Ποδηλασία

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
το καλοκαιρι κανω παρα πολυ ποδηλατο....το λατρευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
:jumpy:Κανετε ποδηλατο?που πατε βολτες στην αθηνα?ας προτεινουμε διαδρομες για ωραιες βολτες με τα ποδηλατα μας:D:D:D


πού, καλέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Μόλις σήμερα έκανα γύρω στα 16χλμ...Μία διαδρομή καταπράσινη και λίγη κίνηση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Μόλις σήμερα έκανα γύρω στα 16χλμ...Μία διαδρομή καταπράσινη και λίγη κίνηση!:)


Πού Αμβροσία??
Αχ μη με λες τέτοια, τώρα ζηλεύω!

:):P
-----------------------------------------
Ξεχασες να πεις οτι τρωμε και κρεπες στον χαρη...! :(



Χαχαχα!!!Και εγώ στο Χάρη τρώω κρέπες...:P:P
Όντως τώρα στο Ρέθυμνο είναι ωραία.
Βάλανε σε όλα τα πεζοδρόμια ποδηλατόδρομους.
Καλή φάση πάντως...

Τώρα που το σκέφτομαι του χρόνου θα γράψω ένα άρθρο για τα ποδήλατα στο περιοδικό του σχολείου μας.!:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πού Αμβροσία??
Αχ μη με λες τέτοια, τώρα ζηλεύω!


:):P
-----------------------------------------




Χαχαχα!!!Και εγώ στο Χάρη τρώω κρέπες...:P:P
Όντως τώρα στο Ρέθυμνο είναι ωραία.
Βάλανε σε όλα τα πεζοδρόμια ποδηλατόδρομους.
Καλή φάση πάντως...

Τώρα που το σκέφτομαι του χρόνου θα γράψω ένα άρθρο για τα ποδήλατα στο περιοδικό του σχολείου μας.!:P:D


Ναι αμέ στην Αμβροσία...Είχε και λίγο νερό το ποτάμι...Αλλά περάσαμε πολυύ ωραία...Μην στενοχωριέσαι το καλοκαίρι σχεδόν κάθε καλοκαίρι θα κάνουμε αυτή τη διαδρομή...Για γυμναστική...:P:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ωραίο θέμα! Κι εγώ τώρα τελευταία όλο βόλτες με το ποδήλατο κάνω. Με δυσκολεύουν λίγο οι ανηφόρες....

Τα ποδήλατα κανονικά δεν πάνε από το δρόμο?
Ρωτάω, γιατί εγώ συνήθως από το πεζοδρόμιο πηγαίνω, οι γονεί μου λένε ότι είναι επικίνδυνο να πηγαίνεις στο δρόμο με ποδήλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Στο δρόμο πάνε τα ποδήλατα κανονικά ναι. Ισχύει ο ΚΟΚ κανονικά (σήματα κτλ). Το πεζοδρόμιο είναι για τους πεζούς, προφανώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τελικά είπα να πάω να αλλάξω τον ριμάδι τον άξονα και όταν είπα για το Xt...

χαχα....μου σβήστηκε το χαμόγελο απο τα χείλη...200 ευρώπουλα με φόντα και για τα 400 αν έκανα και όλα τα άλλα που ήθελα...
και αυτό γτ θέλει κασσέτες (8αρα μινιμουμ πίσω), αλυσίδα, κέντρα ( τροχους γενικά), μανέτες, διακοπτάκια, συρματα και όλες τις λοιπές ιστορίες...

Ετσι παρέμεινα στον εργοστασιακο και άς αντέξει άλλα 10 χρόνια.... :P

το καλό πράγμα αξίζει .Έχω περάσει απο Deore και XT ! XTR ήταν κάπως δύσκολο,αλλά το ΧΤ που έχω ακόμα πάνω δεν μασάει μια,αν και δεν μπορώ να κάνω ποια ποδήλατο.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kost@s_sam

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ είμαι από νησί και όποτε έχω χρόνο πέρνω το ποδηλατάκι μου και κάνω βολτούλες.Είναι πολύ ωραία η ποδηλασία και πολύ χρήσιμη...ειδικά αν έχεις αρκετό άγχος σαν εμένα.:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
παιδια δεν υπαρχει καλυτερη αθληση απο το ποδηλατο.ειμαστε μια παρεα 8 ατομων πολυ καλοι φιλοι και εκει πανω στην καβαλα κανουμε στο βουνο και υπαρχουν φοβερες διαδρομες.......πορωση μιλαμε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
παιδια δεν υπαρχει καλυτερη αθληση απο το ποδηλατο.ειμαστε μια παρεα 8 ατομων πολυ καλοι φιλοι και εκει πανω στην καβαλα κανουμε στο βουνο και υπαρχουν φοβερες διαδρομες.......πορωση μιλαμε.......

