Παραγγελίες Public (Προσωπικές Εμπειρίες)

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε παραγγείλει ποτέ από το public? Αν ναι ποια η εμπειρία σας? Εγώ να πω ότι είχα ένα δισταγμό να παραγγείλω γιατί είχα διαβάσει πολλά αρνητικά. Ρώτησα και γνωστούς μου αλλά μου είπαν ότι δεν είχαν ποτέ πρόβλημα, οπότε είπα να κάνω μια απόπειρα και εγώ να παραγγείλω. Έκανα λοιπόν την πρώτη παραγγελία, μου ήρθε μετά από 20 μέρες. Έκανα ωστόσο και μια δεύτερη παραγγελία πριν καν δω πόσο θα κάνει η πρώτη να έρθει και τι θα γίνει. Η δεύτερη από τα 3 προϊόντα ενώ είχαν πει ότι θα έρθουν τα 2 από τα 3 προϊόντα τελικά μου ήρθε μόνο το 1 στις 15 μέρες. Τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει με τα άλλα 2. Αν ήξερα έτσι δεν θα είχα παραγγείλει μιας και αύριο ανοίγουν τα βιβλιοπωλεία και θα τα έπαιρνα. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι αντίστοιχο από το συγκεκριμένο κατάστημα?
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε παραγγείλει ποτέ από το public? Αν ναι ποια η εμπειρία σας? Εγώ να πω ότι είχα ένα δισταγμό να παραγγείλω γιατί είχα διαβάσει πολλά αρνητικά. Ρώτησα και γνωστούς μου αλλά μου είπαν ότι δεν είχαν ποτέ πρόβλημα, οπότε είπα να κάνω μια απόπειρα και εγώ να παραγγείλω. Έκανα λοιπόν την πρώτη παραγγελία, μου ήρθε μετά από 20 μέρες. Έκανα ωστόσο και μια δεύτερη παραγγελία πριν καν δω πόσο θα κάνει η πρώτη να έρθει και τι θα γίνει. Η δεύτερη από τα 3 προϊόντα ενώ είχαν πει ότι θα έρθουν τα 2 από τα 3 προϊόντα τελικά μου ήρθε μόνο το 1 στις 15 μέρες. Τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει με τα άλλα 2. Αν ήξερα έτσι δεν θα είχα παραγγείλει μιας και αύριο ανοίγουν τα βιβλιοπωλεία και θα τα έπαιρνα. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι αντίστοιχο από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Καλησπέρα Στέφι , ναι είχα παραγγείλει ένα τάμπλετ περίμενα 1 βδομάδα λένε θα το χετε την επόμενη , πάω την επόμενη , λένε ελάτε την επόμενη , πάω την επόμενη , μου λένε σε 1 μήνα .. εν τέλει την ακύρωσα την παραγγελία. Φέτος παράγγειλα ένα κομπιουτεράκι επιστημονικό μια Πέμπτη , μου λένε ελάτε τη Δευτέρα θα το χουμε εδώ και όντως το είχανε.. είναι λίγο ότι φανεί του Λωλοστεφανή τα Public..
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αυτό έχω καταλάβει και εγώ. Ήθελα να δω βέβαια και από άλλους τις εμπειρίες τους. Στην κολλητή μου ήρθαν σε 3-4 μέρες από την παραγγελία. Για αυτό είπα να κάνω μια προσπάθεια παρά τα αρνητικά σχόλια
 

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα. Ωστόσο να έχετε στο μυαλό σας ότι αυτη την περίοδο που τα stock έχουν μειωθεί και οι παραγγελίες έχουν αυξηθεί κατακόρυφα λόγω καραντίνας αργούν πολύ θα φθάσουν. Κι εγώ που παρήγγειλα 2 προιντα το 1 μου ήρθε σε 4 μέρες το άλλο σε 10. Αλλά είναι μία περίεργη κατάσταση τώρα.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
εννοείται ότι καταλαβαίνω την περίοδο που διανύουμε και σίγουρα δεν θα έλεγα ότι έκανα τη μια μέρα την παραγγελία και την άλλη θα την ήθελα στο σπίτι μου. απλά είδα ότι σίγουρα τα αρνητικά σχόλια είχαν βάση. είπαμε ότι λόγω της κατάστασης να είμαστε λίγο πιο επιεικείς οκ αλλά δεν σημαίνει ότι δεν βλέπουμε και τα αρνητικά. όταν για παράδειγμα στη δεύτερη παραγγελία που έκανα (1 βιβλίο, 1 πακέτο χαρτί εκτύπωσης και 1 μπλοκ σημειώσεων) όλα διαθέσιμα όταν έκανα την παραγγελία 16/4, μου εμφανίζει στις 23 ότι το βιβλίο έχει αποσταλεί, το χαρτί είναι σε εκτεταμένη αναζήτηση και το μπλοκ σε έλλειψη και μου έρχεται ξαφνικά 2/5 μόνο το χαρτί. δεν νομίζω ότι είναι λογικό. και πριν ειπωθεί οτιδήποτε, εννοείται ότι έχω στείλει μήνυμα για να δω τι γίνεται. απλά τα γράφω όλα αυτά για να δω αν έτυχε μόνο εγώ σε κάτι τέτοιο κουλό ή υπάρχουν κι άλλοι.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πάρε τηλέφωνο και ακύρωσε την παραγγελία.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
αυτό θα κάνω. εσύ έχεις αντίστοιχη εμπειρία?
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ψωνιζω χρόνια απο το παπλικ, βιβλία κυρίως γιατί με βολεύει λογω yellows(στην κάρτα) κι εχει πραγματικά καλες τιμες .
ΑΛΛΑ τελευταία οτι εχω πάρει απο Σεπτεβρη κι μετα ειχε ΤΡΑΓΙΚΉ καθυστέρηση .
Ειδικά σε σχολικά βοηθήματα .Μάλιστα το ενα μου ηθρε χωρίς το λυσαρι μεσα .
Αλλα πραγματικά εκαναν μηνα ολόκληρο να έρθουν και παραπάνω .
Αν βιάζεσαι κάτι δεν αξίζει .
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ψωνιζω χρόνια απο το παπλικ, βιβλία κυρίως γιατί με βολεύει λογω yellows(στην κάρτα) κι εχει πραγματικά καλες τιμες .
ΑΛΛΑ τελευταία οτι εχω πάρει απο Σεπτεβρη κι μετα ειχε ΤΡΑΓΙΚΉ καθυστέρηση .
Ειδικά σε σχολικά βοηθήματα .Μάλιστα το ενα μου ηθρε χωρίς το λυσαρι μεσα .
Αλλα πραγματικά εκαναν μηνα ολόκληρο να έρθουν και παραπάνω .
Αν βιάζεσαι κάτι δεν αξίζει .

