Ποδηλασία

jimkoul

Νεοφερμένος

Ο Dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
:jumpy:Κανετε ποδηλατο?που πατε βολτες στην αθηνα?ας προτεινουμε διαδρομες για ωραιες βολτες με τα ποδηλατα μας:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimkoul

Νεοφερμένος

Ο Dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
κανεις ρε παιδια?:(
ελεγα οτι θα μαζεψω υποστηριχτες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Για ρίξε μια ματιά εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40851 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Παιδιά εγώ επειδή είμαι από επαρχία κάνω ποδηλάτο και μου αρέσει πολύ...Επειδή το σπίτι μου είναι στην ανηφόρα μ' αρέσει να την κατεβαίνω,αλλά όχι να τη ανεβαίνω...Αλλά υπάρχουν κοντά άλλα μικρά χωριά σε πεδιάδα που μπορείς να πας εύκολα...Μιας και ο δρόμος είναι ήσυχος!!!Είναι πολύ ωραίο ειδικά όταν έχεις και καλή παρέα!Εμένα με ξεκουράζει καμιά φορά και όλας...Στις εξετάσεις έκανα διάλειμμα κάνοντας μια βόλτα με το ποδήλατο και πέρνοντας λίγι καθαρό αέρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimkoul

Νεοφερμένος

Ο Dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
σε ζηλευω!κιεμενα στην εξοχη μαρεσει το ποδηλατο!αλλα προσπαθω να βρω κιεδω στην αθηνα μερη για να κανω τις βολτες μου.γενικα σε χαλαρωνει πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

omages

Νεοφερμένος

Ο omages αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
λοιπον η γνωμη μ ποδηλατο μεσα στην πολη κ τπτ το καλυτερο μηλαμε...ετσι να χωνεσαι αναμεσα απο τα αμαχσια να σκας αλματακια κ να σ φοναζουν οι γριες..να κατευαιενεισ σκαλοπατια με 1000 κ να ππετασ μπαντιες στισ κατιφορες η σε μαρμαρα!!!κ αμα σε κυνηγησει ι αστυνομια στα τετοιοα σ... στενα κ πολυκατοικιες αυτο θα πει ποδηλατο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimkoul

Νεοφερμένος

Ο Dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
χαχα ωραιος!!!δε τοχα σκευτει.πραγματικα αξιζει απο αυτη τη γωνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΗ ΟΛΕ!!!

Νεοφερμένος

Η εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εγω δν μενω αθηνα αλλα κανω συνεχεια ποδηλατο εδω στ ρεθυμνο!
στ παλια πολη ειναι γαματα! περνω τους φιλους μου και κανουμε βολτες στ στενακια κ ακομα παραπερα! τ καλοκαιρια μολις τελειωσει η βολτα καθομαστε σ΄ενα πεζουλακι κ τρωμε παγωτο!!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηλενα

Νεοφερμένος

Η ΕΙΡΗΛΕΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ξεχασες να πεις οτι τρωμε και κρεπες στον χαρη...! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Α...όλα και όλα...στην Αθηνα το ποδήλατο δεν επιβιώνει...
και δεν το λεω απο μεριά οδηγών...αυτους, κουτσα στραβα τους "κουμανταρεις"...αλλα τις λακουβες πως θα τις κουμανταρεις?
Ειμαι 9 χρόνια με το ιδιο ποδήλατο που έχει φαει ΤΙΣ κακουχίες και σε αγωνες , και σε κοντρες, και σε "καφριλες"...

και όμως...ενα χρόνο βγήκα έξω και κυκλοφορουσα με αυτο στην Αθηνα και μου παρουσιασε τα εξης προβλήματα..
πισω αξονας,
ζαντες ( ευθυγραμμιση)
μπροστα αμορτισερ ( καθεται χωρις λόγο)
... και όλα αυτα στην περιοχή μου και στο κεντρο..

για διαδρομές να πατε στην Πολυτεχνιουπολη και στην Πανεπιστημιουπολη ή στο παρκο Βασιλήσης στο ίλιον.. εκει θα απολαυσεται τις βόλτες σας με ηρεμια και προπαντώς, ασφάλεια! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλη μέρα με ένα ποδήλατο είμαι ειδικά τώρα που άνοιξε ο καιρός.Στα φροντιστήρια πάω με αυτό,από δω απο κει,παντού!:PΚαι το Σάββατο ή την Κυριακή ή και τις δύο μέρες κατα το μεσημεράκι που δεν έχει πολλά αυτοκίνητα παίρνω το mp3 μου και βολτάρω.:DΓυμνάζεσαι κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Όλη μέρα με ένα ποδήλατο είμαι ειδικά τώρα που άνοιξε ο καιρός.Στα φροντιστήρια πάω με αυτό,από δω απο κει,παντού!:PΚαι το Σάββατο ή την Κυριακή ή και τις δύο μέρες κατα το μεσημεράκι που δεν έχει πολλά αυτοκίνητα παίρνω το mp3 μου και βολτάρω.:DΓυμνάζεσαι κιόλας.

...που να δεις μερικούς άλλους που έχουν γυρίσει και έχουν γυρίσει με ένα ποδήλατο... σύνολο το κοντέρ μου γράφει ~69.000km και το έιχα μηδενίσει μια φορά στα ~25.000km...

