Παράπονα για τις εξετάσεις Αγγλικών

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Τί παράπονα έχετε από τις εξετάσεις? Πείτε μου για να κάνουμε και ένα report στους υπεύθυνους! Προέκυψε τπτ την ώρα της εξέτασης???:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
εγώ δεν έχω κάποιο παράπονο.όσες φορές έχω δώσει εξετάσεις δεν έχει γίνει κάτι....(ελπίζω ούτε και φέτος!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αφού ρε συ δεν ακούνε ούτε τους καθηγητές που τους κράζουν, θα ακούσουν εσάς; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Believe me, έχω ξανακάνει report στο παρελθόν... Και αν δε με άκουγαν... θα κάναμε καταγγελία στο Βρετανικό Συμβούλιο! Και όχι μόνο με άκουσαν, αλλά μου έστειλαν και τα απαραίτητα έγγραφα για να μ αποδείξουν ότι έλαβαν υποψην αυτά που τους ειπα...
-----------------------------------------
και στο κατωκατω, απο εμας πληρωνονται, οχι απο τους καθηγητες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σωστα Χρήστο.
Αφου τουλάχιστον έστειλαν και απαντηση σημαινει πως μπήκαν και στον κόπο να διαβάσουν το report σας και δεν το στειλαν κατευθείαν στο Recycling bin.
Τωρα το κατα πόσο σας άκουσαν κανεις δεν ξέρει.
Τεσπα ούτε γω είχα καποιο προβλημα σε εξετάσεις αγγλικων.
Μονο αν πετυχω την Supervisor του ECCE θα την σφάξω στο γόνατο.
Την Χιτλερ....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Εγώ πήρα στο ELI και επιασα κονε με τη γραμματεα... Θελετε να της μεταφέρω τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
τι ακριβως ειναι το eli?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Αν σου πω εγω τι εχω παθει απο εξετασεις Αγγλικων....Αστα να πανε...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Christine, πεσ μου... 1994, to eli ειναι το English Language Institute του Michigan
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω Χρηστο θελω να αναφερεις το εξής:
Οτι υπήρχε μια supervisor η οποια ηταν Χιτλερ και εκανε οτι γουσταρε μες στην αιθουσα με αποτελεσμα να ταρασει το κλιμα ηρεμίας μες στην αιθουσα των εξετασεων και να αγχωνει και αλλο τους ηδη αγχωμένους υποψηφιους.

Λοιπον κατσε να σου πω και στοιχεια που ισως χρειαστεί:

Exam:ΕCCE MAY 2008
Exam Centre:Kastoria (891)
Building:Hotel Limneon
Αιθουσα Ορεστιάδα Β'
Exam Time:13.00
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εγω Χρηστο θελω να αναφερεις το εξής:
Οτι υπήρχε μια supervisor η οποια ηταν Χιτλερ και εκανε οτι γουσταρε μες στην αιθουσα με αποτελεσμα να ταρασει το κλιμα ηρεμίας μες στην αιθουσα των εξετασεων και να αγχωνει και αλλο τους ηδη αγχωμένους υποψηφιους.

Λοιπον κατσε να σου πω και στοιχεια που ισως χρειαστεί:

Exam:ΕCCE MAY 2008
Exam Centre:Kastoria (891)
Building:Hotel Limneon
Αιθουσα Ορεστιάδα Β'
Exam Time:13.00
σοβαρα,εδινες καστορια?απο κοζανη δεν ειπες πως εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο Κοζάνη ειπαμε πως ειμαι αλλα απο Νεαπολη Κοζανης.
Και η Κοζανη ειναι περιπου 30' τωρα με τον νεο δρομο.
Ενω η Καστορια 20'.
Και φυσικα δεν συγκερινεται το Λιμνεον και το Τσαμης με τις Σχολες ΟΑΕΔ που δινουν γραπτα στο Μισιγκαν στην Κοζανη,εεε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
τι έπαθες??
Αστα να πανε....Περυσι εδινα ECPE, και ημουνα πανετοιμη,αν και β γυμνασιου.....Πηγα εκει χαλαρα αλλα πολυ κουρασμενη(ξενυχτια για διαβασμα μεχρι 4 το πρωι καφεδες για να με κρατησου ν ξυπνια κτλ)Απο κει και περα το μερος που τα πηγαινα πολυ καλα ηταν το ακουστικο στο gcvr καλα τα πηγαινα στην εκθεση καλα και στα προφορικα τελεια!Οταν πηγα εκει ομολογω πως δεν ειχα αγχος καθολου,το αντιθετο...Πηγα πολυ χαλαρα καθως ετσι με ειχε συμβουλεψει η καθηγητρια μου...Αρχισε το part με την εκθεση και τελειωσε..καλα τα πηγα..Μετα αρχισε και το αγαπημενο μου part το listening..Εκει παιδια μου βγηκε ολη η κουραση των προηγουμενων ημερων...Θολωσε το μυαλο μου....Ακουγα αλλα δε καταλαβαινα...Οχι επειδη δεν ηξερα τι σημαινουν αλλα επειδη ο εγκεφαλος μου ειχε μπλοκαρει...Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου...Ηταν τραγικο..Ηθελα να ακουσω..ακουγα αλλα το μυαλο μου δεν επεξεργαζοταν αυτα που ακουγε...Τελος παντων τελειωσε και το ακουστικο και συνηλθα..Αλλα τι να το κανω???Στο gcvr τα ειχα παει πολυ καλα και στα προφορικα τελεια!!!Περνουσαν οι μερες και η αγωνια κορυφωνοταν...Ηξερα πως δε το ειχα παρει αλλα ηλπιζα σε κατι που θα τα αλλαζε ολα...:'(Δεν ειχα βιωσει ποτε στη ζωη μου αποτυχια..Ολα τα αλλα πτυχεια στα Αγγλικα τα ειχα παρει με Αριστα...Ομως δεν ειχα ακουσει τη καθηγητρια μου που μου ειχε πει :"μη διαβαζεις τοσο,μη ξενυχτας τα βιβλια θα θολωσει το μυαλο σου και δε θα μπορεις να συγκεντρωθεις.."
Ετσι 2 μηνες μετα βγηκαν τα αποτελεσματα:borderline-fail listening....
Για μερες δε μπορουσα να το πιστεψω....Οταν διαβαζα στο σπιτι μου σταματουσα το διαβασμα και εκλαιγα επειδη το θυμομουνα..Τοσο διαβασμα..Τοσοι κοποι..Τοση κουραση...Εναντιον μου...Δεν επρεπε να κουραστω τοσο πολυ..Επρεπε να ειχα ακουσει τη κυρια μου...
Ομως ειχα και μια δευτερη ευκιαιρια το νοεμβρη που μας περασε...Παιδια πηγα τοσο χαλαρα που δε μπορειτε να το φανταστειτε..Χαμογελο...Ελαχιστο διαβασμα...Τσαμπουκα και μετα απο δυο μηνες ηρθε το απο τελεσμα Pass...Ομως ειχα αγχωθει στο ακουστικο αρκετα μεσα στην αιθουσα και γιαυτο ενω ημουν τελεια στα ακουστικα τα πηρα με lp....
Ηθικο διδαγμα:Μη κουραζεστε παιδια μου..Πηγαινετε ηρεμα και χαλαρα...Μην αφηνετε τους καθηγητες να σας μπλοκαρουν τα μυαλα...
Πηγαινετε χαλαρα και δειξτε τους τι πραγματικα αξιζετε!!!!!!
Μην αγχωνεστε ουτε για ενα λεπτο..Ηρεμια...
Ειναι πολυ ασχημη η αποτυχια πιστεψτε με...
Και πιστεψτε με,ηταν χαρα μου που μοιραστηκα αυτη τη δυσκολη στιγμη της ζωης μου μαζι σας...
Ελπιζω να σας βοηθησει να καταλαβετε τι πρεπει να κανετε απο δω και περα...
Tελος παντων αυτο που θελω,ειναι να βελτιωσιυν λιγο τα ακουστικα τους που σε καθε επιπεδο ειναι παλουκια!
Φιλικα,
Χριστινα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Χριστινα σε ευχαριστώ που μοιράστηκες μαζί μας αυτή την εμπειρία. Θα ήθελες να μεταφέρω κάτι στο ELI - University of Michigan?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ακούστε τη Χριστίννα..Τα λέει πολύ σωστά :)