Και εγώ το βιβλίο που πήρα βοήθημα ήταν και το χρειαζόμουν άμεσα, αλλά δεν ήρθε και δεν βλέπω να έρχεται σύντομα. μάλλον πάει προς ακύρωση και να το πάρω από αλλού.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Και εγώ το βιβλίο που πήρα βοήθημα ήταν και το χρειαζόμουν άμεσα, αλλά δεν ήρθε και δεν βλέπω να έρχεται σύντομα. μάλλον πάει προς ακύρωση και να το πάρω από αλλού.


Ακύρωσε το δεν αξίζει , θα έρθει μια βδομάδα πριν τις πανελλήνιες😅
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πάρε τηλέφωνο και ακύρωσε την παραγγελία.
Και εγώ αυτό θα σου έλεγα. Εφόσον δεν είχες πληρώσει και μπορείς πλέον να το προμηθευτείς από αλλού πιο άμεσα, δεν έχεις δεσμευτεί για τίποτα.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα, έχετε παραγγείλει ποτέ από το public? Αν ναι ποια η εμπειρία σας? Εγώ να πω ότι είχα ένα δισταγμό να παραγγείλω γιατί είχα διαβάσει πολλά αρνητικά. Ρώτησα και γνωστούς μου αλλά μου είπαν ότι δεν είχαν ποτέ πρόβλημα, οπότε είπα να κάνω μια απόπειρα και εγώ να παραγγείλω. Έκανα λοιπόν την πρώτη παραγγελία, μου ήρθε μετά από 20 μέρες. Έκανα ωστόσο και μια δεύτερη παραγγελία πριν καν δω πόσο θα κάνει η πρώτη να έρθει και τι θα γίνει. Η δεύτερη από τα 3 προϊόντα ενώ είχαν πει ότι θα έρθουν τα 2 από τα 3 προϊόντα τελικά μου ήρθε μόνο το 1 στις 15 μέρες. Τώρα περιμένω να δω τι θα γίνει με τα άλλα 2. Αν ήξερα έτσι δεν θα είχα παραγγείλει μιας και αύριο ανοίγουν τα βιβλιοπωλεία και θα τα έπαιρνα. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι αντίστοιχο από το συγκεκριμένο κατάστημα?
Καταγγελία και επιστροφή χρημάτων από την εταιρία. Κάθε μέρα καθυστέρησης της παραγγελίας πληρώνεται με βάση την νομοθεσία
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αφου τα βιαζεσαι ακυρωσε τα. Αν δεν εχεις πληρωσει και ειναι αντικαταβολη μην κανεις τιποτα, απλα οταν ερθουν πες στον κουριερ οτι δεν τα θες. Παντως να ξερεις αυτη ειναι η κλασσικη συμπεριφορα τους. Αργουν τις παραγγελιες οταν παιρνεις τηλ αρχιζουν τις αοριστολογιες και τα αυριο θα τα εχετε κ.α..
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
πήγα σήμερα στο κατάστημα και η απάντηση ήταν: έχουν δρομολογηθεί. είχαμε πρόβλημα με τον κούριερ. ακύρωση θα γίνει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ακύρωσε το δεν αξίζει , θα έρθει μια βδομάδα πριν τις πανελλήνιες😅

Είναι και αρχαία, δεν είναι καμιά ιστορία - κοινωνιολογία που είναι πιο νορμαλ να πω οκ δεν τα χρειάζομαι ιδιαίτερα... :D
 
Top