Δυστυχώς η Αθηνα δεεεεεεν για ποδήλατο.... :( ( πάλι καλα που έχω έναν νομό "όλο δικο μου" το καλοκαιρι και γράφω χιλιομετρα... :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
...που να δεις μερικούς άλλους που έχουν γυρίσει και έχουν γυρίσει με ένα ποδήλατο... σύνολο το κοντέρ μου γράφει ~69.000km και το έιχα μηδενίσει μια φορά στα ~25.000km...

Δυστυχώς η Αθηνα δεεεεεεν για ποδήλατο.... :( ( πάλι καλα που έχω έναν νομό "όλο δικο μου" το καλοκαιρι και γράφω χιλιομετρα... :D)

Εγώ είμαι καινούρια στο άθλημα..αλλά το έχω ερωτευτεί.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εγώ είμαι καινούρια στο άθλημα..αλλά το έχω ερωτευτεί.:P


;) και που εισαι ακομα... αν το ψαξεις λίγο να δεις τι θα γινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Υπάρχει κα τέτοιο θέμα ?!
Υποστηρικτής του θέματος εγώ,έκανα ποδηλασία σε ομάδα Θεσ/νικης (Ηρακλή),αρκετές φορές κατέβηκα σε πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων,και το 2006 για πρώτη φορά Πανελλήνιο πρωτάθλημα πίστας 6ος στο Sprint ,απο όλη την Ελλάδα.4 χρόνια έκανα,και σταμάτησα λόγω προβλήματος.

ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Υπάρχει κα τέτοιο θέμα ?!
Υποστηρικτής του θέματος εγώ,έκανα ποδηλασία σε ομάδα Θεσ/νικης (Ηρακλή),αρκετές φορές κατέβηκα σε πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων,και το 2006 για πρώτη φορά Πανελλήνιο πρωτάθλημα πίστας 6ος στο Sprint ,απο όλη την Ελλάδα.4 χρόνια έκανα,και σταμάτησα λόγω προβλήματος.

ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ!

Κρίμα...οι περισσότεροι ( αν έχω διαπιστώσει καλά) σταματούν λόγω κάποιου προβλήματος...
Προσωπικά ο προπονητής μου στο σύλλογο (Α.Ο.Θησέας) με ειχε κανει χρυσο να μπώ σε πίστα καθώς οι αντοχές μου ηταν πολύ μεγαλύτερες απο αυτές ενώς απλου σιρκουι 7-10 γύρων και απλά με "εριχναν" σε αυτους τους αγώνες.
Για διακρίσεις στην τότε κατηγορία μου πολλές ( 6ος πανελληνίως στα Μ.Μικρά, 2ος στα διασυλλογικά και πολλές σερί "χρυσες" νίκες σε τοπικά πρωταθλήματα...) μετά όμως μπήκαν και τα μαθήματα στη μέση, η διάθεση χάθηκε και η παρουσία ενώς προβλήματος κατέστησε πια την ποδηλασία απλώς σαν ένα χομπι...:(



Ερώτηση:..ξέρει κανείς σας καποιον άξονα ( πίσω) [μοντέλο-μαρκα] που να αντέχει πολλές κακουχίες και για πολλά χιλιομετρα? ( ε...παραπάνω απο τα ήδη ~80.000km που έχω ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
καταλάβα και εσύ δυνατός για Sprint ήσουν,εγώ κυριως Πιστα Αθήνα οταν κατεβηκα ανεβηκα πολυ σε κατηγορια!
Deore - XT - XTR αυτά ειναι απο τα καλύτερα που υπάρχουν για αντοχή! Πίστεψε με!
Βάλε και κλείδωματα στην μανυβέλα απο την ίδια εταιρία σαν ΣΕΤ και θα δείς διαφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
καταλάβα και εσύ δυνατός για Sprint ήσουν,εγώ κυριως Πιστα Αθήνα οταν κατεβηκα ανεβηκα πολυ σε κατηγορια!
Deore - XT - XTR αυτά ειναι απο τα καλύτερα που υπάρχουν για αντοχή! Πίστεψε με!
Βάλε και κλείδωματα στην μανυβέλα απο την ίδια εταιρία σαν ΣΕΤ και θα δείς διαφορες.

Πωπω....τους ειχα ξεχάσει....

Ευχαριστώ πολύ.! :thanks:

Ελεγα σήμερα να πάω, αλλά είχα "άλλα" τρεχαματα..... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
τι ειστε σεις ρε? τι 80.000km??? θα με τρελανετε??
εγω με το ποδηλατο μ το πολυ να εχω κανει 500...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Πωπω....τους ειχα ξεχάσει....

Ευχαριστώ πολύ.! :thanks:

Ελεγα σήμερα να πάω, αλλά είχα "άλλα" τρεχαματα..... :'(


Τελικά είπα να πάω να αλλάξω τον ριμάδι τον άξονα και όταν είπα για το Xt...

χαχα....μου σβήστηκε το χαμόγελο απο τα χείλη...200 ευρώπουλα με φόντα και για τα 400 αν έκανα και όλα τα άλλα που ήθελα...
και αυτό γτ θέλει κασσέτες (8αρα μινιμουμ πίσω), αλυσίδα, κέντρα ( τροχους γενικά), μανέτες, διακοπτάκια, συρματα και όλες τις λοιπές ιστορίες...

Ετσι παρέμεινα στον εργοστασιακο και άς αντέξει άλλα 10 χρόνια.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top