Πληροφορική ΑΠΘ

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπέρα!Γνωρίζει μήπως κανένας πότε ξεκινούν τα μαθήματα του 1ου εξαμήνου?Ευχαριστώ προκαταβολικά

οταν βγαλουν πρόγραμμα, τσεκαρε καθε μερα το site της σχολης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
οταν βγαλουν πρόγραμμα, τσεκαρε καθε μερα το site της σχολης...

Ελπίζω να μην είναι ακόμα υπέυθυνος για το πρόγραμμα ο Λέκτορας, κύριος Π., γιατί θα περιμένετε πολύ για να δείτε (τελικό) πρόγραμμα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Ελπίζω να μην είναι ακόμα υπέυθυνος για το πρόγραμμα ο Λέκτορας, κύριος Π., γιατί θα περιμένετε πολύ για να δείτε (τελικό) πρόγραμμα :whistle:

κυριος Π....? ποιον λες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Έναρξη Μαθημάτων

Τα μαθήματα για το χειμερινό εξάμηνο 2012-2013 ξεκινάνε τη Δευτέρα 1/10/2012. Το πρόγραμμα μαθημάτων θα ανακοινωθεί την Παρασκευή 28/9/2012.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalos95

Νεοφερμένος

Ο ampalos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
υπαρχει κανενας φοιτητης του τμηματος για να με ενημερωσει σχετικα με τα παντα γυρω απο το συγκεκριμενο τμημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
υπαρχει κανενας φοιτητης του τμηματος για να με ενημερωσει σχετικα με τα παντα γυρω απο το συγκεκριμενο τμημα???

μπες στο group CSD AUTH στο facebook και ρωτησε τους φοιτητες
https://www.facebook.com/groups/authcsd/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Οκτώβριος 2011):
https://www.adip.gr/eks/Final Report_csd_auth.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quibrick

Νεοφερμένος

Ο Quibrick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Χαίρεται παιδία...Επειδή σκοπεύω να κάνω 10 τα εκατό για τη σχολή πληροφορικής του ΑΠΘ θα ήθελα να ρωτήσω καποια πράγματα για το τμημα! Γενικα προσφερει αρκετες γνωσεις πανω στον τομεα της αναπτυξης λογισμικου η αλλιως στο software? Η εκμαθηση των γλωσσων προγραμματισμου γινεται γενικα με σωστο τροπο? Υπαρχουνε αρκετες εργασιες με θεμα την αναπτυξη προγραμματων? Ενας φοιτητης που γενικα ειναι προθυμος να ασχοληθει πολυ εχει ευκαιριες στη σχολη? Υποψιν πως με ενδιαφερει κατα κυριο λογο το software και ελαχιστα το hardware...Θα με καλυψει λοιπον η σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τον μελετησες τον οδηγο σπουδων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quibrick

Νεοφερμένος

Ο Quibrick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά!!! Αυτη τη σχολικη χρονια που θα μας ερθει θα ειμαι μαθητης β λυκειου. Μιας και μου αρεσει η πληροφορικη (οχι gaming και social networking οπως νομιζουν οι περισσοτεροι) και θα ηθελα να ασχοληθω με τον προγραμματισμο και το software, πιστευετε οτι το τμημα της πληροφορικης του απθ εμβαθυνει αρκετα σε αυτα τα 2 ???
Και πως ειναι ως τμημα ??? (Για τις κριτικες του, διακρισεις, υποδομες κα )

ΥΓ: Ξερω οτι βιαζομαι λιγο, αλλα θα πρεπει να αποφασισω το συντομοτερο δυνατον ποια κατευθυση θα ακολουθησω στην γ λυκειου, αφου οι σχολες πληροφορικης ενταχθηκαν στο 5ο Ε.Π. Επισης, το προτιμω λογω του οτι μενω θεσσαλονικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airam

Νεοφερμένος

Η airam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας
Σκεφτομαι να σπουδασω πληροφορικη και θα ηθελα τις γνωμες σας.
1. Εχει μελλον και εργασιακες προοπτικες; (ειμαι ανοιχτη καο για ελλαδα και για εξωτερικο)
2. Συγκεκριμενα οσοι ειναι η ηταν στο ΑΠΘ στο τμημα πληροφορικης ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας;
3. Πιστευεται οτι αξιζει;

Ειμαι 2ο πεδιο και ως σχολες εχω σκεφτει φυσικο, μαθηματικο (τις οποιες εν τελει ψιλοαφησα λογω ελαχιστων επαγγελματικων προοπτικων), και τωρα ειμαι αναμεσα σε ημμυ και πληροφορικη.

