Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα πέφτουν συνήθως μέσα; Γιατί κάτι είδα ότι είπε για μικρή πτώση στις ιατρικές αλλά δεν θέλω να τρέφω ψεύτικες ελπίδες
 

BatGuin

Νεοφερμένος

Ο BatGuin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογικών Εφαρμογών & Τεχνολογιών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Υπαρχει , λετε, πιθανοτητα το Βιολογικων Εφαρμογων και Τεχνολογιων στα Ιωαννινα να ανεβει σε μορια? Ειμαι μοναχα 20 μορια πανω και εχω αρχισει να αγχωνομαι πως , μετα την αποτυχια μου για ιατρικη , η σχολη που θεωρουσα δεδομενη και με ενδιεφερε φουλ θα μεινει και αυτη απο εξω... :no:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,631 μηνύματα.
Οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα πέφτουν συνήθως μέσα; Γιατί κάτι είδα ότι είπε για μικρή πτώση στις ιατρικές αλλά δεν θέλω να τρέφω ψεύτικες ελπίδες
Πέρυσι κάνεις δεν είχε πέσει μέσα , όλοι λέγανε για ιατρικη κάτω από 18κ και τελικά δεν έπεσε τόσο. Ίσως φέτος που είδανε πως πήγε πέρυσι να είναι πιο αξιόπιστα αυτά που λένε , δεν ξέρω.

Από τα στατιστικά στο αειτει που είδα συνολικά στα 3 μαθήματα οι βαθμοί 18-20 είναι λίγο λιγότεροι, έκθεση όμως υπάρχει μεγάλη αύξηση στα 17-18. Αλλά όπως έχουμε πει εφόσον δεν ξέρουμε πλέον στατιστικά μορίων αλλά βαθμών δεν μπορούμε να εκτιμήσουμε ακριβώς . Κάποιος με 18 έκθεση στα άλλα μπορεί να μην πήγε καλά
 

ειδήμων

Νεοφερμένος

Ο ειδήμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αν πέσουν οι ιατρικές, πόσο μπορούν να πέσουν σε μόρια, πιο πολύ Αλεξανδρούπολη η Λάρισα με ενδιαφέρει πόσο θα πεσουν
 

Ιωάννα2005

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αν πέσουν οι ιατρικές, πόσο μπορούν να πέσουν σε μόρια, πιο πολύ Αλεξανδρούπολη η Λάρισα με ενδιαφέρει πόσο θα πεσουν
Αν πέσουν οι ιατρικές, πόσο μπορούν να πέσουν σε μόρια, πιο πολύ Αλεξανδρούπολη η Λάρισα με ενδιαφέρει πόσο θα πεσουν
Πόσο επιασες
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

ειδήμων

Νεοφερμένος

Ο ειδήμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 307 μηνύματα.

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι εκτιμήσεις του Χατζητέγα πέφτουν συνήθως μέσα; Γιατί κάτι είδα ότι είπε για μικρή πτώση στις ιατρικές αλλά δεν θέλω να τρέφω ψεύτικες ελπίδες
Λόγια του αέρα. Απαιτούνται στατιστικές αναλύσεις για να είναι άξιες αναφοράς οι εκτιμήσεις, όπως εκείνες του Στρατηγάκη που θα βγουν τις επόμενες ημέρες.

Δεν μπορείς να μιλάς για μικρή πτώση "με το μάτι" στα σοβαρά. Να πω ότι σε κάποιο μάθημα έπεσαν απίστευτα οι βαθμολογίες και στα άλλα έμειναν σταθερές ΟΚ, αλλά αυτό δεν συμβαίνει...
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Λόγια του αέρα. Απαιτούνται στατιστικές αναλύσεις για να είναι άξιες αναφοράς οι εκτιμήσεις, όπως εκείνες του Στρατηγάκη που θα βγουν τις επόμενες ημέρες.

