[Πανελλήνιες 2023] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Ρωταω για έναν γνωστό μου. Φέτος δεν πέρασε στην πόλη που ήθελε και δεν μπορούσε να πάρει μετεγγραφή λόγω 2750 μορίων… Του χρόνου σκέφτεται για 10% ώστε να μπει σε σχολή και να πάρει μετεγγραφή(δύσκολα πιάνει την πόλη που θέλει με 10%). Η μετεγγραφή γινεται με τα μόρια του 10% η τα κανονικά; Για παράδειγμα άμα μια σχολή έχει με 10% 15.000 μόρια και χωρίς 17.000, η απόκλιση των 2750 θα ισχύσει με τα πρώτα η τα δευτερα μόρια; Επειδή ακούγονται πολλά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Καλημερα
Το 10% εχει τις δικες του βασεις και οι μετεγγραφες ακολουθουν επισης τις βασεις αυτες.
Παραδειγμα
Δωσαμε καποτε πανελληνιες και πιασαμε ΜΟ 15.Κανουμε καποιο 10% για μια σχολη οπου τα μορια μας υπολογιζονται σε 16000 με βαση τους συντελεστες της.
Η βαση 10% της σχολης αυτης καθεται στο 15500 και μπαινουμε.
Τωρα ή αργοτερα θελουμε μετεγγραφη σε αντιστοιχη σχολη οπου η βαση της με το 10% την ιδια χρονια που και εμεις μπηκαμε ειναι 18500.
Συγκρινουμε τα 16000 μορια που εχουμε με τα 18500 και προχωραμε.

Οι βασεις του 10% ειναι απομονομενες απο αυτες του 90% της οποια χρονιας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γειά σας! Μήπως ξέρετε πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για τις ενστάσεις? ευχαριστώ εκ των προτέρων
Οι ενστασεις κλεινουν συμφωνα με το νομο ενα μηνα μετα την εναρξη τους δηλαδη καπου 8/12 αν θυμαμαι καλα.
Τα αποτελεσματα δεν ανακοινωνονται μαζικα οπως ξερουμε αλλα με προσωπικες ειδοποιησεις .
Εμεις οι απ εξω μαθαινουμε οτι βγηκαν απο καποιο δελτιου τυπου ,αν υπαρξει και με ποσοτικα νουμερα...πχ υπηρξαν 200 αιτησεις και δικαιθηκαν 10.
Τα αποτελεσματα συνηθως βγαινουν τελος ιανουαριου με φεβρουριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vasiliki Geo

Νεοφερμένος

Η Vasiliki Geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Άλλη μια ερώτηση και τελευταία 😬 έγραψε το παιδί 20685 μόρια και του χρόνου θα κάνει το 10 τις εκατό για αρχιτεκτονική Θεσσαλονίκη (από ΕΠΑΛ) τα μόρια για του χρόνου θα είναι τα ίδια?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Άλλη μια ερώτηση και τελευταία 😬 έγραψε το παιδί 20685 μόρια και του χρόνου θα κάνει το 10 τις εκατό για αρχιτεκτονική Θεσσαλονίκη (από ΕΠΑΛ) τα μόρια για του χρόνου θα είναι τα ίδια?
τα παιδια δεν γραφουν πλεον μορια γραφουν μεσο ορο....τα μορια ειναι της σχολης..
Για ποια σχολη ειναι τα 20685 μορια?
 

Vasiliki Geo

Νεοφερμένος

Η Vasiliki Geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
τα παιδια δεν γραφουν πλεον μορια γραφουν μεσο ορο....τα μορια ειναι της σχολης..
Για ποια σχολη ειναι τα 20685 μορια?
Τα 20685 μόρια είναι για αρχιτεκτονική Θεσσαλονίκη (από ΕΠΑΛ) έχει περάσει αρχιτεκτονική Ξάνθη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Τα 20685 μόρια είναι για αρχιτεκτονική Θεσσαλονίκη (από ΕΠΑΛ) έχει περάσει αρχιτεκτονική Ξάνθη
Εξαιρετικα //οποτε τον ιουλιο που θα κανει το 6% τα μορια θα ειναι παλι 20685.
Εδω πρεπει να πουμε και το δυσαρεστο ..οτι το 6% μεσω επαλ ειναι πολυ ανεμικο (μια θεση) και κινηται στα ορια του λοτο.
Παραδοξως με την εικονα της σχολης αυτης ,το δικο σας και λογω των πολλων μοριων φαινεται αρκετα ελπιδοφορο.
Καλη επιτυχια
 

