Πληροφορίες για Α και Β Ομάδα ώστε να διευκολυνθείτε στην επιλογή σας & Συζήτηση

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
λοιπον θα ηθελα τη βοηθεια οσων εχουν δωσει ηδη πανελλαδικες.εχω σκοπο να δωσω με τα 4 μαθηματα και ειμαι στον τομεα υγειας προνοιας.στο φροντιστηριο που παω (ειναι καθαρα για επαλ)μας εκαναν μια ενημερωση με την οποια μας παρακινουσαν να δωσουμε με τα 6(οχι ξεκαθαρα αλλα αυτο το σκοπο ειχαν)λεγοντας πως με τα 4 μαθηματα υπαρχει ποσοστωση και πολλοι μενουν εξω απο τις σχολες.τι θα λεγατε;εχουν δικιο;εγω πιστευω πως το λενε αυτο ετσι ωστε να κανεις περισσοτερες ωρες στο φροντιστηριο και να εχουν περισσοτερα εσοδα,η μηπως εγω ειμαι καχυποπτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
λοιπον θα ηθελα τη βοηθεια οσων εχουν δωσει ηδη πανελλαδικες.εχω σκοπο να δωσω με τα 4 μαθηματα και ειμαι στον τομεα υγειας προνοιας.στο φροντιστηριο που παω (ειναι καθαρα για επαλ)μας εκαναν μια ενημερωση με την οποια μας παρακινουσαν να δωσουμε με τα 6(οχι ξεκαθαρα αλλα αυτο το σκοπο ειχαν)λεγοντας πως με τα 4 μαθηματα υπαρχει ποσοστωση και πολλοι μενουν εξω απο τις σχολες.τι θα λεγατε;εχουν δικιο;εγω πιστευω πως το λενε αυτο ετσι ωστε να κανεις περισσοτερες ωρες στο φροντιστηριο και να εχουν περισσοτερα εσοδα,η μηπως εγω ειμαι καχυποπτος;

Εισαι καχυποπτος ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ!
Οταν ξεμπερδεψεις μαζι τους μην ξεχασεις να τους πεις πως ειναι ΠΟΝΗΡΟΙ και ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!

Αν εχεις δυνατοτητα να πας στην σχολη σου με α ομαδα, ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ να πας με β!
για κανενα λογο! θα δυσκολεψεις τη ζωη ου χωρις νοημα

ακου τι ισχυει με την "ποσοστωση"
σε καθε σχολη υπαρχει ενας αριθμος εισακτεων
https://kesyp.ker.sch.gr/docs/tritobathmia/Anakoinosi_ari8mos_eisakteon.doc
περσι ηταν αυτος ^
του χρονου ισως αλλαξει παλι...
για να το καταλαβεις θα σου εξηγησω με ποσοστα %
αν ενα ΤΕΙ(μιλαμε παντα για ΤΕΙ και εισαγωγη απο α ομαδα) εχει 100 εισακτεους, αυτοι ειναι 60 απο γενικο, 30 απο επαλ και 10 απο 10%(το οποιο καταργηθηκε απο φετος αρα αυτες οι θεσεις πανε στα γενικα) οι αλλες 30 ειναι εκει και σε περιμενουν!
Αν πιασεις τη βαση, δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπεις

------------------------------------------------------------

Mια συνοπτικη παρουσιαση των Επαλ:

Στα Επαλ Η πρωτη ταξη εχει γενικη παιδεια και μαθηματα κυκλου (3 κυκλοι = Κυκλος Τεχνολογιας και Παραγωγης, Κυκλος Πληροφορικης και Υπηρεσιων, Ναυτικος Κυκλος)

Στην Δευτερα Ταξη Εχχουμε παλι Γενικη Παιδεια ενω ο καθε κυκλος χωριζεται σε τομεις
Δεν ειναι αναγκαιο να εχεις φοιτησει στον αντιστοιχο κυκλο στην Α ταξη για να πας σε καποιον τομεα

Ακομα στην Β ταξη ,μπορουν(οπως εγω) να γραφτουν παιδια που εβγαλαν την πρωτη σε γενικο λυκειο

Αναλυτικα:

Ο Κυκλος Τεχνολογιας και Παραγωγης χωριζεται σε 6 τομεις
ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ / ΟΧΗΜΑΤΩΝ / ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ / ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ / ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ / ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ

Ο Κυκλος Πληροφορικης και Υπηρεσιων σε

ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ / ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ, ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ / ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

Ενω ο Ναυτικος Κυκλος σε
ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ / ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ

