Ποιά είναι η χειρότερη ταινία που έχετε δει ποτέ;

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κάτι υπερεκτιμημένες περιπέτειες-υπερπαραγωγές σε στυλ κινουμένων σχεδίων όπως το Beowulf και οι 300 ήταν τσάμπα τα λεφτά...

**από εκεί εξαιρείται το avatar

επίσης όσον αφορά το saw, επειδή διαφωνώ γενικά και τη θεωρώ από τις γαμάτες ταινίες που έχω δει, όποιος θέλει να καταλάβει από το σενάριο τι παίζει πραγματικά και όχι ένα 10% όπως κάνουν πολλοί ας κάνει έναν κόπο να τα δει με τη σειρά ( 1-7 ) και δε θα χάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
O Tιτανικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
500 days of summer. ξεκινησε σε στυλ αμελι αλλα κατεληξε σε κρυοκ*λη αμερικανια στο τελος και δν μ αρεσε καθολου.

Απο τις αγαπημένες μου!:)


Cabin in the woods:knife:Αίσχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
O Tιτανικος.
ΟΧΙ!:eek::eek::eek:

Επισης,η χειριστη των χειριστων το American Pie .Τα αγορια της παρεας ειχαν ξετρελαθει.:eek::eek:Προφανως,μου λειπει ενα χρωμοσωμα Υ για να εκτιμησω το μεγαλειο αυτης της ταινιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Cabin in the woods..Επιεικώς απαράδεκτη..
Εγώ νόμιζα ότι θα ναι κλασσική αμερικανιά γιατί αυτό θέλαμε εκείνη τη στιγμή.Είμασταν παρέα και ψάχναμε καμία τέτοια ανάλαφρη τρόμου.
Στο τέλος είχα μείνει έτσι :confused: απορώντας με το τι μόλις είδα..Μεγαλύτερη πατάτα δεν έχω παρακολουθήσει και κοίταξα στο ίντερνετ κριτικές από περιέργεια και υπήρχαν μερικοί που τη χαρακτήριζαν αριστούργημα.. :hmm:
Το μόνο που μου άρεσε ήταν ο πρωταγωνιστής :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Cabin in the woods..Επιεικώς απαράδεκτη..
Εγώ νόμιζα ότι θα ναι κλασσική αμερικανιά γιατί αυτό θέλαμε εκείνη τη στιγμή.Είμασταν παρέα και ψάχναμε καμία τέτοια ανάλαφρη τρόμου.
Στο τέλος είχα μείνει έτσι :confused: απορώντας με το τι μόλις είδα..Μεγαλύτερη πατάτα δεν έχω παρακολουθήσει και κοίταξα στο ίντερνετ κριτικές από περιέργεια και υπήρχαν μερικοί που τη χαρακτήριζαν αριστούργημα.. :hmm:
Το μόνο που μου άρεσε ήταν ο πρωταγωνιστής :redface:
Συμφωνώ, βεβαια την ειχα δει πριν πολυ καιρο και δεν θυμαμαι καλα. Το μονο που μου εχει μεινει ειναι οτι εγιναν ακυρες ανατροπες... προς το χειροτερο βεβαια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Cabin in the woods..Επιεικώς απαράδεκτη..
Εγώ νόμιζα ότι θα ναι κλασσική αμερικανιά γιατί αυτό θέλαμε εκείνη τη στιγμή.Είμασταν παρέα και ψάχναμε καμία τέτοια ανάλαφρη τρόμου.
Στο τέλος είχα μείνει έτσι :confused: απορώντας με το τι μόλις είδα..Μεγαλύτερη πατάτα δεν έχω παρακολουθήσει και κοίταξα στο ίντερνετ κριτικές από περιέργεια και υπήρχαν μερικοί που τη χαρακτήριζαν αριστούργημα.. :hmm:
Το μόνο που μου άρεσε ήταν ο πρωταγωνιστής :redface:


H ταινία ήταν αρκετά καλή και πάνω από όλα πρωτότυπη.Περνούσε ευχάριστα η ώρα.Απλώς όπως είπες έχεις συνηθίσει στις κλασσικές φτηνές αμερικανιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όταν λέτε Cabin in the woods, εννοείται αυτή τη μαλακιούλα που πάνε σε ένα σπίτι και τους παρακολουθούν και είναι κάτι ζευγαράκια και τους επιτίθενται ζόμπι. Ναι, μαλακία είναι. Ούτε το Insidious μ'άρεσε. Καθόλου. Ήταν γελοίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
ο εξορκιστης μια απο τις χειροτερες που εχω δει εχω και αλλες αλλα αυτη.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Έχω δει πολλές χάλια ταινίεςςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
H ταινία ήταν αρκετά καλή και πάνω από όλα πρωτότυπη.Περνούσε ευχάριστα η ώρα.Απλώς όπως είπες έχεις συνηθίσει στις κλασσικές φτηνές αμερικανιές.
Δεν έχω συνηθίσει σε φτηνές αμερικανιές.Μ'αρέσουν πιο ψαγμένες ταινίες απλά για παρέα οπως είπα κάτι τέτοιο ήθελα.
Τo cabin in the woods επεδίωξε υπερβολικά να σατυρίσει τέτοιου είδους ταινίες που κατέληξε να είναι απαράδεκτη.Γνώμη μου πάντα αλλά δεν είδα να έχει νόημα το όλο σκηνικό.Εντάξει καταλάβαμε ότι ήθελε να κατακρίνει και καλά τις άλλες τις συνηθισμένες με το κλισέ τέλος κτλπ αλλά ήταν με εντελώς λάθος τρόπο!