To ίδιο έπαθα και εγώ στο cambridge CPE. Όλοι ήταν εναντίον μου, πίστευαν ότι θα κοπώ γιατί ήμουν πολύ μικρός και γενικά το CPE είναι για μεγάλους, ακόμα και οι γονείς μου προσπαθούσαν να με πείσουν να μη δώσω για να μην απογοητευθώ απο το αποτελέσμα.. Δεν άκουσα κανέναν όμως, πήγα εκείνη τη μέρα στο εξεταστικό κέντρο με θάρρος και είπα ότι σήμερα είναι η ευκαιρία μου να αποδείξω τι αξίζω. Έβαλα όλα τα δυνατά μου, πέρασα με B και τους τάπωσα όλους :D
Γι' αυτό, όπως λέει και η Χριστίννα, μη φοβάστε τίποτα και δώστε το 100% των δυνατοτήτων σας..
Όσο για τα ακουστικά, δεν πιστεύω ότι οι διάλογοι είναι δύσκολοι. Αυτό που τα δυσκολεύει είναι η ακουστική των διαφόρων αιθουσών :)

Α και chris_veria, λες ότι κάνεις καταγγελίες στο ELI. Όταν το ξανακάνεις, για κάποιο λόγο που σου αναφέρει κάποιο παιδί από εδώ, καλύτερα να μας αποδείξεις ότι το έκανες για να σιγουρευτούμε ότι το θέμα αυτό έχει λόγο ύπαρξης.


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αστα να πανε....Περυσι εδινα ECPE, και ημουνα πανετοιμη,αν και β γυμνασιου.....Πηγα εκει χαλαρα αλλα πολυ κουρασμενη(ξενυχτια για διαβασμα μεχρι 4 το πρωι καφεδες για να με κρατησου ν ξυπνια κτλ)Απο κει και περα το μερος που τα πηγαινα πολυ καλα ηταν το ακουστικο στο gcvr καλα τα πηγαινα στην εκθεση καλα και στα προφορικα τελεια!Οταν πηγα εκει ομολογω πως δεν ειχα αγχος καθολου,το αντιθετο...Πηγα πολυ χαλαρα καθως ετσι με ειχε συμβουλεψει η καθηγητρια μου...Αρχισε το part με την εκθεση και τελειωσε..καλα τα πηγα..Μετα αρχισε και το αγαπημενο μου part το listening..Εκει παιδια μου βγηκε ολη η κουραση των προηγουμενων ημερων...Θολωσε το μυαλο μου....Ακουγα αλλα δε καταλαβαινα...Οχι επειδη δεν ηξερα τι σημαινουν αλλα επειδη ο εγκεφαλος μου ειχε μπλοκαρει...Εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου...Ηταν τραγικο..Ηθελα να ακουσω..ακουγα αλλα το μυαλο μου δεν επεξεργαζοταν αυτα που ακουγε...Τελος παντων τελειωσε και το ακουστικο και συνηλθα..Αλλα τι να το κανω???Στο gcvr τα ειχα παει πολυ καλα και στα προφορικα τελεια!!!Περνουσαν οι μερες και η αγωνια κορυφωνοταν...Ηξερα πως δε το ειχα παρει αλλα ηλπιζα σε κατι που θα τα αλλαζε ολα...:'(Δεν ειχα βιωσει ποτε στη ζωη μου αποτυχια..Ολα τα αλλα πτυχεια στα Αγγλικα τα ειχα παρει με Αριστα...Ομως δεν ειχα ακουσει τη καθηγητρια μου που μου ειχε πει :"μη διαβαζεις τοσο,μη ξενυχτας τα βιβλια θα θολωσει το μυαλο σου και δε θα μπορεις να συγκεντρωθεις.."
Ετσι 2 μηνες μετα βγηκαν τα αποτελεσματα:borderline-fail listening....
Για μερες δε μπορουσα να το πιστεψω....Οταν διαβαζα στο σπιτι μου σταματουσα το διαβασμα και εκλαιγα επειδη το θυμομουνα..Τοσο διαβασμα..Τοσοι κοποι..Τοση κουραση...Εναντιον μου...Δεν επρεπε να κουραστω τοσο πολυ..Επρεπε να ειχα ακουσει τη κυρια μου...
Ομως ειχα και μια δευτερη ευκιαιρια το νοεμβρη που μας περασε...Παιδια πηγα τοσο χαλαρα που δε μπορειτε να το φανταστειτε..Χαμογελο...Ελαχιστο διαβασμα...Τσαμπουκα και μετα απο δυο μηνες ηρθε το απο τελεσμα Pass...Ομως ειχα αγχωθει στο ακουστικο αρκετα μεσα στην αιθουσα και γιαυτο ενω ημουν τελεια στα ακουστικα τα πηρα με lp....
Ηθικο διδαγμα:Μη κουραζεστε παιδια μου..Πηγαινετε ηρεμα και χαλαρα...Μην αφηνετε τους καθηγητες να σας μπλοκαρουν τα μυαλα...
Πηγαινετε χαλαρα και δειξτε τους τι πραγματικα αξιζετε!!!!!!
Μην αγχωνεστε ουτε για ενα λεπτο..Ηρεμια...
Ειναι πολυ ασχημη η αποτυχια πιστεψτε με...
Και πιστεψτε με,ηταν χαρα μου που μοιραστηκα αυτη τη δυσκολη στιγμη της ζωης μου μαζι σας...
Ελπιζω να σας βοηθησει να καταλαβετε τι πρεπει να κανετε απο δω και περα...
Tελος παντων αυτο που θελω,ειναι να βελτιωσιυν λιγο τα ακουστικα τους που σε καθε επιπεδο ειναι παλουκια!
Φιλικα,
Χριστινα:no1:

Πολυ ωραια αυτα που είπες.
Πραγματικα έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!
Αυτα να τα ακούω και γω που αγχώνομαι:P
-----------------------------------------
Όσο για τα ακουστικά, δεν πιστεύω ότι οι διάλογοι είναι δύσκολοι. Αυτό που τα δυσκολεύει είναι η ακουστική των διαφόρων αιθουσών :)

Α και chris_veria, λες ότι κάνεις καταγγελίες στο ELI. Όταν το ξανακάνεις, για κάποιο λόγο που σου αναφέρει κάποιο παιδί από εδώ, καλύτερα να μας αποδείξεις ότι το έκανες για να σιγουρευτούμε ότι το θέμα αυτό έχει λόγο ύπαρξης.

:)

Για τα ακουστικα συνήθως στο Μισιγκαν δεν υπάρχει καποιο προβλημα ακουστικης γιατι γίνονται σε αιθουσες με καλη ακουστική.Στο Κειμπριτζ ίσως υπάρχει κανα πρόβλημα.

Οσο για τις καταγγελιες που κανει ο Χρηστος στο ELI.Dont worry jim θα μαι εγω μαρτυρας της συνομιλιας του με το ELI.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
οταν λες να τα μεταφερεις στο ELI?
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δηλ. οτιδηποτε (ακραιο?) προεκυψε που να εχει ευθυνη το ELI τoυ Michigan κατα την διαρκεια των εξετασεων του να τα μεταφέρει εκει για να λαβει γνωση και το ELI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Μπα αστο καλυτερα..Εχουν μιλησει απειρες φορες ιο καθηγητες Αγγλικων μαζι τους και δε συμορφωνονται.Αν ομως εχετε εσεις καποιο προβλημα πειτε το χωρις δυσταγμους....:)
-----------------------------------------
πειτε να κανουν κτ για το ακουστικο...Εγω τελειωσα δε θα επωφελιθω αλλα καντε το για σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top