Πατριωτισμός

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι να λέω "είμαι Έλληνας", δεν με νοιάζει πια καθόλου γιατί όλα όσα κι αν έκαναν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, εμείς, εν έτει 2009, τους τα τρίβουμε στη μούρη με το χειρότερο τρόπο. Έτσι κι αλλιώς, αδιαφορώ για το παρόν και το μέλλον της Ελλάδας, καθώς σκοπεύω να την εγκαταλείψω οριστικά μετά τις σπουδές μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
γιατι να ειναι οι εκλεγμενοι πολιτικοι και οχι οι ιδιοι οι πολιτες;;

γιατι εγω βλεπω και τις προτασεις και τις αποφασεις πολιτικοι να τις κανουν σημερα!!
γιατι οι απλοι πολιτες δεν εχουν την γνωση που απαιτειται... καποιος που ειναι καθαριστης η καποιος που εχει μαγαζι και χιλια δυο αλλα δεν εχει τισ γνωσεις καποιου ανθρωπου με γνωση στο θεμα που στο κατω κατω εχει αλλους 50 απο πισω(μεταφορικα) να τον συμβουλευουν... Αν ηταν τοσο απλο ολοι πολιτικοι θα ημασταν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι λες και ο Αβραμόπουλος (τυχαίο παράδειγμα) έχει ιδέα απο Ιατρική.
Πως ακριβώς κρίνει τι λείπει απο τον τομέα της υγείας στη χώρα, πέρα απο τις τρανταχτές "δενέχουμεκρεβάτια" περιπτώσεις; Ακούει τους συμβούλους του; Τότε γιατί δεν είναι οι σύμβουλοι υπουργοί και είναι αυτός;

Είναι αστείο το πως μεταφέρονται υπουργοί απο το ένα υπουργείο στο άλλο. Τις αποφάσεις σε κάθε τομέα θα έπρεπε να τις παίρνουν άτομα σχετικά με αυτόν, όχι το συνονθύλευμα διάσπαρτων και ημιτελών γνώσεων που λέγεται "πολιτικός".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ναι λες και ο Αβραμόπουλος (τυχαίο παράδειγμα) έχει ιδέα απο Ιατρική.
Πως ακριβώς κρίνει τι λείπει απο τον τομέα της υγείας στη χώρα, πέρα απο τις τρανταχτές "δενέχουμεκρεβάτια" περιπτώσεις; Ακούει τους συμβούλους του; Τότε γιατί δεν είναι οι σύμβουλοι υπουργοί και είναι αυτός;

Είναι αστείο το πως μεταφέρονται υπουργοί απο το ένα υπουργείο στο άλλο. Τις αποφάσεις σε κάθε τομέα θα έπρεπε να τις παίρνουν άτομα σχετικά με αυτόν, όχι το συνονθύλευμα διάσπαρτων και ημιτελών γνώσεων που λέγεται "πολιτικός".

αυτοι πρεπει ν εχουν διοικητικες γνωσεις... Σε ολο τον κοσμο αν θες ν γινεις διοικητης σε νοσοκομειο σποθδαζεισ γιατροσ και μετα διοικιση για νοσοκομεια... Εδς απλα γινεσαι γλιφτης και μελος της εκαστοτε κυβερνησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
θα πρεπει να ειμαστε περηφανοι που ειμαστε ελληνες...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
θα πρεπει να ειμαστε περηφανοι που ειμαστε ελληνες...:no1:

Το ιδιο περιφανοι με το ημασταν Αλβανοι, Αγγλοι, Ισπανοι, Τουρκοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
εγω χαιρομαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι να λέω "είμαι Έλληνας", δεν με νοιάζει πια καθόλου γιατί όλα όσα κι αν έκαναν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι, εμείς, εν έτει 2009, τους τα τρίβουμε στη μούρη με το χειρότερο τρόπο. Έτσι κι αλλιώς, αδιαφορώ για το παρόν και το μέλλον της Ελλάδας, καθώς σκοπεύω να την εγκαταλείψω οριστικά μετά τις σπουδές μου...
αν οι περισσοτεροι ημασταν οπως εσυ,τοτε η χωρα δεν θα υπηρχε τωρα.ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθρωποι,οι οποιοι αγαπουν την χωρα στην οποια γεννηθηκαν.(δεν μιλαω μονο για την Ελλαδα σε αυτο,ο καθενας πρεπει να αγαπαει και να κανει εργα για την χωρα γεννησεως του)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τι το ιδιαίτερο προσδίδει το γεγονός της γέννησης στη χώρα στην οποία αυτή έγινε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
γιατι οι απλοι πολιτες δεν εχουν την γνωση που απαιτειται... καποιος που ειναι καθαριστης η καποιος που εχει μαγαζι και χιλια δυο αλλα δεν εχει τισ γνωσεις καποιου ανθρωπου με γνωση στο θεμα που στο κατω κατω εχει αλλους 50 απο πισω(μεταφορικα) να τον συμβουλευουν... Αν ηταν τοσο απλο ολοι πολιτικοι θα ημασταν :D
φίλε μου σου απάντησε ο anarki αλλά θα στο πώ και εγώ...τις προτάσεις πρέπει να τις κάνουν οι ειδικοί μας αρέσει δε μας αρέσει γιατί αυτοί ξέρουν καλύτερα από τον κάθε ένα τι πρέπει να γίνει και να σου πω και κάτι άλλο! πως θα μου άρεσε να ζω σε μία χώρα που με το που αλλάζει υπουργός αλλάζουν και τα ανότατα στελέχει?!Και δεν με ενοχλεί τοσο αυτό όσο το ότι αυτοί που αναλαμβάνουν τις θέσεις δεν ξέρουν απολύτος τίποτα. Ενδεικτικά θα αναφέρω ότι επί Π.Α.ΣΟ.Κ ο διοικιτής στο νοσοκομείο που δούλευε η μητέρα μου ήταν στρατιωτικός, με το που κέρδισε η ν.δ. τις εκλογές ήρθε ένας ο οποίος δεν ήξερε να ανοίγει τον υπολογιστή, το νοσοκομείο άλλαξε τόσους διοικιτές το νοσοκομείο όσοι και οι υπουργοί και ο τωρινός ούτε που πατάει το πόδι του στο νοσοκομείο.Ενα ενδεικτικό παράδειγμα για το πόσο λίγο νιάζονται και πόσα λίγα ξέρουν οι πολιτικοί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
αν οι περισσοτεροι ημασταν οπως εσυ,τοτε η χωρα δεν θα υπηρχε τωρα.ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθρωποι,οι οποιοι αγαπουν την χωρα στην οποια γεννηθηκαν.(δεν μιλαω μονο για την Ελλαδα σε αυτο,ο καθενας πρεπει να αγαπαει και να κανει εργα για την χωρα γεννησεως του)

Τι προσφέρει, και πού υπάρχει; Καλές συνθήκες ζωής ίσως; Ή καλή παιδεία; Πες μου μερικούς τομείς που πάνε καλά το 2009 στην Ελλάδα.

Μην χρησιμοποιείς σαν δικαιολογία τα έργα των προγόνων...
Ό,τι και αν έκαναν αυτοί, το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς για να συνεχίσουμε το έργο τους.

Για ποιο λόγο να αγαπώ την πατρίδα μου και να κάνω έργα γι' αυτήν; Εκείνη με βοήθησε; Θα με βοηθήσει ή θα με κάνει να παρατήσω τα όνειρά μου; Πρώτα στη ζωή έρχονται τα όνειρα και οι στόχοι μας και μετά οτιδήποτε άλλο. Στην Ελλάδα, ό,τι σχολή και να τελειώσω, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα βρεθώ άνεργος - ή χαμηλόμισθος. Και αυτό δεν το θέλω...

