Πανεπιστήμια vs TEI

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είναι γεγονός ότι η έρευνα στην Ελλάδα βρίσκεται σε παρακμή. Αλλά για να είμαστε ειλικρινείς, αν κάθε φοιτητής που θέλει να κάνει έρευνα φεύγει στο εξωτερικό, στην Ελλάδα δεν θα υπάρξουν ποτέ ερευνητές. Δικαίωμα του καθενός να κάνει το καλύτερο για τον εαυτό του. Αλλά μετά να μην χλευάζει τα ελληνικά πανεπιστήμια. Ο πρώτος που τα απαξίωσε είναι αυτός που προτίμησε του εξωτερικού έναντι αυτών. Και όχι, δεν κατακρίνω αυτή την επιλογή αλλά αν όλοι απαξιώνουμε τα ελληνικά πανεπιστήμια και δεν βάζουμε το λιθαράκι μας για την βελτίωσή τους για πάντα απαξιωμένα θα μείνουν.

Αυτή τη στιγμή είναι ήδη υπό παρακμή δεν θα είμαι ούτε άδικος ούτε περίεργος να τα χλευάσω. Από εκεί και πέρα αν μπω ποτέ στο δίλημμα Ελλάδα ή εξωτερικό και επιλέξω το δεύτερο ας κάνουν ό,τι θέλουν δεν πρόκειται να ξανά ασχοληθώ έτσι κι αλλιώς.

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ακόμη κι αν υπάρχουν στην Ελλάδα φωνές για βελτίωση η πλειονότητα αδιαφορεί. Προσωπικά δεν πρόκειται να κάτσω να κοροιδεύω τον εαυτό μου ούτε θα κάτσω να ξελασπώνω το βάλτο για να λέω ότι κάτι κάνω. Και αν μη τι άλλο δε θεωρώ ότι η Ελλάδα έχει κάποιο σοβαρό λόγο να τη βοηθήσω έναντι άλλων χωρών. Αν είχα γεννηθεί σε καμιά Φινλανδία το κράτος θα μου είχε προσφέρει πολλά περισσότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Βασικά ποσες χιλιάδες μόρια έβγαλες και πήγες Ηλεκτρονικός?12?γιαυτο ηταν η πρωτη σου επιλογή.Εκτός και αν ο μπαμπας σου εχει καποιο μαγαζί.
Σε λίγο θα παρουσιαστεί κάποιος που θαπεί εβγαλα 18000 μορια και πήγα φοιτητική παραγωγη.
Δικαιωμα σου λοιπόν αλλα το επίπεδο και των σπουδών και αυτων καθαυτών των σχολών αποτυπώνεται στην ικανότητα και τα προσόντα των φοιτητών.Ενας τρόπος είναι λοιπόν η αξιολόγηση μέσω Πανελλαδικων εξετάσεων.

10 χιλιαδες, αλλα δεν ηθελα και παραπανω....
προφανως εισαι και εσυ ενας απο αυτους που κατα καιρο εχω συναντησει που λενε πως "αν βαλεις σχολη πιο κατω απο την βαθμολογια σου πετας μορια" ΟΧΙ ΚΥΡΙΕ, αν επιλεξεις σχολη εκτος πεδιου ενδιαφεροντος σου πετας μορια....
Τωρα αν εσυ διαβαζες ολο το χειμωνα για να βγαλεις 20000 μορια και μετα να μην ξερεις τι σχολη να δηλωσεις δικαιωμα σου, ομως μην ειρωνευεσαι εμας τους υπολοιπους που ετυχε να ειμαστε κατασταλαγμενοι στις επιλογες μας.....
Οχι ο μπαμπας μου δεν ειναι ηλεκτρονικος, ουτε εχει μαγαζι, αλλα αυτο δεν με εμποδιζει στο να ανοιξω δικο μου!
Οσο για το τελευταιο, ασχολιαστο, εκτος αν στο λυκειο εκανες εργαστηρια ηλεκτρονικης, που το κοβω χλωμο για να τα λες αυτα...

Οι επιδοσεις στις πανελλαδικες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ αντιπροσωπευτικες του χαρακτηρα ενος ατομου,
Δηλαδη εσυ για παραδειγμα ανα εισαι ταλεντο στην σκηνοθεσια και δεν εισαι καλος στα μαθηματικα ή στην φυσικη, πως θα περασεις σε σχολη κινηματογραφιας??????
απαντησε μου σε αυτο σε παρακαλω, γιατι ειλικρινα δεν εχω καταλαβει πως σκεφτεσαι......