Vasiliki Geo

Νεοφερμένος

Η Vasiliki Geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εξαιρετικα //οποτε τον ιουλιο που θα κανει το 6% τα μορια θα ειναι παλι 20685.
Εδω πρεπει να πουμε και το δυσαρεστο ..οτι το 6% μεσω επαλ ειναι πολυ ανεμικο (μια θεση) και κινηται στα ορια του λοτο.
Παραδοξως με την εικονα της σχολης αυτης ,το δικο σας και λογω των πολλων μοριων φαινεται αρκετα ελπιδοφορο.
Καλη επιτυχια
Ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις με έχεις βοηθήσει πολύ!
 

Apocalypse

Νεοφερμένος

Ο Apocalypse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπερα για το αποτέλεσμα της ένστασης θα ενημερωθώ με email πριν βγουν τα αποτελέσματα στην σελίδα του υπουργείου; Αν ναι γνωρίζει κανεις ποσο πιο πριν; Ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλησπερα για το αποτέλεσμα της ένστασης θα ενημερωθώ με email πριν βγουν τα αποτελέσματα στην σελίδα του υπουργείου; Αν ναι γνωρίζει κανεις ποσο πιο πριν; Ευχαριστώ
Αυτοι θα αποφασισουν τι θα κανουν ...αλλα μάλλον ενα απο τα δυο ή email ή θα ανοιξουν την πλατφορμα και μπορει και sms..
Για το ποτε ? ποιος ξερεις να σου πει? μαλλον κανενας
 

kat.la.3

Νεοφερμένος

Η kat.la.3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τις κατεξαιρεση μετεγγραφες όπως και για τις ενστάσεις κάποια ενημέρωση ? έχω καταθέσει και τις δυο κι δεν έχω καμια ενημέρωση κι δεν μπορώ να μπω καν στο σύστημα(λεει οτι αδυναμια συστήματος προσπαθείστε αργότερα - εδω και 3μέρες!) . δεν απαντάνε ούτε στο σταθερό (κι καλω εδω και 3 μερες συνεχόμενα κι έχω στείλει και μειλ).
Επίσης με 10% αν κάνω μετά για νομικη απθ απο δπθ (είχα για δπθ 17175 μορια(δπθ νομικη πέρασα) και για απθ 16990 μορια) έχω ελπίδες δεδομένου ότι οι βάσεις του 10% (6% 2022 κι 4% 2021) ήταν 16690 κι 16500?
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τις κατεξαιρεση μετεγγραφες όπως και για τις ενστάσεις κάποια ενημέρωση ? έχω καταθέσει και τις δυο κι δεν έχω καμια ενημέρωση κι δεν μπορώ να μπω καν στο σύστημα(λεει οτι αδυναμια συστήματος προσπαθείστε αργότερα - εδω και 3μέρες!) . δεν απαντάνε ούτε στο σταθερό (κι καλω εδω και 3 μερες συνεχόμενα κι έχω στείλει και μειλ).
Επίσης με 10% αν κάνω μετά για νομικη απθ απο δπθ (είχα για δπθ 17175 μορια(δπθ νομικη πέρασα) και για απθ 16990 μορια) έχω ελπίδες δεδομένου ότι οι βάσεις του 10% (6% 2022 κι 4% 2021) ήταν 16690 κι 16500?
Ειναι αγνωστοι οι χρονοι ανακοινωσης και των δυο..
Υποθετω οτι οι ενστασεις θα ανακοινωθουν τον φεβρουαριο και οι κατ εξαίρεση απο μαρτιο και μετα..
Εχουν μια παραξενη συνηθεια για τις κατ εξαιρεση... περιμενουν να αρχισει το εαρινο πρωτα και μετα ανακοινωνουν

