Πεδία, κατευθύνσεις - επαγγέλματα & μαθήματα βαρύτητας

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σε ένα βιβλιαράκι που έχω λέει ότι μπορείς να δηλώσεις και από τα αλλα πεδια.Για να υπολογίσεις τα μόρια σου στα "κλειστά" πεδια κανεις τα εξής:


  • Προσθέτεις τους βαθμούς σου.
  • Διαιρείς με τον αριθμό των μαθημάτων.
  • Πολλαπλασιάζεις επί 8.
Τώρα κατά ποσο ισχύει ακόμα δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Συμπλήρωσε το συνημμένο excelόφυλλο και δες τα μόριά σου σε κάθε πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • moria.xls
    53 KB · Εμφανίσεις: 104

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
αλλά αν δεν έχω αρκετά μόρια για Ιατρικές κτλ. δε θα έχω ούτε για πολυτεχνεία

Το ενα δεν συνεπαγεται το αλλο...το 3ο πεδιο(ιατρικες) εχει αλλα μαθηματα βαρυτητας...αν δεν κανω λαθος βιολογια!το 4ο(πολυτεχνεια) εχει τα μαθηματικα και τη φυσικη κατ!καθε μαθημα βαρυτητας επηρεαζει τη βαθμολογια στο αντιστοιχο πεδιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flower princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Flower princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Το ενα δεν συνεπαγεται το αλλο...το 3ο πεδιο(ιατρικες) εχει αλλα μαθηματα βαρυτητας...αν δεν κανω λαθος βιολογια!το 4ο(πολυτεχνεια) εχει τα μαθηματικα και τη φυσικη κατ!καθε μαθημα βαρυτητας επηρεαζει τη βαθμολογια στο αντιστοιχο πεδιο!
Δηλ. Επειδη εχω μαθημα επιλογης την βιολογια αν επιλεξω πχ.4ο πεδιο που εχει αλλα μαθηματα βαρυτητας.Τι θα γινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Δηλ. Επειδη εχω μαθημα επιλογης την βιολογια αν επιλεξω πχ.4ο πεδιο που εχει αλλα μαθηματα βαρυτητας.Τι θα γινει?

η βιολογια μετραται σαν απλο μαθημα...χωρις συντελεστη γιατι στο 4ο μεγαλυτερη βαρυτητα εχουν πρωτα τα μαθηματικα και μετα η φυσικη...!δηλ...ειναι πιθανο να εχεις 18800 μορια στις επιστημες υγειας...και 18500 στο 4ο πεδιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Για ευελπίδων συμφέρει απο θετική ή τεχνολογική κατεύθυνση τι πιστεύετε εσειίς παιδιά?Α και παρεπιπτώντως είμαι πολύ καλός σε φυσική μαθηματικά χημεία και βιολογία!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Αφού είσαι καλός σε αυτά πήγαινε θετική. Έχεις περισσότερες επιλογές. Εγώ το μετάνιωσα από μία άποψη που πήγα τεχνολογική γιατί αν ήμουν θετική, θα είχα πιάσει ΣΣΑΣ ιατρικό τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Απλώς παιδιά με ομοιοπολικούς δεσμούς δεν πολυασχολήθηκα φέτος γιατί τα περάσαμε γρήγορα λέτε να υπάρχει κάποιο αντίκτυπο στην Γ'λυκείου?
-----------------------------------------
Αφού είσαι καλός σε αυτά πήγαινε θετική. Έχεις περισσότερες επιλογές. Εγώ το μετάνιωσα από μία άποψη που πήγα τεχνολογική γιατί αν ήμουν θετική, θα είχα πιάσει ΣΣΑΣ ιατρικό τώρα...
Παναγιώτη αν επιτρέπεται πόσο μόρια έβγαλες από τεχνολογική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
~19000:D Σίγουρα δε θα ταν το ίδιο από θετική αλλά πιστεύω ότι δε θα έπεφτα πολύ μιας και είχα τις βάσεις, αφού στην β' λυκείου ήμουν θετική και εγώ. Η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν λίγο τη χημεία, οπότε είπα να πάω τεχνολογική μιας και μου άρεσε η ΑΕΠΠ. Από κει και πέρα είναι καθαρά δική σου επιλογή, αφού είσαι καλός δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε από θετική ούτε από τεχνο... Ειδικά για Ευελπίδων που δεν είναι πάρα πολύ υψηλή.:no1: Ό,τι και αν επιλέξεις καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
~19000:D Σίγουρα δε θα ταν το ίδιο από θετική αλλά πιστεύω ότι δε θα έπεφτα πολύ μιας και είχα τις βάσεις, αφού στην β' λυκείου ήμουν θετική και εγώ. Η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν λίγο τη χημεία, οπότε είπα να πάω τεχνολογική μιας και μου άρεσε η ΑΕΠΠ. Από κει και πέρα είναι καθαρά δική σου επιλογή, αφού είσαι καλός δεν θα έχεις πρόβλημα ούτε από θετική ούτε από τεχνο... Ειδικά για Ευελπίδων που δεν είναι πάρα πολύ υψηλή.:no1: Ό,τι και αν επιλέξεις καλή επιτυχία!
Σε ευχαριστώ πολύ να 'σαι καλά!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Είμαι θεωριτική κατεύθυνση και έχω πάρει μαθηματικά γενικής και αρχ.οικονομίας.Μπορώ να δηλώσω 4ο κ 5ο πεδίο??Ή 1ο αναγκαστικά και άλλο ένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1,2,4,5:) Aν και με το να δηλώσει 2,4 είναι κάπως βλακεία γιατί θα έχεις τεράστια κενά:)Συνολικά πρέπει να δηλώσει μόνο 2 πεδία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airbornegr

