Πιστεύετε στο Θεό;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 360)
  • Ναι

    Ψήφοι: 186 51.7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 174 48.3%

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Και γιατί ρε φίλε η δική σου η θρησκεία να είναι η αληθινή και των ισλαμιστών να μην είναι. Δηλαδή εσένα ποιος στο είπε ότι πιστεύεις στον αληθινό θεό?Ο θεός ο ίδιος? Και τι πάει να πει ''γράφτηκαν μετά''...και? :confused:
και ποιος Θεος θελει να σκοτωνονται αυτοι που δεν πιστευουν σαυτον???ποιος θελει να σκοτωσει το δημιουργημα του επειδη ειναι απιστο??εγω πιστευω οτι πιστευω στον Αληθινο Θεο..γιατι αυτος φανερωθηκε..και να μην τον ειδα τοτε το νιωθω μεσα μου..μου το μαρτυρουν τα εκατομμυρια των μαρτυρων που θυσιαστηκαν για αυτον με χαρα...δεν ηταν τοσο εξυπνοι οσο εσυ..ηξεραν λιγοτερα απο εσενα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Κανείς τότε δεν μίλησε για σταύρωση (το 1000 π.Χ). Και όπως είπα και στο προηγούμενό μου ποστ οι άνθρωποι έψαχναν για απαντήσεις, όταν ένα παιδάκι έχει απορίες ποιον ρωτάει? τους γονείς του, όταν ένα σμήνος ανθρώπων που γονείς είναι οι εαυτοί του καθενός έχει υπαρξιακές απορίες ποιον ρωτάει? ΚΑΝΕΝΑΝ. Πρέπει να βρει απάντηση, και αν δεν βρει, να δημιουργήσει μία.
Επίσης για το θέμα της Αγίας Γραφής, πιστεύει κανείς όντως από εδώ ότι υπήρχε άνθρωπος που περπάτησε στο νερό? Ότι κάποιον τον έβαλαν στην φωτιά και δεν καιγόταν και ο ιδρώτας του έσβηνε την φωτιά?
Όπως είπα, καλές είναι οι ιδεολογίες αλλά να μην το παρακάνουμε... Επίσης η Αγία Γραφή είναι μια συλλογή από αποσπάσματα, δεν ξέρουμε ποιος την σύνθεσε και γιατί.
Και όντως, ο άνθρωπος θέλει αποδείξεις, δεν μπορεί να μου έρθει και να μου πει μια μέρα ένας ότι έκοψε το κεφάλι του και μετά το ξανακόλλησε και να περιμένει να τον πιστέψω:confused:

Ναι..υπαρχω που πιστευω σε ολα αυτα τα θαυματα....δεν ερευνω πως και γιατι εγιναν..αλλα πιστευω πως πραγματοποιηθηκαν...και παντα θα το πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
και ποιος Θεος θελει να σκοτωνονται αυτοι που δεν πιστευουν σαυτον???ποιος θελει να σκοτωσει το δημιουργημα του επειδη ειναι απιστο??εγω πιστευω οτι πιστευω στον Αληθινο Θεο..γιατι αυτος φανερωθηκε..και να μην τον ειδα τοτε το νιωθω μεσα μου..μου το μαρτυρουν τα εκατομμυρια των μαρτυρων που θυσιαστηκαν για αυτον με χαρα...δεν ηταν τοσο εξυπνοι οσο εσυ..ηξεραν λιγοτερα απο εσενα.....

Και ο δικός σου το ίδιο κάνει. Μπορεί όχι τώρα αλλά μετά κατα την κρίση μια χαρά θα ρίξει τους άπιστους στην κόλαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν μπορείς να συγκρίνεις αυτά τα δύο. Υπάρχουν αποδείξεις ότι αυτοί οι δύο πόλεμοι έγιναν ενώ για αυτά που λέει η Αγία Γραφή δεν υπάρχει καμία άλλη απόδειξη.
Δεν υπαρχει?επειδη δεν τα διαβαζεις εσυ?η ιδια η Αγια Γραφη ειναι η αποδειξη και αν δεν σου φτανει υπαρχουν και εγγραφα των ιστορικων της εποχης για το προσωπο του Χριστου και αν δεν σου φτανουν αυτα το τεραστιο πληθος των μαρτυρων που δινουν μεχρι σημερα την ζωη τους για τον Χριστο το αποδεικνυουν..αν δεν σου φτανουν ουτε αυτα..τι να κανω..μαλλον δεν θες να πιστεψεις!