για το 10% που λες ..ποτε εδωσες πανελληνιες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

kat.la.3

Νεοφερμένος

Η kat.la.3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ειναι αγνωστοι οι χρονοι ανακοινωσης και των δυο..
Υποθετω οτι οι ενστασεις θα ανακοινωθουν τον φεβρουαριο και οι κατ εξαίρεση απο μαρτιο και μετα..
Εχουν μια παραξενη συνηθεια για τις κατ εξαιρεση... περιμενουν να αρχισει το εαρινο πρωτα και μετα ανακοινωνουν

για το 10% που λες ..ποτε εδωσες πανελληνιες?
το 2023
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
ωραια ...Πανελληνιες 2023 με 16990 μορια για νομικη απθ
Οι βασεις του 6% το 2024 για το απθ υπολογιζω οτι θα παιξουν καπου στα 17000-17100 οποτε εισαι οριακη

για το 4% το 2025 τις υπολογιζω στα 16750-16900 μορια οποτε εισαι καλυτερα και πιο μεσα
αν βεβαια μεχρι τοτε εχεις ορεξη για θεσσαλονικη.

Τα 3 μορια που ζητα η μετεγγραφη δεν τα εχεις?
 

kat.la.3

Νεοφερμένος

Η kat.la.3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ωραια ...Πανελληνιες 2023 με 16990 μορια για νομικη απθ
Οι βασεις του 6% το 2024 για το απθ υπολογιζω οτι θα παιξουν καπου στα 17000-17100 οποτε εισαι οριακη

για το 4% το 2025 τις υπολογιζω στα 16750-16900 μορια οποτε εισαι καλυτερα και πιο μεσα
αν βεβαια μεχρι τοτε εχεις ορεξη για θεσσαλονικη.

Τα 3 μορια που ζητα η μετεγγραφη δεν τα εχεις?
ειχα μονο 2 μορια και δεν την πηρα . γι αυτο εκανα μετα ενσταση κι κατεξαιρεση.. η αληθεια ειναι πως ελπιζω στο 10%. κι μετα θα ξαναδοκιμασω μετεγγραφη με τα ιδια μορια. γενικα θεωρειτε πως εχω ελπιδες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
ειχα μονο 2 μορια και δεν την πηρα . γι αυτο εκανα μετα ενσταση κι κατεξαιρεση.. η αληθεια ειναι πως ελπιζω στο 10%. κι μετα θα ξαναδοκιμασω μετεγγραφη με τα ιδια μορια. γενικα θεωρειτε πως εχω ελπιδες?
Για την μετεγγραφη μπορω να σου πω οτι τα 3 μορια ειναι τυχαια...2 απο οικονομικα και μια ανπηρια ..οποτε θεωρω σταθερα τα 2 και διατηρουμε ελπιδες..
Η ενσταση σου δεν θα αποδωσει..δεν εκαναν καπου λαθος αυτοι ... καθως και θολη και δυσκολη ειναι η κατ εξαιρεση αν και δεν γνωριζω ακριβως τι επικαλεστηκες
Για το 6% εχεις πολυ συγκρατημενες ελπιδες
και για το 4% κατι σε πολυ ελπιδοφορο
 

kat.la.3

Νεοφερμένος

Η kat.la.3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για την μετεγγραφη μπορω να σου πω οτι τα 3 μορια ειναι τυχαια...2 απο οικονομικα και μια ανπηρια ..οποτε θεωρω σταθερα τα 2 και διατηρουμε ελπιδες..
Η ενσταση σου δεν θα αποδωσει..δεν εκαναν καπου λαθος αυτοι ... καθως και θολη και δυσκολη ειναι η κατ εξαιρεση αν και δεν γνωριζω ακριβως τι επικαλεστηκες
Για το 6% εχεις πολυ συγκρατημενες ελπιδες
και για το 4% κατι σε πολυ ελπιδοφορο
τα 2 μορια ειναι πολυτεκνια ετσι ειναι στανταρ. κατεξαιρεση επικαλεστηκα κι λόγους υγειας ενος γονεα όσο και δικους μου με διακαιολογητικα περιπου 10 χαρτια για τον καθενα (απο δημόσια νοσοκομεία).
επίσης θα μπορουσατε να μου πειτε για φέτος όσον αφορα τη διαδικασια του μηχανογραφικού αν πρεπει να βγαλω εκ νέου κωδικους ή κρατάω του περσινους κι απλά μπαίνω στο σύστημα.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων γι τις απαντήσεις σας!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
τα 2 μορια ειναι πολυτεκνια ετσι ειναι στανταρ. κατεξαιρεση επικαλεστηκα κι λόγους υγειας ενος γονεα όσο και δικους μου με διακαιολογητικα περιπου 10 χαρτια για τον καθενα (απο δημόσια νοσοκομεία).
επίσης θα μπορουσατε να μου πειτε για φέτος όσον αφορα τη διαδικασια του μηχανογραφικού αν πρεπει να βγαλω εκ νέου κωδικους ή κρατάω του περσινους κι απλά μπαίνω στο σύστημα.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων γι τις απαντήσεις σας!
Γεια Κατια 3
Οι λογοι που αναφερεις στην κατ εξαιρεση πραγματι προβλεπονται απο τον σχετικο νομο ως μια απο τις 4 περιπτωσεις που απαιτει και ευχομαι να στην δωσουν