οσο γι αυτο με την φοιτητικη παραγωγη το αφηνω ασχολιαστο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Η ηλεκτορνικη ομως φιλε μου εχει αμεση σχεση με μαθηματικ και φυσικη.Ποσο εγραψες μαθηματικα και φυσικη πανελλαδικες αν επιτρεπετε?Γιατι αν καποιος ειναι ασχετος στο σχολειο με μαθηματικα και φυσικη δεν θα παψει να ειναι ασχετοσ και στην σχολη του,και οπος ειπαν και καποια παιδια απο επανω ενας μηχανικος πρεπει να τα πεζει στα δαχτυλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
η φυσικη της ηλεκτρονικης ειναι περισσοτερο χημεια, παρα φυσικη αν θες να ξερεις,
κανεις κατανομη σε στοιβαδες, ηλεκτρονιακη δομη και τετοια

Η φυσικη της γ' λυκειου δεν εχει καμια σχεση με ηλεκτρισμο, μονο οι ηλ ταλαντωσεις... και αυτες οπως τις περιγραφει δεν υφιστανται....

φυσικη εγραψα 6 μαθηματικα κατ 2 και επιλογης 10
ομως ηλεκτροτεχνια και ηλεκτρικες μηχανες ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ εγραψα 18,2 και 17,4
αν σου λεει κατι αυτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
η φυσικη της ηλεκτρονικης ειναι περισσοτερο χημεια, παρα φυσικη αν θες να ξερεις,
κανεις κατανομη σε στοιβαδες, ηλεκτρονιακη δομη και τετοια

Η φυσικη της γ' λυκειου δεν εχει καμια σχεση με ηλεκτρισμο, μονο οι ηλ ταλαντωσεις... και αυτες οπως τις περιγραφει δεν υφιστανται....

φυσικη εγραψα 6 μαθηματικα κατ 2 και επιλογης 10
ομως ηλεκτροτεχνια και ηλεκτρικες μηχανες ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ εγραψα 18,2 και 17,4
αν σου λεει κατι αυτο.....

Aπο επαλ εδωσες?Φιλε ακου να δεις σεβομαι οποιον θελει να γινει τεχνικος οταν ομως ο αλλος ειναι ασχετος απο μαθηματικα και φυσικη,ναι οκ κανουμε μηχανικη στο σχολειο και?δεν μπορω να καταλαβω που κολας σε αυτο.,οταν δεν ξερεις φιλε μου μαθηματικα και φυσικη λυκειου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ τεχνικος ναι μηχανικος οχι,γιατι πολυ απλα θα συνεχισεις να εισαι ασχετος και στο πανεπιστιμιο.Δεν μιλαω σε σενα προσωπικα!Εσυ ειπες σου αρεσουν τα πρακτικα οκ το δεχομε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Aπο επαλ εδωσες?
Φυσικα! νομιζα οτι το ηξερες, το εχω γραψει πιο πριν...


Φιλε ακου να δεις σεβομαι οποιον θελει να γινει τεχνικος οταν ομως ο αλλος ειναι ασχετος απο μαθηματικα και φυσικη,ναι οκ κανουμε μηχανικη στο σχολειο και?δεν μπορω να καταλαβω που κολας σε αυτο.,οταν δεν ξερεις φιλε μου μαθηματικα και φυσικη λυκειου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ τεχνικος ναι μηχανικος οχι,
κολλαω σε αυτο διοτι περσι στις τελικες εξετασεις ειχα γραψει 20 και φετος με τις π@@@ριες που καναμε εγραψα 6...
και για να τελειωνει η ιστορια με το μηχανικος/τεχνικος, οι αποφοιτοι των ΤΕΙ ειναι μηχανικοι
https://e-gram.teilam.gr/unistudent/getProgramCourses.asp?level=1&mnuid=program;submnu1&prID=15
και δεν το λεω εγω, το λεει ο σχετικος νομος αν ψαξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Δεν μου λεει κατι ο νομος.Αντιθετα το επιπεδο των φοιτητων και των σχολων μου λεει πολλα.

