[Πανελλήνιες 2023] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Είναι με το 6% γιατί ξαναέδωσε εφέτος και έπιασε τα 18725 μόρια.
Μπορώ να επικοινωνήσω με το ΑΠΘ για να μου πουν ποια μαθήματα θα αναγνωριστούν ή και αυτό έχει σχέση με την χρονιά;

Παρόλα αυτά, φαντάζομαι όμως πάλι, ότι δεν θα είναι στο 2ο έτος, αλλά στο πρώτο έτος στο ΑΠΘ.
Σωστά; Οπότε θα έχει περιορισμό στην λήψη μαθημάτων κλπ. Άρα χάνει 1 χρόνο ...

Κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω;

Επίσης στην ένσταση τι θα μπορούσα να αναφέρω; Ότι είναι τρίδυμα, ότι είναι και τα τρία φοιτητές, ότι εγώ είμαι με σύμβαση ορισμένου χρόνου (λήγει 31/12) και δεν ξέρουμε αν υπάρχει ανανέωση. Τι άλλο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλα.
Να επικοινωνησεται με το απθ για τα μαθηματα? οχι δεν θα σας πουν..δεν ξερουν... ειναι θεμα καθηγητων...
Απο διαφορες συζητησεις με φοιτητες της σχολης αυτης εχω την αισθηση, οτι αναγνωριζουν πολλα μαθηματα.
Δεν εχω διαβασει τον κανονισμο σπουδων της ιατρικης απθ και τι περιορισμους μπορει να εχει ,αλλα οσο γνωριζω τα πανεπιστημια δεν εχουν ετη...μπαινεις μεσα και κανεις εσυ το προγραμμα σου..με τους πιο πολλους βεβαια να ακολουθουν τα εξαμηνα.

Στην μετεγγραφη και στο 10% υπαρχει μια αναστατωση..κατι κερδιζεις κατι χανεις..πχ αν δεσει η μετεγγραφη τα εργαστηρια 1ου τα εχει χαμενα για φετος

Τα τρίδυμα φοιτητες ειναι μια καλη αμυνα και να την πειτε στην ενσταση ..για το αλλο που ειναι μια πραγματικη απειλη δεν ενδιαφερονται.
Γενικως οι ενστασεις με την προηγουμενη ηταν μετρημενες στα δακτυλα ...τωρα με αυτον που φαίνεται πιο υγιης δεν ξερω.... θα δειξει
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Αναστατωση στις μετεγγραφες...ειναι λεει στο χερι των σχολων αν θα δεχθουν φοιτητες με 0 οικονομικα κοινωνικα μορια..
Ευτυχώς αυτο αφορα κυριως σχολες επαρχιας οι οποιες ομως ειναι βολικες.
Αυτες οι οικονομικες σχολες της αθηνας...? ολο κατι τους φταιει.

 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Να επικοινωνησεται με το απθ για τα μαθηματα? οχι δεν θα σας πουν..δεν ξερουν... ειναι θεμα καθηγητων...
Απο διαφορες συζητησεις με φοιτητες της σχολης αυτης εχω την αισθηση, οτι αναγνωριζουν πολλα μαθηματα.
Δεν εχω διαβασει τον κανονισμο σπουδων της ιατρικης απθ και τι περιορισμους μπορει να εχει ,αλλα οσο γνωριζω τα πανεπιστημια δεν εχουν ετη...μπαινεις μεσα και κανεις εσυ το προγραμμα σου..με τους πιο πολλους βεβαια να ακολουθουν τα εξαμηνα.

Στην μετεγγραφη και στο 10% υπαρχει μια αναστατωση..κατι κερδιζεις κατι χανεις..πχ αν δεσει η μετεγγραφη τα εργαστηρια 1ου τα εχει χαμενα για φετος

