[Πανελλαδικές 2011] Ποιά σχολή στοχεύετε;

[Πανελλαδικές 2011] Ποιά θα είναι η πρώτη σας επιλογή;;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 265)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Χαίρομαι !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Revekka,εγώ είμαι που θέλω Αθλητική Δημοσιογραφία! Πρώτα θα πρέπει να πάρω το πτυχίο μιας από τις δύο σχολές και μετά να εξειδικευτώ στην Αθλητική; Και αυτό πως γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γεια σου!!

Εσύ είσαι που είχες ανοίξει και άλλο θέμα για την Αθλητική δημοσιογραφία...;Δεν μπορώ να το βρω, να δω ποιος το είχε κάνει....:redface:
Επειδή το είχα ψάξει και εγώ για αθλητική δημοσιογραφία, αν γινόμουν δημοσιογράφος, αυτό θα έκανα, το παρακολουθώ πολύ στενά το θέμα και έχω και δικούς μου ανθρώπους που δουλεύουν στον αθλητικό τύπο.

Η αθλητική δημοσιογραφία είναι σε πολύ άσχημη κατάσταση. Γι αυτό προτείνω πρώτα να τελειώσετε ένα ΑΕΙ ΜΜΕ (είτε μία από τις 2 στην Αθήνα, είτε Θεσσαλονίκη), που σας ανοίγει ένα εύρος επιλογών μετά το πτυχίο και μετά να εστιάσετε στην αθλητική δημοσιογραφία. Δεν χρειάζεται να πάτε σε άλλο ΙΕΚ απαραιτήτως μετά, θα τις έχετε τις γνώσεις που χρειάζεστε και από το ΑΕΙ. Μην ακούτε αυτά που λένε τα ΙΕΚ...πραγματικά...είναι στεγνή εκμετάλλευση...

ΥΓ: το βρήκα το θέμα

https://ischool.e-steki.gr/σχολές-τμήματα/αθλητική-δημοσιογραφία-αει;-ή-ιεκ-;-75873/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ετσι και αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να παω ΙΕΚ για να σπουδασω κατι που εχει τοσο αβεβαιο μελλλον.βλεποντας μαλιστα την κατασταση που επικρατει ειδικα με την κριση οπου κοιτανε να απολυσουν,νομιζω οτι δεν αξιζει τοσο τον κοπο.Εγω θα σπουδασω κατι διαφορετικο, κι αν μου χει μεινει αυτη η τρελα και τοτε,θα δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Έτσι μου λέει ο πατέρας μου. Μου λέει να περάσω σε μια σίγουρη σχολή και αν συνεχιστεί αυτή η τρέλα πάω σε ένα ΙΕΚ και το κάνω γιατί λέει είναι κορεσμένο επάγγελμα. Και ποιο δεν είναι σήμερα κορεσμένο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει σίγουρη σχολή...Το καλό με τα ΜΜΕ είναι ότι προσαρμόζονται στην εποχή (αργά, αλλά το κάνουν). Περνάνε στο διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ναι σίγουρα!!! Δεν είναι τυχαίος ο χαρακτηρισμός "τέταρτη εξουσία" , πάντα θα υπάρχουν και παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
κανενα επαγγελμα δεν ειναι σιγουρο σε εποχες κρισης,αλλα αυτα σε σχεση με ολα τα υπολοιπα ειναι ενα κλικ χειροτερα,νομιζω!τι λετε Revekka και alexpant ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα ένα κλικ καλύτερα, γιατί έχει πολλές διεξόδους..Μην ξεχνάμε ότι το διαδίκτυο ένα τεράστιο ΜΜΕ είναι...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
θα μου αρεσε περισσοτερο η δουλεια σε ραδιοφωνο(χωρις να αποκλειω τιποτα αλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις μέχρι και δικό σου ραδιόφωνο στο ίντερνετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Di-tis

Νεοφερμένος

Ο Di-tis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ θα έλεγα ένα κλικ καλύτερα, γιατί έχει πολλές διεξόδους..Μην ξεχνάμε ότι το διαδίκτυο ένα τεράστιο ΜΜΕ είναι...!!!

Γνώμη μου είναι οτι ο κύκλος των ΜΜΕ έχει κλέισει εδώ και καιρό, κανουν κουμάντο κάποιοι λίγοι και προοθούν τις δικές τους δημοσιογραφικές σχολές εκμεταλλέυοντας τους φοιτητές τους (πολύ μικρά ποσά τους δινουν) και το πανεπιστήμιο έχει φτάσει να βγάζει μεγάλο ποσοστό δημοσιογράφων που είναι άνεργοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι οτι ο κύκλος των ΜΜΕ έχει κλέισει εδώ και καιρό, κανουν κουμάντο κάποιοι λίγοι και προοθούν τις δικές τους δημοσιογραφικές σχολές εκμεταλλέυοντας τους φοιτητές τους (πολύ μικρά ποσά τους δινουν) και το πανεπιστήμιο έχει φτάσει να βγάζει μεγάλο ποσοστό δημοσιογράφων που είναι άνεργοι.

