Πληροφορίες για Α και Β Ομάδα ώστε να διευκολυνθείτε στην επιλογή σας & Συζήτηση

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ερώτηση:

Τι γίνεται με την Β ομάδα του ΕΠΑΛ και το 3ο πεδίο;

Το 3ο πεδίο έχει μαθήματα βαρύτητας την Βιολογία και την Χημεία Κατεύθυνσης (1,3 και 0,7 αντίστοιχα) ή την Βιολογία Γενικής και την Έκθεση (0,9 και 0,4 αντίστοιχα). Σε κάθε περίπτωση, ο υποψήφιος δεν μπορεί να διαλέξει Χημεία Κατεύθυνσης!

Αν διαλέξει Βιολογία Κατεύθυνσης, παίρνει το 1,3 και αν διαλέξει Βιολογία Γενικής παίρνει 1,3 (0,9 από την Βιολογία και 0,4 από την Έκθεση) στην αυξημένη βαρύτητα; Σε κάθε περίπτωση λοιπόν χάνει μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ερώτηση:

Τι γίνεται με την Β ομάδα του ΕΠΑΛ και το 3ο πεδίο;

Το 3ο πεδίο έχει μαθήματα βαρύτητας την Βιολογία και την Χημεία Κατεύθυνσης (1,3 και 0,7 αντίστοιχα) ή την Βιολογία Γενικής και την Έκθεση (0,9 και 0,4 αντίστοιχα). Σε κάθε περίπτωση, ο υποψήφιος δεν μπορεί να διαλέξει Χημεία Κατεύθυνσης!

Αν διαλέξει Βιολογία Κατεύθυνσης, παίρνει το 1,3 και αν διαλέξει Βιολογία Γενικής παίρνει 1,3 (0,9 από την Βιολογία και 0,4 από την Έκθεση) στην αυξημένη βαρύτητα; Σε κάθε περίπτωση λοιπόν χάνει μόρια;
Δεν υπάρχει χημεία και βιολογία κατεύθυνσης.Τα μαθήματα είναι Έκθεση,Μαθηματικά κατ,Φυσική κατ,2 ειδικότητας κι ένα επιλογης:DΠαίρνεις βιολογία και ανοίγεις το 3ο πεδιο έτσι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δεν υπάρχει χημεία και βιολογία κατεύθυνσης.Τα μαθήματα είναι Έκθεση,Μαθηματικά κατ,Φυσική κατ,2 ειδικότητας κι ένα επιλογης:DΠαίρνεις βιολογία και ανοίγεις το 3ο πεδιο έτσι:)

Αυτό το κατάλαβα, απλά αναρωτιέμαι, αν ο υποψήφιος, για να "ανοίξει" το 3ο πεδίο, πρέπει να θυσιάσει οπωσδήποτε κάποια μόρια, δεδομένου ότι δεν έχει Χημεία Κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Αυτό το κατάλαβα, απλά αναρωτιέμαι, αν ο υποψήφιος, για να "ανοίξει" το 3ο πεδίο, πρέπει να θυσιάσει οπωσδήποτε κάποια μόρια, δεδομένου ότι δεν έχει Χημεία Κατεύθυνσης.

δε θυσιάζει μόρια,υπάρχουν διαφορετικοί συντελεστές βαρύτητας στο ΕΠΑΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

china1

Νεοφερμένος

Ο china1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και οταν δεν γίνετε τμημα αει στο σχολειο μας . τι κανουμε μετα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
τι έκανε λέει;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
τι έκανε λέει;;:worry:

το ίδιο και σε μας,δε δημιουργείται β ομάδα και θα γίνει ένωση όλων των παιδιών από όλα τα ΕΠΑΛ της πόλης σε 1 έτσι ώστε να σχηματιστεί τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

china1

Νεοφερμένος

Ο china1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αν θέλεις για πολιτικός μηχανικός από επαλ ομάδα β , θα πρέπει ν δώσεις κ για σχέδιο στο τέλος της χρονιάς ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nasos Loco

Νεοφερμένος

Ο Nasos Loco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
σε 4 μηνες θα δωσω πανελληνιες.ειμαι απο πληροφορικη τελειωσα το 2005...ρωτησα στο σχολειο μου κ μπορω να αλλαξω ειδικοτητα...αλλα με τις ομαδες Α,Β τι γινεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να αλλάξεις ειδικότητα τώρα;
Νομίζω πως κάτι τέτοιο, είναι αδύνατον.....
Όσο για τις ομάδες Α, Β τι ρωτάς; Εννοείς ποιες είναι οι διαφορές τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να αλλάξεις ειδικότητα τώρα;
Νομίζω πως κάτι τέτοιο, είναι αδύνατον.....

γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να αλλάξεις ειδικότητα τώρα;
Νομίζω πως κάτι τέτοιο, είναι αδύνατον.....
Όσο για τις ομάδες Α, Β τι ρωτάς; Εννοείς ποιες είναι οι διαφορές τους;
Λογικα γινεται γιατι ειναι ηδη αποφοιτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Αχ παιδιά συγνώμη, μαλακίτσα μου.
Δεν είδα καν ότι είναι απόφοιτος το 2005
Μπορεί, μπορεί αφού και εγώ αυτό κάνω φέτος...μα τι ηλίθια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Aπό Α ομαδα δινεις 4 μαθηματα..Νεοελληνικη γλωσσα(ιδια με ενιαιου),μαθηματικα(ιδια με του Τεε) και δυο ειδικοτητας και περνας μονο σε Τει..Απο Β ομαδα,δινεις τα ιδια μαθηματα με ενιαιο, συν τα δυο ειδικοτητας και περνας και σε Πανεπιστημια και σε Τει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamburg

Νεοφερμένος

Ο hamburg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά έχω μια ερώτηση.
αν κάποιος από "επαλ" ομάδα β δώσει πανελλήνιες και δεν περάσει πουθενά , τον άλλον χρόνο θα μπορεί να δώσει πανελλήνιες χωρίς να πάει σχολειό αλλα για ΟΜΑΔΑ A ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tina 95'

Νεοφερμένος

Η Tina 95' αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά γεια σας! Είμαι καινούργια εδώ και ακόμα προσαρμόζομαι.. Θα σας ρωτήσω ένα θέμα που επείγει. Λοιπόν, σε λίγες μέρες θα κληθώ να απαντήσω αν θα δώσω πανελλήνιες. Και είμαι σε δίλημμα γιατί θέλω μόνο στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα τη Σ.Μ.Υ όπλα αλλά δεν ξέρω εάν μπορώ να το δηλώσω στο μηχανογραφικό γιατί είμαι στην ειδικότητα των γραφικών τεχνών/γραφιστική. Παντού ακούω και βλέπω ότι η μόνη ειδικότητα που δεν μπορεί να δηλώσει τις στρατιωτικές σχολές είναι η δική μου. :mad: από την άλλη έχω μερικά άτομα να μου λένε ότι μπορώ να δηλώσω :/: Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω να βοηθήσει; Είμαι μπερδεμένη και αγχωμένη. :hmm: Συγγνώμη αν σας κούρασα! :D:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδιά έχω μια ερώτηση.
αν κάποιος από "επαλ" ομάδα β δώσει πανελλήνιες και δεν περάσει πουθενά , τον άλλον χρόνο θα μπορεί να δώσει πανελλήνιες χωρίς να πάει σχολειό αλλα για ΟΜΑΔΑ A ??

Ναι,νομιζω οτι γινεται..Θα το δηλωσεις στην αιτηση..;)

Παιδιά γεια σας! Είμαι καινούργια εδώ και ακόμα προσαρμόζομαι.. Θα σας ρωτήσω ένα θέμα που επείγει. Λοιπόν, σε λίγες μέρες θα κληθώ να απαντήσω αν θα δώσω πανελλήνιες. Και είμαι σε δίλημμα γιατί θέλω μόνο στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα τη Σ.Μ.Υ όπλα αλλά δεν ξέρω εάν μπορώ να το δηλώσω στο μηχανογραφικό γιατί είμαι στην ειδικότητα των γραφικών τεχνών/γραφιστική. Παντού ακούω και βλέπω ότι η μόνη ειδικότητα που δεν μπορεί να δηλώσει τις στρατιωτικές σχολές είναι η δική μου. :mad: από την άλλη έχω μερικά άτομα να μου λένε ότι μπορώ να δηλώσω :/: Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω να βοηθήσει; Είμαι μπερδεμένη και αγχωμένη. :hmm: Συγγνώμη αν σας κούρασα! :D:loltooth:

Απο την ειδικοτητα σου,μονο αστυφυλακων,μπορεις να δηλωσεις..Στρατιωτικες,δεν εχει...:(
Το μονο που μπορεις να κανεις,ειναι να περιμενεις να δωσεις του χρονου,ωστε ως αποφοιτη,να μπορεις να δωσεις με αλλη ειδικοτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Αν καποιος δεν ειναι καλος στα θετικα και θελει να παει ΕΠΑΛ ειδικοτητα Οικονομικων, θα μπορεσει να ανταπεξελθει? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Έχω γνωστή η οποία δεν είναι καλή στα μαθηματικά του γυμνασίου αλλά από πρώτη λυκείου πήγε ΕΠΑΛ και φέτος στη δευτέρα που είχαν τα μαθηματικά της ειδικότητας λέει ότι ήταν πολύ απλά και δεν χρειάζονταν γνώσεις προηγούμενων χρόνων..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top