Πενθήμερη εκδρομή από την Γραμματεία Νέας Γενιάς

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
παιδιά κι εμένα μου είχε προταθεί αυτό το ταξίδι γύρω στο νοέμβριο την περασμένη χρονιά (γ' λυκείου για μένα) αλλά δεν πήγα η ηλίθια ...νόμιζα βλέπετε ότι δε θα περνούσα το ζώον αν έχανα 5 μέρες διάβασμα, ενώ όλοι οι καθηγητές με συμβούλευαν να πάω (λες και ήθελαν το κακό μου). Η πλάκα είναι ότι δεν πήγα για να συμμετάσχω στην πενθήμερη του σχολείου (για να μη χάσω δλδ 10 ολόκληρες μέρες) η οποία τελικά -τι πρωτότυπο!- ποτέ δεν έγινε. Γι' αυτό σας συμβουλεύω μην ακολουθήσετε το παράδειγμά μου...ακόμα το μετανιώνω!!! Όποιος θέλει ειλικρινά να διαβάσει για το πανεπιστήμιο θα το κάνει (έστω και πλην μιας βδομαδούλας....έλεος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
παιδιά κι εμένα μου είχε προταθεί αυτό το ταξίδι γύρω στο νοέμβριο την περασμένη χρονιά (γ' λυκείου για μένα) αλλά δεν πήγα η ηλίθια ...νόμιζα βλέπετε ότι δε θα περνούσα το ζώον αν έχανα 5 μέρες διάβασμα, ενώ όλοι οι καθηγητές με συμβούλευαν να πάω (λες και ήθελαν το κακό μου). Η πλάκα είναι ότι δεν πήγα για να συμμετάσχω στην πενθήμερη του σχολείου (για να μη χάσω δλδ 10 ολόκληρες μέρες) η οποία τελικά -τι πρωτότυπο!- ποτέ δεν έγινε. Γι' αυτό σας συμβουλεύω μην ακολουθήσετε το παράδειγμά μου...ακόμα το μετανιώνω!!! Όποιος θέλει ειλικρινά να διαβάσει για το πανεπιστήμιο θα το κάνει (έστω και πλην μιας βδομαδούλας....έλεος)
Συμφωνώ! Πάντως και από παιδιά πο πήγαν και σε αυτήν την εκδρομή και στην πενθήμερη του σχολείου είπαν ότι μπορεί μεν να πέρασαν καλά στην του σχολείου, αλλά η εκδρομή με τη νέα γενιά είναι κάτι το διαφορετικό, μια ξεχωριστή εμπειρία...
Κι ellaki εντάξει δεν έγινε κια τίποτα σπουδαίο, θα τα γνωρίσεις τα παιδιά που πήγανε στο πανεπιστήμιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδια θα ειμαι και εγω στο ταξιδι.Αλλα δεν ξερω σε ποια πολη θα παω.Μπορω να το γνωριζω απο καπου?Παντως ειμαι απο το νομο Ιωαννινων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANNE

Νεοφερμένος

Η ANNE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγω ειχα παει περυσι στο λονδινο με τη γγνγ!την πολη οπου θα πασ θα τη μαθεισ λιγεσ μερεσ πριν το ταξιδι απο το ταξιδιωτικο πρακτορειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Παιδιά εγώ το μετάνιωσα τώρα που δήλωσα ότι θα πάω, και θέλω να "ξεδηλώσω"... Γίνεται?
Βασικά έχω αγχωθεί λίγο με τα μαθήματα γιατί όσο να 'ναι, 5 μέρες είναι αυτές, και είναι και 3 εργάσιμες, οπότε θα χάσω πολλά φροντιστήρια τα οποία δεν ξέρω πότε θα αναπληρώσω. Και φοβάμαι μήπως πιεστώ υπερβολικά μετά... Σίγουρα θα είναι μια αξέχαστη εμπειρία, αλλά δεν είναι πολλές 5 μέρες?
Επίσης, είναι και το ότι δε θα ξέρω κανένα και δε θα αισθάνομαι και πολύ άνετα... Και επίσης τώρα με τη νέα γρίπη, τα ταξίδια αυτά δεν είναι λίγο επικινδυνα? Ειδικά αν μας στείλουν κανένα Λονδίνο...

Από 'δω θα πάει κανείς?

