Ποιά είναι η καλύτερη φοιτητούπολη της Θράκης;

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το συγκεκριμενο εχει να ανανεωθει κατι χρονια:P:P!! Κατσε να σου βρω κατι προσφατο και επιστρεφω...
Και στη wiki η Κομοτηνή λέει πως είναι μεγαλύτερη.
Ενιγουέι,το μέγεθος δεν παίζει σημασία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπον, κανε ενα κλικ εδω ειναι συμφωνα με την υπογραφη του 2001 και φυσικα τωρα ο πληθυσμος εχει αυξηθει κατα πολυ!! Συμφωνα με τις τελευταιες ανεπισημες μετρησεις, και στις 3 πολεις παρατηρειται μεγαλη αυξηση του πληθυσμου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ναι , ισχύει ότι έχει αυξηθεί έντονα και απότομα ο πληθυσμός τους.

Πάντως τα λιγότερα τμήματα έχει η Αλεξανδρούπολη (4 πρέπει να χει) , και τα περισσότερα η Κομοτηνή( 9 μαζί με τα δύο καινούρια ).

Η Ξάνθη έχει 5 τμήματα που αποτελούν και το πολυτεχνείο του ΔΠΘ. Αν και ακούγεται ότι σύντομα θα γίνουν 7 , γιατί θα έρθουν και τοπογράφοι και χημικοί μηχανικοί (απο όσα ακούω) αλλά τίποτα επίσημο μέχρι στιγμής.


Ps Έχει και η Ορεστιάδα 2 τμήματα του ΔΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Κομοτηνή > Αλεξανδρούπολη > Ξάνθη, για άνδρα φοιτητή! Την Ορεστιάδα δεν την αναφέρω καν - όλοι οι φοιτητές και οι φαντάροι θέλουν να την ξεχάσουν. Φοιτητές στην Ορεστιάδα δεν έχω δει και ζω εκεί 18 χρόνια...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Κομοτηνή > Αλεξανδρούπολη > Ξάνθη, για άνδρα φοιτητή! Την Ορεστιάδα δεν την αναφέρω καν - όλοι οι φοιτητές και οι φαντάροι θέλουν να την ξεχάσουν. Φοιτητές στην Ορεστιάδα δεν έχω δει και ζω εκεί 18 χρόνια...:D

Πω ρε παιδιά , πραγματικά έχετε παρεξηγήσει πολύ την Ξάνθη για τους άνδρες. Έχει μια χαρά τις κοπέλες της η πόλη.

Είναι πολλή περιττή υπερβολή αυτό το ράδιο αρβύλα γύρω απο το θέμα άντρες-γυναίκες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Πω ρε παιδιά , πραγματικά έχετε παρεξηγήσει πολύ την Ξάνθη για τους άνδρες. Έχει μια χαρά τις κοπέλες της η πόλη.

Είναι πολλή περιττή υπερβολή αυτό το ράδιο αρβύλα γύρω απο το θέμα άντρες-γυναίκες. :P

Απο φίλες/φίλους που έχω εκεί ξέρω πως οι άνδρες είναι περισσότεροι και υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός :P...

Ίσως έχω σχηματίσει και λανθασμένη άποψη αλλά αυτό μου είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Απο φίλες/φίλους που έχω εκεί ξέρω πως οι άνδρες είναι περισσότεροι και υπάρχει τεράστιος ανταγωνισμός :P...

Ίσως έχω σχηματίσει και λανθασμένη άποψη αλλά αυτό μου είπαν.

δεν μας έχω μετρήσει κιόλας , αλλά φαίνεται να είμαστε περισσότεροι.

Παρόλα αυτά δεν ισχύει αυτό με τον ανταγωνισμό , και κοπέλες γενικά υπάρχουν αρκετές.

δεν ξέρω ακριβείς αναλογίες αλλά άλλο να είναι κάπως περισσότερα τα αγόρια και άλλο να αντιδράτε λες και μιλάτε για μοναστήρι αντρών ξέρω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω τι κολλημα ειναι αυτο με τον πληθυσμο αδρων-γυναικων.Μια χαρα πολλες κοπελες εχει.Τωρα σε σχεση με τουσ αντρες δεν ξερω ποσες ειναι αλλα σιγα τα αυγα.Χαρεμι θελετε πια κι εσεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Εγω δεν καταλαβαινω τι κολλημα ειναι αυτο με τον πληθυσμο αδρων-γυναικων.Μια χαρα πολλες κοπελες εχει.Τωρα σε σχεση με τουσ αντρες δεν ξερω ποσες ειναι αλλα σιγα τα αυγα.Χαρεμι θελετε πια κι εσεις;:P

