[Πανελλαδικές 2011] Ποιά σχολή στοχεύετε;

[Πανελλαδικές 2011] Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Bιολογιες,βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων..πως βλεπετε βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilengejism

Νεοφερμένος

Ο ilengejism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Επικοινωνίας και ΜΜΕ... Τι πιστεύετε για τις βάσεις; Θα πέσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Μαθηματικα η Φυσικη ειναι δυσκολες σχολες?

Τις σκεφτομαι σαν δευτερη και τριτη επιλογη,αλλα δεν ξερω αμα μπορω να τα βγαλω περα

Εχω ακουσει οτι για να μπεις σε αυτες τις σχολες πρεπει να εισαι σιγουρος οτι το αγαπας και οτι σε πωρωνει.

Εστω και αν δεν ειμαι τοσο φανατικος των κλαδων αυτων,θα μπορεσω να τα καταφερω?Δεν ειμαι αχρηστος η ασχετος,απλα δεν ειναι και το καλυτερο μου η το αγαπημενο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyrospr

Νεοφερμένος

Ο Spyrospr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μαθηματικα η Φυσικη ειναι δυσκολες σχολες?

Τις σκεφτομαι σαν δευτερη και τριτη επιλογη,αλλα δεν ξερω αμα μπορω να τα βγαλω περα

Εχω ακουσει οτι για να μπεις σε αυτες τις σχολες πρεπει να εισαι σιγουρος οτι το αγαπας και οτι σε πωρωνει.

Εστω και αν δεν ειμαι τοσο φανατικος των κλαδων αυτων,θα μπορεσω να τα καταφερω?Δεν ειμαι αχρηστος η ασχετος,απλα δεν ειναι και το καλυτερο μου η το αγαπημενο μου

Κοιτα απο την εμπειρια των γονιων μου, χημικος & φυσικος, ειναι αρκετα δυσκολες σχολες και αμα δεν σε ενδιαφερει πραγματικα, τοτε με βαρια καρδια θα τις βγαλεις... Βεβαια αυτο ισχυει για καθε σχολη που δεν σου αρεσει...
πρωτη επιλογη τι εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick.V

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
βρισκομαι σε μεγαλο διλημμα..Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη το παιδαγωγικο ή η φιλολογια ? μου αρεσουν και τα δυο αλλα δε ξερω ποιο να επιλεξω πρωτο..... Επιπλεον, ποιο απο τα δυο εχει μεγαλυτερες επαγγελματικεσ προοπτικες? Τελος, γνωριζει κανεις ποιο τμημα φιλολογιας ειναι το καλυτερο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
βρισκομαι σε μεγαλο διλημμα..Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη το παιδαγωγικο ή η φιλολογια ? μου αρεσουν και τα δυο αλλα δε ξερω ποιο να επιλεξω πρωτο..... Επιπλεον, ποιο απο τα δυο εχει μεγαλυτερες επαγγελματικεσ προοπτικες? Τελος, γνωριζει κανεις ποιο τμημα φιλολογιας ειναι το καλυτερο ?
καμια απο τις 2 μη βαλεις πρωτη επιλογη βαλε νομικη σαν πρωτη και μετα αυτες επισης δεν εχουν αποκατασταση επαγγελματικη οπως τη φανταζεσαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Κοιτα απο την εμπειρια των γονιων μου, χημικος & φυσικος, ειναι αρκετα δυσκολες σχολες και αμα δεν σε ενδιαφερει πραγματικα, τοτε με βαρια καρδια θα τις βγαλεις... Βεβαια αυτο ισχυει για καθε σχολη που δεν σου αρεσει...
πρωτη επιλογη τι εχεις?
Πληροφορικη αλλα ειμαι σε ενα διλημμα

Πληροφορικη Κρητης (πρεπει να ανεβει 400 μορια για να την χασω) που ειναι ο κλαδος που θελω να μπω,η Μαθηματικα/Φυσικη Ιωαννινων που υπαρχει περιπτωση να τα πιανω (θελει να κατεβουν 400 μορια) και θα ειμαι κοντα στην περιοχη μου (Χαλκιδικη)?