Όσοι πήγατε προηγούμενες χρονιές, πώς τα βγάλατε πέρα με τα μαθήματα που χάσατε στα φροντιστήρια και το σχολείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Παιδιά εγώ το μετάνιωσα τώρα που δήλωσα ότι θα πάω, και θέλω να "ξεδηλώσω"... Γίνεται?
Βασικά έχω αγχωθεί λίγο με τα μαθήματα γιατί όσο να 'ναι, 5 μέρες είναι αυτές, και είναι και 3 εργάσιμες, οπότε θα χάσω πολλά φροντιστήρια τα οποία δεν ξέρω πότε θα αναπληρώσω. Και φοβάμαι μήπως πιεστώ υπερβολικά μετά... Σίγουρα θα είναι μια αξέχαστη εμπειρία, αλλά δεν είναι πολλές 5 μέρες?
Επίσης, είναι και το ότι δε θα ξέρω κανένα και δε θα αισθάνομαι και πολύ άνετα... Και επίσης τώρα με τη νέα γρίπη, τα ταξίδια αυτά δεν είναι λίγο επικινδυνα? Ειδικά αν μας στείλουν κανένα Λονδίνο...

Από 'δω θα πάει κανείς?

Όσοι πήγατε προηγούμενες χρονιές, πώς τα βγάλατε πέρα με τα μαθήματα που χάσατε στα φροντιστήρια και το σχολείο?


ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ??????!!!!! Όχι, μην το χάσεις!!!!! Θα είναι αξέχαστη εμπειρία! Η εκδρομή είναι νωρίς, οπότε δε θα έχεις πρόβλημα με τα μαθήματα. Φυσικά θα έχεις λίγο περισσότερη πίεση μετά, αλλά η εμπειρία δεν αναπληρώνεται με τίποτα! Τώρα, όσο για τη γρίπη, ναι, υπάρχει μια ανησυχία, αλλά θα φοράτε σίγουρα μάσκες κτλ... άσε που και για τη γρίπη όλοι λένε ότι τα ΜΜΕ έσπειραν τον πανικό.
Η γνώμη μου είνια να πας. Όλη τη χρονία θα έχεις μόνο αυτές τις 5 μέρες που δε θα σε νοιάζουν καθόλου τα μαθήματα. Φυσικά εγώ την άποψή μου λεω...
(πήγα κι εγώ πέρυσι. Έχασα την παράδοση του Bolzano στα μαθηματικά αλλά το αναπλήρωσα μετά. Επίσης φέτος θα πάιε η αδερφή μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Παιδιά εγώ το μετάνιωσα τώρα που δήλωσα ότι θα πάω, και θέλω να "ξεδηλώσω"... Γίνεται?
Βασικά έχω αγχωθεί λίγο με τα μαθήματα γιατί όσο να 'ναι, 5 μέρες είναι αυτές, και είναι και 3 εργάσιμες, οπότε θα χάσω πολλά φροντιστήρια τα οποία δεν ξέρω πότε θα αναπληρώσω. Και φοβάμαι μήπως πιεστώ υπερβολικά μετά... Σίγουρα θα είναι μια αξέχαστη εμπειρία, αλλά δεν είναι πολλές 5 μέρες?
Επίσης, είναι και το ότι δε θα ξέρω κανένα και δε θα αισθάνομαι και πολύ άνετα... Και επίσης τώρα με τη νέα γρίπη, τα ταξίδια αυτά δεν είναι λίγο επικινδυνα? Ειδικά αν μας στείλουν κανένα Λονδίνο...

Από 'δω θα πάει κανείς?