Νεοφερμένος

Ο Vaggelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος γι'αυτό?Δεν είναι βλακία γιατί πιάνω κάποιες σχολές που προτιμώ απο του 1ου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα έχεις κενά από τα μαθηματικά κατεύθυνση που δεν θα έχεις κάνει και θα βρεις παλούκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
απο θεωρητικη 4ο δεν μπορεις να δηλωσεις!!!με αοθ μπορεις να δηλωσεις και 5ο!!!αρα εσυ...1ο και 5ο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τι λες παιδί μου...Αφού έχει μαθηματικά γενικής μπορεί αλλά με απώλεια μορίων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
1ον το οτι εχει παρει ως μαθημα επιλογης τα μαθ γενικης δεν σημαινει οτι "ξεκλειδωνει" το 4ο πεδιο!2ον για να διαλεξεις το αοθ ως μαθημα επιλογης πρεπει υποχρεωτικα να παρεις και τα μαθ γεν ως 2ο μαθημα επιλογης!3ον εχεις δει εσυ κανενα απο θεωρητικη να πηγαινει σε επιστημες 4ου πεδιου??πολυτεχνειο πχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
1ον το οτι εχει παρει ως μαθημα επιλογης τα μαθ γενικης δεν σημαινει οτι "ξεκλειδωνει" το 4ο πεδιο!2ον για να διαλεξεις το αοθ ως μαθημα επιλογης πρεπει υποχρεωτικα να παρεις και τα μαθ γεν ως 2ο μαθημα επιλογης!3ον εχεις δει εσυ κανενα απο θεωρητικη να πηγαινει σε επιστημες 4ου πεδιου??πολυτεχνειο πχ?


1oν με μαθηματικά γενικής ξεκλειδώνεις 2 και 4
2ον δεν πα να πάρεις και ιστορία; μπορεις να το παρεις αλλα δεν ανοιγεις 5ο(Εξάλλου το λέει και το όνομα ότι είναι επιλογής
3ον μίλησα πρώτος από όλους για τα κενά...

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
1oν με μαθηματικά γενικής ξεκλειδώνεις 2 και 4
2ον δεν πα να πάρεις και ιστορία; μπορεις να το παρεις αλλα δεν ανοιγεις 5ο(Εξάλλου το λέει και το όνομα ότι είναι επιλογής
3ον μίλησα πρώτος από όλους για τα κενά...

:bye:

για το 1ο..εχεις δικιο
για το 2ο...οτι δηλ αοθ και μαθ γενικης πανε παζι ειναι σιγουρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μα μπορείς να το δώσεις απλά για να σου ανεβάσει το βαθμό αλλά δεν θα σου ανοίξει το 5ο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top