Παρτιτούρες

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
δεν πειραζει!!!!!!!!!!!σ ευχαριστω παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sidiropoulou f

Νεοφερμένος

Η sidiropoulou f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα θα ηθελα την παρτιτουρα απο το φιλαρακι τησ βοσσου...μηπως μπορει να βοηθησει κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0xi.all0.sx0lei0

Νεοφερμένος

Η 0xi.all0.sx0lei0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι επιγοντως παρτιτουρες για πιανο για τα τραγουδια :
Σιωπη-ξυλινα σπαθια
κλεψυδρα-ονειραμα
Πες μου ενα ψεμα - ντε φακτο
Επισεις θα ηθελα το φτανει που κλαιμε -κοτσιρας , καλοκαιρινα ραντεβου-δ.Συνοικιες και Σ ακολουθω-παπακωσταντινου
Πλζ παιδια..εστω τα τρια πρωτα !! το e-mail μου ειναι thetis-cam|@|hotmail.fr
θα σας ειμαι ευνομων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδια γιατι εσεις που εχετε ελληνικες παρτιοτυρες δεν δημιουργητε ενα blog???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Bρηκα 2 απο αυτες που θες αλλα ρειξε και εσυ μια ματια!Κανε εγγραφη στο σαιτ για να μπορεσεις να τις δεις... δεν ξερω αν σου κανουν!
καλοκαιρινα ραντεβου --> https://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Songs&op=song&data=450
φτανει που κλαιμε ---> https://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Songs&op=song&data=460

εδω η λιστα με τα ονοματα https://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Songs&op=singers
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Η κοπελα αν ειδα καλα θελει για πιανο-αρμονιο φιλε μου,οχι για κιθάρα...Εγω εχω αρκετες παρτιτουρες ξενων για πιανο..επισης εχω μερικες απο πυξ λαξ,κατσιμίχα κτλ..Οποιος θελει να του στειλω ας μου ρίξει κανα pm να συννενοηθούμε..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
παιδια ξερω οτι ειναι ασχετο alla an ακουτε 3 days grace κυριως κανενα ξενο rock πειτε μου και θα σας τα στειλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyrusTheVirus

Νεοφερμένος

Ο SpyrusTheVirus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
αν θες να συνοδέψεις μόνο με πιάνο, πιασε το cd player και ενα πεντάγραμμο, κάτσε στο πιάνο και άρχισε να σημειώνεις μελωδία. μετα βάλε πάνω της στοίχους και ακκόρντα και δούλεψε το ακομπανιαμέντο. φαίνεται βουνό, αλλα μπορεί να μη βρεις κάν αυτά που ψάχνεις. πέρνα μια βόλτα απο το site του νακα, εχει παρτιτούρες σε pdf για download, φθηνα απ οτι θυμάμαι. εχουν τη μελωδία και τα ακκόρντα.

υπάρχει ήδη ενα μπλόγκ με ελληνικές παρτιτούρες, δεν θυμάμαι το ονομά του τώρα

για το φιλαράκι βγάλε τη μελωδιούλα της εισαγωγής (πολύ απλή) και μετά συνόδεψε με μερικά ακκόρντα ή γεμίσματα. εκτός αν δε βαριέσαι να κάτσεις να το βγάλεις με το αυτί (θελει δουλειά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Παιδια μηπως εχει κανεις το "Πουλα με " απο Πυξ λαΞ για αρμόνιο η πιάνο???? ειναι κατι που το ψάχνω πολυ καιρο τωρα.....!!! οποιος το χει δινω οποια παρτιτουρα θελει απο μενα(απ αυτες που εψω και ειναι αρκετες...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sanji05

Νεοφερμένος

Ο sanji05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Συγχαρητηρια σε όποιον το δημιούργησε!!!Μήπως ξέρει κανεις που θα βρώ παρτιτούρες για τρομπέτα?!Ασ μου στείλει κάποιος κανένα site να κατεβάσω..ή οτιδήποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Θα παρακαλούσα όποιον έχει τις παρτιτούρες για κιθάρα ή αρμόνιο(καλύτερα για αρμόνιο) των τραγουδιών που έχω στην υπογραφή μου (ή για οποιοδήποτε τραγούδι των Scorpions) να μου τις στείλει. Έψαχνα χθες για 2 ώρες και δεν βρήκα τίποτα... :( (Ξέρω ότι κάποια από τα τραγούδια αυτά πχ το knocking on heavens door δεν έχουν αρμόνιο, αλλά γενικά ό,τι βρείτε ευπρόσδεκτο. Thanks in advance. :)
-----------------------------------------------
Κανείς???? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Σας παρακαλώ αν έχετε νότες για οποιοδήποτε τραγούδι των Scorpions, ποστάρετε εδώ. Είναι ανάγκη... :)(και δεν βρίσκω :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σας παρακαλώ αν έχετε νότες για οποιοδήποτε τραγούδι των Scorpions, ποστάρετε εδώ. Είναι ανάγκη... :)(και δεν βρίσκω :()

