Πανελλήνιες

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εχω κουραστεί με όλο αυτό θεωρώ ότι διαβάζω και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω μπερδεύω τα λόγια μου δεν θυμάμαι τίποτα με αποτέλεσμα να αγχώνομαι
 

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θεωρητική
 

Γιαννουλάκης

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος Γιαννούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Μάλιστα, δεν έχω ιδέα από θεωρητική, εύχομαι τα καλύτερα! Βέβαια το πρόβλημά σου δεν έχει να κάνει με την κατεύθυνση...
 

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλα σίγουρα δεν έχει να κάνει με την κατεύθυνση το άγχος και η πίεση σε όλες τις κατευθύνσεις υπάρχει
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εχω κουραστεί με όλο αυτό θεωρώ ότι διαβάζω και δεν καταλαβαίνω τι διαβάζω μπερδεύω τα λόγια μου δεν θυμάμαι τίποτα με αποτέλεσμα να αγχώνομαι
Είναι στο μυαλό σου. Δεν γίνεται μέχρι τώρα να καταλάβαινες και ξαφνικά αυτο να εξαφανίστηκε. Έχεις κουραστεί για αυτό το νομίζεις. Ό τι διαβάζεις από δω και πέρα κάντο ήρεμα, καλύτερα να κάνεις σύντομες επαναλήψεις και πολλές
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
εγω εχω φτάσει σε ενα σημείο που δεν μπορώ πια να διαβάσω ενω ξέρω ότι τώρα είναι η πιο σημαντική περίοδος
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εγω εχω φτάσει σε ενα σημείο που δεν μπορώ πια να διαβάσω ενω ξέρω ότι τώρα είναι η πιο σημαντική περίοδος
Ωραία άκου
Κι εγώ όταν ξανά έδινα σε τέτοια κατάσταση ήμουν
Τι διάβασμα θεωρείς ότι έχεις κάνει ως τώρα; Είσαι ικανοποιημένη;
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Ωραία άκου
Κι εγώ όταν ξανά έδινα σε τέτοια κατάσταση ήμουν
Τι διάβασμα θεωρείς ότι έχεις κάνει ως τώρα; Είσαι ικανοποιημένη;
ναι αρκετά , αλλα πιστεύω πως αν δεν γίνουν σωστά οι επαναλήψεις δεν θα μπορέσω να θυμάμαι όλα αυτα που έχω διαβάσει
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
ναι αρκετά , αλλα πιστεύω πως αν δεν γίνουν σωστά οι επαναλήψεις δεν θα μπορέσω να θυμάμαι όλα αυτα που έχω διαβάσει
Ο τι έχεις μάθει δε διαγράφεται
Στο εγγυωμαι
Βρες έναν άλλον τρόπο που σε ξε αγχώνει, χωρίς να μοιάζει με το εντατικό διάβασμα που έχεις στο νου σου
Είναι και φαινόμενο λόγω αλλαγής θερμοκρασίας
Εγώ δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου
Βγαίνε για περπάτημα τα μεσημέρια και όρισε συγκεκριμένη ύλη με την οποία θα ασχοληθείς.
Μην σε απασχολεί το ΠΟΣΟ καλά θα το κάνεις.
Την περνάς τώρα και θα την ξανά περάσεις στην επόμενη επανάληψη
Απλώς μην χάσεις επαφή.
Είναι και θέμα ημερών, σε κάνα 20ημερο θα συνέλθεις
Μην τα παρατάς όμως❤️
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Ο τι έχεις μάθει δε διαγράφεται
Στο εγγυωμαι
Βρες έναν άλλον τρόπο που σε ξε αγχώνει, χωρίς να μοιάζει με το εντατικό διάβασμα που έχεις στο νου σου
Είναι και φαινόμενο λόγω αλλαγής θερμοκρασίας
Εγώ δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου
Βγαίνε για περπάτημα τα μεσημέρια και όρισε συγκεκριμένη ύλη με την οποία θα ασχοληθείς.
Μην σε απασχολεί το ΠΟΣΟ καλά θα το κάνεις.
Την περνάς τώρα και θα την ξανά περάσεις στην επόμενη επανάληψη
Απλώς μην χάσεις επαφή.
Είναι και θέμα ημερών, σε κάνα 20ημερο θα συνέλθεις
Μην τα παρατάς όμως❤️
Σε ευχαριστώ πολυ. Πραγματικά ειναι και η πίεση απο τα φροντιστήρια που κάνουμε επανάληψη της ύλης , τις προσομοιώσεις κτλ που μου εχουν διαλύσει τα νεύρα και δεν μπορώ να διαβάσω με εναν πιο χαλαρο ρυθμό
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυ. Πραγματικά ειναι και η πίεση απο τα φροντιστήρια που κάνουμε επανάληψη της ύλης , τις προσομοιώσεις κτλ που μου εχουν διαλύσει τα νεύρα και δεν μπορώ να διαβάσω με εναν πιο χαλαρο ρυθμό
Σε καταλαβαίνω όσο τίποτα άλλο, ειλικρινά
(
Και αν χρειαστείς τίποτα περισσότερο να μου στείλεις κιόλας, κανένα πρόβλημα )
Να ξέρεις οτι εφόσον είσαι ήδη καλή αυτό δεν πρόκειται να χαλάσει μέχρι να δώσεις πανελλήνιες
Δε είναι ανθρωπινως εφικτό να πάρεις την κατηφόρα εσύ που είσαι άτομο που ανησυχεί αυτή τη στιγμή για το διάβασμα του.
Να σου έχεις εμπιστοσύνη, μην επιτρέψεις στον εαυτό σου να το χάσει τώρα
Υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να διαβάσεις, αν θεωρείς ότι κουράστηκες γιατί ρουτινιασες να βρεις έναν άλλον
Εγώ πχ, ενώ όλη τη χρονιά διάβασμα ένα-δύο μαθήματα, για κάποιες μέρες σερί, και μετά αφοσιωνόμουν στα υπόλοιπα 2 , το τελευταίο διάστημα Απρίλιο και Μάιο έφτιαχνα γραπτό πρόγραμμα ανά ύλη, κι ας ήταν τα 3 από τα 4 μαθήματα μέσα σε μια ημέρα. Πάντα σε ρεαλιστικά πλαίσια!
Αλλά όχι πασαλειμμα, όχι μεγάλες ύλες.
Δεν είσαι και υπερήρωας, ούτε χρειάζεται να φανείς τέτοιος

