[Πανελλαδικές 2009] Φυσική: Έκανα λάθος στο τελευταίο ερώτημα. Πόσο λέτε να κοστίσει;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
μα ρε φιλε ειναι λαθος με δουλευεις? και σταματα να χαρακτηριεις τους αλλους με την αλλη που θα με ξαναχαρακτηρισεις θα προσφυγω στο διαχειριστη του σαιτ για να αποβληθεις δηλαδηη εδω και μια εβδομαδα προσβαλλομαι και δε μιλαω ε ηρθε η ωρα να μιλησω
Ρε φίλε και εσύ προκαλείς με τον τρόπο που μιλάς. Χαλάρωσε λίγο και μην υποτιμάς την νοημοσύνη ολονών να δεις για πότε θα σταματήσεις να προσβάλλεσαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
όχι ονειρεύεται ότι έγραψε 20 και το παίζει μυαλό. απλά είναι κομπλεξικός:no1: εδώ οι άλλοι ποστάρουν σωστές λύσεις που τις επικυρώνουν οι καθηγητές και αυτός τις βγάζει λάθος
μα ρε φιλε ειναι λαθος με δουλευεις? και σταματα να χαρακτηριεις τους αλλους με την αλλη που θα με ξαναχαρακτηρισεις θα προσφυγω στο διαχειριστη του σαιτ για να αποβληθεις δηλαδηη εδω και μια εβδομαδα προσβαλλομαι και δε μιλαω ε ηρθε η ωρα να μιλησω
κάντο. δε με ενδιαφέρει. και εγώ βαρέθηκα να βλέπω τις χαζομάρες που λες και αγχώνεις όλα τα παιδιά. έβγαλες μία απάντηση λάθος γιατί δεν κατάλαβες καν τι έκανε ο μαθητής και ο ίδιος ο καθηγητής είπε ότι είναι σωστή. αυτό τα λέει όλα. ειδικά από τη στιγμή που δε ξέρεις τι σου γίνεται κυρίως στη φυσική:bye: δε θα έπρεπε να μιλάς. στα 18 μου θα έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να πουλάω μούρη στα παιδιά που δίνουν πανελλαδικές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
κάντο. δε με ενδιαφέρει. και εγώ βαρέθηκα να βλέπω τις χαζομάρες που λες και αγχώνεις όλα τα παιδιά. έβγαλες μία απάντηση λάθος γιατί δεν κατάλαβες καν τι έκανε ο μαθητής και ο ίδιος ο καθηγητής είπε ότι είναι σωστή. αυτό τα λέει όλα. ειδικά από τη στιγμή που δε ξέρεις τι σου γίνεται κυρίως στη φυσική:bye: δε θα έπρεπε να μιλάς. στα 18 μου θα έχω καλύτερα πράγματα να κάνω από το να πουλάω μούρη στα παιδιά που δίνουν πανελλαδικές

Μην ασχολείσαι δεν αξίζει. Την 1 αθέτηση, γι αυτόν την έχω πάρει. Και δες πόσο πολύ χαλάει την εικόνα του προφίλ μου.. :P
Ολοι μαζί του τα έχουν αλλά απλά δεν ασχολούνται.. Ρώτησα εγώ πόσο θα μου κόψουν, μου απάντησαν 2 καθηγητές λέγοντας μου ότι δεν θα χάσω όλες τις μονάδες, και έρχεται ο άλλος να μου πει πόσο ασχετο ήταν αυτο που έκανα, λες και δεν το ξέρω, και οτι θα μου το κόψουν όλο.. Ε από θέμα λογικής να το πάμε, ποιον θα ακούσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Aπλά του απαντάω για να περνάει η ώρα μια χαρά έχω γράψει και είμαι εντός των στόχων μου. θα πρεπε να ντρέπεται όμως που υποβαθμίζει τις προσπάθειες των φετεινών υποψηφίων, και αν τον πρόσβαλλα μία αυτός έχει προσβάλει όλους τους μαθητές πολλές φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
νταξει ρε παιδια δεν καταλαβαινετε?ειναι η κλασικη συμπεριφορα των σημερινων ανθρωπων..ο ενας προσπαθει να την βγει στον αλλον,να πουλησει μουρη,εξυπναδα και δεν ξερω και γω τι αλλο..βεβαια δεν μπορω να καταλαβω που αποσκοπει η ολη συμπεριφορα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Ηρεμία παιδιά! Απλά κάποιο μαθητές ρώτησαν κι εγώ απάντησα, ως λίγο πιό αρμόδιος θέλω να πιστεύω!
Δεν είναι ανάγκη ούτε να φωνάζετε ούτε να καταφεύγετε σε χαρακτηρισμούς. Ξέρω τα νεύρα είναι τεντωμένα, αλλά σε τελευταία ανάλυση στο forum ο καθένας μπορεί να διαβάσει κάποια πράγματα και να αγνοήσει κάποια άλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
όταν κάποιος υποβαθμίζει συστηματικά όλα τα θέματα και τη νοημοσύνη των παιδιών που δίνουν και κόβει μόρια εκεί που οι καθηγητές δεν κόβουν δε μπορείς παρά να μη τον χαρακτηρίσεις μ,π,β,.... και διάφορα άλλα. ο καθένας βάζει ότι λέξη θέλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
νταξει ρε παιδια δεν καταλαβαινετε?ειναι η κλασικη συμπεριφορα των σημερινων ανθρωπων..ο ενας προσπαθει να την βγει στον αλλον,να πουλησει μουρη,εξυπναδα και δεν ξερω και γω τι αλλο..βεβαια δεν μπορω να καταλαβω που αποσκοπει η ολη συμπεριφορα..:(