:no1:Πες τα!Εσύ από Ξάνθη είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Για το πολυτεχνείο λένε.Εκεί φυσικά και θα είναι περισσότεροι οι άντρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Για το πολυτεχνείο λένε.Εκεί φυσικά και θα είναι περισσότεροι οι άντρες.
Αυτο ακριβως:no1:!! Το target group που ενδιαφερει τους περισσοτερους/ες της ηλικιας μας, καλως η κακως ειναι οι φοιτητες... Ε λοιπον οι αντρες δεν ειναι απλα περισσοτεροι, αλλα υπερκυριαρχουν!! Ενας φιλος μου που σπουδαζει στο πολυτεχνειο της Ξανθης, μου ειπε κατα λεξη αυτο: "Σ'αυτη την πολη εκτιμησα πραγματικα τη γυναικια ομορφια;)"... Μαλιστα, με βαση τα λεγομενα του, το ποσοστο ειναι περιπου 1 γυναικα στους 8 ανδρες!! Βεβαια αυτο δε σημαινει τιποτα... Θεληση να υπαρχει και ολα τα αλλα λυνονται:P:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Αυτο ακριβως:no1:!! Το target group που ενδιαφερει τους περισσοτερους/ες της ηλικιας μας, καλως η κακως ειναι οι φοιτητες... Ε λοιπον οι αντρες δεν ειναι απλα περισσοτεροι, αλλα υπερκυριαρχουν!! Ενας φιλος μου που σπουδαζει στο πολυτεχνειο της Ξανθης, μου ειπε κατα λεξη αυτο: "Σ'αυτη την πολη εκτιμησα πραγματικα τη γυναικια ομορφια;)"... Μαλιστα, με βαση τα λεγομενα του, το ποσοστο ειναι περιπου 1 γυναικα στους 8 ανδρες!! Βεβαια αυτο δε σημαινει τιποτα... Θεληση να υπαρχει και ολα τα αλλα λυνονται:P:P!!


επειδή κ εγώ σπουδάζω Ξάνθη, όντως οι άντρες ειναι περισσότεροι! κ αν ο φίλος σου είναι ΗΜΜΥ... ας τα! αλλά δεν είναι κ τραγικά τα πράγματα! :xixi:
-----------------------------------------
Η Ξάνθη έχει 5 τμήματα που αποτελούν και το πολυτεχνείο του ΔΠΘ. Αν και ακούγεται ότι σύντομα θα γίνουν 7 , γιατί θα έρθουν και τοπογράφοι και χημικοί μηχανικοί (απο όσα ακούω) αλλά τίποτα επίσημο μέχρι στιγμής.
.


έλα ρε, ακούγεται τέτοιο πράγμα? εγώ που ζω?! :!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Αυτο ακριβως:no1:!! Το target group που ενδιαφερει τους περισσοτερους/ες της ηλικιας μας, καλως η κακως ειναι οι φοιτητες... Ε λοιπον οι αντρες δεν ειναι απλα περισσοτεροι, αλλα υπερκυριαρχουν!! Ενας φιλος μου που σπουδαζει στο πολυτεχνειο της Ξανθης, μου ειπε κατα λεξη αυτο: "Σ'αυτη την πολη εκτιμησα πραγματικα τη γυναικια ομορφια;)"... Μαλιστα, με βαση τα λεγομενα του, το ποσοστο ειναι περιπου 1 γυναικα στους 8 ανδρες!! Βεβαια αυτο δε σημαινει τιποτα... Θεληση να υπαρχει και ολα τα αλλα λυνονται:P:P!!


σε διαβεβαιώ ότι η αναλογία αυτή στους φοιτητές της Ξάνθης δεν ισχύει.:)

οι ΗΜΜΥ δεν έχουν πολλές κοπέλες (λογικό.)
οι αρχιτέκτονες δεν έχουν πολλούς άντρες. Άρα ισοσταθμίζεται κάπως η αναλογία.

Τώρα στα υπόλοιπα τμήματα , πολιτικών μηχανικών , μηχανικών περιβάλλοντος και μηχανικών διοίκησης και παραγωγής , οι αναλογίες είναι 50-50 σχεδόν.

Συνολικά κυριαρχούν οι άντρες ίσως λίγο παραπάνω , γιατί οι ΗΜΜΥ είναι περισσότεροι.

