάχιστη ποσότητα.Κάπου στον πάτο πρέπει να βρεις το παγωμένο γιαούρτι .:worry:Α δίνουν και ένα πελώριο κουτάλι,λες και είμαστε Κύκλωπες .:slourp:
  • Κατ'εμέ,η όλη αυτή λατρεία γύρω απο το φρο.γιο. υπάρχει για ένα λόγο.Οι περισσότεροι το θεωρούν πιο διαιτιτικό.Προτιμούν να φανε 10 λίτρα παγωμένου γιαουρτιού,παρά ενα κυπελλάκι παγωτού.:hmm:
  • Και αν διανοηθείς να ζητήσεις και εξτρα μπιχλιμπίδια(ακα βατόμουρα,φραμπουάζ,πουράκια κτλ),θα πρέπει να βάλεις το χέρι στα άδυτα της τσέπης σου.
Γνώμη μου καθαρά,μην προσβληθείτε οι θαυμαστές του χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντα έτρωγα γιαουρτάκι με μέλι. Και φέτος μου αρέσει το παγωτό γιαούρτι. Δοκίμασα μία φορά frozen yogurt και δεν ενθουσιάστηκα, η αλήθεια είναι. Όμως ήταν κακάο, οπότε ίσως το κανονικό να μου αρέσει.

Όταν κάτι ωραίο το τρώνε στο καφενείο του χωριού, είναι "επαρχιώτικο", ενώ αν ένα φαγητό είναι βλακεία, αλλά το τρώνε στην Νέα Υόρκη, είναι "trendy". :confused:

Πήγα σε ένα εστιατόριο και είχαν πατάτες τηγανιτές ακαθάριστες! Και έλεγε ο ιδιοκτήτης ότι είναι gourmet! :P
Με έτρωγε να τον ρωτήσω αν στο χωριό του έτσι τρώνε τις πατάτες. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ φτιάχνω μόνη μου. Σιγά μην αγοράσω. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Μια φορά δοκίμασα στην....Ακράτα.
(Αχαϊα μεριά)

Δεν ήταν κακό,αλλά δεν ξέρω αν δικαιολογεί και την όλη τρέλα.
Από πού μας ήρθε ξέρει κανείς;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
μπλιαχ ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Το γιαούρτι λόγω της ιδιάζουσας γεύσης του, δεν πάει με όλα τα υλικά με τα οποία το ανακατεύουν. Ο καλύτερος συνδυασμός και ο πιο φίνος είναι με βύσσινο. Τέτοιο να δοκιμάσετε, όχι με ένα κάρο σαχλαμάρες μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Για την ακρίβεια, στην Αμερική έγινε μόδα και έγινε ευρέως γνωστό. Εγώ θυμάμαι είχα φάει frozen yogurt το 2007 στο Λονδίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

My last minutes

Νεοφερμένος

Η Ισμήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
νιου Ιγκλαντ (τελικά το 'χω το αγγλικό ζαχαχαχαχα)
Η.Π.Α.


αν θυμάμαι καλά μωε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Με μέλι και καρύδια είναι πολύ ωραίο........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top