Άρθρο 79
Κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή/μετακίνηση
1. Αιτήσεις για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής δύναται να υποβάλλονται καθ’ όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους αποκλειστικά για σοβαρές και τεκμηριωμένα εξαιρετικές περιπτώσεις ή επιγενόμενες περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης φοιτητών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής. Ως τέτοιες χαρακτηρίζονται ιδίως οι εξής: α) σοβαρές παθήσεις φοιτητών ή μελών της οικογένειας του φοιτητή, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358) κοινής υπουργικής απόφασης, παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, και οι οποίες διαπιστώνονται από τα όργανα και μέσω διαδικασίας η οποία αναφέρεται στην ως άνω κοινή υπουργική απόφαση,κλπ...


Για το password του μηναχογραφικου του 2024... Κοιτα κανω μηχανογραφικα απο το 2017 και παντα θελουν νεο κωδικο ...και δεν ξερω το γιατι?
Υποθετοντας οτι και φετος θα κανουν τα ιδια ..θα χρειαστει να πας στο λυκειο με τον αριθμο υποψηφιου να κανεις νεο κωδικο ,κατα τον ιουλιο, οταν ανακοινωθουν τα μηχανογραφικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

kat.la.3

Νεοφερμένος

Η kat.la.3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια Κατια 3
Οι λογοι που αναφερεις στην κατ εξαιρεση πραγματι προβλεπονται απο τον σχετικο νομο ως μια απο τις 4 περιπτωσεις που απαιτει και ευχομαι να στην δωσουν

Άρθρο 79
Κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή/μετακίνηση
1. Αιτήσεις για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής δύναται να υποβάλλονται καθ’ όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους αποκλειστικά για σοβαρές και τεκμηριωμένα εξαιρετικές περιπτώσεις ή επιγενόμενες περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης φοιτητών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής. Ως τέτοιες χαρακτηρίζονται ιδίως οι εξής: α) σοβαρές παθήσεις φοιτητών ή μελών της οικογένειας του φοιτητή, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358) κοινής υπουργικής απόφασης, παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, και οι οποίες διαπιστώνονται από τα όργανα και μέσω διαδικασίας η οποία αναφέρεται στην ως άνω κοινή υπουργική απόφαση,κλπ...


Για το password του μηναχογραφικου του 2024... Κοιτα κανω μηχανογραφικα απο το 2017 και παντα θελουν νεο κωδικο ...και δεν ξερω το γιατι?
Υποθετοντας οτι και φετος θα κανουν τα ιδια ..θα χρειαστει να πας στο λυκειο με τον αριθμο υποψηφιου να κανεις νεο κωδικο ,κατα τον ιουλιο, οταν ανακοινωθουν τα μηχανογρο
Γεια Κατια 3
Οι λογοι που αναφερεις στην κατ εξαιρεση πραγματι προβλεπονται απο τον σχετικο νομο ως μια απο τις 4 περιπτωσεις που απαιτει και ευχομαι να στην δωσουν