Και ο δικός σου το ίδιο κάνει. Μπορεί όχι τώρα αλλά μετά κατα την κρίση μια χαρά θα ρίξει τους άπιστους στην κόλαση.
οι ιδιοι οι ανθρωποι φταιμε για το που θα παμε...οι πραξεις μας..απο εμας εξαρταται..ο Θεος ολους μαζι του μας θελει..εσυ αν κανεις κατι πολυ κακο και μετα το μετανιωσεις θα νιωθεις τυψεις..ε αυτο ειναι κολαση..ο ιδιος ο ανθρωπος πεφτει μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν υπαρχει?επειδη δεν τα διαβαζεις εσυ?η ιδια η Αγια Γραφη ειναι η αποδειξη και αν δεν σου φτανει υπαρχουν και εγγραφα των ιστορικων της εποχης για το προσωπο του Χριστου και αν δεν σου φτανουν αυτα το τεραστιο πληθος των μαρτυρων που δινουν μεχρι σημερα την ζωη τους για τον Χριστο το αποδεικνυουν..αν δεν σου φτανουν ουτε αυτα..τι να κανω..μαλλον δεν θες να πιστεψεις!

Ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο πρόσωπο. Η πράξεις του δεν είναι.

οι ιδιοι οι ανθρωποι φταιμε για το που θα παμε...οι πραξεις μας..απο εμας εξαρταται..ο Θεος ολους μαζι του μας θελει..εσυ αν κανεις κατι πολυ κακο και μετα το μετανιωσεις θα νιωθεις τυψεις..ε αυτο ειναι κολαση..ο ιδιος ο ανθρωπος πεφτει μεσα!

Αν το μετανιώσω και πιστεύω σε αυτόν θα κερδίσω μια θέση στον παράδεισο αν όμως δεν πιστεύω σε αυτόν και μετανιώσω δεν υπάρχει θέση για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
και ποιος Θεος θελει να σκοτωνονται αυτοι που δεν πιστευουν σαυτον???ποιος θελει να σκοτωσει το δημιουργημα του επειδη ειναι απιστο??εγω πιστευω οτι πιστευω στον Αληθινο Θεο..γιατι αυτος φανερωθηκε..και να μην τον ειδα τοτε το νιωθω μεσα μου..μου το μαρτυρουν τα εκατομμυρια των μαρτυρων που θυσιαστηκαν για αυτον με χαρα...δεν ηταν τοσο εξυπνοι οσο εσυ..ηξεραν λιγοτερα απο εσενα.....
Απ'την ισλαμιστική πλευρά λοιπόν. Ποιος θεός θέλει να σκοτώσει το δημιούργημά του? Ο θεός ο οποίος βλέπει το δημιούργημά του στο οποίο έχει δώσει τα πάντα, να πιστεύει σε έναν άλλο ψεύτικο θεό και να αγνοεί τον πραγματικό. Σε τελική ανάλυση το σκότωμα είναι μια μορφή τιμωρίας και τιμωρίες υπάρχουν και στον χριστιανισμό (στην μετά θάνατο ζωή)...Ή μήπως δεν έχεις ακούσει για την κόλαση...Ποιος λοιπόν θεός θα τιμωρούσε το δημιούργημά του, το ''παιδί'' του και θα το έστελνε να καίγεται στην κόλαση...Εεε?
Όσο για το τι νιώθεις ας μη αναλύσουμε τα περί ψευδαισθήσεων και αυταπατών γιατί δε θα τελειώσουμε ποτέ. (υπήρξα και εγώ πιστός κάποτε, ξέρω από ψευδαισθήσεις)...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο πρόσωπο. Η πράξεις του δεν είναι.



Αν το μετανιώσω και πιστεύω σε αυτόν θα κερδίσω μια θέση στον παράδεισο αν όμως δεν πιστεύω σε αυτόν και μετανιώσω δεν υπάρχει θέση για εμένα.

Υπαρχει πληθος μαρτυριων και για τις πραξεις του...τωρα το αν καποιος πιστευει σε αυτες η οχι ειναι δικη του υποθεση...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο πρόσωπο. Η πράξεις του δεν είναι.
Εμ πως να αποδειχθουν οι πραξεις του...αφου ξεπερνουν την ανθρωπινη λογικη..και εξαλλου αυτες αποτελουν την βαση της πιστης....η Ανασταση...αν ηταν ετσι ολοι ανεξαιρετως θα πιστευαν εξαναγκαστικα...ενω ο καθενας πρεπει να πιστεψει απο μονος του..να βρει το σωστο δρομο...τεσπα...παω να φαω τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο πρόσωπο. Η πράξεις του δεν είναι.