Και τελος παντον δεν εχω καταλαβει γιατι γινετε ολος αυτος ο τσακομος απο τους τειτζηδες.Πιο πανω γραφουν αρκετα παιδια οτι οι τειτζηδες εχουν μεγαλυτερη απορροφιτηκοτητα.Αν αληθευει τι αλλο ζητουν παραπανω δικαιωματα?ή να τους αναγνωρισουμε οτι εχουν σπουδαιο επιπεδο και ειναι εξισου καλα με τα αει?Μηπως ολη αυτη η συζητηση γινετε περισσοτερο λογο ζηλιας?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
pizza1993, τι προσπαθείς να πετύχεις τόσες σελίδες; να τον βγάλεις σόνει και ντε άχρηστο;
Λοιπόν, περίμενε πρώτα να μπεις κι εσύ στο χορό (στο πανεπιστήμιο) και άσε τα πολλά και μεγάλα λόγια. Τα μαθήματα τα πιάνουν από την αρχή στο πανεπιστήμιο. Τουλάχιστον στη σχολή μου έτσι έγινε. Ξεκινάς απ' το 0 με άλλη φιλοσοφία. Κι αν κάποια πράγματα θεωρούνται δεδομένα από το Λύκειο, στρώνεις κώλο και καλύπτεις τα κενά.
Ασχολήσου με την δική σου πορεία και σταμάτα να στάζεις χολή!
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ακόμη κι αν υπάρχουν στην Ελλάδα φωνές για βελτίωση η πλειονότητα αδιαφορεί. Προσωπικά δεν πρόκειται να κάτσω να κοροιδεύω τον εαυτό μου ούτε θα κάτσω να ξελασπώνω το βάλτο για να λέω ότι κάτι κάνω. Και αν μη τι άλλο δε θεωρώ ότι η Ελλάδα έχει κάποιο σοβαρό λόγο να τη βοηθήσω έναντι άλλων χωρών. Αν είχα γεννηθεί σε καμιά Φινλανδία το κράτος θα μου είχε προσφέρει πολλά περισσότερα.
Σε αυτή τη λογική βασίζεται η αδιαφορία που όπως είπες διακατέχει την πλειονότητα.
Υπάρχει βέβαια και μια άλλη άποψη που παρουσιάζεται πολύ όμορφα στα λόγια του Νίκου Καζαντζάκη:

"Ν' αγαπάς την ευθύνη.
Να λες: εγώ, εγώ μονάχος μου
έχω χρέος να σώσω τη Γης.
Αν δε σωθεί, εγώ φταίω".

Συγγνώμη που είμαι Δον Κιχώτης ( ; ) :confused:

edit: challenger, για την ακρίβεια λέγονται υπομηχανικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Μα τα περισσοτερα ειναι εγω φτεω>/<
Oταν καποιος εχει τεραστια κενα απο το γυμνασιο κιολας,δεν εχει μερακι για διαβασμα,πιστευεις οτι στα 20 του θα θυμηθει να στρωθει να διαβασει?Εκτος απο μερικες εξερεσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Βασικά ποσες χιλιάδες μόρια έβγαλες και πήγες Ηλεκτρονικός?12?γιαυτο ηταν η πρωτη σου επιλογή.Εκτός και αν ο μπαμπας σου εχει καποιο μαγαζί.
Σε λίγο θα παρουσιαστεί κάποιος που θαπεί εβγαλα 18000 μορια και πήγα φοιτητική παραγωγη.
Δικαιωμα σου λοιπόν αλλα το επίπεδο και των σπουδών και αυτων καθαυτών των σχολών αποτυπώνεται στην ικανότητα και τα προσόντα των φοιτητών.Ενας τρόπος είναι λοιπόν η αξιολόγηση μέσω Πανελλαδικων εξετάσεων.

Με 7000 και κατι μορια καποιος μπορει να μπει στη φυτικη παραγωγη!!!! Αν δεις το αντιστοιχο τμημα του Τ.Ε.Ι. της Φλωρινας θα ντρεπεσαι να μπεις μεσα κι ας εισαι και φοιτητης Ιατρικης, το κτηριο εχει αρτια υλικοτεχνικη υποδομη και φανταζομαι πως οι πτυχιουχοι θα ειναι και αυτοι αρτια καταρτησμενοι! Για αυτο μην το ανοιγουμε το ριμαδι αν δε ξερουμε! κι αν στην Ελλαδα δεν ειχε υποτιμηθει τοσο η γεωπονια θα μπορουσε το τμημα αυτο να ηταν πιο περιζητητο κι απο πολλα Α.Ε.Ι καθως η γεωμορφολογια της χωρας μας ευνοει τετοιους κλαδους, ασκετα αν μενουν ανεκμεταλευτοι γιατι ολοι θελουμε να γινουμε ιατροδικηγοροι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
εσύ 12 χρόνια στο σχολείο και δεν έμαθες ορθογραφία πως μπορείς και υποτιμάς τους άλλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
εσύ 12 χρόνια στο σχολείο και δεν έμαθες ορθογραφία πως μπορείς και υποτιμάς τους άλλους?