Στην δε Τριτη ταξη Ο Καθε τομεας οδηγει σε μια ή σε δυο ειδικότητες, πολλες φορες λοιπον καλείσαι λοιπον να επιλεξεις μια απο τις δυο

Ο Τομεας ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ Οδηγει σε ειδικοτητες:
1)ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ / 2)ΨΥΚΤΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ

Ο Τομεας ΟΧΗΜΑΤΩΝ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Ο Τομεας ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ

Ο Τομεας ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΣΧΕΔΙΑΣΤΩΝ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ

Ο Τομεας ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

Ο Τομεας ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ Οδηγει σε ειδικοτητες:
1)ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ / 2)ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ

----------------------------------------------------------------------------

Στον Κυκλο Πληροφορικης και Υπηρεσιων εχουμε τις εξης ειδικοτητες

Ο Τομεας ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ Οδηγει σε ειδικοτητες:
1)ΗΒΟΗΘΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ / 2)ΒΟΗΘΩΝ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ / 3)ΒΟΗΘΩΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ

Ο Τομεας ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ Οδηγει σε ειδικοτητες:
1)ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ / 2)ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΡΟΦΙΜΩΝ / 3)ΕΡΓΩΝ ΤΟΠΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Ο Τομεας ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

Ο Τομεας ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Οδηγει σε ειδικοτητες:
1)ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ / 2)ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ

----------------------------------------------------------------------------

Στον Ναυτικο Κυκλο εχουμε τις εξης ειδικοτητες

Ο Τομεας ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ

Ο Τομεας ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Οδηγει στην ειδικοτητα: ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ


Στην Τριτη Ταξη ομως Η γενικη Παιδεια χωριζεται σε δυο Ομαδες : Την Ομαδα Α' και την Ομαάδα Β'

Η Εκθεση κοινη και στις δυο ομαδες

Η Ομαδα Α εχει
Μαθηματικα Ι
Φυσικη Ι

Η Ομαδα Β εχει
Μαθηματικα ΙΙ (Μαθηματικα ΘΕΤ & ΤΕΧΝ Κατευθυνσης)
Φυσικη ΙΙ (Φυσικη ΘΕΤ & ΤΕΧΝ Κατευθυνσης)

Μαθηματα Επιλογης

Μαθηματικα και στοιχεια στατιστικης
Βιολογια Ι
Βιολογια ΙΙ
Αρχες Οικονομικης Θεωριας Ι(ειναι αυτο που κανουν στα ΓΕΛ)
Ιστορια Νεοτερου Κοσμου
Διαχειρηση Φυσικων Πόρων (Εχεις δικαιωμα να το παρεις μονο αν εισαι Α ομαδα)

Απο Α ομαδα εχεις δυνατοτητα να δωσεις ειδικες πανελλαδικες απο τις οποιες μπορεις να εισαχθεις σε καποιο ΤΕΙ ΜΟΝΟ της ειδικοτητας σου

αναλυτικα εδω:
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/mhxanografiko_epala_110614.pdf
Τα μαθηματα που δινεις ειναι 4 και ειναι 2 μαθηματα γενικης παιδειας με συντελεστη 1,5 και δυο ειδικοτητας με 3,5

Το να δωσεις πανελληνιες αν εισαι α ομαδα δεν ειναι Υποχρεωτικο και τα max μορια ειναι 2000

Αντιθετα συμβαινει στην Β ομαδα, οπου εγγραφεσαι με την προοπτικη να δωσεις πανελληνιες,
Δινεις 6 Μαθηματα
Τα 4 απο αυτα σε εξεταστικο κεντρο ΓΕΛ
τα 2 απο αυτα σε εξεταστικο κεντρο ΕΠΑΛ

Με αυτες τις εξετασεις και δινοντας τα αντιστοιχα μαθηματα μπορεις να μπεις σε οποιοδηποτε ιδρυμα της τριτοβαθμιας βγαζοντας τα σχετικα μορια....
Σε καθε περιπτωση μπαινεις σε 2ο ή/και 4ο πεδιο

Για 1ο πεδιο πρεπει να εχεις παρει μαθημα επιλογης Ιστορια
Για 3ο πεδιο πρεπει να παρεις βιολογια ΙΙ που σου δινει max 20000 μορια
ή βιολογια Ι που σου δινει max 18600 μορια
Για 5ο πεδιο πρεοει να εισαι σε τομεα οικονομιας και διοικησης και να Εχεις παρει ΑΟΘ Ι

Τα δυο μαθηματα που δινει καθε ειδικοτητα ειναι αυτα
https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sx...zomena-mathimata-eidikothtas-panellhnies.html