Λοιπόν βρηκα μερικες από τις παρτιτούρες που ήθελες!!:):
https://sheetzbox.com/piano/sheets/8635/Scorpions-Still_Loving_You_PianoTabs.html
https://filexis.com/kokini/scorpions/wind_of_change/
https://forpiano.com/FILEX/K/4id74j9f5s/bob_dylan--knockin_on_heavens_door.pdf
Αν τυχόν δεν μπόρεσες κάποια από αυτές να κατεβάσεις πες μου...
τις άλλες δεν κατάφερα να τις βρω...αν τις βρω όμως θα σου στείλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria ts

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδιά θέλω πάρα πολύ κάποιος να με βοηθήσει να βρω την παρτιτούρα για πιάνο για το τραγούδι 'Είσαι εσύ ο άνθρωπός μου'! Είναι από που ακούγεται στους τίτλους τέλους στη τη σειρά 'το νησί'....Το θέλω πάρα πολύ! αν το βρείτε πείτε μου!!!
Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
ξέρει κανείς που θα βρώ παρτιτούρες για κιθάρα;βασικά ψάχνω για κάποια κομάτια των daughtry αλλα δεν μπορώ να βρώ πουθενά τισ νότεσ.συγκριμένα ψάχνω για τα: 1.what about now-daughtry 2.september-daughtry 3.it's not over-daughty
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigeleni

Νεοφερμένος

Η grigeleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεία σας παιδια με το σχολείο μου οργανώνουμε μια γιορτη και τηα ήθελα να βρω κάποιες παρτιτούρες για πιάνο.Καμιά ιδέα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Παιδιά, άμα ψάξετε από την αρχή το θέμα θα βρείτε ότι θέλετε... Έχει πολλές ιστοσελίδες για αυτά που ζητάτε..

Για κιθάρα νομίζω είναι πολύ καλό το musicheaven..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigeleni

Νεοφερμένος

Η grigeleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά sos χάνομαι. Στη γιορτή της 25ης το σχολείο μου διοργανώνει μια γιορτή και μου ανάθεσαν το κομμάτι της μουσικής. Μου είπαν να παίξω κάποια τραγούδια που τραγουδάει η χορωδία στο πιάνο. Έχω βρει μέχρι τώρα το ''Άκρα του τάφου σιωπή'' και ψάχνω και τα υπόλοιπα. Αλλά έχω ένα θέμα, η παρτιτούρα που βρήκα έχει ως συγχορδία κάτι Ε+ Σολ+ Ντο+ Ρε- και άλλα τέτοια. Εγώ όμως δεν τα έχω διδακτεί και ο δάσκαλός μου έχει πάει ταξίδι. Ξέρεις κανείς σας πως παίζοντας; Πάντα για αρμόνιο μιλάμε...
:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
C D E F G A B = Ντο Ρε Μι Φα Σολ Λα Σι
Μια συγχορδια οριζεται ως το αρπεζ (1η,3η κ 5η νοτα) της εκαστοτε σκαλας.Με απλα λογια, η συγχορδια "βγαινει" παιζοντας αυτες τις 3 νοτες ταυτοχρονα.
Οταν μια συγχορδια εχει το + ως δεικτη προερχεται απο σκαλα Ματζορε.Οταν εχει το - απο Μινορε.
Τωρα παραπανω δεν μπορω να σου πω.Και να σου πω δεν θα καταλαβεις γιατι απ' οτι βλεπω δεν τα εχεις διδαχτει.
Αντε σε καποιο καταστημα με μουσικα ειδη ή σε ενα βιβλιοπωλειο και ζητα ενα βιβλιο που να εχει μελωδια αυτων των τραγουδιων για αρχαριους.Αυτο νομιζω θα μπορεις να το παιξεις.

Παιδιά θέλω πάρα πολύ κάποιος να με βοηθήσει να βρω την παρτιτούρα για πιάνο για το τραγούδι 'Είσαι εσύ ο άνθρωπός μου'! Είναι από που ακούγεται στους τίτλους τέλους στη τη σειρά 'το νησί'....Το θέλω πάρα πολύ! αν το βρείτε πείτε μου!!!
Ευχαριστώ! :)
Εδω εισαι ;)
Μην κοιτας που το site ειναι για κιθαρα...Νομιζω πως θα εισαι οκ ...

ξέρει κανείς που θα βρώ παρτιτούρες για κιθάρα;βασικά ψάχνω για κάποια κομάτια των daughtry αλλα δεν μπορώ να βρώ πουθενά τισ νότεσ.συγκριμένα ψάχνω για τα: 1.what about now-daughtry 2.september-daughtry 3.it's not over-daughty
Εδω για ελληνικα κομματια.
Εδω για ξενα.
Καλο "γρατζουνημα" :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grigeleni

Νεοφερμένος

Η grigeleni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δηλαδή η Ε+ ποιές νότες είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top