Για Πληροφορικη Ιωαννινων θελει να πεσει 700 μορια οποτε δυσκολα.Σε αυτο το διλημμα ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
βρισκομαι σε μεγαλο διλημμα..Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη το παιδαγωγικο ή η φιλολογια ? μου αρεσουν και τα δυο αλλα δε ξερω ποιο να επιλεξω πρωτο..... Επιπλεον, ποιο απο τα δυο εχει μεγαλυτερες επαγγελματικεσ προοπτικες? Τελος, γνωριζει κανεις ποιο τμημα φιλολογιας ειναι το καλυτερο ?
Καλό όνομα έχουν οι Φιλολογίες της Θεσσαλονίκης, των Αθηνών και των Ιωαννίνων και της Κρήτης. Σχετικά με την αποκατάσταση, μάλλον είναι καλύτερα τα πράγματα στα παιδαγωγικά. Ως σχολές και οι δύο είναι εξαιρετικές. Ως προς την τελική επιλογή, έχε κατά νου ότι αμφότερες έχουν πληθώρα επιλογών μετά την αποφοίτηση. Όμως επειδή πρέπει να επιλέξεις μία, ίσως σε βοηθήσει να κατασταλάξεις αν σκεφτείς τι πραγματικά θέλεις και θα σε γεμίζει ως άνθρωπο, να έρχεσαι σε επαφή με παιδιά ή εφήβους;

καμια απο τις 2 μη βαλεις πρωτη επιλογη βαλε νομικη σαν πρωτη και μετα αυτες επισης δεν εχουν αποκατασταση επαγγελματικη οπως τη φανταζεσαι:P
Είσαι αδαής. Μη δίνεις συμβουλές γιατί θα πάρεις κόσμο στο λαιμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick.V