Ελπιζω να καλυψα ενα μεγαλο φασμα αποριών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μηπως γνωριζει καποιος αν απο ΕΠΑΛ ΟΜΑΔΑ Α γινεται να δωσεις πανελληνιες του χρονου σε ΓΕΝΙΚΟ? ειχα ρωτησει στο διοικητηριο της πολης μου και μου ειπαν πως γινεται και εκτος απο αυτο μου δωσαν και βιβλια θεωρητικης κατευθυνσης. Λικο κουφο δεν ειναι???Δεν νομιζω να γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
γινεται... το λεει καθαρα στην εγκυκλιο... το εχουν κανει πολλοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μηπως γνωριζει καποιος αν απο ΕΠΑΛ ΟΜΑΔΑ Α γινεται να δωσεις πανελληνιες του χρονου σε ΓΕΝΙΚΟ? ειχα ρωτησει στο διοικητηριο της πολης μου και μου ειπαν πως γινεται και εκτος απο αυτο μου δωσαν και βιβλια θεωρητικης κατευθυνσης. Λικο κουφο δεν ειναι???Δεν νομιζω να γινεται!

Γινεται να δωσεις σε ΕΠΑ.Λ. εξετασεις Β ομαδας (Τα τεσσερα μαθηματα των εξετασεων δινονται στο κοντινοτερο ΓΕ.Λ.-Εξεταστικο κεντρο) Δεν ειναι καθολου κουφο, απλα εκει πλεον εισαι μονο εσυ και η μελέτη σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
οχι μονο ΕΠΑΛ ομαδα Β.... και σε πανελληνιες ΓΕΛ μπορει να συμμετεχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
οχι μονο ΕΠΑΛ ομαδα Β.... και σε πανελληνιες ΓΕΛ μπορει να συμμετεχει..
μπορεις να μου πεις που αναφερεται αυτο;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
οχι!! εχουν περασει χρονια απο τοτε και δεν θυμαμαι να σου δωσω λινκς..

ψαξε σε προηγουμενα ποστς μου.. παλια θυμαμαι ασχολιομουν μονο με τετοια θεματα. ειχα ρωτησει και στο υπουργειο παιδειας...

αν δεν εχει τροποποιηθει κατι απο τοτε (που απ οτι ξερω τιποτα δεν εχει αλλαξει), τοτε με σιγουρια σου λεω πως μπορεις να συμμετεχεις αν εισαι αποφοιτος ΕΠΑΛ ομαδας Α σε:
1) Πανελληνιες ΕΠΑΛ ομαδας Α
2) Πανελληνιες ΕΠΑΛ ομαδας Β
3) Πανελληνιες ΓΕΛ

ενα τηλεφωνο στο υπουργειο παιδειας θα σε πεισει ακομα περισσοτερο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
2) Πανελληνιες ΕΠΑΛ ομαδας Β
3) Πανελληνιες ΓΕΛ
αυτα τα δυο επι της ουσιας ειναι το ιδιο, γι αυτο μου φαινεται παραξενο...
Εγω ειμαι αποφοιτος ομαδας β, αλλα αυτο το ακουω πρωτη φορα τωρα!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εγω ειμαι επαλ ομαδα α και δεν εννοω να δωσω σαν ομαδα β αλλα κανονικα μαθηματα γενικου! εκτος και αν γινεται να δωσεις μαθηματα β ομαδας αλλα θεωρητικης κατευθυνσης, το οποιο δεν γινεται σιγουρα :/: αλλα τι μ@@@κια κ αυτη να θες να δωσεις για σχολη 1ου πεδιου κ να δινεις μαθηματικα τεχνολογικης κ φυσικη!!ελεος! :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
εγω ειμαι επαλ ομαδα α και δεν εννοω να δωσω σαν ομαδα β αλλα κανονικα μαθηματα γενικου! εκτος και αν γινεται να δωσεις μαθηματα β ομαδας αλλα θεωρητικης κατευθυνσης, το οποιο δεν γινεται σιγουρα :/: αλλα τι μ@@@κια κ αυτη να θες να δωσεις για σχολη 1ου πεδιου κ να δινεις μαθηματικα τεχνολογικης κ φυσικη!!ελεος! :verymad:

Εισαι σε ένα τεχνολογικό λύκειο, πως θα δωσεις μαθηματα θεωρητικης;:P
Εξαλλου στην β ομαδα μπορεις να δωσεις ιστορια ως επιλογη για 1ο πεδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairoula trela

Νεοφερμένος

Η mairoula trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εισαι σε ένα τεχνολογικό λύκειο, πως θα δωσεις μαθηματα θεωρητικης;:P
Εξαλλου στην β ομαδα μπορεις να δωσεις ιστορια ως επιλογη για 1ο πεδιο...