Btw, επειδή συνεχώς λέγεται ότι ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο ότι υπήρξε, χωρίς να το αμφισβητώ, θα ήθελα, αν γίνεται, να μας παραθέσεις την πηγή από το ιστορικό βιβλίο που εσύ διάβασες και αναφέρεται αυτό που ισχυρίζεσαι.

Θέλω, δηλαδή, να δω αν ο ίδιος το διάβασες, ή, απλώς, αναμασάς πληροφορίες...

Αν ισχύει το δεύτερο, δε μπορούμε να δώσουμε βάση σε όσα γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο πρόσωπο. Η πράξεις του δεν είναι.



Αν το μετανιώσω και πιστεύω σε αυτόν θα κερδίσω μια θέση στον παράδεισο αν όμως δεν πιστεύω σε αυτόν και μετανιώσω δεν υπάρχει θέση για εμένα.
Καταρχας ο Χριστος δεν θα μας ρωτησει αν πιστευουμε σε αυτον ή οχι..συμφωνα με το ευαγγελιο της μελλουσας κρισης..αλλα να αγαπησαμε το συνανθρωπο μας,αν καναμε καλα εργα....αν νικησαμε τα παθη μας και δεν υποδουλωθηκαμε σε αυτα......τι να λεει να πιστευεις σε αυτον και να μην κανεις τιποτα απο αυτα που διδαξε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εμ πως να αποδειχθουν οι πραξεις του...αφου ξεπερνουν την ανθρωπινη λογικη..και εξαλλου αυτες αποτελουν την βαση της πιστης....η Ανασταση...αν ηταν ετσι ολοι ανεξαιρετως θα πιστευαν εξαναγκαστικα...ενω ο καθενας πρεπει να πιστεψει απο μονος του..να βρει το σωστο δρομο...τεσπα...παω να φαω τωρα :P

Άρα καταλήγουμε πάλι απο εκεί που ξεκινήσαμε. Η Θρησκεία απαιτεί πίστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
οι ιδιοι οι ανθρωποι φταιμε για το που θα παμε...οι πραξεις μας..απο εμας εξαρταται..ο Θεος ολους μαζι του μας θελει..εσυ αν κανεις κατι πολυ κακο και μετα το μετανιωσεις θα νιωθεις τυψεις..ε αυτο ειναι κολαση..ο ιδιος ο ανθρωπος πεφτει μεσα!
Ε τότε οι ίδιοι άνθρωποι δε φταίμε αν δεν πιστέψουμε στον ισλαμικό θεό και δε σκοτώσουμε για χάρη του και δε κάνουμε το θέλημά του? Ο ισλαμικός θεός δηλαδή δε μας θέλει όλους κοντά του?
Και εγώ τώρα δε πιστεύω στο θεό κάτι που θεωρείται αμαρτία για τη θρησκεία σας, άρα υποτίθεται πως θα νιώθω τύψεις στην κόλαση γι'αυτό? Αυτό είναι όλο και όλο η κόλαση σας? χαχαχα ωραία δεν έχω να φοβάμαι τίποτα χαχαχαχ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
H κόλαση είναι το να ζεις μακριά από τον θεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
και ποιος Θεος θελει να σκοτωνονται αυτοι που δεν πιστευουν σαυτον???ποιος θελει να σκοτωσει το δημιουργημα του επειδη ειναι απιστο??

Όποιος θυσιάζει σε άλλους θεούς, εκτός απ'τον Κύριο και μόνο, θα τιμωρείται με θάνατο. (Έξοδος 22:19)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Btw, επειδή συνεχώς λέγεται ότι ο Χριστός είναι ιστορικά αποδεδειγμένο ότι υπήρξε, χωρίς να το αμφισβητώ, θα ήθελα, αν γίνεται, να μας παραθέσεις την πηγή από το ιστορικό βιβλίο που εσύ διάβασες και αναφέρεται αυτό που ισχυρίζεσαι.

Θέλω, δηλαδή, να δω αν ο ίδιος το διάβασες, ή, απλώς, αναμασάς πληροφορίες...