Και καταλήγοντας, όχι, δεν την αγαπώ την Ελλάδα ούτε είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας. Και μπορώ να πω ότι ντρέπομαι πολλές φορές γι' αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
H έννοια του πατριωτισμού, της εθνικής περηφάνειας, είναι κάτι το καθαρά τεχνητό.
Αν είχαμε γεννηθεί και μεγαλώσει σε μια κοινωνία η οποία δεν θα ξεχώριζε το παρελθόν των δικών της μελών από εκείνο των άλλων κοινωνιών, δεν θα είχαμε κάποια ψευδαίσθηση διαφορετικότητας.

Πόλεμοι; αντίσταση στους κατακτητές; ηρωισμοί και θάνατοι υπέρ της πατρίδος;
Δείξτε μου ένα κράτος που δεν είχε.

Δεν λέω πως δεν έχει φορές που συγκινούμαι με κάποια πράγματα, αλλά αφορούν περισσότερο το πώς αντιλαμβάνομαι τον τόπο, το κλίμα, τη θάλασσα, την ιδιοσυγκρασία των ανθρώπων. Δεν έχω όμως καμιά ψευδαίσθηση πως δεν θα ένιωθα ανάλογα πράγματα για άλλη χώρα αν είχα μεγαλώσει αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Τι προσφέρει, και πού υπάρχει; Καλές συνθήκες ζωής ίσως; Ή καλή παιδεία; Πες μου μερικούς τομείς που πάνε καλά το 2009 στην Ελλάδα.

σε σχέση με άλλα κράτη η ελλάδα είναι καλά.
και παιδεία προσφέρει και υγεία, όχι σε τέλειο βαθμό αλλα υπάρχουν.


αυτό που κάνεις είναι φαύλος κύκλος. όσο υπάρχουν πολίτες που δέν αγαπούν την χώρα, τόσο η χώρα θα κατρακυλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
σε σχέση με άλλα κράτη η ελλάδα είναι καλά.
και παιδεία προσφέρει και υγεία, όχι σε τέλειο βαθμό αλλα υπάρχουν.


αυτό που κάνεις είναι φαύλος κύκλος. όσο υπάρχουν πολίτες που δέν αγαπούν την χώρα, τόσο η χώρα θα κατρακυλάει.

Σε σχέση με ποια κράτη; Τριτοκοσμικά;

Το λέω αυτό γιατί εμείς - και το πιστεύω αυτό - ξεκινήσαμε από πολύ ψηλά και ο πολιτισμός μας επηρέασε πάρα πολλούς. Και άλλοι Ευρωπαίοι (π.χ. Άγγλοι) όταν εμείς είχαμε Δημοκρατία, αυτοί έπλεναν τα ρούχα τους στα ποτάμια (αυτό μπορεί να είναι λίγο υπερβολικό), ενώ τώρα έχουν παγκόσμια σφαίρα επιρροής και σαν χώρα η Αγγλία λειτουργεί άψογα.

Και να δεχτώ ότι υπάρχει στοιχειώδης παιδεία (που δεν θα έπρεπε να είναι στοιχειώδης), αλλά όχι να δεχτώ ότι προσφέρει στοιχειώδη υγεία. Η υγεία αφορά τη ζωή των ανθρώπων και θα έπρεπε να υπάρχει στον μεγαλύτερο βαθμό.

Και μπορεί να είναι φαύλος κύκλος, αλλά από τη στιγμή που η ίδια μου η πατρίδα με εμποδίζει με κάθε τρόπο να φτάσω το στόχο μου, τότε δεν έχω κανένα λόγο να την αγαπώ, να την υπερασπίζομαι και να την προστατεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VAGGKALL1

Δραστήριο μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 404 μηνύματα.
Σε σχέση με ποια κράτη; Τριτοκοσμικά;

Το λέω αυτό γιατί εμείς - και το πιστεύω αυτό - ξεκινήσαμε από πολύ ψηλά και ο πολιτισμός μας επηρέασε πάρα πολλούς. Και άλλοι Ευρωπαίοι (π.χ. Άγγλοι) όταν εμείς είχαμε Δημοκρατία, αυτοί έπλεναν τα ρούχα τους στα ποτάμια (αυτό μπορεί να είναι λίγο υπερβολικό), ενώ τώρα έχουν παγκόσμια σφαίρα επιρροής και σαν χώρα η Αγγλία λειτουργεί άψογα.