Δεν μπορείς να μιλάς για μικρή πτώση "με το μάτι" στα σοβαρά. Να πω ότι σε κάποιο μάθημα έπεσαν απίστευτα οι βαθμολογίες και στα άλλα έμειναν σταθερές ΟΚ, αλλά αυτό δεν συμβαίνει...
Παιδιά ερώτηση τις βάσεις του επαλ τις καθορίζει το γελ δηλαδή οι αποδώσεις του γελ λόγω ότι παίρνει το 90% η είναι ξεχωριστά. Δηλαδή πχ μπορεί στα γελ να ανέβουν και στα επαλ να πέσουν η βάσεις; γιατί απο τα στατιστικά είδα πτώση στα επαλ
 

Guest 586541

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά ερώτηση τις βάσεις του επαλ τις καθορίζει το γελ δηλαδή οι αποδώσεις του γελ λόγω ότι παίρνει το 90% η είναι ξεχωριστά. Δηλαδή πχ μπορεί στα γελ να ανέβουν και στα επαλ να πέσουν η βάσεις; γιατί απο τα στατιστικά είδα πτώση στα επαλ
Οι βάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.

Οπότε είναι δυνατή η άνοδος στα ΓΕΛ και η πτώση στα ΕΠΑΛ των βάσεων.
 

Mewmaw

Νεοφερμένος

Η Mewmaw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πως θα μπορούσε να θεωρηθεί το 13.7 στην έκθεση εύλογο ( 66 από τον έναν κι 71 από τον άλλον), από τη στιγμή που δεν έχασα τίποτα απολύτως από τις ασκήσεις, βάσει των οδηγιών από την ΚΕΕ,πέτυχα τα νοήματα αφενός στην περίληψη κι αφετέρου στο λογοτεχνικό και τέλος, στην παραγωγή γραπτού λόγου δεν βγήκα εκτός θέματος; Έχασα ιατρική και περνάω(βάσει των περσινών βάσεων) οδοντιατρική ως συνέπεια του βαθμού μου στην έκθεση. Ωστόσο, δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα πως ακριβώς χάθηκαν τόσες μονάδες… Εν γένει έγραφα αρκετά καλές εκθέσεις… Στη χειρότερη των περιπτώσεων είχα 17. Ως εκ τούτου ο βαθμός μου στις πανελλήνιες μας έπιασε όλους αίφνης. Το μοναδικό που μπορεί να δικαιολογήσει εν μέρει την απώλεια μονάδων είναι η υπέρβαση του ορίου λέξεων (όχι κατά πολύ) στο λογοτεχνικό και στην παραγωγή γραπτού λόγου. Τι ενδέχεται να πήγε τόσο λάθος και μπορεί η υπέρβαση του ορίου λέξεων να οδηγήσει σε τούτο το αποτέλεσμα ;
Και εγώ παρόμοια με εσένα. Ο ένας βαθμολογητης 82 και ο άλλος 74. Μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο γιατί δεν είχα πέσει ποτέ κάτω από 17 και όπως λες και εσύ με βάση τις πρότυπες απαντήσεις είχα γράψει πολύ καλά. Σκέφτομαι να πάω στο σχολείο να πάρω τα αποκόμματα. Ξέρει κανείς μέχρι πότε θα τα έχουν;
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,541 μηνύματα.
Πως θα μπορούσε να θεωρηθεί το 13.7 στην έκθεση εύλογο ( 66 από τον έναν κι 71 από τον άλλον), από τη στιγμή που δεν έχασα τίποτα απολύτως από τις ασκήσεις, βάσει των οδηγιών από την ΚΕΕ,πέτυχα τα νοήματα αφενός στην περίληψη κι αφετέρου στο λογοτεχνικό και τέλος, στην παραγωγή γραπτού λόγου δεν βγήκα εκτός θέματος; Έχασα ιατρική και περνάω(βάσει των περσινών βάσεων) οδοντιατρική ως συνέπεια του βαθμού μου στην έκθεση. Ωστόσο, δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα πως ακριβώς χάθηκαν τόσες μονάδες… Εν γένει έγραφα αρκετά καλές εκθέσεις… Στη χειρότερη των περιπτώσεων είχα 17. Ως εκ τούτου ο βαθμός μου στις πανελλήνιες μας έπιασε όλους αίφνης. Το μοναδικό που μπορεί να δικαιολογήσει εν μέρει την απώλεια μονάδων είναι η υπέρβαση του ορίου λέξεων (όχι κατά πολύ) στο λογοτεχνικό και στην παραγωγή γραπτού λόγου. Τι ενδέχεται να πήγε τόσο λάθος και μπορεί η υπέρβαση του ορίου λέξεων να οδηγήσει σε τούτο το αποτέλεσμα ;
Σε νιώθω απόλυτα.
Στην ιστορία έγραψα 13.7 ενώ τα μόνα λάθη που έκανα ήταν μία αστοχία στο ΣΛ και στην τελευταία πηγή που δεν θυμόμουν ακριβώς το μάθημα αλλά και πάλι έγραψα. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι βαθμολογητές δεν ξέρουν καν πώς να βαθμολογούν.
 