Τα τρίδυμα φοιτητες ειναι μια καλη αμυνα και να την πειτε στην ενσταση ..για το αλλο που ειναι μια πραγματικη απειλη δεν ενδιαφερονται.
Γενικως οι ενστασεις με την προηγουμενη ηταν μετρημενες στα δακτυλα ...τωρα με αυτον που φαίνεται πιο υγιης δεν ξερω.... θα δειξει
Γιάννη στην ένσταση της μεγάλης μας αδερφής, αυτή που πήγε Τρίκαλα τελικά, είχανε βάλει οι γονείς μου ότι έχουν και τρίδυμα, μαθητές λυκείου με υπέρογκα έξοδα φροντιστηρίων και διαβίωσης, κλπ αλλά μηδέν εις το πηλίκο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι με το 6% γιατί ξαναέδωσε εφέτος και έπιασε τα 18725 μόρια.
Μπορώ να επικοινωνήσω με το ΑΠΘ για να μου πουν ποια μαθήματα θα αναγνωριστούν ή και αυτό έχει σχέση με την χρονιά;

Παρόλα αυτά, φαντάζομαι όμως πάλι, ότι δεν θα είναι στο 2ο έτος, αλλά στο πρώτο έτος στο ΑΠΘ.
Σωστά; Οπότε θα έχει περιορισμό στην λήψη μαθημάτων κλπ. Άρα χάνει 1 χρόνο ...

Κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω;

Επίσης στην ένσταση τι θα μπορούσα να αναφέρω; Ότι είναι τρίδυμα, ότι είναι και τα τρία φοιτητές, ότι εγώ είμαι με σύμβαση ορισμένου χρόνου (λήγει 31/12) και δεν ξέρουμε αν υπάρχει ανανέωση. Τι άλλο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όλα.
Η ιατρική ΑΠΘ αναγνωρίζει μαθήματα και αν είναι πολλά σε βάζει στο αντίστοιχο έτος
Φέτος φίλη μου ήρθε από ιατρική Λάρισας με 4% και μπήκε τρίτο έτος
Θέλω να επισημάνω κάτι πολύ σημαντικό όχι μόνο για εσάς αλλά για όσους κάνουν μηχανογραφικό
Δεν δηλώνουμε τις σχολές με την φθίνουσα σειρά τών βάσεων τους αλλά όπως βολεύει εμάς
Εγώ περνούσα σε όλες τις ιατρικές μετά την Θεσσαλονίκη αλλά δεν έβαλα δεύτερη προτίμηση Πάτρα αλλά Λάρισα γιατί ήταν πιο κοντά στο σπίτι μου, λιγότερα έξοδα μετακίνησης για εμένα και τους γονείς μου, είχε πολλά σπίτια και καλύτερα ενοίκια και ακόμα και στην χειρότερη περίπτωση που δεν έπαιρνα μεταγραφή θα μπορούσα να μένω στην αδερφή μου στα Τρίκαλα για ένα χρόνο μέχρι να τελειώσει την σχολή κ να πηγαινοέρχομαι Λάρισα γιατί τρία σπίτια δεν μπορούσαν να συντηρήσουν οι γονείς μου
Ευτυχώς πήρα την μετεγγραφή τελικά
Νομίζω ότι φέτος πρέπει να πάει στην Πάτρα και να περάσει σχεδόν όλα τα μαθήματα και του χρόνου με 4% είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα έρθει Θεσσαλονίκη στο δεύτερο έτος
Είμαστε Κ εμείς τρίδυμα :jumpy::jumpy::jumpy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ναλα που να ξερουν αυτοι απο τρίδυμα...πληρωσαν ποτε τρια πεντακοσαρικα το μηνα μαζεμενα για φροντ ? οχι...
 

Nikleo

Νεοφερμένος

Ο Nikleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ξέρει κανείς ποτέ ανοίγουν οι πλατφόρμες από τις σχολές που πήραμε την μετεγγραφή για να στείλουμε τα δικαιολογητικά, και αν η διαδικασία γίνεται μόνο ηλεκτρονικά η θα χρειαστεί να πάω κάποιο χειρόγραφο χαρτί όπως το χαρτί διαγραφής για παράδειγμα!;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ξέρει κανείς ποτέ ανοίγουν οι πλατφόρμες από τις σχολές που πήραμε την μετεγγραφή για να στείλουμε τα δικαιολογητικά, και αν η διαδικασία γίνεται μόνο ηλεκτρονικά η θα χρειαστεί να πάω κάποιο χειρόγραφο χαρτί όπως το χαρτί διαγραφής για παράδειγμα!;
Πλατφορμες δεν συνηθίζουν να ανοιγουν... βγαζουν ομως ανακοινωσεις οι γραμματειες να στειλετε με email τα χαρτια που ζητανε και πολυ αργοτερα με email το χαρτι διαγραφης...το οποιο και δεν πρεπει να παρεις πριν στο ζητησουν αυτες.
Οι γραμματειες της αθηνας αρχιζουν να κινουνται κατα τελος νοεμβριου αρχες δεκεμβριου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Οι γραμματειες των σχολων την αθηνας αρχισαν να ζητανε χαρτια για να επιβεβαιώσουν την μετεγγραφη