Δεν ξέρω αν εσένα σου ταιριάζει, αλλά μην σταματάς και να πειραματιζεσαι, είναι το πιο ευχάριστο σημείο του διαβάσματος, ακόμη και αν έχει ως κατεύθυνση τις πανελλήνιες.
Μείνε ενθουσιασμένη με τη δουλειά που έχεις κάνει και που συνεχίζεις να κάνεις μέχρι να δώσεις, δεν έχεις να φοβηθεί τίποτα

Σου εύχομαι πολύ, πολύ καλή δύναμη!!❤️❤️
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν εσένα σου ταιριάζει, αλλά μην σταματάς και να πειραματιζεσαι, είναι το πιο ευχάριστο σημείο του διαβάσματος, ακόμη και αν έχει ως κατεύθυνση τις πανελλήνιες.
Μείνε ενθουσιασμένη με τη δουλειά που έχεις κάνει και που συνεχίζεις να κάνεις μέχρι να δώσεις, δεν έχεις να φοβηθεί τίποτα

Σου εύχομαι πολύ, πολύ καλή δύναμη!!❤️❤️
Σε ευχαριστώ παρα πολυ <3 . Εχω βρει τρόπουςνα κανω πιο ενδιαφέρον το διαβασμα πχ ερωτήσεις , flashcards , να τα εξηγω στον εαυτο μου και βοηθανε αρκετά.
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ παρα πολυ <3 . Εχω βρει τρόπουςνα κανω πιο ενδιαφέρον το διαβασμα πχ ερωτήσεις , flashcards , να τα εξηγω στον εαυτο μου και βοηθανε αρκετά.
Ναι, όλα αυτά κιολας κάνουν ενεργητικό το διάβασμα, έχουν τη φάση τους χαχα
 

user2727

Νεοφερμένος

Η user2727 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Είναι στο μυαλό σου. Δεν γίνεται μέχρι τώρα να καταλάβαινες και ξαφνικά αυτο να εξαφανίστηκε. Έχεις κουραστεί για αυτό το νομίζεις. Ό τι διαβάζεις από δω και πέρα κάντο ήρεμα, καλύτερα να κάνεις σύντομες επαναλήψεις και πολλές
Σίγουρα ο εγκέφαλος κάτι θα έχει αφομοιώσει Αλλα μέσα στον πανικό και στην σκέψη του δεν προλαβαίνω και δεν θυμάμαι τίποτα με κυριεύει το άγχος με αποτέλεσμα να τα ξεχνάω ολα εκείνη την στιγμή
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Σίγουρα ο εγκέφαλος κάτι θα έχει αφομοιώσει Αλλα μέσα στον πανικό και στην σκέψη του δεν προλαβαίνω και δεν θυμάμαι τίποτα με κυριεύει το άγχος με αποτέλεσμα να τα ξεχνάω ολα εκείνη την στιγμή
Κανε οσες επαναληψεις μπορεις με μετρο φυσικα και προσπαθησε να μην αγχωνεσαι. Αν ξερεις οτι εχεις κανει ο,τι μπορεις δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι
 
Top