Όσοι πήγατε προηγούμενες χρονιές, πώς τα βγάλατε πέρα με τα μαθήματα που χάσατε στα φροντιστήρια και το σχολείο?
ΝΑ ΠΑΣ!!!!!!!!!!5 μερες δεν ειναι τ ι π ο τ α.κ γω οπως εσυ σκεφτομουν περυσι αλλα δεν θα την αλλαζα αυτη την εκδρομη με τιποτα.εγω πηγα κ 7ημερη με το σχολειο κ ολα κ μια χαρα τα καταφερα.θα πιεστεις λιγο παραπανω αλλα στην τελικη αν διαβασεις μια ωρα παραπανω τη μερα απο το συνηθισμενο την υπολοιπη βδομαδα θα καλυψεις τα οποια κενα(κ σιγα τα κενα εδω που τα λεμε για 5 μερες)εχεις ποοολυ καιρο για διαβασμα κ πιστεψε με με σωστα προγραμματισμο ολα μπορεις να τα κανεις.
Εγω παντως σου λεω να πας χωρις καμια επιφυλαξη κ σου προτεινω να πας κ στην 5ημερη του σχολειου σουμε συστηματικο διαβασμα δεν νομιζω πως θα εχεις καποιο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
ΝΑ ΠΑΣ!!!!!!!!!!5 μερες δεν ειναι τ ι π ο τ α.κ γω οπως εσυ σκεφτομουν περυσι αλλα δεν θα την αλλαζα αυτη την εκδρομη με τιποτα.εγω πηγα κ 7ημερη με το σχολειο κ ολα κ μια χαρα τα καταφερα.θα πιεστεις λιγο παραπανω αλλα στην τελικη αν διαβασεις μια ωρα παραπανω τη μερα απο το συνηθισμενο την υπολοιπη βδομαδα θα καλυψεις τα οποια κενα(κ σιγα τα κενα εδω που τα λεμε για 5 μερες)εχεις ποοολυ καιρο για διαβασμα κ πιστεψε με με σωστα προγραμματισμο ολα μπορεις να τα κανεις.
Εγω παντως σου λεω να πας χωρις καμια επιφυλαξη κ σου προτεινω να πας κ στην 5ημερη του σχολειου σουμε συστηματικο διαβασμα δεν νομιζω πως θα εχεις καποιο προβλημα.

Οι γονείς μου δεν έχουν πρόβλημα να πάω, αλλά μου είπαν ότι όταν θα γυρίσω, να μην αρχίσω να γκρινιάζω και να κλαίγομαι "αχ δεν προλαβαίνω, και τι θα κάνω"΄.
Ωχ, δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν έχω πρόβλημα για το διάβασμα που θα ρίξω αλλά μη μείνω και πολύ πίσω. Αυτό είναι το θέμα... Τέλοσπάντων... Μάλλον θα αναθεωρήσω, θα δω...
Ελπίζω να μη μας στείλουν Λονδίνο ή Παρίσι, τώρα με τη γρίπη... Ας μας στείλουν Βέλγιο καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Οι γονείς μου δεν έχουν πρόβλημα να πάω, αλλά μου είπαν ότι όταν θα γυρίσω, να μην αρχίσω να γκρινιάζω και να κλαίγομαι "αχ δεν προλαβαίνω, και τι θα κάνω"΄.
Ωχ, δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν έχω πρόβλημα για το διάβασμα που θα ρίξω αλλά μη μείνω και πολύ πίσω. Αυτό είναι το θέμα... Τέλοσπάντων... Μάλλον θα αναθεωρήσω, θα δω...
Ελπίζω να μη μας στείλουν Λονδίνο ή Παρίσι, τώρα με τη γρίπη... Ας μας στείλουν Βέλγιο καλύτερα.
να πας.οτι καλυτερο,απο πλευρας ψυχαγωγιας,εχει το λυκειο.τετοια πραγματα δεν πρεπει να χανονται,μπορεις να αναβαλεις για λιγο το διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Επίσης, είναι και το ότι δε θα ξέρω κανένα και δε θα αισθάνομαι και πολύ άνετα... Και επίσης τώρα με τη νέα γρίπη, τα ταξίδια αυτά δεν είναι λίγο επικινδυνα? Ειδικά αν μας στείλουν κανένα Λονδίνο...

