Πανελλαδικές 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Και πού το ξέρεις;

Κάποιος που τέλειωσε Βιολογία ή Χημεία , πάει σε ΑΕΙ ΒΙΟΧΗΜΕΙΑΣ σαν μεταπτυχιακό~~
Να πω κι άλλα; :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οταν πηγα να γραφτω στη γραμματεια της σχολης, πανω στο γραφειο ηταν ο πινακας των εισακτεων με το 10%. Κοιταζοντας τους κωδικους των 8 εισακτεων διαπιστωσα οτι ολοι ξεκινανε απο "00" και "01". Τα δυο πρωτα ψηφια του κωδικου ειναι το ετος που δινουμε πανελληνιες (πχ ο κωδικος που ειχα φετος ξεκιναγε απο "08")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
χμ:xixi:

Πολύ οργανωμένη η γραμματεία της σχολής σου:D
Πετάει τις λίστες από εδώ κι από εκεί :lol::lol:
πλακίζω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selenia

Νεοφερμένος

Η selenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δεν το νομιζω... οι βασεις του 10% ειναι εξαιρετικα υψηλες!
Εδω ειναι οι βασεις του 2008 με το 10%
της ξερω της βασεις του 2008...ξερω οτι ειναι πολυ υψηλα ομως πως λεω 1παραδειγμα η φυτικη παραγωγη που με το 90%εχει βασει 8000περιπου κ με το 10% 17000?δν ειναι παραλογο?ασε που αν καποιος τοσο υψηλοβαθμος το ηθελε θα χε μπει με τν πρωτη...νομιζω οτι με το 10% τα μορια αυξανονται η μειωνονται αναλογα με τν αριθμο τν υποψηφιων!αν ξερει καποιος ας με ενημερωση σχετικα..εγω ειμαι του 1πεδιου..
-----------------------------------------
συμφωνα με τις περσινες βασεις η μονη σχολη με λιγοτερα απο 11000 μορια ειναι η Σχολή Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού αλλα δεν ξερω αν μπορεις να την επιλεξεις με βαση την κατευθυνση σου και το μαθημα επιλογης.
(επισης εισαι και κοριτσι και δεν ξερω κατα ποσο θα σου αρεσε αυτη η σχολη)
το εμπορικο ναυτικο δν με ενδιαφερει εξαλου εκει μπορει να μπει καποιος κ μονο με το απολυτηριο λυκειου λογω της χαμηλης ζητησεις!επισης θελω να πω κ στους υπολοιπους που απαντ σχετικα με παλιοτερους αποφοιτους που εχουν τελειωσει καποια σχολη κ δινουν με το 10% πως υπαρχουν κ οι κατατακτηριες οπου δινεις στη σχολη που επιθημεις κ κανεις μονο 2χρονια οποτε γιατι δινουν με το 10%?δν ειναι πιο απλο με τις κατατακτηριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ο αριθμος των υποψηφιων δεν αλλαζει δραματικα! Καθε χρονο ειναι πολυ μικρος! Αυτο με τα ΤΕΙ που λες με εχει προβληματισει κι εμενα πολλες φορες. Γιατι καλα, η βιοχημεια που περασα εγω πχ μπορει να αποτελεσει ενα "ειδος" μεταπτυχιακου. Αλλα τα ΤΕΙ που ελαχιστοι τα προτιμουν στο 90% και δεν συμπληρωνουν ποτε θεσεις, δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο ψηλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selenia

Νεοφερμένος

Η selenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ο αριθμος των υποψηφιων δεν αλλαζει δραματικα! Καθε χρονο ειναι πολυ μικρος! Αυτο με τα ΤΕΙ που λες με εχει προβληματισει κι εμενα πολλες φορες. Γιατι καλα, η βιοχημεια που περασα εγω πχ μπορει να αποτελεσει ενα "ειδος" μεταπτυχιακου. Αλλα τα ΤΕΙ που ελαχιστοι τα προτιμουν στο 90% και δεν συμπληρωνουν ποτε θεσεις, δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειναι τοσο ψηλα...