Συνεχιζεις να εχεις ψυχολογικα με την ορθογραφια.Ορθογραφια ουτε με ενδιεφερε να μαθω ουτε ξερω,και το λεω με καμαρι!!!Δυστηχως την προηγουμενη απαντηση μου την εσβησαν οποτε δεν ξαναασχολουμε μαζι σου.ΔΕν τους υποτιμαω εγω αυτοι υποτιμουν τον εαυτο τους!
Οπως εχω γραψει και παραπανω ατομα που ξυνοντουσταν ολη την μερα,κανα χαβαλε στο μαθημα(και συγκεκριμενα φετος τα ατομα που χαλουσαν τα μαθηματα κατευθυνσης και δεν αφηναν εμενα και αλους 3 να παρακολουθησουμε) μια με σκονακι μια με αντιγραφη πιασαν ενα 7-8 χιλ μορια>Τι σημαινει αυτο?Πιασαν ενα τει!Συμπερασματα δικα σου...Και δεν ειναι μονο στο σχολειο μου ιεναι η πλειοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
πρώτον ρίξε μια ματιά στις βάσεις των σχολών και μετά μίλα για μόρια και σε ποιες σχολές μπαίνεις και με πόσο.Δεύτερον είσαι απίστευτα ανορθόγραφος πως θέλεις να γίνεις ''επιστήμονας'' χαααχχααχααχαχαχχα...άμα μπαίνουν στις σχολές άτομα του δικού σου μορφωτικού επιπέδο ε τότε ας το κλείσουμε το ''μαγαζι''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
πρώτον ρίξε μια ματιά στις βάσεις των σχολών και μετά μίλα για μόρια και σε ποιες σχολές μπαίνεις και με πόσο.Δεύτερον είσαι απίστευτα ανορθόγραφος πως θέλεις να γίνεις ''επιστήμονας'' χαααχχααχααχαχαχχα...άμα μπαίνουν στις σχολές άτομα του δικού σου μορφωτικού επιπέδο ε τότε ας το κλείσουμε το ''μαγαζι''

Μου αρκει που εχω τρελα με μαθηματικα και φυσικη και με το αντικειμενο που θα σπουδασω,η ορθογραφια απο εκει και περα ειναι περιττη,και σου ξαναλεω οταν αρρωστησεις μην πας στον γιατρο δεν ξερει ορθογραφια ιεναι αμμορφωτος δεν θα σε κανει καλα....
2010 2009
Ηλεκτρονικής Λαμία 8271 8689
Ηλεκτρονικής Κρήτης 7592 8917
Ηλεκτρολογίας Δυτ. Μακεδονίας 6746 9057

Μηπως πρεπει εσυ να κοιταξεις καλυτερα τα μορια?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scorpion23

Νεοφερμένος

Ο scorpion23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ είχα αρχικό στόχο το ΑΕΙ Υπολογιστών στο Ηράκλειο(csd) αλλά δεν τα κατάφερα και βάση των μορίων μου μιας και ειμαι απο Κρητη περναω στο ΤΕΙ πληροφορικης στο Ηρακλειο και αν και ειμαι λιγο απογοητευμενος μου λενε κοντινοι ανθρωποι μου οτι πιο μεγαλη αποροφηση στην ευρεση εργασιας εχει το ΤΕΙ και εχεις και ευκεριες στα μεταπτυχιακα αν εχεις καλο βαθμο πτυχιου και αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να ειναι ολα τοσο ροδινα και τι παραπανω εξασφαλιζουν οι αποφοιτοι των σχολων πληροφορικης ΑΕΙ εκτος απο τον τιτλο του πτυχιου και ευκολοτερη αποροφηση στον δημοσιο αν και το δημοσιο αργοπαιθενει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
γιατί δεν γράφεις για την ηλεκτρονική Πειραιά που έχει 12417?
γιατί δεν γράφεις για την ηλεκτρολογία Πειραια που έχει 12896?
ξεχνάς ότι τα χαμηλόβαθμα ΑΤΕΙ δεν είχαν πληρότητα 100% επομένως τα μόρια του πρώτου με τον τελευταίο έχουν χαοτική διαφορά
Και γιατί δεν αναφέρεσαι σε σχολές όπως τους μηχανικούς διοίκησης και οικονομίας Αιγάιου 12679
μηχανικών των υλικών Ιωαννίνων 12656 και χίλια δυο άλλα παραδείγματα δεν θα σου αναφέρω εδώ μέσα όλες τις βάσεις και πέρα από αυτό τα μόρια τα θεωρώ μια χαζή πατέντα που πλέον μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται και δεν μου λέει κατι προσωπικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
γιατί δεν γράφεις για την ηλεκτρονική Πειραιά που έχει 12417?
γιατί δεν γράφεις για την ηλεκτρολογία Πειραια που έχει 12896?
ξεχνάς ότι τα χαμηλόβαθμα ΑΤΕΙ δεν είχαν πληρότητα 100% επομένως τα μόρια του πρώτου με τον τελευταίο έχουν χαοτική διαφορά
Και γιατί δεν αναφέρεσαι σε σχολές όπως τους μηχανικούς διοίκησης και οικονομίας Αιγάιου 12679
μηχανικών των υλικών Ιωαννίνων 12656 και χίλια δυο άλλα παραδείγματα δεν θα σου αναφέρω εδώ μέσα όλες τις βάσεις και πέρα από αυτό τα μόρια τα θεωρώ μια χαζή πατέντα που πλέον μόνο στην Ελλάδα εφαρμόζεται και δεν μου λέει κατι προσωπικά