Όταν λέτε Cabin in the woods, εννοείται αυτή τη μαλακιούλα που πάνε σε ένα σπίτι και τους παρακολουθούν και είναι κάτι ζευγαράκια και τους επιτίθενται ζόμπι. Ναι, μαλακία είναι. Ούτε το Insidious μ'άρεσε. Καθόλου. Ήταν γελοίο.
Το insidious κάτι έλεγε.. Απλά μετά βγήκαν πολλές παρόμοιες.Π.χ το sinister που βγήκε πρόσφατα το insidious μου θύμισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Δεν έχω συνηθίσει σε φτηνές αμερικανιές.Μ'αρέσουν πιο ψαγμένες ταινίες απλά για παρέα οπως είπα κάτι τέτοιο ήθελα.
Τo cabin in the woods επεδίωξε υπερβολικά να σατυρίσει τέτοιου είδους ταινίες που κατέληξε να είναι απαράδεκτη.Γνώμη μου πάντα αλλά δεν είδα να έχει νόημα το όλο σκηνικό.Εντάξει καταλάβαμε ότι ήθελε να κατακρίνει και καλά τις άλλες τις συνηθισμένες με το κλισέ τέλος κτλπ αλλά ήταν με εντελώς λάθος τρόπο!

Εντελώς λάθος τρόπος συμφωνα με εσενα παντα...Γιατι για εμενα ήταν σωστος.
Και τι εννοεις δεν ειχε νοημα ολο το σκηνικο?Εσυ δεν ήθελες εκεινη τη στιγμη να δεις μια αμερικανια για να περασει η ωρα με την παρεα σου?Περιμενες οι φτηνες εμπορικες ταινιες τροπου να εχουν πιο πολυ νοημα?

btw συζητηση κανουμε.στο επισημαινω για καθε ενδεχομενο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Stath

Δραστήριο μέλος

Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Έχω δει πολλές ανόητες ταινίες , αλλά οι χειρότερες ήταν :
https://www.imdb.com/title/tt0120601/
https://www.imdb.com/title/tt0443706/?ref_=sr_1
Αργότερα θα σκεφτώ και άλλες !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συγγνώμη κιόλας αλλά εγώ στο Insidious κυλιόμουν στα γέλια.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
EL GRECO:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Είχα περιέργεια και κοίταξα πολλές pages από αυτό το thread για να δω τις ταινίες που επέλεξαν για χειρότερες.Και μπορώ να πω πως γέλασα αρκετά με το γούστο μερικών.Σίγουρο το γούστο διαφέρει και είναι τελείως υποκειμενικό...Αλλά υπάρχουν ταινίες που με τελείως αντικειμενικά κριτήρια είναι καλές.Είναι αυτές που η αξία τους μπορεί να αναγνωριστεί από αυτούς που ασχολούνται έστω και λίγο...Για παράδειγμα στις χειρότερες ταινίες είδα τις εξής:
white ribbon
american beauty
there will be blood
τα ιπτάμενα στιλέτα
amelie
εξορκιστής(μόνο αν εννοούσε το παλιό)

Αυτές οι ταινίες δε μπορούν σε καμία περίπτωση να ανήκουν στις χειρότερες...
Άλλες σχετικά καλές ταινίες που εντάξει μπορεί να μην είναι για όλα τα γούστα αλλά σίγουρα δεν πρέπει να μπουν στις χειροτερες ειναι ο κυνόδοντας,το saw 1,το zombieland και το cabin in the woods.

On topic:Μία από τις χειρότερες(γιατί σίγουρα θα υπάρχουν και πιο χάλια) είναι το ''the human centipede''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
To insidious χειρότερη ταινία .. ?Όσο και αν φαινόταν γελοίο σε κάποια σημεία , χειρότερη δεν την λες !

Ον τοπικ : νομιζω πως ειναι το Piraha 3D , απλά τραγικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα Saw είναι υπέροχα, για όνομα του θεού, ε.
Και αν όχι υπέροχα πάρα πολύ καλά.
Τον κυνόδοντα που τον έχω δει μισό-και ούτε καν μισό μην σας πω-δεν μπορώ να τον βαθμολογήσω, το Cabin in the woods το σχολίασα ήδη και η Amelie είναι ωραία απ'όσο έχω ακούσει. Για το Human Centipede, μπορώ να προσθέσω και το Hostel. Παρόμοια μεταξύ τους, το Human Centipede μακράν χειρότερο και πιο διαστροφικό, αλλά δεν έχουν καμία σχέση σε θέμα αηδίας με τα Saw τα οποία δεν τα θεωρώ καν διαστροφικά καθώς έχουν να κάνουν με τη δικαιοσύνη που απονέμει ο jigsaw σε ανθρώπους που δεν εκτιμούν τη ζωή και όχι με τρελούς που έχουν σκοπό να υλοποιήσουν τις διαστροφές τους. :P
[Παρόλα αυτά ναι, ο τρόπος που τους 'τιμωρεί' είναι λίγο..σκληρός:P]

+Παύλο, για θρίλερ δε μ'άρεσε καθόλου. :P
Απορώ πως δεν έχει ακουστεί κάτι για Ghost Ship.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Το saw που δεν πρεπει να μπει στα χειροτερα ειναι μακραν εκεινο που πεθαινει ο γερος που στηνει τις παγιδες.
Η πλοκη του ηταν απιστευτη.
Το υπολοιπα ανετα μπαινουν στις χειροτερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το 1 εμένα μ'άρεσε πολύ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top