Εδω μια οχι απαιτητικη
20 Νοεμβριου
Καλούνται οι φοιτητές/τριες των οποίων κυρώθηκε στους Πίνακες η αίτηση μετεγγραφής/μετακίνησης από το Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού, να υποβάλλουν στη Γραμματεία
αποκλειστικά μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας με αποστολή στο e-mailτης Γραμματείας του Τμήματος ...... έως και τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2023, τα παρακάτω:
α) Την αίτηση μετεγγραφής όπως αυτή εξάγεται από την ηλεκτρονική εφαρμογή του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων & Αθλητισμού,
β) Τα δικαιολογητικά που αναγράφονται στην παραπάνω Αίτηση, σύμφωνα με τη δέσμευσή τους σε αυτή*. *Σ.Σ.: Επισημαίνεται ότι στις περιπτώσεις της κατηγορίας μετεγγραφής αδελφών προπτυχιακών φοιτητών που δεν υπεβλήθη δήλωση αποποίησης μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος, η αποποίηση θα γίνεται με την υποβολή υπεύθυνης δήλωσης, θεωρημένης για το γνήσιο της υπογραφής (αποδεκτή Υ.Δ. μέσω του Gov.gr), στο Τμήμα/Σχολή Υποδοχής, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην περ. β΄ της παρ. 1 του άρθρου 13 της με αριθμ. 142413/19- 10-2020 Απόφασης του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων (Β΄ 4617).
Προσοχή: Όλα τα δικαιολογητικά θα πρέπει να είναι αρχεία μορφής pdf . Κατόπιν ελέγχου των δικαιολογητικών, ο οποίος θα πραγματοποιηθεί μετά τη λήξη της ανωτέρω προθεσμίας για την κατάθεσή τους, οι φοιτητές/τριες θα ενημερωθούν μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (e-mail) εάν γίνονται δεκτοί/ές για την εγγραφή τους στο Τμήμα .
Στο εν λόγω e-mail θα περιέχονται πληροφορίες και τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την ολοκλήρωση της εγγραφής τους.
Παρακαλούνται οι φοιτητές/τριες να μην προβαίνουν σε καμιά ενέργεια για τη διαγραφή τους από το Τμήμα προέλευσής τους εάν προηγουμένως δεν ενημερωθούν ότι έχουν γίνει δεκτοί/ές για εγγραφή στο Τμήμα .

Και εδω μια αλλη πιο απαιτητικη
Δημοσιεύθηκε 14/11/2023

Καλούνται οι δικαιούχοι μετεγγραφών για το ακ. έτος 2023-2024 που ανήκουν στις παρακάτω κατηγορίες:
α) σύμφωνα με τα μοριοδοτούμενα κριτήρια της παρ.3 του άρθρου 75 του ν. 4692/2020 (Α’111)
β) επιτυχόντες με την κατηγορία αδελφών προπτυχιακών φοιτητών του άρθρου 76 του ν. 4692/2020 (Α’111)
γ) που ανήκουν στις περιπτώσεις α, β, γ, ε και στ του άρθρου 78 του ν.4692/2020(Α’111)
δ) σύμφωνα με το άρθρο 77 του ν. 4692/2020 (Α’111)
όπως κυρώθηκαν από τον ύπ. αριθ. 129682/Ζ1/01-11-2023 πίνακα του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού να καταθέσουν στη Γραμματεία της Σχολής αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο πρόσωπο όλα τα δικαιολογητικά που αναγράφονται στην ηλεκτρονική αίτηση που υπέβαλαν στο Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού τις ημερομηνίες 20/11/2023, 22/11/2023, 23/11/2023 και 24/11/2023 και ώρες 11-1.
Επιπλέον οι δικαιούχοι μετεγγραφών καλούνται να υποβάλουν,
α) την Ηλεκτρονική Αίτηση που υπέβαλαν στο Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων
(με το γνήσιο της υπογραφής)
β) Αστυνομική Ταυτότητα ή Διαβατήριο (ευκρινές φωτοαντίγραφο)
γ) Υπεύθυνη Δήλωση ( περί γνησιότητας των δικαιολογητικών που υποβάλλονται)
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με τη Γραμματεία της Σχολής.

ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ:
  • Στην κατηγορία που ζητείται βεβαίωση μόνιμης κατοικίας γονέων, παρακαλείστε να καταθέσετε τη βεβαίωση μόνιμης κατοικίας και των δύο γονέων ( αυτο ειναι χρονοβορο θελει εμπλοκη του δημου)
  • Στην κατηγορία που ζητείται το Ε9 των γονέων, παρακαλείστε να καταθέσετε το Ε9 και των δύο γονέων
  • Στην κατηγορία που δεν έχει δηλωθεί ΑΦΜ γονέα λόγω διαζυγίου παρακαλείστε να καταθέσετε το διαζύγιο καθώς και τη δικαστική απόφαση επιμέλειας.
Οι δικαιούχοι δεν θα πρέπει να ζητήσουν διαγραφή από το Ίδρυμα Προέλευσης μέχρι να γίνει ο έλεγχος των δικαιολογητικών και να ολοκληρωθεί η διαδικασία της μετεγγραφής με απόφαση Γενικής Συνέλευσης της Σχολής
Όπου τα ζητούμενα δικαιολογητικά μπορούν να εκδοθούν ηλεκτρονικά από το gov.gr αποστείλετε τα επίσημα ηλεκτρονικά πιστοποιητικά, υπεύθυνες δηλώσεις κλπ όπως αυτά εκδίδονται από την πύλη gov.gr

Καλή επιτυχια στα παιδια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι: Ειμαι δευτεροετης και μπηκα μεσα στο συστημα για μετακινηση με δεχτηκε και μου εβγαλε (ειχα δωσει πανελλαδικες στο 3ο πεδιο) επιλογες απο 2ο και 4ο πεδιο σε ορισμενες σχολες.Αυτο σημαινει οτι μπορω να κανω αιτηση?Μου δινει το δικαιωμα να υποβαλλω αιτηση.
 

Nikleo

Νεοφερμένος

Ο Nikleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την παράδοση του παλιού πασου και έπειτα με την έκδοση του καινούργιου λογω μετεγγραφής. Έχω πάρει πασο από την παλιά σχολή και όταν κάνουμε εγγγραφη στο καινούργιο τμήμα θα πρέπει να να το παραδώσουμε, σωστά; Όμως δεν μπορώ να πάω πάλι γιατί και μακρυά και οικονομικά είναι δύσκολο, θα μπορώ να τους στείλω το πασο με courier συστημένα ώστε να μην χρειαστεί να πάω εγώ από κει;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την παράδοση του παλιού πασου και έπειτα με την έκδοση του καινούργιου λογω μετεγγραφής. Έχω πάρει πασο από την παλιά σχολή και όταν κάνουμε εγγγραφη στο καινούργιο τμήμα θα πρέπει να να το παραδώσουμε, σωστά; Όμως δεν μπορώ να πάω πάλι γιατί και μακρυά και οικονομικά είναι δύσκολο, θα μπορώ να τους στείλω το πασο με courier συστημένα ώστε να μην χρειαστεί να πάω εγώ από κει;
Εξ οσον παρατηρω οι γραμματειες επαρχιας εχουν σταματησει να ζητανε αυτοπροσωπη παραδοση ΥΔ και πασου για την διαγραφη εδω και μερικα χρονια.
Μερικες ζητανε με email την ΥΔ μονο
και αλλες πιο συντηρητικες αποστολη ΥΔ και πασου με κουριερ.
Kαι οι δυο απαντανε με email.
H παραδοση του παλιου πασου ειναι μια ουτοπια πλεον καθοτι αυτο ειναι διαθεσιμο και σε ηλεκτρονικη μορφη στο κινητο σου. Αλλα οκ οτι πουν θα κανεις.
Είτε παραδωσεις το παλιο ειτε οχι, στην νεα σχολη θα βγαλεις αλλο με κωδικους της νεας σχολης.
 