Αν ισχύει το δεύτερο, δε μπορούμε να δώσουμε βάση σε όσα γράφεις.

Απο αυτό το άρθρο της wikipedia και απο ένα ντοκιμαντερ του National Geographic που είχα παρακολουθήσει πριν χρόνια. Για να σε προλάβω, ναι όλες αυτές οι πηγές αναφέρουν πως αρκέτοι ιστορικοί θεωρούν ότι αυτά τα εξοχριστιανικά κείμενα είναι ανεπαρκή. Επίσης μπορείς ελεύθερα να αμφησβητείς τα λεγομενά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Black

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris Black αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
H κόλαση είναι το να ζεις μακριά από τον θεό.
Με τέτοιο θεό που έχετε να τη χαίρεστε τη συντροφιά του... Εγώ προσωπικά αν υπάρχει παράδεισος ή κόλαση, προτιμώ να είμαι στην κόλαση και διαόλια με σφυριά να μου βαράνε τα @ρχίδι@ μέχρι την αιωνιότητα παρά να είμαι κοντά στο μεγαλύτερο σαδιστικό κάθαρμα στην ιστορία όλου του κόσμου, τον θεό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Tsig

Νεοφερμένος

Ο Kostas Tsig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Όποιος θυσιάζει σε άλλους θεούς, εκτός απ'τον Κύριο και μόνο, θα τιμωρείται με θάνατο. (Έξοδος 22:19)
εγραψα ακριβως στο google Έξοδος 22:19 και μου εβγαλε-Οστις συνευρεθη με κτηνος, θελει εξαπαντος θανατωθη!...αυτο το θελει δηλωνει μαλλον οτι ο ιδιος με την μαλακια που κανει θελει να πεθανει πνευματικα και σωματικα..δηλαδη να παει στην κολαση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
@ Kostas Tsig
Γνωρίζω ότι έγινε ο 1ος και ο 2ος παγκόσμιος πόλεμος για 2 λόγους:
1) Η λογική μου μου το επιτρέπει
2) Υπάρχει ένα πλήθος ανθρώπων (μεσα σε αυτούς και οι παππούδες μου) που το επικυρώνουν

Για τους υπόλοιπους: Η θρησκεία απαιτεί θυσίες και έλλειψη λογικής συνείδησης. Δεν μπορείς να περιμένεις από έναν Θεό που προασπίζει την ειρήνη, την φιλία και την αδερφότητα να επιτρέπει να γίνονται καθημερινά πόλεμοι και σφαγές. Αν το περιμένεις και λες ότι όλα αυτά είναι δοκιμασίες του Θεού τότε ο Θεός δεν είναι ούτε ειρηνόφιλος, ούτε φιλέσπλαχνος καθώς το ένα αναιρεί το άλλο, δεν ξέρω αμα με πιάνετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Με τέτοιο θεό που έχετε να τη χαίρεστε τη συντροφιά του... Εγώ προσωπικά αν υπάρχει παράδεισος ή κόλαση, προτιμώ να είμαι στην κόλαση και διαόλια με σφυριά να μου βαράνε τα @ρχίδι@ μέχρι την αιωνιότητα παρά να είμαι κοντά στο μεγαλύτερο σαδιστικό κάθαρμα στην ιστορία όλου του κόσμου, τον θεό σου...

Σε παρακαλω πολυ να σεβαστεις την πιστη μας!Ακους εκει μεγαλυτερο σαδιστικο καθαρμα..........δηλαδη ελεος!!!Οπως εμεις σεβομαστε το γεγονος οτι δεν πιστευεις και δεν σε κρινουμε απαιτουμε να κανεις το ιδιο και να μην μιλας ετσι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Η κόλαση και ο παράδεισος δεν είναι τίποτα άλλο παρά ο τρόπος ζωής μας. Κοντά στο θεό είσαι όταν κάνει καλές πράξεις, ενώ απομακρύνεσαι από αυτόν όταν κάνεις κακές πράξεις. Η κόλαση δεν είναι ο τόπος που οι άνθρωποι θα βασανίζονται, επειδή δεν πίστεψαν στον θεό. Ο θεός αγαπάει όλους τους ανθρώπους σαν καλός πατέρας και είναι στοργικός, αλλά και αυστηρός μαζί τους κάποιες φορές.

Τέσπα. Δεν έχει νόημα να συζητώ με άγνωστους για τον θεό. :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top