Και να δεχτώ ότι υπάρχει στοιχειώδης παιδεία (που δεν θα έπρεπε να είναι στοιχειώδης), αλλά όχι να δεχτώ ότι προσφέρει στοιχειώδη υγεία. Η υγεία αφορά τη ζωή των ανθρώπων και θα έπρεπε να υπάρχει στον μεγαλύτερο βαθμό.

Και μπορεί να είναι φαύλος κύκλος, αλλά από τη στιγμή που η ίδια μου η πατρίδα με εμποδίζει με κάθε τρόπο να φτάσω το στόχο μου, τότε δεν έχω κανένα λόγο να την αγαπώ, να την υπερασπίζομαι και να την προστατεύω.
δεν είναι δικός μας πολιτισμός, ήταν των αρχαίων ελλήνων το ότι μένουμε στον ίδιο χώρο με αυτούς δεν μας κάνει σε καμία περίπτωση απογόνους τους...Το αίμα και ο πολιτισμός των νεοελλήνων είναι ένα μίγμα ρωμαίων, σλάβων, τούρκων αρχαίων ελλήνων και πολλών άλλων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
δεν είναι δικός μας πολιτισμός, ήταν των αρχαίων ελλήνων το ότι μένουμε στον ίδιο χώρο με αυτούς δεν μας κάνει σε καμία περίπτωση απογόνους τους...Το αίμα και ο πολιτισμός των νεοελλήνων είναι ένα μίγμα ρωμαίων, σλάβων, τούρκων αρχαίων ελλήνων και πολλών άλλων...

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου.
Για να μην πω ότι ακόμη και να ήμαστε απόγονοι των αρχαίων, ό,τι κάνουμε "ακυρώνει" κατά κάποιο τρόπο ό,τι αυτοί είχαν καταφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Σε σχέση με ποια κράτη; Τριτοκοσμικά;

Το λέω αυτό γιατί εμείς - και το πιστεύω αυτό - ξεκινήσαμε από πολύ ψηλά και ο πολιτισμός μας επηρέασε πάρα πολλούς. Και άλλοι Ευρωπαίοι (π.χ. Άγγλοι) όταν εμείς είχαμε Δημοκρατία, αυτοί έπλεναν τα ρούχα τους στα ποτάμια (αυτό μπορεί να είναι λίγο υπερβολικό), ενώ τώρα έχουν παγκόσμια σφαίρα επιρροής και σαν χώρα η Αγγλία λειτουργεί άψογα

το πήγες πολύ παλιά.
και όταν όμως εμείς τριγυρνούσαμε με φερετζέδες και χατζάρες, οι άγγλοι είχαν ατμομηχανές και εργοστάσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
το πήγες πολύ παλιά.
και όταν όμως εμείς τριγυρνούσαμε με φερετζέδες και χατζάρες, οι άγγλοι είχαν ατμομηχανές και εργοστάσια.

Το ανέφερα απλά σαν παράδειγμα.
Το point μου είναι ότι εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να βοηθήσω την Ελλάδα να ορθοποδήσει, γιατί απλούστατα δεν την αγαπώ.
Και δεν την αγαπώ διότι δεν μου προσφέρει σχεδόν τίποτα παρά μόνο εμπόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Αλλα συκα ο πατριωτισμος αλλα ο εθνικισμος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αλλα συκα ο πατριωτισμος αλλα ο εθνικισμος...

Συμφωνώ, αλλά όπως και με τις περισσότερες αντίθετες έννοιες, τα χωρίζει μια πολύ λεπτή γραμμή που πολλοί την περνούν χωρίς να το καταλαβαίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top