Απο πίστες πως είναι ? Διαδρομές πόσα Χιλιόμετρα ?Εξοπλισμός ποδηλάτων ?:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
απο πιστες......εχει ενα στο κεντρο για αλματα και ενα στα προαστια αλλα ανα καιρουσ βρισκουμε και κανουμε μονοι μας....

διαδρομες.......εχουμε κανε τον γυρο της καβαλας....40 χιλιομετρα σε μια μερα αλλα συνηθως αρκουμαστε σε καμια 20αρια.....και οι διαδρομες εχουν μονο ανηφορα και υστερα απολαμβανουμε την κατηφορα

εξοπλισμος........δοξα το θεο καλος ειναι......προσωπικα εχω ideal spark του 2006 μοντελο καλο ειναι με καλα χαρακτιριστικα φοραει acera σαζμαν και v-brake αλλα λες και ειναι δισκοφρενα.....για τους φιλους μου να σου πω εχουν πολ καλυτερα ποδηλατα.....ο ενασ giant....ο αλλος 1000 ευρω φτιαγμενο ideal traxter και 2 εχουνε και dirt ποδηλατα εκτος απο τα mountain......αυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
απο πιστες......εχει ενα στο κεντρο για αλματα και ενα στα προαστια αλλα ανα καιρουσ βρισκουμε και κανουμε μονοι μας....

διαδρομες.......εχουμε κανε τον γυρο της καβαλας....40 χιλιομετρα σε μια μερα αλλα συνηθως αρκουμαστε σε καμια 20αρια.....και οι διαδρομες εχουν μονο ανηφορα και υστερα απολαμβανουμε την κατηφορα

εξοπλισμος........δοξα το θεο καλος ειναι......προσωπικα εχω ideal spark του 2006 μοντελο καλο ειναι με καλα χαρακτιριστικα φοραει acera σαζμαν και v-brake αλλα λες και ειναι δισκοφρενα.....για τους φιλους μου να σου πω εχουν πολ καλυτερα ποδηλατα.....ο ενασ giant....ο αλλος 1000 ευρω φτιαγμενο ideal traxter και 2 εχουνε και dirt ποδηλατα εκτος απο τα mountain......αυτα...

Mε λίγα λόγια αρκετά αθλιτικοί τύποι,με δυνατά απο οτι φαίνεται ποδήλατα.Απο κραδασμούς πως πάτε αντέχετε ?
Όπως και τυχών απροοπτα στον χωματόδρομο?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
κοιτα οι αναρτησεις μας αντεχουν......αλλα και οι μεγαλες βουτες ειναι μεσα στο παιχνιδι......βλεπεις τα 70-80km/h εχουν και το τιμημα τους.......κραδασμους που καταλαβαινουμε μονο σε πετρες που λες και γινεται σεισμος......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Να ελπίζω μόνο μπροστά ανάρτηση ε? (Μην με πεις πίσω ανάρτηση και πέσω απο την καρέκλα).
Απο λάστιχα τι φωράτε ?
Όσο για τις μεγάλες ταχύτητες όταν ανατπύσετε τόσες μεγάλες καλό είναι να ρίχνετε πίσω το βάρος και να πέρνετε αεροδυναμικό σχήμα για την πίεση του αέρα να είναι εξωσιροππημένη.Επίσης να μαλακώσετε και καμία ανάρτηση.
Χτυπήματα στις ζάντες υπάρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
πισω κανενας.....γιατι απορρογαει πολλη ενεργεια....λαστιχα κοιτα αυτη την στιγμη εχω σλικ γιατι λογω πανελληνιων δεν παμε βουνο και τετοια αρα μονο μεσα στην πολη.....κατα τα αλλα αρκετα συχνα βαζουμε kenda γιατι με μια διαδρομη τα ρημαζουμε οτι λαστιχο και να βαλουμε.....2 φιλοι μου βαζουν απο μισελεν μεχρι και χατκισον.....οι αναρτησεις αν δεν εχεις ρυθμιστη ειναι αναλογα με τον καιρο χειμωνα σκληρες καλοκαιρι λουκουμη......ζαντες μονοsta dirt στραβωνουν ευκολα....δεν μας εχει τυχει κτι ακοομη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
καλά σας βλέπω ;) Να κάνετε που και που να ξεδίνετε,και τι δεν θα έδεινα να κάνω πάλι ποδήλατο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
τι σε εμποδιζει? ? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
στην αρχή το αναφέρω,λόγω προβλήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
:jumpy:Κανετε ποδηλατο?που πατε βολτες στην αθηνα?ας προτεινουμε διαδρομες για ωραιες βολτες με τα ποδηλατα μας:D:D:D
Συνολο 17,5 χιλιόμετρα κατα τον GoogleEarth
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top