αυτά που λενε με την γριπη ειναι μπουρδες..μην ακουτε κανεναν, βεβαια υπαρχει η ανησυχια αλλα δεν ειναι τιποτα μια γριπη ΕΛΕΟΣΣΣΣ!!!!!!!! εγω φετος πηγα τσεχια , ισπανια και οι περισσοτεροι δεν ξερουν τι ειναι η γριπη αυτη ουτε την εχουν ακουσει... ΜΟΝΟ εμεις οι Ελληνες εχουμε πανικοβληθει. Σου λεω Ισπανια πηγα, φαντασου που εκει γινεται της τρελης, και απο μεξικο ειχε κοσμο και γυρισα μια χαρα σπιτι μου και περασα ΤΕΛΕΙΑ!!! Την γριπη επομενως μην την σκεφτεσαι καθολου δεν ειναι τιποτα!!! ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ερώτηση: Είμαι πρώτη στο σχολείο από βαθμούς, αλλά αν ισχύει αυτό που λέτε περί ενός αριστούχου ανά νομό, μάλλον δεν έχω ελπίδες (Θεσσαλονίκη-> Μαντουλίδης, Ελληνικό κολλέγιο, και δε συμμαζεύεται). Εν πάση περιπτώσει, πρέπει να κάνω κάτι εγώ ή το σχολείο μου, ή αν γινόταν κάτι θα υπήρχε ενημέρωση από τη διεύθυνση; Μήπως είναι κιόλας λίγο αργά για να το σκέφτομαι αυτό τώρα; Αν και εγώ είχα βάλει σε επιφυλακή το σχολείο μου γι' αυτό το θέμα ήδη πριν τις περσινές εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η ενημέρωση γι αυτήν την εκδρομή έρχεται ταχυδρομικά σπίτι ή στο σχολείο σας. Και δεν χρειάζεται να κάνετε τίποτα εσείς. Παίρνουν λίγα παιδιά και βάση του βαθμού στη Β Λυκείου. Πάντως σε όσους τύχει να πάτε. Εμένα πέρσι μου έστειλαν πρόσκληση και η χαζή δεν πήγα και στη θέση μου πήγε ο κολλητός μου (είχαμε τον ίδιο βαθμό απλά εγώ είχα μεγαλύτερο βαθμό σε προηγούμενες τάξεις και προηγούμουν). Τέλως πάντων από όσα έμαθα πέρασε τέλεια και έκανε ένα σωρό φίλους που μιλάνε ακόμη και εγώ το χιλιομετάνιωσα που αρνήθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ο κολλητός σου πού πήγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ναι και πέρασε τέλεια! Ανεπανάληπτη εμπειρία π ότι κατάλαβα! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Πού πήγε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Παιδιά είχα πάει και εγώ πέρυσι στη Βιέννη , με το ίδιο πρόγραμμα.
'Ηταν απλά γαμάτα!! Θα γνωρίσετε και άλλα παιδιά , που πιθανότατα θα είστε και μαζί φοιτητές.
-(Διότι το 95% από τα παιδιά που ήμασταν στη Βιέννη από ότι ξέρω, πήγαμε Πολυτενχικές και Ιατρικές σχολές)- :D:D Και φυσικά κρατάμε ακόμα επαφές.

Μην αφήσετε τα μαθήματα να σας εμποδίσουν από το να πάτε. 'Οσοι το κάναμε πέρυσι, μια χαρά γράψαμε. (Εγώ μετά δεν πήγα 5ήμερη, και δεν το μετανιώνω για πολλούς λόγους-άλλο θέμα όμως αυτό)

Από την άλλη σε όποια πόλη και να πάτε θα είναι μεγάλο κέρδος για εσάς,ειδικά όσοι δεν έχετε πάει έξω!!! Διότι ΑΛΛΟ μια πόλη του εξωτερικού όπως Βιέννη (ναι εκεί πήγα είπαμε!:D) , Παρίσι, Λονδίνο κτλ , και άλλο πχ Ρόδος. Άμα βέβαια γουστάρετε σκυλάδικα τσιφτετέλια και δήθεν νυχτερινή ζωή, καλύτερα να μην πάτε. Αλίμονο, από αυτό το ταξίδι θα κερδίσετε πολλά ΠΟΛΛΑ περισσότερα από όσα μπορούν να συνειδητοποιήσουν τα άτομα που πάνε πενταήμερη για τον προαναφερθείσα λόγο!!! Αλλά ας μην το συνεχίσω το παραπάνω εε?

Κάτι ακόμα.ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ είχα έναν φόβο, ότι θα είμαι με φύτουλες που θα λένε για το τι ασκήσεις έλυσαν, που θα έχουν πάρει βιβλία μαζί τους κτλ. Εγώ , αν και καλός μαθητής - σύμφωνα με τα στάνταρ που θέλουν τα σχολεία μας- (αυτό δεν το είπα για να παινευτώ) ποτέ δεν ήμουν " φύτουλας" Τελικά, συνάντησα τέτοια άτομα, που όχι μόνο επιβεβαίωσαν τους φόβους μου, αλλά με άγχωσαν κιόλας.
Πχ " Που είσαι στα μαθηματικά?" " Ααααα είμαι στην 345ή επανάληψη της ύλης!!!! Αύριο αρχίζω την 346ή!! )"
Απλά αγνοήστε τα , άμα σας τα πουν! (αυτά ανήκουν σε άλλο κεφάλαιο, αυτό που λέει " προετοιμασία πανελληνίων από την γ' δημοτικού)

ΑΛΛΑ!! Συνάντησα επίσης ενδιαφέροντα άτομα, που "κουβαλούσαμε" τα ίδια μυαλά , που κάναμε πλάκες μαζί, ανταλλάξαμε ιδέες, κτλ συναντηθήκαμε ξανά , και θα το κάνουμε πάλι σε λίγες μέρες ως φοιτητές!! :D Αρκεί να είστε ανοιχτοί και να πάτε με καλή διάθεση εκεί! (άμα είναι να πάτε και να είστε χάλια, αφήστε το καλύτερα!)