πρεπει να ειναι λογο της αναπροσαρμογης τν μοριων που πιστευω οτι γινεται στο 10% δλδ λιγη υποψηφιοι οποτε κ ανεβαινουν τα μορια αυτων που τα δηλωνουν σε αυτη την κατηγορια διαφορετικα δν βγαινει νοημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Ειμαι 3η λυκειου και θελω να με φωτισετε λιγακι γιατι ειμαι ασχετος
Λοιπον αυτο που με ενδιαφερει ειναι να σπουδασω Σερβια και οχι εδω γιατι εδω μονο απορρηματοφορικη μπορω να καταφερω:D
Δηλαδη να παρω το απολυτηριο ωστε να μπορεσω να μπω σε πανεπιστημιο εξωτερικου
Και ρωταω
1)Οι Πανελλαδικες εξετασεις χωριζονται σε 2 κατηγοριες , στα μαθηματα που γραφουμε για το κρατος και στα μαθηματα που δινουμε για το σχολειο ?Σωστα ?Και αν ναι ποια ειναι αυτα ?:(
2)Για να παρω το απολυτηριο πρεπει να περασω στα μαθηματα που θα δωσω για το σχολειο ?Πως λειτουργει το συστημα ... ?
Ευχαριστω προκαταβολικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Για να παρεις το απολυτηριο πρεπει να δωσεις πανελληνιες στα 6 μαθηματα και ενδοσχολικες σε ολα τα υπολοιπα! Χωρις πανελληνιες απολυτηριο δεν εχει! :p Αλλα ειναι πολυ δυσκολο και απιθανο να μην παρεις απολυτηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selenia

Νεοφερμένος

Η selenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
οταν ομως γυρισεις απο την σερβια με το πτυχιο θα δωσεις εδω εξετασεις για να στο αναγνωρισουν κ να μπορεις να δουλεψεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πέρα απ αυτό, ειδικα στ Σερβία δεν είναι τόσο εύκολα τ πράγματα πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anti

Νεοφερμένος

Η anti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αντε καλη μασ επιτυχια....ποπο ειναι οκτωβρης και εχω ηδη κουραστει-βαρεθει. . . για οσουσ δινουν, που θελετε να περασετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω Φαρμακευτικη και σαν δευτερη επιλογη Χημικο. Επισης αν πιασω τα μορια καποιας Ιατρικης σχολης (λεμε τωρα :p) ισως σκεφτω να τη δηλωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Στην Κυπρο αξιζει να σπουδασω λετε ?(γνωριζω οτι ειναι αρκετα ακριβα για να σπουδασεις εκει,αλλα οταν δεν εχεις πολλες ελπιδες για μεσα στην Ελλαδα τοτε θα πρεπει να σκεφτεσαι προς εξωτερικο μερια:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και για να σπουδασεις στην Κυπρο παντως, λαμβανεται υποψη ο βαθμος προσβασης των πανελληνιων που δινεις στην Ελλαδα...

Πριν ενταχθει η Κυπρος στην Ε.Ε. οι σχολες του Πανεπιστημιου Κυπρου ηταν ενταγμενες στο ελληνικο μηχανογραφικο. Μετα η διαδικασια αλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Αρα ακυρη η κυπρος. . .
Επισης ενδιαφερομαι και για τουριστικες επιχειρησεις (με αυτο τι μπορω να κανω?)
Ποια ειναι η βαση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τα ΤΕΙ Τουριστικων επιχειηρησεων ειναι στο 5ο πεδιο. Δηλαδη πας απο ολες τις κατευθυνσεις με 6ο μαθημα μαθηματικα ΓΠ και 7ο μαθημα ΑΟΘ. Επισης πρεπει να δωσεις ειδικο μαθημα μια ξενη γλωσσα, στο οποιο πρεπει να γραψεις πανω απο 10. Τι μπορεις να κανεις απο εκει δεν ξερω! :p Οι βασεις τους για φετος ηταν:

603 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ TEI ΑΘΗΝΑΣ 13346

604 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ TEI ΠΕΙΡΑΙΑ (ΣΠΕΤΣΕΣ) 11058

611 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ TEI ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ) 11082

607 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ TEI ΠΑΤΡΑΣ 10627

605 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ TEI ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 10981

609 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ TEI ΛΑΡΙΣΑΣ 11050
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Στην Κυπρο αξιζει να σπουδασω λετε ?(γνωριζω οτι ειναι αρκετα ακριβα για να σπουδασεις εκει,αλλα οταν δεν εχεις πολλες ελπιδες για μεσα στην Ελλαδα τοτε θα πρεπει να σκεφτεσαι προς εξωτερικο μερια:()
Απ'οτι εχω ακουσει τα πανεπιστημια της Κυπρου ειναι καλα στις Θεωρητικες επιστημες ενω στα υπολοιπα πεδια οχι και τοσο καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonshadow

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω Φαρμακευτικη και σαν δευτερη επιλογη Χημικο. Επισης αν πιασω τα μορια καποιας Ιατρικης σχολης (λεμε τωρα :p) ισως σκεφτω να τη δηλωσω...

και εγώ θέλω χημικό αλλά για πρώτη επιλογή! :)
ρε παιδιά,εγω αρχίζω να αγχώνομαι απο τώρα,γιατι ακούω απο όλους μου τους φίλους οτι ξεσκίζονται στο διάβασμα,ενώ εγώ προσπαθώ να το πάρω χαλαρά για αρχή γιατι σίγουρα μεχρι τον μαη θα τα φτύσω.. :(
και αφήστε που στο φροντιστήριο ειμαι με τους καλύτερους μαθητές και με εχει επηρεάσει πολυ άσχημα ψυχολογικά..:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
ακούω απο όλους μου τους φίλους οτι ξεσκίζονται στο διάβασμα,ενώ εγώ προσπαθώ να το πάρω χαλαρά για αρχή γιατι σίγουρα μεχρι τον μαη θα τα φτύσω.. :(
Σε πληροφορω οτι στο σχολειο μου τα ατομα που περηφανευονταν οτι ξεσκιζονται και ξημεροβραδιαζονται στο διαβασμα κλπ (και με εκαναν να αισθανομαι ασχημα και να αγχωνομαι) εγραψαν χειροτερα απο μενα (14.000-15.000 μορια). Αυτοι που το "διαφημιζουν" τοσο, μαλλον δεν λενε την αληθεια λοιπον! :p Τωρα σκεφτομαι οτι τζαμπα επηρεαστηκα τοσο απο τα λεγομενα τους...

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να διαβαζεις οσο αντεχεις και σε λογικα πλαισια. Πραγματικα ειναι καταστροφη να φτασεις τον Μαη πληρως εξαντλημενος (το εκανα και τωρα ξαναδινω :p)
και αφήστε που στο φροντιστήριο ειμαι με τους καλύτερους μαθητές και με εχει επηρεάσει πολυ άσχημα ψυχολογικά..:'(
Αυτο το επαθα στην ταξη της κατευθυνσης στο σχολειο περυσι (θετικη γαρ). Ειχε μαζευτει ολη η "αφροκρεμα" του σχολειου και εγω ενιωθα πολυ "λιγος" και "ανικανος" μπροστα τους (παρολο που κι εγω καλος μαθητης θεωρουμουν σε ολα εκτος απο τα μαθηματικα)... Τελικα ειναι ο,τι χειροτερο να αφηνεις να σε επηρεαζουν ολοι αυτοι οι εξωτερικοι παραγοντες. Στην τελικη "ακυρωνεις" εσυ ο ιδιος τις προσπαθειες σου μ' αυτον τον τροπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ω ναι θα συμφωνησω στο τελευταιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top