Τριδυμομαμά

Νεοφερμένος

Η Τριδυμομαμά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την παράδοση του παλιού πασου και έπειτα με την έκδοση του καινούργιου λογω μετεγγραφής. Έχω πάρει πασο από την παλιά σχολή και όταν κάνουμε εγγγραφη στο καινούργιο τμήμα θα πρέπει να να το παραδώσουμε, σωστά; Όμως δεν μπορώ να πάω πάλι γιατί και μακρυά και οικονομικά είναι δύσκολο, θα μπορώ να τους στείλω το πασο με courier συστημένα ώστε να μην χρειαστεί να πάω εγώ από κει;
Ναι θα μπορέσετε να το στείλετε είτε με courier είτε με ταχυδρομείο.
Δεν είναι απαραίτητη η αυτοπρόσωπη παρουσία σας για την κατάθεση του παλαιού πάσο.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ξερουμε τα αποτελεσματα μετακινησης ποσο καιρο κανουν γ να βγουν?Εκανα αιτηση σημερα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ξερουμε τα αποτελεσματα μετακινησης ποσο καιρο κανουν γ να βγουν?Εκανα αιτηση σημερα
Παλικαρι μου δεν υπαρχουν μετακινησεις τωρα..πανε τελειωσανε.. του χρονου παλι και οχι για σενα γιατι εισαι παλιος.
Αυτο που εκανες ειναι αιτηση κατ εξαιρεση..
Αν την δεχθουνε και αν εχεις δικαιωμα ( πιανεις βαση , η σχολη δηλωμενη στο μηχανογραφικο ,εισαι 1ο εξαμηνο κλπ ) τοτε θα παρεις αποτελεσμα κατα φεβρουαριο, μαρτη, απριλη.
Αν την δεχθουνε, αλλα δεν εχεις δικαιωμα τοτε ο πιερακακης πρεπει να περασει τροπολογια στην βουλη για σενα ...χλωμο δεν φαινεται
 
Τελευταία επεξεργασία:

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ενταξει μην νευριαζεις.Μια απορια ειχα,δεν τα ξερω αυτα
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ενταξει μην νευριαζεις.Μια απορια ειχα,δεν τα ξερω αυτα
εγω ...τι νευρα ?...οχι νευρα..τα νευρα ειναι αδυναμια.
ναι ισως το λεκτικο δεν ηταν τοσο πολαϊτ οσο επρεπε...
ε και δεν χρειαζεται να τα ξερεις ,αχρείαστα να ειναι.
παντως μετακινηση παει ...παπαλα...

 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δεν πειραζει Γιαννη αν και εχτες με στεναχωρησες αλλα ολα καλα.Εμενα μου αρεσει το Γεωπονικο Πελοποννήσου αλλα κοιταω λυση λογω οικονομικων δυσχερειων.Θα κοιταξω για εσωτερικο Ερασμους στο Γεωπονικο Αθηνας, αφου δεν το αντιστοιχουν μαζι του για μεταγγραφη.
 

Vasiliki Geo

Νεοφερμένος

Η Vasiliki Geo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Γονιός Φοιτητή και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γειά σας! Μήπως ξέρετε πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα για τις ενστάσεις? ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Jackorien145

Νεοφερμένος

Ο Jackorien145 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Ρωταω για έναν γνωστό μου. Φέτος δεν πέρασε στην πόλη που ήθελε και δεν μπορούσε να πάρει μετεγγραφή λόγω 2750 μορίων… Του χρόνου σκέφτεται για 10% ώστε να μπει σε σχολή και να πάρει μετεγγραφή(δύσκολα πιάνει την πόλη που θέλει με 10%). Η μετεγγραφή γινεται με τα μόρια του 10% η τα κανονικά; Για παράδειγμα άμα μια σχολή έχει με 10% 15.000 μόρια και χωρίς 17.000, η απόκλιση των 2750 θα ισχύσει με τα πρώτα η τα δευτερα μόρια; Επειδή ακούγονται πολλά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top