[Πανελλαδικές 2011] Ποιά σχολή στοχεύετε;

[Πανελλαδικές 2011] Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alexacker

Νεοφερμένος

Ο alexacker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Μελλοντικός συνάδελφος δηλαδή! :clapup: Ποια πόλη θα δηλώσεις?
Καλά αποτελέσματα αύριο! :D
Ευχαριστώ πολύ! Για να μαζευόμαστε σιγα σιγα :P.... Όλες θα τις δηλώσω, ευτυχως οι γονεις μου έχουν ακόμα λεφτά για να σπουδάσω, έστω και οριακά.
Χαχα μάλλον το εμπ το χάνω αλλα θα δούμε.... Πόρωση πάντως...Έχω κάτσει και έχω δει μαθήματα των εξαμήνων... Ενδιαφέροντα φαίνονται.. Άντε να δούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Για να μαζευόμαστε σιγα σιγα :P.... Όλες θα τις δηλώσω, ευτυχως οι γονεις μου έχουν ακόμα λεφτά για να σπουδάσω, έστω και οριακά.
Χαχα μάλλον το εμπ το χάνω αλλα θα δούμε.... Πόρωση πάντως...Έχω κάτσει και έχω δει μαθήματα των εξαμήνων... Ενδιαφέροντα φαίνονται.. Άντε να δούμε :P
Σε όποιο τμήμα και να περάσεις είναι το ίδιο και το αυτό για μένα...και τα 3 έχουν πάνω κάτω τα ίδια μαθήματα, παρέχουν το ίδιο επίπεδο σπουδών και έχουν πολλές διακρίσεις εντός και εκτός χώρας. Το μόνο που χρειάζεται να σκεφείς είναι το οικονομικό κομμάτι και αυτό σχετίζεται με το πόσο κοντά θα είσαι στην πόλη σου.;)
Καλό μηχανογραφικό λοιπόν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ella zack

Νεοφερμένος

Η ella zack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ποιες σχολες θα δηλωσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ σχεδόν όλες από το Α πεδίο εκτός της Νομικής(άπιαστη σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα, δεν στόχευα σ'αυτήν εξαρχής), Θεολογίας(duh :P), Ψυχολογίας(δεν την αγγίζω που να χτυπιέμαι :P), ΜΜΕ και τα υψηλά Παιδαγωγικά, + από το 3ο Λογοθεραπεία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shushu

Νεοφερμένος

Η shushu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδιά με 18350 το κόβετε να περνάω πολιτικών μηχανικών? (εκτός από Ξάνθη είναι πολύ μακριά).....ακούω για πτώση βάσεων αλλά δεν πολυπιστεύω σε κατρακύλα.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrisk1993

Νεοφερμένος

Ο Dimitrisk1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εχω βγάλει 18642 στο 2ο και στο 4ο και σύμφωνα με τις περσινές βάσεις έχω 200 μόρια λιγότερα από τη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ Θεσσαλονίκης.. Τι λέτε έχω ελπίδες να την πιάσω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Εχω βγάλει 18642 στο 2ο και στο 4ο και σύμφωνα με τις περσινές βάσεις έχω 200 μόρια λιγότερα από τη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ Θεσσαλονίκης.. Τι λέτε έχω ελπίδες να την πιάσω???

Εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Νομική Αθήνας
Αν δεν γίνει τίποτα περίεργο με τις βάσεις και μείνουν όπως ήταν πέρσι, τότε όλα καλά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Επίσης έχετε υπ' όψιν ότι ... σε ΗΜΜΥ και Ιατρική - τουλάχιστον - ΔΕΝ ισχύουν οι βλακείες που σας λένε γονείς και φροντιστές τύπου "διάβαζε τώρα (σ.σ. στις Πανελλήνιες) και στο Πανεπιστήμιο θα τα περνάς νύχτα τα μαθήματα".

Αυτές οι Σχολές έχουν ΤΡΕΛΟ τρέξιμο και ΤΡΕΛΟ πήξιμο. Θα ξεχάσετε να ζείτε σε τέτοιο βαθμό που οι Πανελλήνιες θα είναι παιχνιδάκι για σας. Και δεν υπερβάλλω, βάλτε με τώρα να γράψω Πανελλήνιες και θα τα πάω αν όχι καλύτερα, τουλάχιστον εξίσου καλά όπως τα πήγα τότε που τα 'χα φρέσκα. Πραγματικά αυτά που έχετε περάσει τώρα είναι περίπατος μπροστά σε τέτοιες σχολές.