σωστο κ αυτο ;) απλα εγω νομιζω πως θα ηταν καλυτερα εφοσον θελει καποιος να δωσει για σχολη 1ου πεδιου να δωσει κ αναλογα μαθηματα π.χ αν θελεις να δωσεις για παιδαγωγικα που κολαει η φυσικη??:wacko: νομιζω τα εσπερινα εχουν καλυτερη τυχη απο τα ημερησια επαλ σε αυτο το θεμα...ειναι κ οι επιλογες του καθενος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι. εαν καποιος πηγαινε ΕΠΑΛ Α πληροφορικη, εαν δωσει πανελλαδικες δικαιουται να παει μονο σε ΤΕι πληροφορικης ή μπορει π.χ και λογιστικης? ευχαριστω . και επεισης ποτε βγαινουνε τα αποτελεσματα? ξερετε αν μπορω να προσκομισω τα απαραιτητα εγγραφα για ειδικες κατηγοριες ακομα και τωρα αφου εχω δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι. εαν καποιος πηγαινε ΕΠΑΛ Α πληροφορικη, εαν δωσει πανελλαδικες δικαιουται να παει μονο σε ΤΕι πληροφορικης ή μπορει π.χ και λογιστικης? ευχαριστω . και επεισης ποτε βγαινουνε τα αποτελεσματα? ξερετε αν μπορω να προσκομισω τα απαραιτητα εγγραφα για ειδικες κατηγοριες ακομα και τωρα αφου εχω δωσει?

Μπορεις! εγω αυτο έκανα περυσι!
Εδωσα εξετασεις β ομαδας, προκειμενου να περασω σε τει αλλης ειδικοτητας!;)
Ρωτα στο σχολειο σου απο τωρα για την δημιουργια β ομαδας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
το διατυπωσα λαθως. εχω δωσει ΗΔΗ πανελληνιεςσ φετος με ομαδα Α σαν πληροφορικαριος. δν μπορω να παω σε οποια σχολη θελω ε? σωστα? μονο πληροφορικης? με τους τριτεκνους θα μου πει καποιος τι γινετε?επεισης μπορει καποιος να δει τα αποτελεσματα των γραπτων του μεσω ιντερνετ οταν βγουνε? ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
εδω και συγκεκριμενα στην 4η σελιδα θα δεις ποιες σχολες μπορεις να δηλωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
πολυ ωραια εγγραφα αυτα .εχω μια απορια. εχω κατεβασει σε PDF τις βασεις 2011 και πολλες σχολες που μου δειχνει σε αυτο που μ εστειλες δεν τις εχει στο αλλο που εχω εγω. αλλα και το αντιστροφο. μηπως ειναι λιγο παλιο? Π.Χ την σχολη Πληροφορικης και ΜΜΕ στον πυργο δν θα επρεπε να την εχει?

πως γινετε αυτη εδω η σχολη --> 524 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΜΕ ΤΕΙ ΠΑΤΡΑΣ (ΠΥΡΓΟΣ) να ανοικει στον τομεα οικονομικων και δημοσιων σχεσεων και οχι στον τομεα πληροφορικης??? θα τρελαθω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
πολυ ωραια εγγραφα αυτα .εχω μια απορια. εχω κατεβασει σε PDF τις βασεις 2011 και πολλες σχολες που μου δειχνει σε αυτο που μ εστειλες δεν τις εχει στο αλλο που εχω εγω. αλλα και το αντιστροφο. μηπως ειναι λιγο παλιο? Π.Χ την σχολη Πληροφορικης και ΜΜΕ στον πυργο δν θα επρεπε να την εχει?

Γιατί έχω βάσιμες υποψίες πως κατέβασες τις βάσεις για ΓΕ.Λ.;:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
https://2epal-kater.no-ip.org/informatics/?q=node/27 Μπες εδω και κανε κλικ εκει που λεει εδω για να κατεβασεις τις βασεις των ΕΠΑΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
δεν καταλαβατε τι ειπα. ειπα πως αυτη η σχολη που ανεφερα δν ειναι στον τομεα πληροφορικης. δλδ καποιος που ειναι επαλ πληροφορικη δν μπορει να περασει σε αυτην. και λεγετε πληροφορικη και ΜΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top