Πειτε γνωμες ελευθερα πλιζ εντ θενκιου
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας
Σκεφτομαι να σπουδασω πληροφορικη και θα ηθελα τις γνωμες σας.
1. Εχει μελλον και εργασιακες προοπτικες; (ειμαι ανοιχτη καο για ελλαδα και για εξωτερικο)
2. Συγκεκριμενα οσοι ειναι η ηταν στο ΑΠΘ στο τμημα πληροφορικης ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας;
3. Πιστευεται οτι αξιζει;

Ειμαι 2ο πεδιο και ως σχολες εχω σκεφτει φυσικο, μαθηματικο (τις οποιες εν τελει ψιλοαφησα λογω ελαχιστων επαγγελματικων προοπτικων), και τωρα ειμαι αναμεσα σε ημμυ και πληροφορικη.

Πειτε γνωμες ελευθερα πλιζ εντ θενκιου
@vassilis498 , @Scandal . Με εξαιρεση το 2ο ερωτημα, στα υπολοιπα μπορουν να σε βοηθησουν ανετα
 

Parsha

Νεοφερμένος

Ο Parsha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική Θεσσαλίας. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κάποιος από πληροφορική ΑΠΘ? Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για επαγγελματική αποκατάσταση, τα μαθήματα και την σχολή γενικότερα.
Η κυρία ανησυχία που έχω είναι ότι είμαι από θετική κατεύθυνση και ίσως να δυσκολευτώ αρκετά την αρχή
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Γεια σας
Σκεφτομαι να σπουδασω πληροφορικη και θα ηθελα τις γνωμες σας.
1. Εχει μελλον και εργασιακες προοπτικες; (ειμαι ανοιχτη καο για ελλαδα και για εξωτερικο)
2. Συγκεκριμενα οσοι ειναι η ηταν στο ΑΠΘ στο τμημα πληροφορικης ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας;
3. Πιστευεται οτι αξιζει;

Ειμαι 2ο πεδιο και ως σχολες εχω σκεφτει φυσικο, μαθηματικο (τις οποιες εν τελει ψιλοαφησα λογω ελαχιστων επαγγελματικων προοπτικων), και τωρα ειμαι αναμεσα σε ημμυ και πληροφορικη.

Πειτε γνωμες ελευθερα πλιζ εντ θενκιου
Για το ΑΠΘ συγκεκριμενα δε γνωριζω να σου απαντησω αλλα οι επαγγελματιιες προοπτικες του τομεα ειναι αριστες. Ακομη κι αν το επιπεδο σου ειναι πολυ χαμηλο, δουλεια θα βρεις. Σημερα.

απαραιτητο disclaimer ωστοσο, οι σπουδες σου δεν καθοριζουν την επαγγελματικη σου πορεια
Κάποιος από πληροφορική ΑΠΘ? Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για επαγγελματική αποκατάσταση, τα μαθήματα και την σχολή γενικότερα.
Η κυρία ανησυχία που έχω είναι ότι είμαι από θετική κατεύθυνση και ίσως να δυσκολευτώ αρκετά την αρχή
παλι χωρις να γνωριζω για το ΑΠΘ συγκεκριμενα, ως καποιος που περασε πληροφορικη χωρις ΑΕΠΠ σου λεω πως αν το παρεις ζεστα δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα. Ειναι πολυ μικρη η υλη του ΑΕΠΠ ωστε να σε απασχολει αλλωστε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Γεια σας
Σκεφτομαι να σπουδασω πληροφορικη και θα ηθελα τις γνωμες σας.
1. Εχει μελλον και εργασιακες προοπτικες; (ειμαι ανοιχτη καο για ελλαδα και για εξωτερικο)
2. Συγκεκριμενα οσοι ειναι η ηταν στο ΑΠΘ στο τμημα πληροφορικης ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας;
3. Πιστευεται οτι αξιζει;

Ειμαι 2ο πεδιο και ως σχολες εχω σκεφτει φυσικο, μαθηματικο (τις οποιες εν τελει ψιλοαφησα λογω ελαχιστων επαγγελματικων προοπτικων), και τωρα ειμαι αναμεσα σε ημμυ και πληροφορικη.

Πειτε γνωμες ελευθερα πλιζ εντ θενκιου
Αμα εισαι εσωστρεφης τυπος ή θες να εισαι πηγαινε πληροφορικη.
Αν το αναποδο ΗΜΜΥ.
Αν πας ΗΜΜΥ και σου λειπει η πληροφορικη το γυρνας ευκολα.
Αν εισαι πληροφορικη δεν το γυρνας σε ΗΜΜΥ ή το κανεις δυσκολα και εν μέρει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top