Οι απόφοιτοι των πανεπιστημιακών τμημάτων δεν βγαίνουν δημοσιογράφοι, βγαίνουν με πτυχίο στην Επικοινωνία. Όσοι από αυτούς είναι καλοί και επιθυμούν να κάνουν δημοσιογραφία, βρίσκουν δουλειά όσο είναι στη σχολή ακόμα. Επίτρεψε μου να το βλέπω καθημερινά!:D

Συμπλήρωση: οι μεγάλοι οργανισμοί, κλείνουν ο ένας μετά τον άλλον, άρα οι ιδιωτικές σχολές παύουν σιγά σιγά να έχουν αντίκρυσμα. Πλέον, ο οποισδήποτε μπορεί να κάνει ένα ειδησεογραφικό site με ελάχιστα έξοδα. Δεν έκλεισε ο κύκλος. Απλά άλλαξε μορφή (και όχι μόνο στα ΜΜΕ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις μέχρι και δικό σου ραδιόφωνο στο ίντερνετ!

Ναι,γιατι θα μ'ακουει κανεις?:PΤρεμε Σωτηρακοπουλε,ερχεται το Next best thing της δημοσιογραφιας!:pfff::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Απαισιοδοξία !!! :) Αρκεί να το σκεφτείς , να το πιστέψεις και θα πετύχεις...Πόσοι δεν θα θελαν να είναι συνδεμένοι στο internet και ταυτόχρονα να ενημερώνονται για την αγαπημένη τους ομάδα χωρίς να χρειάζεται να ψάχνουν από εδώ και από εκεί; Μην ξεχνάς ότι το ποδόσφαιρο είναι κάτι που έχει πολλούς οπαδούς , αρκεί λίγη αντικειμενικότητα και θα υπάρχουν πολλοί ακροατές. Αν το συνδυάσεις και με μια πολύ καλή ιστοσελίδα που θα έχει τα κατάλληλα "ενθέματα" τότε θα έχει σίγουρη επιτυχία. Είχα κάνει ένα εγχείρημα παλιά με ένα διαδικτυακό ραδιόφωνο (καλοκαίρι 2009) αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν μπόρεσα να το κρατήσω παραπάνω. Βέβαια εμένα δεν ήταν αθλητικό. ΜΠΟΡΕΙΣ πάντως να το πετύχεις , αρκεί να έχεις μια καλή ομάδα που να σε βοηθάει για να υπάρχει συνεχής ενημέρωση. Κάτι τέτοιο πιστεύω θα ενδιέφερε τους συμφοιτητές σου του χρόνου αν περάσεις σε σχολή δημοσιογραφίας . Βάλε στόχο, λοιπόν , πίστεψε στον εαυτό σου και κάν'το. Μόνο κερδισμένος θα βγεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
καλα,υποθετικα μιλαω παντα...το εγχειρημα ειναι δυσκολο ομως κατι παρα πολυ ευχαριστο ταυτοχρονα!το δικο σου ραδιοφωνο πως στηθηκε,με τι θεματα ασχολουνταν,κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexpant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexpant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εμένα έπαιζε ξένη μουσική και είχα ξεπατωθεί (συγγνώμη για τη λέξη αλλά ταιριάζει απόλυτα) με το playlist και το στήσιμο. Ήταν ένα μοντέρνο ραδιόφωνο με φρέσκα μουσικά νέα , επικοινωνία κλπ. Δεν κάναμε πολλές εκπομπές, πάντως τα σχόλια ήταν πολύ θετικά. Απλά είχε σούσουρο όσον αφορά τη σύνδεση με το server γιατί δεν είχα το pc ανοιχτό 24 ώρες , κάθε μέρα και με το στήσιμο της ιστοσελίδας το οποίο το είχα κάνει όλο μόνος μου και ευτυχώς για τη χρήση του ήταν ικανοποιητικό. Όμως , δεν ήταν κάτι που έκανα με το ζόρι ! Ήταν κάτι που πραγματικά λάτρευα. Το κλείσαμε μετά λόγω ασυμφωνίας μεταξύ μας και επειδή δεν γινόταν καλός καταμερισμός της εργασίας με αποτέλεσμα οι δύο να κάνουμε πολλά και οι άλλοι λίγα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofiakilkis

Νεοφερμένος

Η σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν μπορώ να κατασταλλάξω σε κάτι..σκέφτομαι για διατροφολογία-διαιτολογία,γυμναστική ακαδημία, φυσικοθεραπεία(αν και είναι λίγο "τσιμπημένα" τα μόρια),νηπιοβρεφοκόμων, νοσηλευτική.......αυτά μωρέ προς το παρόν...και ότι γίνει !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Δεν μπορώ να κατασταλλάξω σε κάτι..σκέφτομαι για διατροφολογία-διαιτολογία,γυμναστική ακαδημία, φυσικοθεραπεία(αν και είναι λίγο "τσιμπημένα" τα μόρια),νηπιοβρεφοκόμων, νοσηλευτική.......αυτά μωρέ προς το παρόν...και ότι γίνει !!!!
XD ποικιλια βλεπω... :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Βιολογικο χημικων μηχανικων και βλεπουμε...μακαρι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top