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστω για τισ συμβουλες !Ως πρωτη μου επιλογη εχω την νομικη ,επειδη ομως τα μορια μου δε φτανουν ,καθως δε πιστευω να πεσει καμια απο αυτες 600 μορια,η δευτερη επιλογη μου θα ειναι η καθοριστικη.... Και το παιδαγωγικό και φιλολογία μου αρεσουν εξίσου ... Δεν με προβληματιζει αν διδασκω σε εφήβους ή παιδια... Γνωριζω οτι και τα δυο αυτα επαγγελματα δεν εχουν και τις καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες ,ομως δε μου αρεσουν αλλες σχολες. Αλλωστε, η θεωρητικη δεν εχει τισ επιλογες που παρεχει η τεχνολογικη ή θετικη .... στο θεμα των παιδαγωγικων με προβληματιζει το γεγονος οτι εχουν αρχισει ηδη να μειονονται οι διορισμοι και επιπλεον οι συγχωνεύσεις πολλων σχολειων κανει ακομα δυσκολοτερη την κατασταση και τελος το αλλο κακο ειναι οτι αν δε διοριστουν δε μπορουν να κανουν κατι εναλλακτικο .... Απο την αλλλη οι φιλολογοι διοριζονται παρα πολυ δυσκολα , τουλαχιστον ομως εχουν την δυνατοτητα να δουλεψουν σε φροντηστηρια ή να κανουν ιδιαιτερα ,μεχρι τιν διορισμο .Εχω ακουσει οτι τα γυμνασια και τα λυκεια τα επομενα χρονια θα ειναι ολοημερα κατι που πιστευω θα τους ευνοησει .... εσεις μηπως ξερετε κατι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όποια πόρτα και να ανοίξεις έναν φιλόλογο θα βρεις. Προτείνω παιδαγωγικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ευχαριστω για τισ συμβουλες !Ως πρωτη μου επιλογη εχω την νομικη ,επειδη ομως τα μορια μου δε φτανουν ,καθως δε πιστευω να πεσει καμια απο αυτες 600 μορια,η δευτερη επιλογη μου θα ειναι η καθοριστικη.... Και το παιδαγωγικό και φιλολογία μου αρεσουν εξίσου ... Δεν με προβληματιζει αν διδασκω σε εφήβους ή παιδια... Γνωριζω οτι και τα δυο αυτα επαγγελματα δεν εχουν και τις καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες ,ομως δε μου αρεσουν αλλες σχολες. Αλλωστε, η θεωρητικη δεν εχει τισ επιλογες που παρεχει η τεχνολογικη ή θετικη .... στο θεμα των παιδαγωγικων με προβληματιζει το γεγονος οτι εχουν αρχισει ηδη να μειονονται οι διορισμοι και επιπλεον οι συγχωνεύσεις πολλων σχολειων κανει ακομα δυσκολοτερη την κατασταση και τελος το αλλο κακο ειναι οτι αν δε διοριστουν δε μπορουν να κανουν κατι εναλλακτικο .... Απο την αλλλη οι φιλολογοι διοριζονται παρα πολυ δυσκολα , τουλαχιστον ομως εχουν την δυνατοτητα να δουλεψουν σε φροντηστηρια ή να κανουν ιδιαιτερα ,μεχρι τιν διορισμο .Εχω ακουσει οτι τα γυμνασια και τα λυκεια τα επομενα χρονια θα ειναι ολοημερα κατι που πιστευω θα τους ευνοησει .... εσεις μηπως ξερετε κατι ?
Παιδαγωγικό και Φιλολογία έχουν καλύτερη αποκατάσταση από τη Νομική αυτή τη στιγμή και σε ορίζοντα πενταετίας τουλάχιστον.
Το καλό των Παιδαγωγικών και της Φιλολογίας είναι ότι σχετίζονται και με ειδική αγωγή που έχει γίνει περιζήτητη. Ίσως το καλύτερο θα ήταν να δεις τα προγράμματα σπουδών των δύο αυτών σχολών και να δηλώσεις αυτή της οποίας τα μαθήματα σου κάνουν κλικ. Εξάλλου με αυτά θα ασχολείσαι ως φοιτητής και ως εργαζόμενος αν τελικά ακολουθήσεις τη βασική επαγγελματική διέξοδο. Το λέω αυτό διότι τίποτα δεν σε αναγκάζει να γίνεις αποκλειστικά φιλόλογος ή παιδαγωγός. Βέβαια αυτά θα τα δεις εν καιρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Νομική τελικά σίγουρα Κομμοτηνή, μάλλον Θεσ/νίκη δύσκολα Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Νομική τελικά σίγουρα Κομμοτηνή, μάλλον Θεσ/νίκη δύσκολα Αθήνα.
Ποσα μορια εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
18.638
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
λετε να πεσει το βρεφονηπιοκομιας στην Θεσσαλονικη???
ειμαι 900 μορια κατω απο την περσινη βαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1.Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ
2.Οικονομικών Επιστημών ΟΠΑ
3.Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑΠΕΙ
4.Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kon123

Νεοφερμένος

Η kon123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η πρωτη μου επιλογη ειναι το τμημα πολιτικων μηχανικων.πιστευετε οτι εχω ελπιδες να μπω στο ΕΜΠ με 18.099 μεσω της ειδικης κατηγοριας των πολυτεκνων?αλλιως ελπιζω τουλαχιστον σε καποια επαρχια,γιατι ειναι πραγματικα η μονη σχολη που θελω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina05

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η despoina05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ημμυ θεσνικη.κατα 99.9999% περναω νομιζω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω ρ γμτ εβγαλα 16109
και θελω ΤΜΗΑΜ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ (ΞΑΝΘΗΣ) 16484

Θα πεσει αραγε 375 μορια και θα το πιασω ή οχι????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top