Εσυ μου εκανες πιο πανω παρατηρηση για αυτο ποσταρα σχολες των μοριων που ανεφερα στο πιο πανω ποστ μου.Και πιο το ζορι σου δεν σου φτανει που υπαρχουν τουλαχιστον 3 τει με 8000?Και τι μου ποσταρεις τα παραπανω τει να με τρομαξεις?:O.ΜΕ αυτο το ποστ σου μου εδωσες να καταλαβω τι ατομο εισαι...Αντιθετως απο εσενα εμενα τα μορια μου λενε πολλα.Οι πανελληνιες ειναι απο τους λιγους θεσμους στην ελλαδα που δουλευει ακομα σωστα και διχνει πραγματικα τις ικανοτητες των υποψηφιων και κατα ποσο μπορουν να οργανωθουν και να ελεγξουν το αγχος τους(που με το αγχος κανεις δεν εχασε πανω απο 2000 μορια.),αλλο αν εχει μετα ο υποψηφιος τα @@ να δηλωσει την σχολη που πραγματικα επιθυμει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
προσπαθώ να κατέβω στο μορφωτικό σου επίπεδο γιαυτό και ανέφερα και εγώ σχολές τις οποίες βέβαια δεν σχολίασες,αλλά τελικά δεν το φτάνω!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
προσπαθώ να κατέβω στο μορφωτικό σου επίπεδο γιαυτό και ανέφερα και εγώ σχολές τις οποίες βέβαια δεν σχολίασες,αλλά τελικά δεν το φτάνω!!!!!!
Τι να σχολιασω ρε φιλε?Ηθελα και αυτες να τις ποσταρω αλλα λεω θα με κραξετε...Για πες μου ρε ανθρωπε της αναγγενησης,τερας μορφωσης τι καλο σπουδαζεις?

Δεν ξαναποσταρω εδω εχει καταντησει να μιλαμε μεταξυ μας.Αν θες να συνεχισεις υπαρχουν τα πμς και το chat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianna.pa

Νεοφερμένος

Η marianna.pa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Eαν καποιος περιμενει τα ορθογραφικα λαθη καποιου για να τον αποστομωσει οπως θα ηθελε,τοτε μαλλον υπαρχει προβλημα.:(Σοβαρο προβλημα επαρκους επιχειρηματολογιας.:hmm::hmm:
Αμα καποιος λεει ανοητους αμορφωτους τους συνομιλητες του,ασχετα απο τι μπορει να ειναι τοτε υπαρχει προβλημα σεβασμου που καθιστα μια συζητηση ανικανη να συνεχιστει.
Εαν καποιος κανει σοβαρα ορθογραφικα λαθη οχι καταλαθως ή απο βιασυνη αλλα επειδη δεν τα γνωριζει,τοτε επισης υπαρχει προβλημα για το πως εχει φτασει εκει που εφτασε.
Last but not least, εαν καποιος ταυτιζει την ζητηση με την ποιοτητα,οπως ειχε πει και καποιο αλλο ατομο εδω,τοτε ή ο ιδιος κοροιδευει τον εαυτο του ή εχει βυθιστει σε μια αποψη που τον κανει να νιωθει καλυτερα για τα οσα εχει κανει ως τωρα και απλα εθελοτυφλει.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top