Συμπέρασμα: Αυτό για την αναλογία 1 προς 8 είναι ΜΕΓΑΛΟ ΨΕΜΑ.:P

ίσως είναι 60% άντρες , 40% γυναίκες φοιτήτριες συνολικά.
Αυτό δεν λέγεται πρόβλημα στα δεδομένα μου.

Συχνά μπαίνω σε μαγαζιά και βλέπω κοριτσοπαρέες. (Ειδικά στα στέκια των αρχιτεκτόνων).
-----------------------------------------
έλα ρε, ακούγεται τέτοιο πράγμα? εγώ που ζω?! :!:

Το άκουσα απο καθηγητή. (και αυτό:P)

Τώρα κατα πόσο ισχύει δεν ξέρω. Τίποτα επίσημο. Μη με κράξετε αν δεν αληθέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

chiona8

Νεοφερμένος

Η chiona8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
πραγματικά απορώ γιατί όταν κάποιος σας ρωτάει για το πόσο καλή είναι μία πόλη για φοιτητική ζωή , του φέρνετε σαν επιχείρημα τα clubs και τα σκυλάδικα...:P
Sorry κιόλας αλλά όταν μιλάει κάποιος για νυχτερινή ζωή εννοεί έξοδο σε καφέ,club,bar κτλ. η μήπως κάνω λάθος; Σκυλάδικα ουδέποτε αναφέρθηκαν..:P
-----------------------------------------
ναι ναι!!!!!!αν κανονισουμε συναντηση ελα κ συ!!!!;)
Αν κανονιστεί συνάντηση, είμαι κ εγώ μέσα..!! Το θέμα όμως είναι σε ποια πόλη θα γίνει;;; Και μετά την εξεταστική εννοείται..
Εγώ ψηφίζω Αλεξανδρούπολη.......!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Sorry κιόλας αλλά όταν μιλάει κάποιος για νυχτερινή ζωή εννοεί έξοδο σε καφέ,club,bar κτλ. η μήπως κάνω λάθος; Σκυλάδικα ουδέποτε αναφέρθηκαν..:P

Κάνεις λάθος. Άλλο φοιτητική ζωή και άλλο νυχτερινή ζωή. Η νυχτερινή ζωή είναι ένα τμήμα της φοιτητικής. Υποσύνολο.

Και στην τελική, και για νυχτερινή ζωή δεν είναι μόνο τα καφέ, club, bar κτλ.
Είναι και η κίνηση της πόλης όταν κάνεις βόλτες με παρέα πχ στα σοκάκια και τις πλατείες που διαφέρει εντελώς.

Όταν μιλάω για σκυλάδικα αναφέρομαι στα μαγαζιά που λένε, ε το "Ρόδον" που αναφέρθηκε σκυλάδικο είναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Sorry κιόλας αλλά όταν μιλάει κάποιος για νυχτερινή ζωή εννοεί έξοδο σε καφέ,club,bar κτλ. η μήπως κάνω λάθος; Σκυλάδικα ουδέποτε αναφέρθηκαν..:P
-----------------------------------------

Αν κανονιστεί συνάντηση, είμαι κ εγώ μέσα..!! Το θέμα όμως είναι σε ποια πόλη θα γίνει;;; Και μετά την εξεταστική εννοείται..
Εγώ ψηφίζω Αλεξανδρούπολη.......!!!!

νομίζω ότι άμα γίνει, θα γίνει Κομοτηνή που είναι στη μέση! :P

Αν κ δεν έχω πάει νομίζω ότι θα μου άρεσε η Αλεξ/πολη περισσότερο από τη Ξάνθη... :who:
Είναι πιο μεγάλη, έχει θάλασσα κ νομίζω φέρνει πιο πολύ σε... πόλη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
H Αλεξανδρουπολη ειναι οντως πανεμορφη και εχει πραγματικα τα παντα, αλλα και η Ξανθη δεν παει πισω... Απλα ειναι αναλογα στις προτιμησεις του καθενος!!

Τωρα για το που θα γινει, οταν με το καλο το οργανωσουμε, λογικα θα μπει ενα poll...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Τωρα για το που θα γινει, οταν με το καλο το οργανωσουμε, λογικα θα μπει ενα poll...

Κομοτηνή θα ήταν για όλους το καλύτερο. Για Ξάνθη-Αλεξανδρούπολη, και για τους Κομοτηναίους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top