Ποιά είναι η γνώμη σας για το EDEXCEL;

joannaki25576

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά για να πούμε την αλήθεια το EDEXCEL ειναι σε σχεση ειδικα με το cambridge πιο εύκολο αλλά όντως τα ίδια αγγλικά εξτάζονται!
εγώ το edexcel εχω και δεν με χαλάει καθόλου!!
άλλωστε όταν σε ρωτήσουν τι πτυχίο έχεις θα πεις lower Η prof δεν θα πεις edexcel...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Το edexcel να πάει από εκεί που ήρθε...Μα είναι δυνατόν να έχω cambrigde proficiency με Α παρα κάτι (:p) και να έχω edexcel proficiency με μόνο ένα PASS:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
δημητρη σορρυ που θα στο πω ωμα αλλα εισαι ΨΩΝΑΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Συγγνώμη που στο λέω αλλα είσαι ανορθόγραφος :p..το ψωνάρα γράφετε με ω:p


Εγώ το είπα για να δείξω πόσο σφιχτόκολοι είναι οι βαθμολογητές του edexcel:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eνα θα πω!:P:P:PCambridge και παλι Cambridge!!!!:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Eνα θα πω!:P:P:PCambridge και παλι Cambridge!!!!:P:P:P:P:P

λολ!:D εγώ είμαι του michigan πάντως:P οκ για το εντεξέλ δεν έχω ακούσει πολλά,αλλά μου έχουν δώσει κάποια παστ πειπερ και μοιάζει με cambridge (αλλά εμένα δεν μ αρέσει:P:P:lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το edexcel να πάει από εκεί που ήρθε...Μα είναι δυνατόν να έχω cambrigde proficiency με Α παρα κάτι (:p) και να έχω edexcel proficiency με μόνο ένα PASS:'(:'(:'(

Έδωσες τρία Prof.? Ποπο... Εγώ εγώ θα δώσω τελικά Edexcel και Michigan... Δεν είναι άσχημο το Edexcel...
Μήπως δεν έχεις εξοικειωθεί με το είδος των ασκήσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και τα 2 υπερβολη ειναι... κανω λαθος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα δυο πτυχία εγω δεν θα τα θεωρώ υπερβολή κατα την γνωμή μου.
Γιατί εχεις και μια πισινή αν σου τυχει κατι δυσκολο πχ στο ενα πτυχιο να εχεις αλλο.
Αλλα και για καποιον που δεν θελει να ξοδέψει πολλά χρήματα μπορει να αρκεστει και στο ενα αλλά πρεπει να στρωθεί και να γραψει καλά!Αλλιώς....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Έδωσες τρία Prof.? Ποπο... Εγώ εγώ θα δώσω τελικά Edexcel και Michigan... Δεν είναι άσχημο το Edexcel...
Μήπως δεν έχεις εξοικειωθεί με το είδος των ασκήσεων;

Βασικά είχα λύσει αμέτρητες ασκήσεις αλλά με τα θέματα που έπεσαν...Βασικά ήταν πολύ περίπλοκο και τα θέματα τις έκθεσεις ήταν ΚΑΘΑΡΕΣ παγίδες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tα δυο πτυχία εγω δεν θα τα θεωρώ υπερβολή κατα την γνωμή μου.
Γιατί εχεις και μια πισινή αν σου τυχει κατι δυσκολο πχ στο ενα πτυχιο να εχεις αλλο.
Αλλα και για καποιον που δεν θελει να ξοδέψει πολλά χρήματα μπορει να αρκεστει και στο ενα αλλά πρεπει να στρωθεί και να γραψει καλά!Αλλιώς....:(

εγω ξερω πολυ λιγες περιπτωσεις παιδιων που πηραν μονο το 1/2... οι υπολοιποι οι τα πηραν ολα η τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Hλια κακα τα ψεματα υπαρχουν και τετοιες περιπτωσεις!
Μην αποκλειουμε κατι 100%
Ξερω κοριτσι που εδωσε φετος C1 και κοπηκε στο Εντεξελ και περασε το ALCE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω ECPE θελω να παρω αλλα θελω να κανω μικρα και σταθερα βηματα για να το πάρω!
Για αυτο δινω και τον Δεκεμβριο FCE:p

Aντε και καλη επιτυχια σε όλους μας παιδια!!!;););););););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna46

Νεοφερμένος

Η gianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Mipos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

code

Νεοφερμένος

Η code αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Hi!
Παιδιά ξέρετε ποιά είναι η βαθμολογική βάση για να πάρει κάποιος το Edexcel proficiency με pass; Εγώ δίνω την Κυριακή και σκοράρω γύρω στο 45/100 στα γραπτά χωρίς τις δύο εκθέσεις. Τί λέτε έχω ελπίδες; Κάπου διάβασα ότι είναι γύρω στο 70 από 125 (100 γραπτά + 25 προφορικά). Ισχύει; Thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι γυρω εκει ειναι η βαση στο 70/125.
Αλλα γενικα μην αγχωνεσαι.Αν εχεις γυρω στο 55 στα γραπτα στα προφορικα δου βαζουν πολυ ευκολα γυρω στο 16-17/25 και περνας!

Αντε και καλη σου επιτυχια και με την νικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Η "βάση" είναι 60% και συμψηφίζονταιόι ενότηες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

code

Νεοφερμένος

Η code αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν υπαρχει ρε παιδία μια σταθερή βαση!
Οπως και σε ολα τα πτυχια αυτήν ανεβοκατεβαινει. Αλλα αν εχεις περίπου 70-75 στα 125 που ειναι 100 γραπτα+ 25 προφορικα πιστευω οτι μπορεις να περασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

code

Νεοφερμένος

Η code αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά έδωσε κανείς edexcel level 5 σήμερα? Προσωπικά το listening μου φάνηκε πολύ πιο δύσκολο από του cambridge και του michigan. Tα υπόλοιπα έτσι κι έτσι. Τελικά δεν είναι καθόλου εύκολο πτυχίο όπως πιστεύουν αρκετοί. :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top