ΤΟ μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα θέλετε να φύγετε!!!! ( Εμ, φεύγεις απο την ξενοδοχειάρα , στην φανταστική ευρωπαική πόλη που θα είσαι, για να έρθεις Στο Ελλάδα? δεν το νομίζω... (το "Στο" δεν είναι ορθογραφικό!)

Αυτά εν ολίγοις. Τι εν ολίγοις?? σχεδόν έκθεση έγραψα..(όχι πανελλήνια έκθεση όμως!!! φιουυυυ)
ΜΕ συγχωρείτε για την φλυαρία μου, αλλά ξύπνησαν μνήμες! (είχα γράψει και εγώ εδώ πριν 1 χρόνο)

Αυτααααα...'Οποιος έχει καμιά απορία, ελεύθερος να ρωτήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δε συνάντησα κανένα φύτουλα. Τα παιδιά που κάναμε παρέα ήταν όλα φανταστικά παιδιά και ανήκουν στη 2η κατηγορία του Konstadinus. Μάλιστα με τα περισσότερα παιδιά που κάναμε παρέα στη Ρώμη πλέον είμαστε στην ίδια σχολή και κάνουμε παρέα-κρατήσαμε επαφή όλο το χειμώνα μέσω κινητών, συναντήσεων κτλ και τώρα είμαστε (σχεδόν) φίλοι (το σχεδόν το έβαλα γιατία κόμα με τα παιδιά δεν γνωριστήκαμε εις βάθος, πάντως εγώ τους θεωρώ φίλους μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Παιδιά είχα πάει και εγώ πέρυσι στη Βιέννη , με το ίδιο πρόγραμμα.
'Ηταν απλά γαμάτα!! Θα γνωρίσετε και άλλα παιδιά , που πιθανότατα θα είστε και μαζί φοιτητές.
-(Διότι το 95% από τα παιδιά που ήμασταν στη Βιέννη από ότι ξέρω, πήγαμε Πολυτενχικές και Ιατρικές σχολές)- :D:D Και φυσικά κρατάμε ακόμα επαφές.

Μην αφήσετε τα μαθήματα να σας εμποδίσουν από το να πάτε. 'Οσοι το κάναμε πέρυσι, μια χαρά γράψαμε. (Εγώ μετά δεν πήγα 5ήμερη, και δεν το μετανιώνω για πολλούς λόγους-άλλο θέμα όμως αυτό)

Από την άλλη σε όποια πόλη και να πάτε θα είναι μεγάλο κέρδος για εσάς,ειδικά όσοι δεν έχετε πάει έξω!!! Διότι ΑΛΛΟ μια πόλη του εξωτερικού όπως Βιέννη (ναι εκεί πήγα είπαμε!:D) , Παρίσι, Λονδίνο κτλ , και άλλο πχ Ρόδος. Άμα βέβαια γουστάρετε σκυλάδικα τσιφτετέλια και δήθεν νυχτερινή ζωή, καλύτερα να μην πάτε. Αλίμονο, από αυτό το ταξίδι θα κερδίσετε πολλά ΠΟΛΛΑ περισσότερα από όσα μπορούν να συνειδητοποιήσουν τα άτομα που πάνε πενταήμερη για τον προαναφερθείσα λόγο!!! Αλλά ας μην το συνεχίσω το παραπάνω εε?

Κάτι ακόμα.ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγώ είχα έναν φόβο, ότι θα είμαι με φύτουλες που θα λένε για το τι ασκήσεις έλυσαν, που θα έχουν πάρει βιβλία μαζί τους κτλ. Εγώ , αν και καλός μαθητής - σύμφωνα με τα στάνταρ που θέλουν τα σχολεία μας- (αυτό δεν το είπα για να παινευτώ) ποτέ δεν ήμουν " φύτουλας" Τελικά, συνάντησα τέτοια άτομα, που όχι μόνο επιβεβαίωσαν τους φόβους μου, αλλά με άγχωσαν κιόλας.
Πχ " Που είσαι στα μαθηματικά?" " Ααααα είμαι στην 345ή επανάληψη της ύλης!!!! Αύριο αρχίζω την 346ή!! )"
Απλά αγνοήστε τα , άμα σας τα πουν! (αυτά ανήκουν σε άλλο κεφάλαιο, αυτό που λέει " προετοιμασία πανελληνίων από την γ' δημοτικού)