Ιωάννα2005

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Στην κατεύθυνση της υγείας μειώθηκε σε φυσική, χημεία ο αριθμός των μαθητών που έγραψε 18-20 όμως έγραψαν στην χημεία περισσότεροι 19-20 σε σχέση με πέρυσι.Στην βιολογία αυξήθηκαν αυτοί που έγραψαν 18-19 αλλά και 19-20.Στην φυσική για 19-20 το ίδιο με πέρυσι.Οπότε,απορώ που λένε πως θα πέσουν οι ιατρικες.Δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση.Και οι βαθμοί στη γλώσσα είναι αρκετά καλύτεροι από 15 και πανω.Ελπιζω να μην ανέβουν πολύ..
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Έλα πες, ποιος/ποια ήσουν;
Αποκαλύψου... Έρχεσαι με φιλικές διαθέσεις; Από ποιον πλανήτη;

 

MINERVA70

Νεοφερμένος

Η MINERVA70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σε νιώθω απόλυτα.
Στην ιστορία έγραψα 13.7 ενώ τα μόνα λάθη που έκανα ήταν μία αστοχία στο ΣΛ και στην τελευταία πηγή που δεν θυμόμουν ακριβώς το μάθημα αλλά και πάλι έγραψα. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι βαθμολογητές δεν ξέρουν καν πώς να βαθμολογούν.
Ο γιος μου ενω νομιζε οτι ειχε γραψει Ιστορια γυρω στο 17 πηρε 13 τον χειροτερο βαθμο απ'ολα τα μαθηματα. Ο πρωτος βαθμολογητης του εβαλε 49, ο δευτερος 65!!! Πηγε σε τριτο που του εβαλε 65. Ειναι σιγουρος οτι εχει γραψει πολυ καλυτερα. Τι κανουμε?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ο γιος μου ενω νομιζε οτι ειχε γραψει Ιστορια γυρω στο 17 πηρε 13 τον χειροτερο βαθμο απ'ολα τα μαθηματα. Ο πρωτος βαθμολογητης του εβαλε 49, ο δευτερος 65!!! Πηγε σε τριτο που του εβαλε 65. Ειναι σιγουρος οτι εχει γραψει πολυ καλυτερα. Τι κανουμε?

Τίποτα, απλά το αποδεχεστε και προχωράτε παρακάτω. Δεν υπάρχει κάτι να κάνετε...
 

MINERVA70

Νεοφερμένος

Η MINERVA70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τίποτα, απλά το αποδεχεστε και προχωράτε παρακάτω. Δεν υπάρχει κάτι να κάνετε...
Πως,ειναι δυνατον να υπαρχει τοσο μεγαλη αποκλειση μεταξυ των δυο βαθμολογιων? Καποιος δεν κανει καλα την δουλεια του!!!
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,541 μηνύματα.
Ο γιος μου ενω νομιζε οτι ειχε γραψει Ιστορια γυρω στο 17 πηρε 13 τον χειροτερο βαθμο απ'ολα τα μαθηματα. Ο πρωτος βαθμολογητης του εβαλε 49, ο δευτερος 65!!! Πηγε σε τριτο που του εβαλε 65. Ειναι σιγουρος οτι εχει γραψει πολυ καλυτερα. Τι κανουμε?
Δυστυχώς, αν δεν είσαι παπαγάλος δεν παίρνεις καλό βαθμό στην ιστορία...Και εγώ κάπου τόσο νόμιζα ότι θα πάρω. Δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα, μόνο υποστήριξη στον γιο σας :friends:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top