Δεν είμαστε όλοι έτσι όμως σε αυτό το φόρουμ. Είναι ο μόνος που μιλάει με τέτοιο υφάκι εδώ και δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει πάρει πρέφα ότι κανείς δεν συμφωνεί με όσα λέει κ όπως τα λέει. Τεσπα. Αρκετά ασχοληθήκαμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panicisintheair

Νεοφερμένος

Ο panicisintheair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ηρεμία παιδιά! Απλά κάποιο μαθητές ρώτησαν κι εγώ απάντησα, ως λίγο πιό αρμόδιος θέλω να πιστεύω!
Δεν είναι ανάγκη ούτε να φωνάζετε ούτε να καταφεύγετε σε χαρακτηρισμούς. Ξέρω τα νεύρα είναι τεντωμένα, αλλά σε τελευταία ανάλυση στο forum ο καθένας μπορεί να διαβάσει κάποια πράγματα και να αγνοήσει κάποια άλλα!
ακριβως..ΕΣΕΙΣ ειστε αρμοδιος να κρινετε τουλαχιστον ως καποιο βαθμο και κανεις μαθητης της γ λυκειου η και αποφοιτος..και ουδεποτε ταχθηκα υπερ των διαμαχων,ας ειναι και διαδυκτιακες..απλα εκφραζω τις σκεψεις μου..και νομιζω πως ο καθενας μας εχει το αναλογο δικαιωμα χωρις τον φοβο της κρισης,χλευαστικης σε ορισμενα σημεια..
παντα φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis008

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Φίλε rollingstοnes εγώ δεν θα κρίνω αυτά που λες. Μπορεί όντως να είναι και σωστά μπορεί να είναι και λάθος...όμως νομίζω ότι για όλα φταίει ο τρόπος που τα λες...Π.χ. θα μπορούσες να πεις "ξέρεις φίλε νομίζω ότι είναι δυστυχώς όλο λάθος και θα σου τα κόψουν όλα αλλά πότε δεν ξέρεις καλή επιτυχία"
αλλά αυτό το στιλ που έχεις : "μα τι άσχετο ήταν αυτό που βρήκες? Όλα θα σου τα κόψουν" τι απαντήσεις περιμένεις να έχεις δηλαδή? Φτιάξε λίγο την συμπεριφορά σου και θα δεις που θα αποκτήσεις περισσότερους φίλους από αυτούς που τα "έχουν βάλει" μαζί σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Parapan και γω τα'χω πάρει πολύ άγρια με τον rollingstone.το μόνο που ξέρει είναι να μπάινει σε όλα τα φορουμ και να γράφει ό,τι του κατέβει... Τι να πω... Έχω σταματήσει να ασχολούμαι. Αντί να δίνει λίγο θάρρος που τα πέρασε αυτά και ξέρει, κάθεται και γράφει μ....... Και εγώ έκανα σε υποερώτημα λάθος πράξεις και ο καθηγητής μου μού είπε ότι θα μου κόψουν 1-2 μόρια.
-----------------------------------------
μαλλον ολο μα τι σχεση εχει αυτο που βρηκες? αντε εγω για την προσπαθεια θα δινα 2 στα 5 αλλα δε βαθμολογω εγω δυστυχως μαλλον ολο το χανεις:jumpy:


Μ' άρεσε αυτό:"για την προσπάθεια...". Ποιός είσαι ρε...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Α ρε Νickname κ γω ακριβως το ιδιο εκανα....χαμενα μορια απο χαζομαρες!!!οσο για τον rollingstone σορρυ ρε φιλε αλλα απορω πως γινεται ενα ατομο που εχει περασει ολο το σκατο με τις πανελληνιες να λεει τετοιες μ...κιες.εχεις απο την μερα που αρχισαν οι πανελληνιες σε καθε θεμα απαξιωνεις την προσπαθεια μας,ελεος πια!μια μας λες οτι κανουμε χαζομαρες,μας εχεις πριξει οτι τα δικα σας θεματα ηταν πιο δυσκολα ημαρτον αλλη δουλεια δεν εχεις να κανεις γαμωτο???φοιτητης εισαι βγες εξω κ ασε μας εμας εδω στο αγχος μας για τα ''χαζα λαθη''.κ συ εδωσες δεν καταλαβαινεις οτι λογω πιεσης κ αγχους κανεισ κ χαζομαρες?τι να πω μαλλον ολοι εδω μεσα ειμαστε χαζοι ενω εσυ χτυπησες σε ολα 20αρια.μπραβο!!αμα πια μας εχεις πριξει!!και στην τελικη εμεις πρεπει να απευθυνθουμε στη διαχειρηση μπας κ φας ενα ban για το υφακι σου κ ησυχασουμε!ε δεν μιλαμε τοσες μερες αλλα δεν αντεχεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Α ρε Νickname κ γω ακριβως το ιδιο εκανα....χαμενα μορια απο χαζομαρες!!!οσο για τον rollingstone σορρυ ρε φιλε αλλα απορω πως γινεται ενα ατομο που εχει περασει ολο το σκατο με τις πανελληνιες να λεει τετοιες μ...κιες.εχεις απο την μερα που αρχισαν οι πανελληνιες σε καθε θεμα απαξιωνεις την προσπαθεια μας,ελεος πια!μια μας λες οτι κανουμε χαζομαρες,μας εχεις πριξει οτι τα δικα σας θεματα ηταν πιο δυσκολα ημαρτον αλλη δουλεια δεν εχεις να κανεις γαμωτο???φοιτητης εισαι βγες εξω κ ασε μας εμας εδω στο αγχος μας για τα ''χαζα λαθη''.κ συ εδωσες δεν καταλαβαινεις οτι λογω πιεσης κ αγχους κανεισ κ χαζομαρες?τι να πω μαλλον ολοι εδω μεσα ειμαστε χαζοι ενω εσυ χτυπησες σε ολα 20αρια.μπραβο!!αμα πια μας εχεις πριξει!!και στην τελικη εμεις πρεπει να απευθυνθουμε στη διαχειρηση μπας κ φας ενα ban για το υφακι σου κ ησυχασουμε!ε δεν μιλαμε τοσες μερες αλλα δεν αντεχεσαι!
μπαν για ποιο λογο?εμενα με βριζουνε χυδαια μαλιστα χτες και εγω θα φαω μπαν και οσο για το υφος μου μιλαω ρεαλιστικα αν ειναι να μην μιλαω ρεαλιστικα τοτε καλυτερα δε ξαναγραφω εδω και εξαλλου σε αυτο που ρωτησε ενα παιδιειπα οτι θα εδινα 2 στα 5 και μπορει να τα παρει αυτα τα μορια αρα που ειδατε την κακια που λεω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Γιά το τελευταίο ερώτημα με το ποσοσστό.

Εγώ το βρήκα σωστο το αποτέλεσμα δηλαδή το ποσοστό το βρήκα ως 1/23 απλά δεν το ανέφερα ως επι τοις εκατό.
Εγραψα δηλαδή ότι Κ=(1/23)W.
O καθηγητής στο φροντιστήριο μου είπε ότι δεν θα κόψουν μόρια γιατί πρώτον το βρήκες σωστά αφού ποσοστό είναι και το κλάσμα και δεύτερον δεν έχουν την δυνατότητα να κόψουν αφού αυτό παίρνει 1 μόριο.
Δηλαδή το τελευταιο ερώτημα που παίρνει 5 μόρια δίνει από δύο μόρια στο έργο, 2 μόρια στην κινητική ενέργεια, και 1 μόριο στο ποσοστό.
Εσείς τι λέτε κ. dimosgr?
Δεν βρήκαμε με τον καθηγητή κάτι άλλο άμφισβητήσιμο στο διαγώνισμα οπότε είμαι ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εγώ το βρήκα σωστο το αποτέλεσμα δηλαδή το ποσοστό το βρήκα ως 1/23 απλά δεν το ανέφερα ως επι τοις εκατό.
Εγραψα δηλαδή ότι Κ=(1/23)W.
O καθηγητής στο φροντιστήριο μου είπε ότι δεν θα κόψουν μόρια γιατί πρώτον το βρήκες σωστά αφού ποσοστό είναι και το κλάσμα και δεύτερον δεν έχουν την δυνατότητα να κόψουν αφού αυτό παίρνει 1 μόριο.
Δηλαδή το τελευταιο ερώτημα που παίρνει 5 μόρια δίνει από δύο μόρια στο έργο, 2 μόρια στην κινητική ενέργεια, και 1 μόριο στο ποσοστό.
Εσείς τι λέτε κ. dimosgr?
Δεν βρήκαμε με τον καθηγητή κάτι άλλο άμφισβητήσιμο στο διαγώνισμα οπότε είμαι ευχαριστημένος.

1-2 μόρια να γράψεις τον τύπο του ποσοστού
3-2 μόρια να υπολογίσεις το έργο και την κινητική ενέργεια
1 μόριο για τις πράξεις

Συνεπώς αν δεν έχεις γράψει το ποσοστό επι τοις εκατό και είναι το μοναδικό λάθος-ασάφεια κλπ. (καμμιά μοναδίτσα, κάτι που δεν έφτιαξες στο στιγμιότυπο κλπ) θα πάρεις 100. Σε αντίθετη περίπτωση πιθανότατα 99. Δεν θα μου έκανε εντύπωση ο ένας 100 και ο άλλος 99!
Για ότι άλλο θέλεις, στην διάθεσή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top