ΑΛΛΑ!! Συνάντησα επίσης ενδιαφέροντα άτομα, που "κουβαλούσαμε" τα ίδια μυαλά , που κάναμε πλάκες μαζί, ανταλλάξαμε ιδέες, κτλ συναντηθήκαμε ξανά , και θα το κάνουμε πάλι σε λίγες μέρες ως φοιτητές!! :D Αρκεί να είστε ανοιχτοί και να πάτε με καλή διάθεση εκεί! (άμα είναι να πάτε και να είστε χάλια, αφήστε το καλύτερα!)

ΤΟ μόνο αρνητικό είναι ότι δεν θα θέλετε να φύγετε!!!! ( Εμ, φεύγεις απο την ξενοδοχειάρα , στην φανταστική ευρωπαική πόλη που θα είσαι, για να έρθεις Στο Ελλάδα? δεν το νομίζω... (το "Στο" δεν είναι ορθογραφικό!)

Αυτά εν ολίγοις. Τι εν ολίγοις?? σχεδόν έκθεση έγραψα..(όχι πανελλήνια έκθεση όμως!!! φιουυυυ)
ΜΕ συγχωρείτε για την φλυαρία μου, αλλά ξύπνησαν μνήμες! (είχα γράψει και εγώ εδώ πριν 1 χρόνο)

Αυτααααα...'Οποιος έχει καμιά απορία, ελεύθερος να ρωτήσει!


Βρε τι ωραίο ποστ ήταν αυτό! Άλλαξα γνώμη, θα πάω τελικά... Μάλιστα ανυπομονώ!

Μια ερώτηση: Το πρόγραμμα τι ακριβώς περιλαμβάνει? Επισκέψεις σε μουσεία, συνάντηση με άλλους μαθητές, τι? Από διασκέδαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Βρε τι ωραίο ποστ ήταν αυτό! Άλλαξα γνώμη, θα πάω τελικά... Μάλιστα ανυπομονώ!

Μια ερώτηση: Το πρόγραμμα τι ακριβώς περιλαμβάνει? Επισκέψεις σε μουσεία, συνάντηση με άλλους μαθητές, τι? Από διασκέδαση?


Κυρίως ναι μουσεία, ή διάφορα άλλες τοποθεσίες για τις οποίες φημίζεται το μέρος που θα πάτε..Εμάς π.χ. μας πήγαν σε μουσεία, σε κάτι χλιδάτα παλάτια κάποιων αριστοκράτων , σπίτια κάποιων διασήμων προσωπικοτήτων (πήγαμε στου μοτσαρτ, του στράους κτλ)..
Και σε κάτι πανέμορφα πάρκα πήγαμε και εμάς αφήσανε αρκετές φορές μόνους μας για κανα 2ωρο στις πόλεις για να κάνουμε ψώνια, ή απλα βόλτα ή ότι άλλο θέλουμε...(αυτό έλεγε πάρα πολύ)
Τώρα τα βράδια (από τα 4 που έχουμε στην ουσία) βγήκαμε νομίζω τα 2 ή το 1 σε κάτι καφέ μπαρ.και όχι πολύ βράδυ...10-11 ήμασταν σπίτι αν θυμάμαι καλά.
Εκεί Το πρόβλημα είναι ότι ήμασταν 60 παιδιά (εκ των οποίων ,επειδή χωριστήκαμε περαιτέρω σε γκρουπάκια, ήξερα ούτε τους μισούς) και συνεπώς αν συμφωνούσαμε στο να βγούμε όλοι, δεν βγαίναμε....

ΑΛΛΛΑ, αυτό που κάναμε εμείς ήταν να κατεβαίνουμε όσα παιδια θέλαμε (καμιά 20ριά) στο μπαράκι που είχε κάτω το ξενοδοχείο (ξενοδοχείο τέλειο) και ξενυχτάγαμε εκεί. (Τώρα θυμήθηκα τον μπαρμαν, που μας είχε μάθει!! Είχε συμπαθητική φατσούλα)
Που λες εκεί πίναμε , παίζαμε χαρτιά (πάρε για καλό και κακό μαζί σου) , παίζαμε πιάνο (είχε ένα πιάνο κάτω!!!) και διάφορα άλλα πράγματα..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top