Άρθρο 79
Κατ’ εξαίρεση μετεγγραφή/μετακίνηση
1. Αιτήσεις για χορήγηση κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής δύναται να υποβάλλονται καθ’ όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους αποκλειστικά για σοβαρές και τεκμηριωμένα εξαιρετικές περιπτώσεις ή επιγενόμενες περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης φοιτητών Α.Ε.Ι. της ημεδαπής. Ως τέτοιες χαρακτηρίζονται ιδίως οι εξής: α) σοβαρές παθήσεις φοιτητών ή μελών της οικογένειας του φοιτητή, οι οποίες δεν περιλαμβάνονται στο παράρτημα της υπ’ αρ. Φ.151/17897/Β6/2014 (Β΄ 358) κοινής υπουργικής απόφασης, παθήσεις, όπως αυτή εκάστοτε τροποποιείται ή αντικαθίσταται, και οι οποίες διαπιστώνονται από τα όργανα και μέσω διαδικασίας η οποία αναφέρεται στην ως άνω κοινή υπουργική απόφαση,κλπ...


Για το password του μηναχογραφικου του 2024... Κοιτα κανω μηχανογραφικα απο το 2017 και παντα θελουν νεο κωδικο ...και δεν ξερω το γιατι?
Υποθετοντας οτι και φετος θα κανουν τα ιδια ..θα χρειαστει να πας στο λυκειο με τον αριθμο υποψηφιου να κανεις νεο κωδικο ,κατα τον ιουλιο, οταν ανακοινωθουν τα μηχανογραφικα
μεχρι στιγμης ξέρω απο γνωστη οτι ειναι στον αρ. πρωτ. 300 περιπου και εγω είμαι 900 + έτσι θα αργήσει να βγει ειναι η αληθεια η κατεξαιρεση , τύπου τελη μαρτιου περιμενω . όπως και να εχει σας ευχαριστω θερμα για την βοηθεια!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Σε παλιοτερες εποχες οπου τα παιδια μιλουσαν για τα αποτελεσματα της διαδικασιας αυτης και για τους χρονους συγκριτικα με τον αριθμο πρωτοκολλου ειχα δει οτι δεν ηταν αυτος η σειρα προτεραιοτητας. Ηταν ανακατεμενα.
Τωρα δεν εχουμε καμια πληροφορηση.
 

kat.la.3

Νεοφερμένος

Η kat.la.3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε παλιοτερες εποχες οπου τα παιδια μιλουσαν για τα αποτελεσματα της διαδικασιας αυτης και για τους χρονους συγκριτικα με τον αριθμο πρωτοκολλου ειχα δει οτι δεν ηταν αυτος η σειρα προτεραιοτητας. Ηταν ανακατεμενα.
Τωρα δεν εχουμε καμια πληροφορηση.
πάντως τον Δεκέμβριο (22.12.2023) που μου είχαν απαντήσει τότε στο τηλέφωνο στο υπουργείο παιδειας μου είχαν πει πως με σειρα αρ. πρωτ θα εξετάζονται κι θα ειδοποιούν . προχθες ενημερωσαν την γνωστη μου που είχε κανει αιτηση γι κατεξαιρεση κι ειχε αρ.πρωτ κοντα 300 κατι (δεν θυμαμαι ακριβως) , με ένα συνοπτικότατο μειλ 1 σειρας ότι : ''δεν είναι τοσο σοβαρος ο λογος που επικαλεστηκε γι κατεξαιρεση'' κι τη απερριψαν την αιτηση της
 

ειδήμων

Νεοφερμένος

Ο ειδήμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ειμαι φοιτητής ιατρικής αλεξανδρούπολης και θέλω να παω με μετεγγραφή στην ιατρικη εκπα έχοντας 6 μόρια και 18450 μόρια και θέλω να μπω στο δεύτερο έτος και η αθήνα δεν ειναι μόνιμη κατοικία μου .Το 2023 ο τελευταίος μπήκε με 6 μόρια και 18450 απο μετεγγραφή στην αθήνα .Σε περίπτωση ισοβαθμίας με τον τελευταίο τι κριτήρια μπαίνουν εαν εχουν και τα ίδια μόρια πανελληνίων δηλαδη αν οι τελευταίοι εχουν 6 μόρια και τα ίδια μόρια πανελληνίων με τι παραπάνω κριτήρια θα γινει η μετεγγραφή ?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top