Αν πάλι θέλετε να ζήσετε και λίγο το "φοιτητικό dream" μπορείτε είτε να αφήσετε για λίγο τις Σχολές σας και να μπείτε στα κλαμπς των αιωνίων φοιτητών είτε να το ξανασκεφτείτε για καμιά φιλοσοφική. Εάν δεν σας αρέσουν αυτές οι σχολές πραγματικά, ΔΕΝ βγαίνουν. Να είστε βέβαιοι λοιπόν ότι γνωρίζετε τις συνέπεις των επιλογών σας.

Σας τα λέω γιατί βλέπω ότι αρκετοί από εδώ έχετε τη φιλοσοφία "όσο διαβάσαμε, διαβάσαμε". Λάθος, ίσα-ίσα τώρα αρχίζει το πάρτυ.
Γιωργο,συμφωνω ως ενα βαθμο μαζι σου αλλα τωρα δεν ειναι σωστο να λεμε τετοια πραγματα σε παιδια τα οποια εναν ολοκληρο χρονο εφτυσαν αιμα και καποιοι απο αυτους πετυχαν τους στοχους τους.Ειναι τουλαχιστον αγενες να προσπαθουμε να περιορισουμε τη χαρα τους.Φυσικα και το πανεπιστημιο εχει διαβασμα...Δεν ειπε κανεις το αντιθετο.Σιγουρα,παντως,πιο πολυ απο τις πανελληνιες.Το πλεονεκτημα,ομως, ειναι πως ρυθμιζεις ο ιδιος το προγραμμα σου,δεν σε πιεζει το πανεπιστημιο οπως το σχολειο.Επιπλεον, αν εχεις πραγματικο παθος για τη σχολη δεν το βλεπεις σαν διαβασμα.Απο εδω και περα αποκτας γνωση,οχι για να παρεις εναν βαθμο ή ενα διπλωμα αλλα για να καταρτιστεις καταλληλα στον τομεα σου.Συγκεκριμενα τωρα για τις δυο σχολες στις οποιες αναφερεσαι,θα συμφωνησω στο οτι το ΗΜΜΥ ειναι ισως η πιο δυσκολη σχολη στην Ελλαδα,γιατι δεν απαιτει μονο ενδιαφερον και συνεχη ενασχοληση αλλα σε μεγαλο βαθμο και μυαλο;)Η Ιατρικη απο την αλλη δεν ειναι το τερας που φαινεται.Δυσκολη ειναι αλλα με ενα οργανωμενο διαβασμα καθ΄ ολη τη διαρκεια του εξαμηνου οχι μονο περνας αλλα παιρνεις και βαθμο.Χρονος υπαρχει και για διαβασμα και για διασκεδαση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ψυχολογια κρητης!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Στοχεύω στη σχολή βαλεμωρητονκωλοσουκατωναδιαβασειςγιαναπερασειςτουχρονουναυτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros332

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Spiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 277 μηνύματα.
ιατρικη αθηνας θελω ...και με μια μικρη πτωση 78 μοριων θα ειμαι μεσα!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaidraƸӜƷ

Νεοφερμένος

Η FaidraƸӜƷ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ονειρο μου απο πρωτη δημοτικου ειναι να γινω δασκαλα, ελπιζω να τα καταφερω......
συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια για την προσπαθεια τους και ευχομαι να υλοποιησει ο καθενα τους στοχους του;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Νομική Αθήνας
Αν δεν γίνει τίποτα περίεργο με τις βάσεις και μείνουν όπως ήταν πέρσι, τότε όλα καλά! :)
Εικαζεται να ανεβει η Νομικη Αθηνας? Δεν το πιστευω. Ποσα μορια εβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εικαζεται να ανεβει η Νομικη Αθηνας? Δεν το πιστευω. Ποσα μορια εβγαλες?
Δε νομίζω να ανέβει :\
Απίθανο μου φαίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Στοχεύω στη σχολή βαλεμωρητονκωλοσουκατωναδιαβασειςγιαναπερασειςτουχρονουναυτικο
Ναυτικό? :confused: Εμποροπλοιάρχων εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Στόχευα το οικονομικό τμήμα του ΟΠΑ αλλά τώρα στο αντίστοιχο του ΠΑΠΕΙ με βλέπω^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρέτος

Νεοφερμένος

Ο Σπυρέτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχει κανείς να μου προτείνει καμιά καλή σχολή με κάτω από 15.000 μόρια στην Αθήνα?χημικο-φυσικο-μαθηματικής κατεύθυνσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Στοχεύω αγγλική φιλολογία θεσσαλονίκης (όχι πως άμα περάσω αθήνα και όχι δεν θα πάω αλλά σαλλονικα προτιμώ)..Τι λέτε ρε παιδιά??? θα ανέβει η βάση στην αγγλική???? θα φτάσει στον θεό??? θα ξεπεράσει τα 21000 μόρια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ΤΕΙ τοπογραφίας
ΤΕΙ αυτοματισμου
ΑΣΠΑΙΤΕ μηχανικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top